Film

Widzowie I - go Festiwalu Filmów Rosyjskich „SPUTNIK NAD WARSZAWĄ“ jako pierwsi w Polsce będą mieli możliwość zobaczyć „Wygnanie” (Nagroda w kategorii Najlepszy Aktor dla Konstantina Ławronienki na MFF w Cannes 2007, Nagroda Główna MFF w Moskwie 2007) - najnowszy film Andrieja Zwiagincewa, twórcy „Powrotu”. Gala otwarcia I – szego Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Warszawą” odbędzie się 8 listopada o godz. 19.00 w PKiN (Plac Defilad 1, Warszawa, Sala Warszawska).
Trzy dni dobrej zabawy, filmowej atmosfery i oczekiwania na werdykt jury zakończone ! 27.10.07 w Kinie Luna zakończył się Drugi Światowy Festiwal Filmów Studenckich ''Młode Kadry'' werdykt ogłosił przewodniczący jury Paweł Łęski. W tym roku po raz pierwszy równolegle obradowały obok siebie dwa jury.
„Rozmowy nocą” to komedia romantyczna łącząca w sobie urzekającą i przejmującą historię w stylu „Kiedy Harry poznał Sally” z szaleństwem, humorem i bajkowością filmu „To właśnie miłość”. Pogodna i pełna optymizmu opowieść o dwojgu stworzonych dla siebie ludziach poszukujących uczucia i bliskości, mijających się jednak ciągle w swoich życiowych perypetiach. Scenariusz do filmu, autorstwa Karoliny Szymczyk-Majchrzak, jako pierwszy z gatunku komedii romantycznej został wyróżniony nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w prestiżowym konkursie Hartley Merrill w 2006 roku.
Podczas ceremonii otwarcia i zamknięcia wystąpią Miley Cyrus jako Hannah Montana, Corbin Bleu, Dziewczyny Cheetah, Jonas Brothers oraz Miley Cyrus!!! Igrzyska Disney Channel powracają po wielkim sukcesie z roku 2006. Czołowe gwiazdy z USA takie jak Corbin Bleu oraz Ashley Tisdale z High School Musical; Miley Cyrus z Hannah Montana; oraz Jason Dolley z Cory w Białym Domu, do których dołączy plejada międzynarodowych gwiazd.
Mamy przyjemność zapowiedzieć, iż w grudniu b.r. odbędzie się premiera DVD filmu „Loving Annabelle” w reż. Katherine Brooks - będzie to pierwszy tytuł z serii „Rainbow Collection”.
Pomysł na organizację tego nowatorskiego przedsięwzięcia zrodził się z potrzeby pokazania ekologii jako dziedziny twórczej i tematu ważnego i interesującego społecznie. Chcemy zachęcić twórców, zarówno tych profesjonalnych, jak i amatorskich do tworzenia form filmowych o tej tematyce, która często bywa pomijana.
Uzdolniona aktorka młodego pokolenia, znana z ról w polskich serialach: Na dobre i na złe, Baobab i Pensjonat pod Różą. W latach 2000-2004 studiowała w Łódzkiej Szkole Filmowej. Na dużym ekranie po raz pierwszy można ją było zobaczyć w 2001 roku w filmie Cisza Michała Rosy. Od 2004 mieszka w Niemczech, gdzie zadebiutowała rolą Marii w kryminale Bella Block, za którą w 2006 roku została nominowana do najważniejszej niemieckiej nagrody telewizyjnej, odpowiednika polskich Wiktorów - Der Deutsche Fernsehpreis.
Zdjęcia w Maroku wymagały również współpracy nie tylko z amerykańskimi i marokańskimi technikami. Ekipa miała charakter międzynarodowy. W filmie Transfer członkowie ekipy rekrutowali się spośród mieszkańców RPA, Brytyjczyków, Włochów, Izraelczyków, Egipcjan, Algierczyków, Australijczyków i Sudańczyków.
Sporym wyzwaniem dla filmowców było znalezienie plenerów, w których można by nakręcić sceny rozgrywające się w kraju trzeciego świata. Kraj ten, nienazwany w filmie, mógł znajdować się w dowolnym regionie Bliskiego Wschodu czy Afryki Północnej.
Jake Gyllenhaal, nominowany do Oscara za rolę w filmie Tajemnica Brokeback Mountain Anga Lee, został zaangażowany do roli analityka CIA Douglasa Freemana. „Jake gra młodego mężczyznę, którego umiejętność odróżniania zła od dobra zostaje zachwiana, gdy zostaje rzucony w niecodzienną sytuację” – mówi producent Steve Golin.
Najnowszy film Andrzeja Jakimowskiego SZTUCZKI otrzymał nagrodę na zakończonym wczoraj 56. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Mannheim-Heidelberg. Nagroda Specjalna Jury będącego jednym z najstarszych Festiwali Filmowych to kolejne wyróżnienie dla tego filmu, po Złotych Lwach w Gdyni i nagrodach specjalnych na Festiwalu w Wenecji.
