
Film akcji. W filmie The Dark Knight, będącym kontynuacją wielkiego przeboju Batman – Początek, ponownie spotkali się reżyser Christopher Nolan i aktor Christian Bale, który znów wciela się w rolę Batmana/Bruce’a Wayne’a. W nowym filmie Batman podejmuje szeroko zakrojoną walkę z przestępczością. Z pomocą porucznika Jima Gordona i prokuratora okręgowego Harveya Denta Batman zabiera się za rozpracowywanie istniejących organizacji przestępczych nękających mieszkańców miasta.

Ostatni film Roberta Altmana, reżysera, który uchodzi za mistrza w kreśleniu portretów środowiskowych, stworzony wspólnie z pisarzem i radiowcem Garrisonem Keillorem. "A Prairie Home Companion" to zakulisowa historia słynnej audycji radiowej stacji WLT pod tym samym tytułem. Audycja transmitowana jest na żywo w każdą sobotę z St. Paul w Minnesocie z przerwami od 1974 roku. Znana ze swoich doskonałych muzycznych gości, głównie wykonawców folku i country oraz komediowych gawęd swego gospodarza Garrisona Keilllora, transmisja zdołała przetrwać ponad ćwierć wieku w erze telewizji i zyskała status kultowej.

Komedia akcji. Głównym bohaterem filmu Get Smart jest agent Maxwell Smart (Steve Carell), który musi stawić czoła złowrogiej tajnej organizacji o kryptonimie KAOS i udaremnić jej najnowszy plan przejęcia kontroli nad światem. Po tym, jak kwatera główna amerykańskiej agencji wywiadu o nazwie CONTROL została zaatakowana, a wszyscy agenci zdekonspirowani, Szef (Alan Arkin) nie ma innego wyjścia i musi awansować pełnego zapału analityka Maxwella Smarta, który zawsze marzył o pracy w terenie u boku legendarnego Agenta 23 (Dwayne „The Rock” Johnson).

Ta przerażająca historia wydarzyła się w lutym 2005 roku w letnim domu państwa Hoyt. Brutalnych wydarzeń tamtej nocy, do tej pory nie zdołano wyjaśnić. Szampan, świece, płatki róż... Dla Kristen (Liv Tyler) i Jamesa (Scott Speedman) miała to być magiczna noc, podczas której mieli uczcić wyjątkową okazję. Wyszli z wesela przyjaciół i pojechali do położonego w pięknym, ustronnym miejscu letniego domu rodziców Jamesa. Kiedy o czwartej nad ranem usłyszeli pukanie do drzwi i złowieszczy głos zadający absurdalne pytanie: Jest Tamara ?- nie mieli pojęcia, co ich czeka....

Młoda, zakochana para postanowiła spędzić trochę czasu sam na sam w uroczym, położonym na odludziu domku. Ale około 4 w nocy rozległo sie pukanie do drzwi i zaciszne pustkowie stało się przekleństwem dla ofiar, a błogosławieństwem dla napastników... W filmie "NIEZNAJOMI" duet Liv Tyler i Scott Speedman wraz z reżyserem Bryan Bertino sięgają do naszych najbardziej uniwersalnych lęków.

Gościem tegorocznego 8. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Era Nowe Horyzonty we Wrocławiu, 17 – 27 lipca 2008 będzie Roger Donaldson, reżyser hitów światowego kina, takich jak m.in. "Bunt na Bounty, "Koktajl", "Góra Dantego". Donaldson zaprezentuje swój najnowszy film "Angielska robota", który od 25 lipca pojawi się w powszechnej dystrybucji w polskich kinach

Nagrodzony na festiwalach w Wenecji i Toronto thriller, porównywany do „Miasta Boga”. Tytułowa Zona to wyjątkowo ekskluzywne, zamknięte, oddzielone drutem kolczastym od reszty miasta osiedle w Mexico City. Pewnego dnia trzech wyrostków, mieszkających w pobliskich slumsach postanawia obrabować jeden z domów. Nieszczęśliwie, w trakcie rabunku ginie starsza kobieta. Zaalarmowani strażnicy reagują bezwzględnie: dwóch chłopaków ginie od ich kul.

Czy można wyobrazić sobie coś gorszego niż przysłuchiwanie się porwaniu własnej córki za pośrednictwem telefonu komórkowego? Ten koszmar przeżywa Bryan, były agent służb specjalnych, któremu pozostało zaledwie kilka godzin, aby wyrwać Kim z rąk bezwzględnego gangu handlującego kobietami. Pierwsze wyzwanie: Bryan znajduje się w Los Angeles, a jego córkę porwano w Paryżu...

Na początku sierpnia w pierwszych dniach Olimpiady w Chinach firma Against Gravity, organizator Festiwalu Filmów Dokumentalnych Planete Doc Review wyda trzypłytowe wydawnictwo DVD „Oblicza Chin”, którym zostaną zaprezentowane trzy najgłośniejsze filmy dokumentalne przedstawiające obraz Chin, w którym znajdą się następujące tytuły: „W górę Jangcy” w reż. Yunga Changa, „Sfabrykowany krajobraz” w reż. Jennifer Baichwal, oraz „Chiny w kolorze Blue” w reż. Micha X. Peleda.

W dniach 26-28 września 2008r. w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach odbędzie 7. edycja międzynarodowego przeglądu filmów nieprofesjonalnych; Rybnickie Prezentacje Filmu Niezależnego "RePeFeNe 2008". Organizatorami są: Dom Kultury Chwałowice , Klub Filmu Niezależnego i Instytucja Filmowa Silesia-Film wraz z Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach.

