
Gwiazdy Hollywood w roli legendarnego twórcy, który odmienił oblicze muzyki XX wieku – Boba Dylana. Film wyreżyserował nominowany do Oscara® („Daleko od nieba”) Todd Haynes. Każda z wyjątkowych kreacji aktorskich przedstawia najważniejsze momenty z życia muzyka. Każda z nich została sfilmowana w zupełnie odmienny sposób, aby podkreślić różnice i wyeksponować cechy Boba Dylana. Przez życie legendarnego muzyka prowadzić widza będą następujące postacie:

Sporym zaskoczeniem dla wielbicieli niemieckiego reżysera Wernera Herzoga może być pomysł obsadzenia w swoim filmie popularnych aktorów hollywoodzkich (Christian Bale, Steve Zahn, Jeremy Davies) . „Ta historia wymagała odtwórców wielkiego kalibru”, tłumaczy sam reżyser. Christian Bale, który wsławił się już gotowością do wielkich poświęceń na planie („Mechanik”), był naturalnym kandydatem do głównej roli.

Rozpoczęła się dziesiąta, jubileuszowa edycja Polskich Nagród Filmowych Orły 2008 przyznawanych przez Polską Akademię Filmową. Konkursowi towarzyszyć będzie przegląd polskich filmów, które znalazły się w polskich kinach przez okres przynajmniej jednego tygodnia na płatnych pokazach w 2007 roku. Polskie Nagrody Filmowe Orły przyznane zostaną po raz dziesiąty. Do członków Akademii została właśnie wysłana pierwsza tura kart do głosowania.

Pełna radości i wzruszeń zwariowana opowieść o ludziach, którzy nigdy nie rezygnują, z poszukiwań jasnej strony życia, którzy nie boją się kochać i uciekać w marzenia. „Butelki zwrotne” wyreżyserował Jan Sverak, laureat Oscara® za film „Kola” i nominowany do Oscara® za film „Szkoła podstawowa”. Film nawiązujący do najlepszych czeskich komedii: „Samotni”, „Obsługiwałem angielskiego króla”, „Kola”. „Butelki zwrotne” wejdą do kin 18 stycznia 2008 roku.

Akcja filmu rozgrywa się w mieście Fengjie, które powoli pogrąża się w wielkim sztucznym jeziorze powstałym na skutek spiętrzenia wód rzeki Jangcy przez tamę Trzech Przełomów. Stary świat odchodzi w niebyt z wyjątkiem najcenniejszych obiektów i przedmiotów ocalonych lub wyszabrowanych przez ludzi, zaś rzeczywistość z dnia na dzień przybiera niespotykane dotychczas w tym miejscu formy. Dwoje bohaterów przyjeżdża do Fengjie z odległych prowincji Chin w poszukiwaniu bliskich zaginionych w chaosie, z którego formują się nowoczesne, wielkie Chiny.

„Kryminał, w którym najważniejsze nie są zaskakujące zwroty akcji, lecz głęboko przeżywane emocje głównego bohatera. Film poraża siłą stonowanej, ale poruszającej kreacji Tommy Lee Jonesa.”. David Ansen, NEWSWEEK. „Zaangażowanie aktorów i znakomity scenariusz wynoszą „W dolinie Elah” znacznie ponad poziom „Miasta gniewu”. Richard Corliss, TIME. „Tommy Lee Jones w życiowej formie”.Lou Lumenick, THE NEW YORK POST.

Dokument - "TYBET: TRYLOGIA BUDDYJSKA" po sukcesach frekwencyjnych w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Katowicach będzie grany w kolejnych miastach: Szczecinie, Gdańsku, Lublinie, Wrocławiu, Łodzi. W związku z ogromnym zainteresowaniem publiczności dokument "Tybet: trylogia buddyjska" zagościł na dłużej w kinach! 4 stycznia rozpoczyna swą dalszą podróż po Polsce.

Oficjalna strona filmu „Rozmowy Nocą” w sieci www.rozmowynoca.pl. Rozmowy nocą to prawdziwy i zabawny portret pokolenia singli z wielkiego miasta, którzy, wbrew powszechnej opinii, starają się z całych sił znaleźć swoją drugą połówkę pomarańczy.

„Operacja Świt” (Rescue Dawn) pierwszy amerykański film Wernera Herzoga. Kolejna w dorobku tego cenionego reżysera analiza ludzkiego strachu, który można przezwyciężyć dzięki odwadze i poświęceniu. „Operacja Świt” (Rescue Dawn) pierwszy amerykański film Wernera Herzoga. Kolejna w dorobku tego cenionego reżysera analiza ludzkiego strachu, który można przezwyciężyć dzięki odwadze i poświęceniu.

Filmoteka Narodowa oraz Filmweb zapraszają na kolejny specjalny seans w którym internauci na stronie Filmweb.pl decydują o wyświetlanym filmie. Tym razem zaproponowaliśmy filmy z cyklu „horrory na święta” i zwycięzcą okazało się Dziecko Rosemary Romana Polańskiego, które nieznacznie wyprzedziło w głosowaniu Egzorcystę Williama Friedkina. Wśród zaproponowanych tytułów były takie filmy jak: Wyznawcy zła Johna Schlesingera, Omen Richarda Donnera oraz legendarne Dziwolągi Toda Browninga z 1932 roku.

