Film

Na początku XXI wieku, w robotyce dokonał się wielki postęp. Przez pół wieku, Japonia była liderem w badaniach i wdrażaniu tej technologii. Od urządzeń domowych, po broń - japońskie produkty zdominowały światowy rynek. Jednak postępująca robotyzacja ludzkiego ciała, wywołała gwałtowny sprzeciw światowej opinii publicznej. Podobnie, jak to miało już miejsce z energią atomową i biotechnologią, ONZ zaproponowało przyjęcie regulacji, ograniczających zastosowanie robotyki. Japonia zareagowała bardzo ostro, natychmiast odrzucając tę propozycję - ONZ było jednak nieprzejednane.
Piękna Kate (EVA LONGORIA PARKER) jest niezwykle wymagającą kobietą, która kontroluje wszystko i wszystkich wokół. Czepia się najdrobniejszych szczegółów. Wspólnie z narzeczonym zaplanowali ślub. Henry (PAUL RUDD), który jest weterynarzem, przy pracy ze zwierzętami nauczył się cierpliwości i tylko on jest w stanie uspokoić Kate podczas szału przedślubnych przygotowań. Wygląda na to, że są dla siebie stworzeni.
W strukturze FBI istnieje wydział ds. przestępczości internetowej. Na pierwszej linii frontu walki z cyber-crime działa agentka specjalna Jennifer Marsh, która prowadzi dochodzenie w wyjątkowo przerażającej sprawie: w sieci pojawiają się kolejne relacje na żywo z uśmiercania ludzi. W strukturze FBI istnieje wydział ds. przestępczości internetowej. Na pierwszej linii frontu walki z cyber-crime działa agentka specjalna Jennifer Marsh, która prowadzi dochodzenie w wyjątkowo przerażającej sprawie: w sieci pojawiają się kolejne relacje na żywo z uśmiercania ludzi.
1 kwietnia równocześnie w jedenastu miastach rusza pierwsza edycja Bollywood Festiwalu - imprezy, która na sześć dni zdominuje repertuar Multikna. Podczas festiwalu zaprezentowane zostaną między innymi wielkie hity kasowe indyjskiej kinematografii, w rodzaju "Dhoom 2", a także głośne, nagrodzone indyjskimi Oscarami obrazy "Chak de! India" i "Guru".
Irlandzki obraz "Once" opowiadający o przyjaźni między irlandzkim muzykiem, a próbującą ułożyć sobie życie w Dublinie emigrantką z Czech, otrzymał prestiżową nagrodę Independent Spirit Awards dla najlepszego filmu zagranicznego. Nagrody te, często nazywane są niezależnymi Oscarami, to najważniejsze wyróżnienia wręczane twórcom kina niezależnego w USA.
Tegoroczna 5. edycja festiwalu PLANETE DOC REVIEW zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Program filmowy obfitować będzie w głośne, nagradzane filmy zagraniczne jak i w polskie premiery. Program zostanie poszerzony o nowe konkursy filmowe, inne gatunki sztuki dokumentalnej i liczne imprezy towarzyszące.
W najbliższy czwartek w Warszawie odbędzie się uroczysta premiera komedii „Mała Wielka Miłość”. Film jest polską produkcją w udziałem aktorów z Polski i Ameryki, którzy uświetnią swoją obecnością galę w Multikinie Złote Tarasy. W zrealizowanej w Polsce i USA komedii wystąpili w rolach głównych Agnieszka Grochowska („Warszawa”, „Pręgi”, „Tylko mnie kochaj”), Joshua Leonard („Blair Witch Project”) oraz nominowana do Złotego Globu Liz Torres („Ostry dyżur”, „Brzydula Betty”), nominowany do Oscara® Robert Forster („Jackie Brown”), Mikołaj Grabowski, Agnieszka Pilaszewska, Łukasz Simlat, Piotr Machalica.
