
Pragnę poinformować że 14 września pojawi się na rynku nowe wydanie Bergmana (2 boxy). Cena jednego pakietu 179,99. Pierwszy pakiet (czarny): . Tam, gdzie rosną poziomki (Smultronstället). Siódma pieczęć (Det sjunde inseglet). Jak w zwierciadle (Sasom i en spegel). Goście Wieczerzy Pańskiej (Nattvardsgästerna)

W dniach 9 – 18 listopada warszawska KINOTEKA przeniesie się w Kosmos za sprawą Pierwszego Festiwalu Filmów Rosyjskich „SPUTNIK NAD WARSZAWĄ" 9 listopada w warszawskim kinie KINOTEKA, znajdującym się w Pałacu Kultury i Nauki, rozpocznie się największy w Polsce, i jak dotąd, Pierwszy Festiwal Filmów Rosyjskich. W ciągu dziesięciu festiwalowych dni widzowie zobaczą ponad 60 filmów rosyjskich, oklaskiwanych przez publiczność na całym świecie oraz nagradzanych na festiwalach w Cannes, Berlinie, Wenecji.

Jeszcze tylko 5 tygodni zostało do premiery filmu „Katyń” Andrzeja Wajdy – jednego z najbardziej oczekiwanych wydarzeń tego roku. Zainteresowanie filmem wciąż rośnie, w związku z tym, w kinach pojawiły się nowe elementy kampanii promocyjnej. Od ubiegłego tygodnia możemy podziwiać wyjątkową kolekcję plakatów-portretów Artura Żmijewskiego, Pawła Małaszyńskiego, Danuty Stenki i Magdaleny Cieleckiej, odtwórców głównych ról w filmie Andrzeja Wajdy.

Ruben jest ochroniarzem Ministra. Jeżeli Minister wysiada z samochodu, Ruben też musi wysiąść z samochodu. Minister skręca w lewo, Ruben podąża za nim. Kiedy Minister jedzie z rodziną na weekend do swojej daczy, Ruben musi jechać z nimi. Minister ucina sobie drzemkę w biurze, Ruben przy nim czuwa. Jest zawsze obecny, ale musi być niezauważalny. Jak cień, Ruben obserwuje wszystko z zewnątrz, jakby nie był częścią tego świata. Ruben nie jest nawet protagonistą swojego własnego życia, którego rytm wyznacza życie zepsutego i aroganckiego Ministra.

Pierwszym tytułem z serii "Dark Collection" będzie „Upiór w operze” w reżyserii Ruperta Juliana i Edwarda Sedgwicka. Planowana premiera tytułu to 31 sierpnia. Do płyty DVD zostanie dołączony plakat filmowy w tubie.

Film "Bunt. Sprawa Litwinienki" wejdzie do kin 31 sierpnia na 26 kopiach i będzie najszerzej dystrybuowanym europejskim dokumentem w Polsce. Film pokazany był dotąd jedynie na festiwalu w Cannes, na który został zgłoszony w ostatniej chwili, a Polska będzie pierwszym krajem, który wprowadza go do dystrybucji. Wstrząsający i kontrowersyjny film to historia byłego agenta FSB, Aleksandra Litwinienki, otrutego w Londynie radioaktywnym polonem.

Niezwykły film z Robertem Więckiewiczem w roli, w jakiej jeszcze go nie widzieliśmy. Poruszająca opowieść o przyjaźni mężczyzny na życiowym zakręcie i chłopca, który dzięki sile charakteru pomógł spełnić nie tylko swoje marzenia. Film wyreżyserował Tomasz Wiszniewski a wyprodukował Juliusz Machulski i Wojciech Danowski. „Wszystko będzie dobrze” wejdzie do kin 5 października. Piękne, letnie południe. Skrajem drogi biegnie dwunastoletni Paweł (Adam Werstak), za nim na rowerze jedzie Andrzej (Robert Więckiewicz).

Młoda dziewczyna po przetrwaniu ataku seryjnego mordercy cierpi na rozdwojenie osobowości. Z czasem najbliższym nasuwają się pytania czy jest to wynik szoku pourazowego czy może za całym wydarzeniem stoi coś więcej. Pewnego dnia idyllicznym małym miasteczkiem wstrząsa wiadomość o uprowadzeniu młodej utalentowanej dziewczyny Aubrey Fleming (Lindsay Lohan).

Od 31 sierpnia na ekranach kin kontrowersyjny dokument o byłym agencie FSB, Aleksandrze Litwinience, zmarłym w Londynie po otrzymaniu śmiertelnej dawki radioaktywnego polonu. Antyputinowski film, nad którym prace rozpoczęły się jeszcze przed śmiercią Litwinienki, obnaża politykę Kremla i metody działania FSB (dawnego KGB). Litwinienko krótko przed śmiercią oświadczył, że padł ofiarą zemsty prezydenta Putina, którego politykę ostro krytykował.

Już niebawem rozpoczną się zdjęcia do filmu fabularnego pod tytułem "POPIEŁUSZKO" według scenariusza i w reżyserii Rafała Wieczyńskiego. Film będzie opowieścią o niezwykłej przemianie młodego chłopaka rodem z podlaskiej wsi w niezłomnego orędownika Nadziei, będącego symbolem i duchowym przewodnikiem swojego pokolenia. Losy bohatera zostaną z rozmachem pokazane na tle przełomowych wydarzeń z historii Polski końca lat siedemdziesiątych i początku osiemdziesiątych, w tym między innymi pierwszej wizyty Jana Pawła II, strajków Sierpnia '80 oraz manifestacji stanu wojennego brutalnie tłumionych przez ZOMO.