Mała dziewczynka Ameeran mieszka z rodzicami i bratem w Faizabad, dopóki pewnego dnia zostaje porwana i sprzedana do domu publicznego, daleko od rodzinnej miejscowości w Lucknow. Tam dorasta pod okiem starszych kurtyzan i uczy się ich zawodu. Wyrasta na piękną dziewczynę i staje się jedną z najbardziej znanych kurtyzan. Zakochuje się z wzajemnością w swoim pierwszym kliencie - Nawabie Sultanie. Dziewczyna obiecuje być lojalna wobec ukochanego. Jednak ich szczęście trwa do czasu, kiedy ojciec Nawaba odkrywa ich potajemny związek i wydziedzicza syna.

Bollywoodzcy filmowcy od zawsze czerpią inspiracje z zachodnich produkcji. Trudno policzyć ile takich remaków powstało już w Indyjskiej Fabryce Snów. Do tej grupy niewątpliwie zalicza się Znalazłem cię. Inspirowany w dość dużym stopniu filmem E.T. Stevena Spielberga, Znalazłem cię w zabawny sposób opowiada historię Rohita i jego wielkiej przyjaźni z kosmitą Jadoo. Rakesh Roshan, reżyser, scenarzysta i producent filmu w jednej osobie, wziął dobrze nam znaną historię, dodał do niej odrobinę indyjskiego spojrzenia na świat, wspaniałą muzykę, cudowne krajobrazy i uraczył nas niezapomnianym filmem.

Dwóch członków mafii próbuje opuścić Triadę i rozpocząć nowe życie zapewniając spokojny dom swoim ciężarnym żonom. Wyjście z mafijnych struktur okazuje się być skomplikowane... Obsada: Ellen Chan jako Hooker, Nick Cheung jako Wo, Roy Cheung jako Cat, Siu-Fai Cheung jako Jeff, Josie Ho jako Jin, Shiu Hung Hui jako Sierżant Shan, Ka Tung Lam jako Boss Keung

Mistyczny, niezwykły dokument uznawany za arcydzieło i najlepszy film o buddyzmie tybetańskim. Ukazuje ciągłość starożytnej kultury Tybetu. Złożony z trzech części - od portretu Dalajlamy, duchowego i świeckiego przywódcy Tybetańczyków, do ukazania mistycznego świata życia klasztornego - zabiera widza w intymną podróż głęboko do serca kultury buddyjskiej. Zrealizowany w Nepalu i Indiach stwarza niepowtarzalną okazję do przyjrzenia się zdumiewającej sile przetrwania tej starożytnej kultury religijnej.

Film opowiada historię Milarepy, tybetańskiego poety i mistyka żyjącego na przełomie X i XI wieku (1052-1135) i jego osobistej drogi od chęci zemsty do momentu oświecenia. To przypowieść o przezwyciężeniu zemsty, pokazująca, że ścieżka do oświecenia jest dostępna dla wszystkich. Według głoszonych przez niego prawd, ten kto usłyszy imię Milarepa, będzie błogosławiony i przez kolejnych siedem wcieleń nie będzie odradzać się w niższej postaci.

SERCE NA DŁONI, czarna komedia w reżyserii Krzysztofa Zanussiego, opowiada historię zepsutego przez dostatnie życie biznesmena, który nagle dowiaduje się że cierpi na ciężką chorobę serca i uratować może go tylko natychmiastowy przeszczep. W szpitalu przypadkiem poznaje młodego mężczyznę, któremu zawód miłosny i utrata pracy odebrały wszelką chęć do życia. Potencjalny samobójca jest więc dawcą idealnym, trzeba mu tylko jak najszybciej pomóc rozstać się z tym światem...

Liv Tyler w przerażającej historii opartej na faktach. Młoda, zakochana para postanawia spędzić trochę czasu sam na sam w uroczym, położonym na odludziu domku. Jeszcze tej samej nocy rozlegnie się pukanie do drzwi. Zaciszne pustkowie stanie się przekleństwem dla ofiar, a błogosławieństwem dla napastników... Film bije rekordy amerykańskiego Box Office. Film, który po 3 tygodniach zarobił w stanach 45 milionów dolarów, a w weekend premierowy wyprzedził takie hity jak Iron Man i Opowieści z Narni. Książę Kaspian.

Czarna komedia. Horror . Nowa Zelandia. Nękany obsesyjnymi lękami przed owcami Henry Oldfield wraca na rodzinną farmę. Od powrotu do domu Henry przeczuwa, że na farmie dzieje się coś niedobrego. Początkowo zrzuca to na karb własnych lęków i przywidzeń związanych z tajemniczym wypadkiem z dzieciństwa…

Johan i jego rodzina to menonici z północnego Meksyku. Wbrew prawu boskiemu i ludzkiemu Johan, mąż i ojciec, zakochuje się w innej kobiecie. Najnowszy film Carlosa Reygadasa to badanie społeczności menonitów, sekty wyznaniowej osiadłej na północy Meksyku. Korzenie menonitów sięgają XVI wieku, kiedy byli oni dysydencką sektą protestancką. Odmawiają oni chrztu dzieciom, ponieważ w ich przekonaniu religia jest sprawą świadomego wyboru.

"Powrór do Brideshead" (jedna z największych produkcji europejskich tego roku), adaptacja popularnej, uważanej dziś za klasykę, powieści Evelyna Waugha o tym samym tytule. Przełom zwariowanych lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku w Anglii. Niezbyt zamożny Charles Ryder (Matthew Goode) zaprzyjaźnia się z arystokratą Sebastianem Flyte (Ben Whishaw). Charles bardzo szybko poznaje całą rodzinę.