Przygody na magicznej wyspie rządzonej przez wyobraźnię dziewczynki. Przygody na magicznej wyspie rządzonej przez wyobraźnię dziewczynki. Wyspa Nim to bardzo specyficzna wyspa, której prawa stanowione są przez wyobraźnię pewnej dziewczynki. Bohaterka zafascynowana jest książkami opowiadającymi o wielkim poszukiwaczu przygód – Alexie Roverze. Pewnego dnia ojciec Nim w tajemniczych okolicznościach znika po wypłynięciu w morze swoją łodzią i osamotniona dziewczynka stara się skontaktować ze światem w poszukiwaniu pomocy.
Kultowy film Jodorowskiego o grzechu, korupcji i oświeceniu doznanym na pustyni. Trudny do zaklasyfikowania z powodu swojej gęstej symboliki, perwersji, okrucieństwa oraz obrazowego odmalowania korupcji, degradacji i deformacji. Ten alegoryczny western był ulubionym filmem Johna Lennona. Wspólnie z Yoko Ono przedstawili Kreta światu, tworząc tym samym fenomen Midnight Movies – film jako pierwszy przez prawie rok był wyświetlany w Nowym Jorku na nocnych seansach, gdyż surrealistyczna fantazja Jodorowskiego zawierała sceny, których mainstreamowa publiczność nie była w stanie znieść.
Ponad pięćdziesiąt prac wpłynęło do zakończonego 8 lutego konkursu filmowego organizowanego w ramach projektu TVP „Dolina Kreatywna”. Prace ocenią znani filmowcy – jurorzy „Doliny Kreatywnej”. Ich werdykt poznamy w niedzielę 16 marca w audycji finałowej emitowanej na antenie TVP2.
"Wstrząsający film" - tak skomentował pierwszy prasowy pokaz filmu "Bitwa o Irak" ambasador Iraku w Polsce Walid H. Shiltagh, chwaląc jednocześnie obecność i postawę polskich żołnierzy w misjach pokojowych. A Polacy nie chcą widzieć polskich żołnierzy przed sądem. "65% Polaków nie chce, aby polscy żołnierze z Nangar Khel stanęli przed sądem - wynika z badań przeprowadzonych przez SMG/KRC na zlecenie dystrybutora filmu "Bitwa o Irak", który wchodzi na ekrany kin 25 kwietnia 2008 r.
Film „Pora mroku” zaliczyć można do gatunku filmowego rzadko realizowanego przez polskich twórców - HORRORU. „Pora mroku” będzie filmem nowoczesnym, dynamicznym, perfekcyjnie zrealizowanym, w którym treść będzie równie ważna jak forma, a napięcie będzie się utrzymywać od pierwszej do ostatniej sceny. Premiera filmu przewidziana jest na 18 kwietnia 2008 roku. Filmem „Pora mroku” debiutuje w roli reżysera znakomity operator, Grzegorz Kuczeriszka, autor zdjęć do takich filmów jak m.in. „Kiler”, „Skazany na bluesa”, „Ławeczka”, „Pieniądze to nie wszystko”, „Egoiści”, „Pożegnanie jesieni”. Kuczeriszka będzie również operatorem obrazu filmu „Pora mroku”.
Najjaśniejsza gwiazda młodego pokolenia, piękna i zmysłowa JESSICA ALBA (Sin City – Miasto grzechu, Fantastyczna czwórka) w przebojowym remake’u jednego z największych azjatyckich przebojów kasowych. Sydney Wells, niewidoma skrzypaczka z Los Angeles przechodzi skomplikowany zabieg przeszczepienia rogówki, który przywraca jej wzrok po ponad dwudziestu latach ślepoty. Ale szczęście Sydney nie trwa długo...
Najnowszy film w reżyserii Jana Sveraka zdobył wśród polskich kinomanów niespotykaną popularność. Obejrzało go już 106.229 widzów. Dotychczasowy rekord frekwencji na czeskim filmie należał do „Obsługiwałem angielskiego króla”, który zobaczyło od maja 2007 roku 104.479 widzów. Pobicie rekordu dzieła Iriego Menzela zajęło „Butelkom zwrotnym” 32 dni. To wynik, którego skala nie daje porównać się z żadnym czeskim filmem w Polskim kinie w ostatnich latach. Pełen ciepłego humoru i wzruszeń film o radości ludzi, którzy nigdy nie rezygnują z poszukiwań jasnej strony życia, którzy nie boją się kochać i uciekać w marzenia. Najbardziej kasowa komedia w historii czeskiego kina. Dzieło duetu, który nadał czeskim filmom nowe oblicze.
