Film

Kinowy przebój 1987 roku Good Morning Wietnam i późniejsza o 10 lat satyra Fakty i akty udowodniły, że uhonorowany Oscarem reżyser Barry Levinson potrafi czerpać humor z nieprzebranego źródła, jakim jest świat polityki. W swojej najnowszej komedii, Człowiek Roku, autor ukazuje widzom splot wydarzeń, który do niedawna wydawał się dość nieprawdopodobny: cóż stałoby się, gdyby w wyniku pomyłki wyborczej czołowy amerykański komik został prezydentem?
Klub Filmowy „Filmokrąg” serdecznie zaprasza na projekcję filmów Filipa Marczewskiego.
20 marca o godz. 18.30. zaprezentujemy trzy jego filmy: „Cyrano”, „Bieda Ziemia” oraz „Melodramat”. Po projekcjach odbędzie się spotkanie z reżyserem, jednym z najlepiej zapowiadających się twórców młodego pokolenia, autorem kameralnych filmów zgłębiających meandry ludzkiej psychiki oraz wielokrotnie nagradzanych na festiwalach filmowych w Polsce i zagranicą.
Znana jest już obsada polskiej wersji językowej filmu „Stefan Malutki”. W roli tytułowej - małej ciałem, ale wielkiej duchem myszy – usłyszymy Cezarego Żaka. Swoich głosów użyczą również Renata Dancewicz, Szymon Bobrowski i Ryszard Rynkowski. Dialogi do polskiej wersji językowej pisze Dariusz Dunowski. Reżyserią kieruje Cezary Morawski. Cezary Żak (Stefan), Renata Dancewicz (Basia), Szymon Bobrowski (Sebastian), Ryszard Rynkowski (don Biba) to nie jedyni aktorzy, których glosy usłyszymy w polskich kinach.
Cała Europa lansuje modę na niepalenie. Tylko po co? „Dziękujemy za palenie” (org. „Thank You For Smoking”) to ostra, szybka, ironiczna i najbardziej niepoprawna politycznie komedia roku. Gryząca niczym tytoniowy dym satyra na nasz styl życia, media, reklamę oraz świat konsumpcji, w którym człowiek jest jedynie cyfrą w kolumnie „przychody”. Film z Aaronem Eckhartem („Czarna Dalia”, „Kult”, „Jądro Ziemi”, „Erin Brockovich”) i Katie Holmes („Batman – Początek”, „Śpiewający detektyw”, „Cudowni chłopcy”) w rolach głównych.
Zakończyła się pierwsza edycja Efdebów - nagród filmowych przyznawanych w 12 kategoriach przez użytkowników serwisu filmowego fdb.pl. Bohaterem Roku został wybrany Borat, czyli przezabawny komik Sacha Baron Cohen, który udowodnił, że potrafi wtykać nos w nie swoje sprawy i rozbawił tym widzów do łez zdobywając uznanie na całym świecie.
Zwiastun podwójnego filmu Quentina Tarantino i Roberta Rodrigueza pt. GRIND HOUSE jest najczęściej oglądanym przez internautów, użytkowników największego portalu filmowego imdb.com. GRINDHOUSE to efekt współpracy dwóch mistrzów kina, którzy ponownie zwarli szyki. Tym razem stworzyli unikalne dzieło, na które składają się ich dwa autorskie sześćdziesięciominutowe filmy grozy. Obydwa filmy prezentują i podsumują dotychczasowe dokonania twórców.
Harold Crick jest pracownikiem Urzędu Skarbowego wiodącym nudną egzystencję: codziennie wykonuje te same czynności; samotne przerwy na kawę i lunch ma wyliczone co do sekundy. Pewnego dnia Harold słyszy w głowie kobiecy głos, który odtąd będzie komentował wszystkie jego myśli i czynności. W pierwszej chwili podejrzewa, że oszalał… wkrótce jednak odkrywa ku swemu zaskoczeniu, że… jest bohaterem powieści, a głos, który słyszy należy do narratorki, która nie tyle opisuje wszystko, co on robi, ale programuje jego dalsze losy.
Zawrotna prędkość Taxi 4 wciśnie Cię w fotel! Kolejna, odjazdowa część kultowej komedii Luca Bessona Taxi. Efektowne pościgi samochodowe, dziesiątki rozbitych aut to nieodzowny atrybut niecodziennych perypetii przekomicznego duetu uwielbiającego niebezpieczną jazdę taksówkarza Daniela (Samy Naceri) oraz jego przyjaciela - niezdarnego policjanta Emiliena (Frédéric Diefenthal).
Ośrodek Alliance Française w Gdańsku oraz Dyskusyjny klub Filmowy Uniwersytetu Gdańskiego „Miłość Blondynki” zapraszają na spotkanie z twórczością filmową Jeana Rouch Projekcje odbywać się będą o godzinie 19.00 przez trzy kolejne wieczory czwartkowe w auli Biblioteki Głównej UG, ul. Wita Stwosza 53 w Gdańsku.