Prawdziwa historia arcyfałszerza i wolnego ducha – Salomona Sorowitscha (KARL MARKOVICS), który po aresztowaniu przez Niemców w 1944 roku, zgodził się wziąć udział w gigantycznej operacji podrabiania walut aliantów – słynnej AKCJI BERNHARDA. Operacja drukowania ponad 130 milionów funtów szterlingów odbywała się w Sachsenhausen, gdzie zamknięci w wydzielonych barakach zawodowi drukarze i doświadczeni bankierzy dokonali NAJWIĘKSZEGO PRZEKRĘTU W HISTORII.

W filmie „Zakochany Molier” bardzo ważny jest piękny język, w końcu Monsieur Jourdin, Molier – Tartuffe czy Celimena to postaci powstałe z połączenia bohaterów sztuk Moliera. Taki język stawia przed aktorami duże wyzwanie. Odtwórcy ról w „Zakochanym Molierze” świetnie sobie z tym poradzili, oddali językowi hołd, ale nie przeszarżowali.

Paweł Małaszyński zagra jedną z głównych ról w zrealizowanym w najnowocześniejszej technologii CGI filmie przygodowym „Wojownicze Żółwie Ninja”. Aktor użyczy głosu Żółwiowi Rafaelowi. Raf ma najsilniejszą osobowość ze wszystkich braci, jest uważany za doskonałego wojownika, któremu nikt nie dorównuje sporawością i sprytem. Jego cechą charakterystyczną jest czerwona przepaska oraz superszybkie rolki, na których przemierza zakamarki miasta.

Mam przyjemność zapowiedzieć wydanie serii 9 filmów DVD: „Dark Collection”. Będzie to cykl znakomitego, kultowego kina. Cechą wyróżniającą kolekcji będzie dołączany do każdej płyty DVD - plakat filmowy (100*70) w tubie.

Najsławniejszy indyjski gwiazdor w swoim najnowszym przeboju DON pojawia się w podwójnej roli: występuje jednocześnie jako nieuchwytny gangster o nieodpartym uroku i biedny chłopak z ulic Bombaju, który musi udawać mafijnego bossa. DON to wysokobudżetowe widowisko, które łączy kryminalną intrygę z charakterystycznymi dla Bollywood scenami tańca i śpiewu.

Pomysł na organizację tego nowatorskiego przedsięwzięcia zrodził się z potrzeby pokazania ekologii jako dziedziny twórczej i tematu ważnego i interesującego społecznie. Chcemy zachęcić twórców, zarówno tych profesjonalnych, jak i amatorskich do tworzenia form filmowych o tej tematyce, która często bywa pomijana. Oczekujemy, że stworzone w konkursie materiały będą inspiracją i formą edukacji ekologicznej.

W czasie niedawnego XXIII Forum Wokół Kina, które odbyło się w Gdańsku, najbardziej dyskutowaną prezentacją było omówienie strategii marketingowej filmu „Katyń” Andrzeja Wajdy, połączone z pierwszym publicznym pokazem materiałów filmowych. Mirosław Morzyk, dyrektor Capital Parku – głównego obok Stowarzyszenia Kina Polskie organizatora Forum, nie krył zaskoczenia „Rzadko się zdarza, by na takiej prezentacji zjawili się praktycznie wszyscy uczestnicy Forum.

Krzysztof Skiba i Grzegorz Halama jako ostatni dołączyli do obsady polskiej wersji językowej kontynuacji ubiegłorocznego hitu o 7 Krasnoludkach. Skiba użyczył głosu najbardziej przerażającej, a zarazem najbardziej tajemniczej postaci filmu o imieniu – Ten Którego Imienia Nikt Nie Pamięta. Halama zaś został jednym z krasnoludków, znanym z zamiłowania do dobrego jedzenia – kucharzem Krasnalem Knedlem.

Film Jakuba Kossakowskiego zaskakuje na wielu poziomach równocześnie: dopracowanym scenariuszem, odwagą zmierzenia się z wydawałoby się wyeksploatowanym tematem “lustracyjnym”, dbałością o scenograficzną wierność realiom lat 70. i 80., zbudowaniu wiarygodnych postaci bohaterów. Film konfrontuje nas z potoczną, spolityzowaną wiarą w zmitologizowaną “prawdą” zawartą w aktach Służby Bezpieczeństwa, Milicji.

W niedzielę 22 lipca w wieku 54 lat zmarł na raka żołądka Ulrich Mühe wybitny aktor niemiecki, odtwórca roli głównej w nagrodzonym Oscarem filmie „Życie na podsłuchu” (The Lives of others) . Za tę właśnie kreację odebrał Europejską Nagrodę Filmową w Warszawie w 2006 roku. Jedną ze swych ostatnich ról zagrał w filmie „Adolf H. – Ja wam pokażę” (My Fuehrer: The Truly Truest Truth About Adolf Hitler). Film wejdzie do polskich kin jesienią tego roku.