Nagrodzony na zakończonym w sobotę festiwalu w Berlinie brazylijski film TROPA DE ELITE zostanie wprowadzony do kin pod tytułem ELITARNI. Przy produkcji ELITARNYCH Jose Padilha, twórca głośnego dokumentu AUTOBUS 174 podjął współpracę z nominowanym do Oscara scenarzystą MIASTA BOGA, Bráulio Mantovanim. Ich najnowszy wspólny film oparty został na autentycznych zdarzeniach, które miały miejsce w Rio de Janeiro.
W Dzień Świętego Walentego frekwencja na komedii „Lejdis” przekroczyła milion widzów. W sumie w ciągu 14 dni wyświetlania film zobaczyło 1 163 043 wielbicieli filmów duetu Konecki & Saramonowicz. W same Walentynki na film „Lejdis” poszło 151.941 zakochanych.
„Lejdis” to zabawna opowieść o życiu czterech dziewczyn, które mają ogromne problemy ze zrozumieniem absurdalnego, ich zdaniem świata mężczyzn.
By zadać kłam poniedziałkowej nudzie DKF UG „Miłość Blondynki” oraz Kafe Delfin zapraszają do udziału w kolejnej odsłonie cyklu spotkań filmowych o wiele mówiącym tytule: Kino, Wino i Domino. Tytuł cyklu, choć w przewrotny sposób, trafnie określa charakter poniedziałkowych atrakcji: Kino – polskie, młode i niezależne; Wino – określa kameralny charakter spotkań, a Domino – niech stanowi elementem zaskoczenia. Kto lubi niespodzianki i kino na off-ie temu szczególnie polecamy wizytę w kawiarni Delfin.
W tym roku Kanada świętuje rocznicę 400-lecia założenia pierwszego kanadyjskiego miasta – Quebek. Z tej okazji zapraszamy do kina Muranów na I Festiwal Filmów z Quebecu i Krajów Frankofońskich organizowany przy współpracy z Ambasadami Kanady, Luksemburga oraz Szwajcarii. Festiwal odbędzie się w dniach 6-9 marca 2008 roku. Prowincja Quebec uważana jest za kolebkę kultury francuskiej w Kanadzie. Kino quebeckie zdobyło popularność we francuskojęzycznej Kanadzie, a także odnosi sukcesy na świecie.
"Futro” to rodzinna komedia katastroficzna z życia polskiej „wyższej klasy średniej”. „Futro” to wartka akcja, humor i plejada znanych i lubianych polskich aktorów. Na ekranie zobaczymy m.in.: Teresę Budzisz – Krzyżanowską, Leszka Piskorza, Romę Gąsiorowską, Witolda Dębickiego, Halinę Łabonarską, Grzegorza Damięckiego, Agnieszkę Wosińską, Magdalenę Boczarską, Dorotę Segdę, Janusza Chabiora, Michała Czerneckiego, Henryka Talara, Karolinę Gruszkę, Annę Romantowską, Mieczysława Hryniewicza, Dariusza Jakubowskiego.
"Półksiężyc" to najnowszy film Bahmana Ghobadiego, jednego z najbardziej obiecujących i interesujących współczesnych reżyserów irańskich, znanego w Polsce z filmów "Czas pijanych koni" i "Gdyby żółwie mogły latać" ("Turtles Can Fly"). Magiczna, wzruszająca, zabarwiona elementami humorystycznymi, prosta historia o miłości do muzyki, w swej stylistyce bliska filmom Emira Kusturicy. Przedstawia świat odległy, zaskakujący, rządzący się "niepojętymi" - dla ludzi Zachodu -prawami, w którym np. kobiety pozbawione są prawa do wykonywania muzyki...
Poprzednie
Następne
Polityka Prywatności