Film

Na 17 kwietnia firma Against Gravity Sp. z o.o. (organizator Festiwalu PLANETE DOC REVIEW) zaplanowała premierę na DVD filmu „Obóz Jezusa” w reż. Heidi Ewing, Rachel Grady. To już dziewiąty z serii tytułów kolekcji MAGAZYNU SZTUKI DOKUMENTU poświęconego Najlepszym Filmom Festiwalu PLANETE DOC REVIEW. Bohaterka filmu, pastor Becky Fisher należy do społeczności Ewangelików. Całą energię wkłada w organizowanie obozów wyznaniowych dla dzieci - „Kids on Fire”.
Sen Kasandry to trzymająca w napięciu opowieść o dwóch braciach (Colin Farrell, Ewan McGregor) i pokusach, które na nich czyhają, o namiętnościach, które nimi kierują i o żądzach, które doprowadzają do tragedii. Sen Kasandry to trzymająca w napięciu opowieść o dwóch braciach (Colin Farrell, Ewan McGregor) i pokusach, które na nich czyhają, o namiętnościach, które nimi kierują i o żądzach, które doprowadzają do tragedii.
„Alpha Dog” został zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Johnny Truelove, młody diler narkotykowy, porywa Zacka Mazursky’ego, piętnastoletniego brata swojego dłużnika. Po trzech dniach Zack traci życie. "Alpha Dog" opowiada ich historię. Ta dramatyczna i tragiczna opowieść o skutkach brutalnej kultury narkotykowej rozgrywa się na cichych przedmieściach San Bernardino Valley. Film, w który wpleciono wywiady z bohaterami, powstał w oparciu o prawdziwe wydarzenia z kilku pamiętnych dni, które nieodwracalnie odmieniły życie kilku amerykańskich nastolatków.
„Niemieckie niuanse” - to motto Tygodnia Kina Niemieckiego, który organizowany jest już po raz siódmy w Polsce przez Instytut Stosunków Zagranicznych (ifa) i organizacje mniejszości niemieckiej. W Gdańsku gości po raz czwarty, dzięki współpracy organizatorów z Kulturalnym Kolektywem Uniwersytetu Gdańskiego oraz Akademickim Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego „Alternator”.
By zadać kłam poniedziałkowej nudzie DKF Uniwersytetu Gdańskiego „Miłość Blondynki” oraz Cafe Delfin zapraszają do udziału w cyklu spotkań filmowych o wiele mówiącym tytule: Kino, Wino i Domino. Tytuł cyklu, choć w przewrotny sposób, trafnie określa charakter poniedziałkowych atrakcji: Kino - polskie, młode i niezależne; Wino - określa kameralny charakter spotkań, a Domino - niech stanowi elementem zaskoczenia.
Moving Baltic Sea to międzynarodowy festiwal przemieszczający się na żaglowcu przez wody Bałtyku. W trakcie podróży od Rostoku po Sankt Petersburg planowane są przystanki w Gdańsku, Kaliningradzie, Rydze oraz Narva-Jõesuu (Estonia). Moving Baltic Sea to międzynarodowy festiwal przemieszczający się na żaglowcu przez wody Bałtyku. W trakcie podróży od Rostoku po Sankt Petersburg planowane są przystanki w Gdańsku, Kaliningradzie, Rydze oraz Narva-Jõesuu (Estonia).
Zapraszamy na niecodzienny, bogaty cykl francuskich dokumentów. Specjalnie na ten cel wyselekcjonowanych z ostatnich dokonań kina dokumentalnego, nieczęsto nagradzanych na międzynarodowych festiwalach. Celem naszej akcji jest przybliżenie polskiej widowni osiągnięć i dziedzictwa francuskiego filmu dokumentalnego, który uznawany jest za jedno z najciekawszych zjawisk filmowych.
Miłośnikom futbolu proponujemy zestaw jednych z najbardziej emocjonujących spotkań w historii. Na kilka tygodni przed rozpoczęciem Euro 2008, ESPN Classic pokaże 20 najlepszych meczów rozegranych podczas finałów piłkarskich mistrzostw Europy. Ponadto, przypomnimy najwspanialsze mecze w historii pucharu UEFA, a na koniec udamy się do Anglii, by powtórnie przeżywać ekscytujący finisz rozgrywek ligowych sezonu 1988-89.
Poruszający dokument Teda Brauna to opowieść o Darfurze – dwukrotnie większej niż Polska zachodniej prowincji Sudanu, w której od ponad pięciu lat trwa krwawa wojna domowa. Na film składa się sześć historii bohaterów, którzy postanowili, że nie pozostaną obojętni wobec mających tam miejsce tragedii. Pochodzą oni z różnych zakątków świata, działają na różne sposoby i mają inne do tego możliwości.
Film skupia się na sylwetce Abu Ammara, biednego muzułmanina, byłego mudżahedina w Afganistanie. Abu Ammar mieszka w milionowym Zarqa, w drugiegim co do wielkości mieście Jordanii. Mieszka na tej samej ulicy, gdzie żył i dorastał Abu Musa al Zarqawi brutalny przywódca Al. Kaidy.
