Film

Harold Crick jest pracownikiem Urzędu Skarbowego wiodącym nudną egzystencję: codziennie wykonuje te same czynności; samotne przerwy na kawę i lunch ma wyliczone co do sekundy. Pewnego dnia Harold słyszy w głowie kobiecy głos, który odtąd będzie komentował wszystkie jego myśli i czynności. W pierwszej chwili podejrzewa, że oszalał… wkrótce jednak odkrywa ku swemu zaskoczeniu, że… jest bohaterem powieści, a głos, który słyszy należy do narratorki, która nie tyle opisuje wszystko, co on robi, ale programuje jego dalsze losy.
Galeria > SCENA < zaprasza na maraton filmowy 31.03 – 01.04.07 (sobota-niedziela) kino ALTERNATYWA godz. 15.00 – 18.00 Bilety: cały program 15 zł / jeden dzień: 10 zł. Rezerwacja: galeriascena@home.pl. Prowadzenie - Jacek Rokosz (zły mózg z kosmosu), doktorant animacji PWSTFiTV w Łodzi. Specjalista oraz wielbiciel okropnych i złych filmów.
studiu dźwiękowym "PRL" dobiegają końca prace nad nagraniem polskiego dubbingu do filmu animowanego "Stefan Malutki". Dzisiaj ostatnie linijki tekstu nagrywa Cezary Żak, odtwórca roli tytułowej - Stefana Malutkiego. To jest pierwsza tak duża rola w dubbingu w dorobku aktorskim Żaka.
Film „Opowieści z Ziemiomorza” jest adaptacją znanego cyklu fantasy ‘Ziemiomorze’ cenionej autorki Ursuli Kroeber Le Guin. Pisarka ta odniosła znaczący sukces w literaturze gatunkowo przypisanej mężczyznom i wniosła nową jakość do fantasy. Ursula Kroeber Le Guin (ur. 1929) to pisarka o niezwykle rozległych zainteresowaniach literackich. Jest autorką esejów, poezji, powieści historycznych i obyczajowych, ale niewątpliwie wszędzie znana jest przede wszystkim jako autorka wspaniałych utworów fantastycznych.

Laureat Nagród FIPRESCI i Label Europa Cinemas na MFF w Berlinie (2006). Pełen zwrotów akcji, porównywany z „Miastem Boga” obraz europejskich nastolatków, których pochodzenie z dobrych domów, nie zawsze chroni przed fascynacją zakręconym życiem wielkiego miasta.
Los Angeles (Kalifornia), 16 marca 2007 r. – Tuż przed światową premierą imponującego filmu przygodowego zatytułowanego 300 wytwórnia Warner Bros. Pictures otworzyła trójwymiarową internetową wystawę w szybko rozwijającym się wirtualnym świecie zwanym „Second Life”.
5 tydzień w pierwszej 5 francuskiego box office! FILM W ZAWROTNYM TEMPIE ZDOBYWA PUBLICZNOŚĆ . TAXI 4 NA EKRANY POLSKICH KIN WJEDZIE JUŻ 27 KWIETNIA!. Najszybsza i najlepiej zarabiająca taksówka na świecie! Zawrotna prędkość Taxi 4 wciśnie Cię w fotel! Kolejna, odjazdowa część kultowej komedii Luca Bessona TAXI .
Po dwóch miesiącach Madeinusa - peruwiański film, który w styczniu obejrzało w Warszawie ponad 7 tysięcy widzów, wraca do stolicy. Od najbliższgo piątku 23 marca Madeinusa będzie grana w Kinotece i Muranowie. Przez ostatnie dwa miesiące kontaktowało się z nami wielu widzów, którzy nie zdążyli zobaczyć filmu. Zbliżają się także Święta Wielkanocne, których obchody stanowią tło akcji i zarazem temat filmu. Warto zobaczyć jak odmienne potrafią być interpretacje tradycji chrześcijankiej w odległych zakątkach świata. ZAPRASZMY.
Instytut Stosunków Zagranicznych (ifa), Związek Mniejszości Niemieckiej w Gdańsku oraz Akademickie Centrum Kultury, Kulturalny Kolektyw Uniwersytetu Gdańskiego zapraszają na: „Tydzień Kina Niemieckiego“. Wszystkie projekcje będą miały miejsce na Wydziale Filologiczno-Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego w dniach 26-30 marca 2007. Oprócz filmów pełnometrażowych pokażemy dodatkowo, formy krótkometrażowe oraz zaprezentujemy prelekcje gdańskich filmoznawców.
Laureat Nagród dla Najlepszego Reżysera (Bohdan Slama) i Najlepszej Aktorki (Anna Geislerová) na MFF w San Sebastian. Pełen dramatyzmu i poczucia humoru, poruszający film o trójce przyjaciół, których zwyczajne życie dalekie będzie od szczęścia, o którym kiedyś razem marzyli. Monika (Tatiana Vilhelmova), Tonik (Pavel Liska) i Dasha (Anna Geislerova) żyją na jednym osiedlu.
Azjatycka superprodukcja otwierająca MFF w Wenecji. Widowiskowy obraz dla miłośników najlepszego kina akcji oraz filmów walki z efektami specjalnymi. „Siedem mieczy” tematyką nawiązuje do dzieł Akiry Kurosawy („Tron we krwi”, „Siedmiu samurajów”). Stylistyka czyni z niego arcydzieło filmów w stylu „Hero”, „Przyczajony tygrys, ukryty smok”.