3:10 do Yumy to aktorski pojedynek Russella Crowe i Christiana Bale w nowocześnie zrealizowanej wersji westernu. Dan Evans (Christian Bale) desperacko potrzebując pieniędzy zgłasza się do transportowania przestępcy (Russell Crowe). Ma go doprowadzić w ręce władz do miasteczka Yuma. Jednak od samego początku musi walczyć ze wspólnikami rabusia, za wszelką cenę próbującymi go odbić, oraz z pokusą otrzymania olbrzymiej gotówki pochodzącej z ukrytego łupu.
Już 26 października w gdańskim kinie Helikon-Kamerale premiera przejmującego obrazu norweskiego reżysera Jiensa Liena pt. "Kłopotliwy człowiek"! Czterdziestoletni Andreas przyjeżdża do miasta, nie pamiętając jak i dlaczego się w nim znalazł. Czekają na niego praca, mieszkanie, a nawet żona. Wkrótce mężczyzna zaczyna odczuwać, iż coś jest nie tak z miejscem, do którego trafił. Otaczający go ludzie wydają się być zupełnie wyprani z emocji, a wszędobylscy "opiekunowie" coraz wnikliwiej go obserwują.
„Rembrandt mówi o obserwowaniu nocy, patrzeniu w noc podczas spotkania z dziewczyną o imieniu Marieke, graną przez Natalie Press. Zjawia się nieoczekiwanie na dachu domu i przedstawia się jako anioł. Chodząc nocą po dachu swego domu Rembrandt natyka się na dziewczynkę w nieokreślonym wieku, która z jednej strony jest realną postacią, ale z drugiej pojawia się niczym zjawa.
To nie jest film o miłości, chociaż miłość jest w nim obecna. To nie jest komedia, chociaż bohaterowie mówią śmieszne rzeczy. To nie jest kryminał, chociaż główny bohater docieka, kto zabił.... To nie film obyczajowy, chociaż prowincja urzeka tu swoimi kolorami. To nie jest też musical, chociaż namiętna Lubica tańcem wyraża swoją tęsknotę. To także nie jest film o duchach, chociaż duch prowadzi pogawędki z bohaterem. Kilka łyków "Wina truskawkowego" wprowadza nas w magiczny świat prawdziwego środka Europy. Miłość, zbrodnia, pokuta są tu naturalnym składnikiem życia, jak pory roku, motyle, odlatujące ptaki czy nieprzerwany szum górskiego potoku.
Michael Clayton (George Clooney) jest specjalistą od brudnej roboty w jednej z największych kancelarii prawniczych w Nowym Jorku – Kenner, Bach&Ledeen’s. Zadaniem Claytona jest naprawianie błędów ważnych klientów. Nikt tak jak on nie potrafi doprowadzić do umorzenia śledztwa w sprawie „niefortunnego” wypadku drogowego, mistrzowsko uciszyć skandal obyczajowy, ujawniany przez prasę, a nawet uratować wizerunek nieuczciwych polityków.
Stowarzyszenie A KuKu Sztuka, wspierane przez Miasto Gdynia oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego organizuje interdyscyplinarne wydarzenie artystyczne, które lokuje się na mapie innowacyjnych festiwali w Polsce – TRANSVIZUALIA. Festiwal Form Audio-Vizualnych i Multimedialnych. Festiwal TRANSVIZUALIA stanowi interaktywny eksperyment wizualno-muzyczny odnoszący się do idei przenikania i współistnienia sztuk. Generuje przestrzeń kumulacji mediów w celu wydobycia ich energetycznego i emocjonalnego potencjału.
W Brukseli zakończyły się zdjęcia do filmu „Lejdis”, najnowszej komedii teamu Konecki & Saramonowicz. W ciągu 35 dni zdjęciowych, w 35 różnych lokacjach w Polsce i Belgii, z udziałem ponad 60 aktorów twórcy odtworzyli szalony rok z życia czterech przyjaciółek - tytułowych Lejdis.
Twórcy „Zmruż oczy” - najczęściej nagradzanego polskiego filmu ostatnich lat powracają pełnym błyskotliwego humoru filmem o samochodach, kobietach i miłości. Jest to również opowieść o tym, jak można rzucić wyzwanie losowi, oszukać go lub przekupić, a czasem nawet zagrać vabank z przeznaczeniem.
W kinach pojawił się już pierwszy zwiastun filmu „Lejdis” najnowszej komedii, której autorem scenariusza i producentem jest Andrzej Saramonowicz a reżyserem Tomasz Konecki. Film „Lejdis” to zabawna opowieść o życiu czterech dziewczyn, które mają ogromne problemy ze zrozumieniem absurdalnego, ich zdaniem świata mężczyzn. Paradoksalnie tę żeńską odpowiedź na „Testosteron” napisał mężczyzna - Andrzej Saramonowicz („Pół serio”, „Ciało”, „Testosteron”,), któremu twórczo pomogły cztery kobiety.
Poprzednie
Następne
Polityka Prywatności