By zadać kłam poniedziałkowej nudzie DKF UG „Miłość Blondynki” oraz Kafe Delfin zapraszają do udziału w nowym cyklu spotkań filmowych o wiele mówiącym tytule: Kino, Wino i Domino. Tytuł cyklu, choć w przewrotny sposób, trafnie określa charakter poniedziałkowych atrakcji: Kino – polskie, młode i niezależne; Wino – określa kameralny charakter spotkań, a Domino – niech stanowi elementem zaskoczenia.
Najnowsza komedia Andrzeja Sarfamonowicza i Tomasza Koneckiego po drugim weekendzie zgromadziła rekordową widownię w kinach. Do tej pory film zobaczyło 675.208 widzów. To rekordowy wynik ostatnich lat, który świadczy o 7,5 %, czyli wyjatkowo niskim spadku frekwencji w porównaniu z pierwszym weekendem. Dla porównania, inne polskie filmy po drugim weekendzie zgromadziły o wiele mniej widzów: „Ryś” – 543.887, „Świadek koronny” – 566.619, „Dlaczego nie!”.
Zakończyła się produkcja nowego filmu Bodo Koxa pt. „NIE PANIKUJ”. To pełnometrażowa komedia, w której w rolach głównych zobaczymy Grzegorza Wojdona (Zygi), znanego z rewelacyjnej kreacji w najgłośniejszym filmie Koxa „Marco P. i złodzieje rowerów”, Dawida Antkowiaka (Antek), który może się pochwalić najbogatszą filmografią, wśród aktorów niezależnych („Krew z nosa”, „Homo Father”, „Sobowtór”), oraz debiutującego na dużym ekranie Sebastiana Stankiewicza (Radzio).
Stowarzyszenie Filmowców Polskich i Stowarzyszenie NOWE HORYZONTY zapraszają do udziału w KONKURSIE POLSKICH FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH odbywającego się podczas 7. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego ERA NOWE HORYZONTY (19-29 lipca 2007, Wrocław). Podstawowym celem konkursu jest umożliwienie najlepszym polskim filmom krótkometrażowym konfrontacji z młodą widownią festiwalową (w ubiegłym roku wszystkie pokazy festiwalowe zgromadziły ponad 118 000 osób).
Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Lech Kaczyński wraz z małżonką Marią Kaczyńską zgodzili się objąć patronat honorowy nad najnowszym filmem Andrzeja Wajdy „Post Mortem. Opowieść katyńska”. Patronat nad filmem objął również Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kazimierz Michał Ujazdowski.
Zakończyły się zdjęcia do najnowszego filmu Piotra Matwiejczyka pt: ”Pamiętasz mnie”.
Film powstał przy wsparciu finansowym Multimedia Polska, Spółki, która od trzech lat realizuje Program Wspierania Polskiego Kina Niezależnego „multimediaOFF”. Zdjęcia trwały sześć dni i zostały zrealizowane w pod wrocławskim Krynicznie, w rodzinnym domu reżysera.
„Noc Filmów Krótkich” to wstrząsowa dawka najciekawszych filmów krótkometrażowych
z obszarów francuskojęzycznych! Krótki film to kwintesencja twórczej niezależności. Być może dlatego młodzi filmowcy właśnie w nim odnajdują dla siebie miejsce.
TIME to opowieść o gasnącej namiętności pomiędzy mężczyzną i kobietą i o niezwykłej próbie pokonania czasu, by móc na nowo doświadczyć pełni miłości… Ona by ciągle być atrakcyjną dla swojego ukochanego decyduje się na operację plastyczną. On, by ją odzyskać, czyni to samo…czy droga którą wybrali, okaże się dla nich zbawieniem? Czy odnajdą miłość, którą stracili?
Komentarz Prorektora Wyższej Szkoły Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki prof. dr Józefa Szaniawskiego do dyptyku Clinta Eastwooda. „Listy z Iwo Jimy” oraz „Sztandar Chwały” w reżyserii Clinta Eastwooda to filmy bardzo ważne nie tylko dla Japończyków i Amerykanów, ale również dla Polaków. Oba filmy stanowią wyjątkową integralną całość i w ten sposób tworzą wybitny dokument ukazujący ostatni okres II wojny na Pacyfiku. w 1945 roku.
Zapraszamy wszystkich twórców filmów niezależnych do wzięcia udziału w III Letnim Festiwalu "Kino Niezależne FILMOWA GÓRA 2007”. W tym roku pula nagród wynosi 10 tys. zł.
Zawodowa” komedia Larsa von Triera wchodzi na ekrany kin 9 marca. Z tej okazji na antenie Radiostacji trwa konkurs, którego zwycięzca zostanie na jeden dzień szefem Gutek Film i poczuje na sobie co to znaczy być szefem wszystkich szefów… Lars von Trier, pupil międzynarodowych festiwali, postanowił zażartować sobie z gustów wyrafinowanej publiczności i nakręcić… coś śmiesznego. Paru frustratów, wciąż te same, nudne czynności, zamknięta przestrzeń biura i dyrektor, który zupełnie nie wie, o co w tym wszystkim chodzi…
Poprzednie
Następne
Polityka Prywatności