Dokument "Tybet: trylogia buddyjska" Grahama Colemana wprowadzony w ostatni piątek do kin przez Agencję Promocji Manana, w pierwszy weekend grania, zgromadził komplety, a wielu wypadkach nadkomplety publiczności. Film był pokazywany na ostatniej edycji festiwalu FILMY ŚWIATA ALE KINO!

Uhonorowany nagrodą publiczności na festiwalu Sundance przejmujący dramat Grace Is Gone to kolejny dowód na to, że Clint Eastwood doskonale radzi sobie jako kompozytor muzyki filmowej. Zdobywca czterech Oscarów otrzymał dziś dwie nominacje do Złotych Globów w kategoriach: Najlepsza Piosenka i Najlepsza Muzyka do filmu Grace Is Gone z wybitną, zasługującą na wszelkie laury kreacją Johna Cusacka. Złote Globy, nagrody przyznawane przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej, zostaną wręczone już po raz 65. 13 stycznia 2008 roku.

Jak znów pokochać życie, gdy w wieku 30 lat traci się najlepszego męża i przyjaciela? Przed takim problemem staje Holly, młoda wdowa. Pomaga jej w tym.. zmarly mąż Gerry i przychodzące po jego śmierci listy listy, które wypełnią pustkę i sprawią, by Holly mogła być znów szczęśliwa. Ekranizacja tej niekonwencjonalnej, optymistycznej "love story" napisanej przez córkę premiera Irlandii - Cecelię Ahern - w kinach 14 lutego 2008.

Historia 17 letniej Annabelle, która w burzliwym okresie dojrzewania zostaje wysłana do katolickiej szkoły, gdzie poznaje Simone – nauczycielkę języka angielskiego. Między bohaterkami nawiązuje się przyjaźń, która powoli przeradza się w uczucie… Pisarka i reżyserka Katherine Brooks-mądrze, z dużą dozą wrażliwości odkrywa przed widzem historię tej płomiennej miłości. Do wydania DVD „Kochałam Annabelle” zostanie dołączone opowiadanie „Jak we śnie” Fiony Zedde.

Mistyczny, niezwykły dokument uznawany za arcydzieło i najlepszy film o buddyzmie tybetańskim. Ukazuje ciągłość starożytnej kultury Tybetu. Złożony z trzech części - od portretu Dalajlamy, duchowego i świeckiego przywódcy Tybetańczyków, do ukazania mistycznego świata życia klasztornego -zabiera widza w intymną podróż głęboko do serca kultury buddyjskiej.

Triumfalny przemarsz „Sztuczek” przez światowe festiwale trwa! Tym razem najnowszy film Andrzeja Jakimowskiego podbił serca jury MFF w Tbilisi zdobywając główną nagrodę dla najlepszego filmu – statuetkę Złotego Prometeusza. Tym razem najnowszy film Andrzeja Jakimowskiego podbił serca jury MFF w Tbilisi zdobywając główną nagrodę dla najlepszego filmu – statuetkę Złotego Prometeusza.

w dniach 14-17 grudnia Uniwersytet Gdański, dzięki kooperacji Kulturalnego Kolektywu Uniwersytetu Gdańskiego oraz Klubu Fanów Kina Rosyjskiego Stalker, będzie obiektem ataku współczesnej kinematografii rosyjskiej. Na Wydziale Filologiczno - Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego w przyszły weekend zostanie pokazanych pięć filmów w dwóch blokach tematycznych: Atak śmiechem oraz Atak strachem. Ponadto, w ramach przeglądu przewidziane są projekcje w Rosyjskim Centrum Nauki i Kultury oraz Klubie Filmowym w Gdyni.

Miło nam poinformować, że film Paula Haggisa „W Dolinie Elah” (polska premiera 7 marca) znalazł się na liście 10 najlepszych niezależnych filmów 2007 roku wytypowanych przez National Board of Review . Przez National Board of Review zauważony został tez film „Juno” (polska premiera 4 kwietnia) i „Michael Clayton” (polska premiera 23 listopada), na liście najlepszych filmów 2007 roku. Za role tytułowa w Michaelu Claytonie wyróżniony przez Stowarzyszenie został George Clooney.

Argentyńska Akademia Filmowa przyznała swoje nagrody. Za najlepszy film uznano "XXY" Lucii Puenzo, który triumfował także w pięciu innych kategoriach: Debiut Reżyserski, Najlepszy Reżyser, Najlepszy Scenariusz Adaptowany oraz Aktor Drugoplanowy (Martin Piroyansky) oraz Aktorskie Odkrycie (Ines Efron). "XXY" ma już na swoim koncie wiele prestiżowych nagród: wielką nagrodę Tygodnia Krytyki na MFF Cannes 2007, Złotą Atenę za najlepszy film na MFF Ateny 2007. Jest też argentyńskim kandydatem do Oskara.

Porównywana do „Dziennika Bridget Jones” pełna ciętego humoru, a zarazem wzruszająca komedia romantyczna,zrealizowana na podstawie jednego z największych bestsellerów ostatnich lat. W rolach głównych: Scarlett Johansson, Laura Linney, Chris Evans oraz gwiazda muzyki R&B – Alicia Keys. Annie Braddock, podobnie jak Andy w „Diabeł ubiera się u Prady”, to świeżo upieczona absolwentka college’u, która pragnie coś w życiu osiągnąć. Niestety nie jest to takie proste, gdy pochodzi się z niższych sfer. Annie podejmuje więc pracę jako pomoc domowa w snobistycznej nowojorskiej rodzinie.