Gdyby na podstawie tej historii ktoś nakręcił film fabularny, wyszłaby z tego bajka, tak samo ckliwa, jak i niewiarygodna. Bronx, barwne lata 50-te. Ona, Linda, ma 20 lat i wygląda jak Liz Taylor. Piękna figura, wielkie, czarne oczy osłonięte długimi rzęsami, burza ciemnych włosów. Koło takiej kobiety nie można przejść obojętnie. On, Burt, ma 10 lat więcej, żonę i bar na Bronksie, a w barze nie do końca czyste interesy. Kiedy spotyka Lindę, zakochuje się bez pamięci.
Reżyser zabiera nas w podróż po Jangcy, jednej z najdłuższych rzek świata, którą pragnęli ujarzmić wszyscy chińscy przywódcy, z Mao Zedongiem na czele. Wybudowana przed dwoma laty Wielka Tama Trzech Przełomów miała przynieść spełnienie tych odwiecznych marzeń i stać się największą dumą narodową, symbolem rosnącej potęgi kraju. Dziś okazuje się jednak, że jej powstanie było nie tylko bardzo kosztowne, lecz także tragiczne w skutkach.
W roku 1970, po weselu w Buenos Aires, Ron i Jacqueline wyruszają w Andy, żeby odwiedzić Cuzco i Machu Picchu, kolebki cywilizacji Inków. Ze swoimi plecakami i aparatami podróżują przez Boliwię, gdzie natykają się na miasto Potosi. Czarno-białe fotografie i wspomnienia, które przywieźli z tej podróży, gdy mieli po 20 lat, są podstawą tego filmu. 29 lat później, w 1999 roku, wyruszają w nową podróż, już znanym sobie szlakiem – Z Buenos Aires do Potosi.
"SERCE NA DŁONI" to czarna komedia opowiadająca historię zepsutego przez dostatnie życie biznesmena, który dowiaduje się, że cierpi na ciężką chorobę serca. Uratować go może tylko natychmiastowy przeszczep. W szpitalu przypadkiem poznaje młodego mężczyznę, któremu zawód miłosny i utrata pracy odebrały wszelką chęć do życia. Potencjalny samobójca jest więc dawcą idealnym, trzeba mu tylko jak najszybciej pomóc rozstać się z tym światem...
To pełna namiętności opowieść o zakończonym małżeństwem związku króla Anglii Henryka VIII z Anną Boleyn oraz potajemnym romansie z jej siostrą Marią, pokazana na tle barwnych i burzliwych wydarzeń na dworze Tudorów, gdzie rządzi seks, intryga i walka o władzę. W filmie zobaczymy dwa najgorętsze aktualnie aktorskie nazwiska: SCARLETT JOHANSSON (Maria Boleyn) i NATALIE PORTMAN (Anna Boleyn).
Tegoroczną edycję festiwalu Planete Doc Review można obędzie obejrzeć nie tylko w warszawskiej Kinotece, ale także po raz pierwszy w historii polskich festiwali, na monitorach swoich komputerów. 20 filmów z programu Planete Doc Review zostanie wyświetlonych w wirtualnym kinie www.iplex.pl. Codziennie w dwóch witualnych salach kina iplex.pl wyświetlanych będzie kilkanaście tytułów repertuaru filmowego festiwalu.
BERGMAN I KOBIETY nie jest tylko przeglądem dzieł wybitnego szwedzkiego reżysera, choć dzieł tu nie zabraknie. Nie jest również kolejną pieśnią pochwalną na jego cześć, choć powodów można by znaleźć aż nazbyt wiele. Przegląd jest próbą problematyzacji twórczości Bergmana, dla którego świat kobiet był uniwersum, tematem przewodnim jego twórczości i życia, nierozłącznie ze sobą związanych.
Martin Scorsese pokazuje Rolling Stonesów jakich świat jeszcze nie widział! Scorsese kręcąc w słynnym Beacon Theatre w Nowym Jorku jesienią 2006, zgromadził ekipę największych fachowców, aby uchwycić wielką siłę legendarnego zespołu. Zdobywca Oscara, operator Robert Richardson (Aviator, JFK) kierował pracą ekipy zdjęciowej (18 kamer!), w skład której wchodziło wielu uznanych twórców, w tym: zdobywcy Oscara John Toll (Ostatni Samuraj, Waleczne Serce) i Andrew Lesnie (trylogia Władca Pierścieni, King Kong), nominowani do nagrody Akademii, między innymi:
Ostatni posterunek. Ostatnie namiętności. Ostatnie dni państwa o nazwie Jugosławia... Przewrotna i ironiczna opowieść o początku krwawego konfliktu. Pierwsza wielka koprodukcja państw byłej Jugosławii. Pełne dystansu i inteligentnego humoru spojrzenie na bolesną historię, która toczy się do dziś. Posterunek graniczny to próba nowego spojrzenia na wciąż żywy i bolesny konflikt państw byłej Jugosławii. Pełna gorzkiego humoru opowieść o małym posterunku, w którym pewnego dnia wszystko się zmieni.
28 marca bieżącego roku w polskich kinach pojawi się nowy film Andrieja Zwiagincewa – „Wygnanie”. Po debiucie niezwykłym „Powrotem” (Złoty Lew na Festiwalu Filmów w Wenecji w 2003 roku) Zwiagincew okrzyknięty został drugim Tarkowskim. „Wygnaniem” udowadnia, że przydomek ten nie został mu przyznany przez przypadek i że w pełni na niego zasługuje. Świadczy o tym niewątpliwy sukces „Wygnania” na świecie:
Poprzednie
Następne
Polityka Prywatności