Kinowy przebój 1987 roku Good Morning Wietnam i późniejsza o 10 lat satyra Fakty i akty udowodniły, że uhonorowany Oscarem reżyser Barry Levinson potrafi czerpać humor z nieprzebranego źródła, jakim jest świat polityki. W swojej najnowszej komedii, Człowiek Roku, autor ukazuje widzom splot wydarzeń, który do niedawna wydawał się dość nieprawdopodobny: cóż stałoby się, gdyby w wyniku pomyłki wyborczej czołowy amerykański komik został prezydentem?
Klub Filmowy „Filmokrąg” serdecznie zaprasza na projekcję filmów Filipa Marczewskiego.
20 marca o godz. 18.30. zaprezentujemy trzy jego filmy: „Cyrano”, „Bieda Ziemia” oraz „Melodramat”. Po projekcjach odbędzie się spotkanie z reżyserem, jednym z najlepiej zapowiadających się twórców młodego pokolenia, autorem kameralnych filmów zgłębiających meandry ludzkiej psychiki oraz wielokrotnie nagradzanych na festiwalach filmowych w Polsce i zagranicą.
Znana jest już obsada polskiej wersji językowej filmu „Stefan Malutki”. W roli tytułowej - małej ciałem, ale wielkiej duchem myszy – usłyszymy Cezarego Żaka. Swoich głosów użyczą również Renata Dancewicz, Szymon Bobrowski i Ryszard Rynkowski. Dialogi do polskiej wersji językowej pisze Dariusz Dunowski. Reżyserią kieruje Cezary Morawski. Cezary Żak (Stefan), Renata Dancewicz (Basia), Szymon Bobrowski (Sebastian), Ryszard Rynkowski (don Biba) to nie jedyni aktorzy, których glosy usłyszymy w polskich kinach.
Cała Europa lansuje modę na niepalenie. Tylko po co? „Dziękujemy za palenie” (org. „Thank You For Smoking”) to ostra, szybka, ironiczna i najbardziej niepoprawna politycznie komedia roku. Gryząca niczym tytoniowy dym satyra na nasz styl życia, media, reklamę oraz świat konsumpcji, w którym człowiek jest jedynie cyfrą w kolumnie „przychody”. Film z Aaronem Eckhartem („Czarna Dalia”, „Kult”, „Jądro Ziemi”, „Erin Brockovich”) i Katie Holmes („Batman – Początek”, „Śpiewający detektyw”, „Cudowni chłopcy”) w rolach głównych.
Zakończyła się pierwsza edycja Efdebów - nagród filmowych przyznawanych w 12 kategoriach przez użytkowników serwisu filmowego fdb.pl. Bohaterem Roku został wybrany Borat, czyli przezabawny komik Sacha Baron Cohen, który udowodnił, że potrafi wtykać nos w nie swoje sprawy i rozbawił tym widzów do łez zdobywając uznanie na całym świecie.
Zwiastun podwójnego filmu Quentina Tarantino i Roberta Rodrigueza pt. GRIND HOUSE jest najczęściej oglądanym przez internautów, użytkowników największego portalu filmowego imdb.com. GRINDHOUSE to efekt współpracy dwóch mistrzów kina, którzy ponownie zwarli szyki. Tym razem stworzyli unikalne dzieło, na które składają się ich dwa autorskie sześćdziesięciominutowe filmy grozy. Obydwa filmy prezentują i podsumują dotychczasowe dokonania twórców.
Harold Crick jest pracownikiem Urzędu Skarbowego wiodącym nudną egzystencję: codziennie wykonuje te same czynności; samotne przerwy na kawę i lunch ma wyliczone co do sekundy. Pewnego dnia Harold słyszy w głowie kobiecy głos, który odtąd będzie komentował wszystkie jego myśli i czynności. W pierwszej chwili podejrzewa, że oszalał… wkrótce jednak odkrywa ku swemu zaskoczeniu, że… jest bohaterem powieści, a głos, który słyszy należy do narratorki, która nie tyle opisuje wszystko, co on robi, ale programuje jego dalsze losy.
Zawrotna prędkość Taxi 4 wciśnie Cię w fotel! Kolejna, odjazdowa część kultowej komedii Luca Bessona Taxi. Efektowne pościgi samochodowe, dziesiątki rozbitych aut to nieodzowny atrybut niecodziennych perypetii przekomicznego duetu uwielbiającego niebezpieczną jazdę taksówkarza Daniela (Samy Naceri) oraz jego przyjaciela - niezdarnego policjanta Emiliena (Frédéric Diefenthal).
Ośrodek Alliance Française w Gdańsku oraz Dyskusyjny klub Filmowy Uniwersytetu Gdańskiego „Miłość Blondynki” zapraszają na spotkanie z twórczością filmową Jeana Rouch Projekcje odbywać się będą o godzinie 19.00 przez trzy kolejne wieczory czwartkowe w auli Biblioteki Głównej UG, ul. Wita Stwosza 53 w Gdańsku.
Poprzednie
Następne
Polityka Prywatności