
"Pachnidło" to adaptacja najsłynniejszej powieści niemieckiego pisarza Patricka Süskinda, przetłumaczona na 46 języków sprzedana w ponad 16 milionach egzemplarzy. 6 wydanie książki właśnie pojawiło się w księgarniach (wydawnictwo Świat Książki). Jest to rozgrywająca się w XVIII wieku we Francji historia Jana Babtysty Grenouille'a, który został obdarowany wyjątkowo wyostrzonym zmysłem powonienia. Używa go do wyrobu perfum, ale aby zdobyć zapach, musi zabijać młode i piękne kobiety. Tom Tykwer, reżyser filmu przyznaje, że materiał jest dwuznaczny. - Opowiadamy bowiem historię mordercy, który w gruncie rzeczy jest jedynym protagonistą fabuły. Motywy jego działania są niezwykle skomplikowane.

Jeśli to prawda, że jesteśmy tym, co jemy, powinniśmy uważniej przyjrzeć się temu, w jaki sposób przygotowywana jest nasza żywność. To bardzo ważny problem. Codziennie mnóstwo ludzi naraża swoje zdrowie na szwank, nie mając świadomości, czym się żywią. Za mało mamy obecnie przykładów kontrkultury, dzięki której moglibyśmy inaczej spojrzeć na świat.

Beata (Beata Kawka) podczas imprezy odbiera telefon. Nie wie jeszcze, że zmieni on jej życie. Krótka, ale pełna ciepła rozmowa z przyjaciółką z dzieciństwa, Sygitą (Joanna Brodzik), sprawia, że Beata postanawia odwiedzić rodzinne strony. Choć wizyta nie trwa długo, wracają wspomnienia… Beata i Sygita dorastały razem w małym miasteczku. Przyrzekły sobie, że nic ich nie rozdzieli. Jednak Beata wybrała życie w wielkim mieście i drogę kariery, okupionej często samotnością i upokorzeniami.

Młody i niezwykle obiecujący aktor – Ashton Kutcher („Zupełnie jak miłość”, „Efekt motyla”), ponownie zawita na nasze ekrany. Już 1 grudnia zobaczymy go w najnowszym filmie reżysera „Ściganego”, Andrew Davisa – „Patrol”. Kutcher wystąpi u boku Kevina Costnera („Tańczący z wilkami”). Wcieli się w rolę utalentowanego, butnego pływaka, który pod okiem doświadczonego kolegi stara się o służbę w Straży Przybrzeżnej (US Coast Guard). Adept będzie musiał nauczyć się czerpać z doświadczenia swego mentora. Sprawdziany, które go czekają, będą bardzo dramatyczne…

Jak w czeskim kinie, jak u Felliniego, jak u Kusturicy – a jednak zupełnie inaczej. Każde z tych skojarzeń jest uprawnione - i żadne nie oddaje charakteru filmu „Księga rekordów Szutki”. stycznia 2007r.

LOS ANGELES (9 listopada 2006 r.) – W niedzielę 26 listopada w Watykanie odbędzie się światowa premiera filmu Narodzenie wyprodukowanego przez New Line Cinema. Będzie to pierwsza w historii światowa premiera filmu fabularnego w Watykanie. Fakt ten został dziś ogłoszony wspólnie przez Rolfa Mittwega, prezesa New Line Cinema i jednocześnie dyrektora ds. światowej dystrybucji, i Stefano Dammicco, dyrektora naczelnego włoskiego dystrybutora Narodzenia, firmy Eagle Pictures. Amerykańska premiera Narodzenia planowana jest na 1 grudnia 2006 r., a premiery w innych krajach odbędą się w różnych terminach w grudniu 2006. Film zadebiutuje również w Polsce 1 grudnia 2006.

NIEMIECKI KANDYDAT DO OSCARAZWYCIĘZCA 22 WARSZAWSKIEGO MIĘDZY NARODOWEGO FESTIWALU FILMOWEGO „ŻYCIE NA PODSLUCHU” (Das Leben der Anderen) NOMINOWANY DO EUROPEJSKICH NAGRÓD FILMOWYCH AŻ W 6 KATEGORIACH Europejski Film 2006: Europejski Reżyser 2006, Florian Henckel von Donnersmarck, Europejska Aktorka 2006, Martina Gedeck, Europejski Aktor 2006, Ulrich Muhe, Europejski Scenarzysta 2006, Florian Henckel von Donnersmarck, Europejski Kompozytor 2006, Gabriel Yared i Stéphane Moucha

Zdobywca Srebrnego Niedźwiedzia dla Najlepszego Aktora (Moritz Bleibtreu) na 56. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie (2006). Ekranizacja bestsellerowej powieści Michela Houellebecqa. Z pozoru prosta historia dwóch braci wpisuje się w nurt kontrowersyjnego kina o złożonych relacjach między kobietą i mężczyzną.

W styczniowym repertuarze firmy KINO ŚWIAT znajdą się dwie propozycje. Pierwsza przypadnie do gustu miłośnikom horroru, których 5 stycznia 2007 zaprosimy na trzecią część światowego hitu - film pt. "Piła III", w którym psychopatyczny zabójca zaskakuje wyrafinowanymi torturami nie zawsze niewinnych ludzi.

Miło nam poinformować, że na DVD pojawi się 14 film Marka Koterskiego "Wszyscy jesteśmy Chrystusami". Film pojawi się w sprzedaży w specjalnej limitowanej edycji dwupłytowej. Limitowana edycja dwupłytowa. Bogaty zestaw materiałów dodatkowych. 1 DVD: Film „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”

Film jeszce nie trafił do sklepów a już cieszy się dużym zainteresowaniem miłośników kina bollywodzkiego. Limitowane, dwupłytowe wydanie DVD zawiera specjalną niespodziankę dla fanów - plakat z autografem gwiazdy indyjskiego kina Shah Rukh Khana. Autograf dla polskich fanów - "TO ALL THE POLISH FRIENDS LOTS OF LOVE AND HAPPINESS SHAH RUKH KHAN" przywiózł z festiwalu w Toronto Jakub Duszyński, z firmy BLINK, który miał okazję rozmawiać z aktorem podczas uroczystości związanych z premierą najnowszego filmu Karana Johara KANK (Kabhi Alvida Naa Kehna).

Zapewne mało kto wie, że suka Paju, którą od dzisiaj można oglądać w najnowszym filmie Akiego Kaurismäkiego "Światła o zmierzchu" wywodzi się ze sławnej psiej rodziny aktorskiej. Reżyser współpracuje z nią od lat. Wszystko zaczęło się od występu prababki Paju - Laiki w filmie "La vie de Boheme", gdzie stworzyła niezapomnianą kreację Baudelaire'a.

Tu i tu zero – smutno trochę, ale bez wątpienia humor zawarty w ostatnio przesyłanym w necie Kukangowym fleszu uśmiech powoduje. Masowo rozsyłany flesz o Kukangu powoduje czkawkę i ból brzucha ze śmiechu. My również go obejrzeliśmy i śmiało polecamy. Co prawda według nas kukang czyli jeden z naczelnych nie ma zeza i nie wącha się pod pachą bo nie może, ale poza tym nie mamy zastrzeżeń. W nagraniach dźwięków dla tego komicznego stworka wzięła udział operowa diva i wyszło to naprawdę śmiesznie (scenka z rażonym prądem Kukangiem).
Zobaczcie sami :)

SPInka ma przyjemność przedstawić Państwu wyjątkowy prezent przedświąteczny… Kultowy „Pulp Fiction” wraca do kin! Już 15 grudnia będzie można przypomnieć sobie film, Który przyciągnął do kin miliony widzów, a Quentinowi Tarantino przyniósł status geniusza pastiszu i autora arcydzieła,które zmieniło oblicze kina.

O powodach realizacji Źródła Bergman napisał kiedyś: „Potrzebowałem surowej i schematycznej koncepcji świata, aby wyrwać się ze świata bezkształtnego, niewyraźnego i ciemnego, w którym utknąłem. A więc zwróciłem się do dogmatycznego chrześcijaństwa średniowiecza, z jego jasnym podziałem na Dobro i Zło”.

3 listopada w kinach będziemy mogli oglądać ŚWIATŁA O ZMIERZCHU, jeden z nielicznych fińskich filmów, który dociera na polskie ekrany. Reżyserem filmu jest dobrze znany u nas Fin Aki Kaurismäki, twórca Człowieka bez przeszłości. Zanim został reżyserem imał się najróżniejszych zajęć. Był m.in. listonoszem, pomywaczem i krytykiem filmowym. We wczesnych latach 80. zdominował fiński przemysł filmowy zakładając ze swoim starszym bratem Miką firmę produkcyjną i dystrybucyjną Sputnik.

Jak to się robi, najnowszy film nominowanego do Oscara reżysera, Marcela Łozińskiego, to prowokacyjny obraz nadwiślańskiego modelu demokracji, ironiczny a zarazem przerażający portret polskiej sceny politycznej. Łoziński przez trzy lata przyglądał się realizacji eksperymentu, zorganizowanego przez znanego polskiego specjalistę od marketingu politycznego, Piotra Tymochowicza i mającego udowodnić, że każdego można doprowadzić na szczyty władzy.

Zakończył się Multimedia Przegląd Filmów Optymistycznych Happy End w Mielecu.
Oprócz nagrodzonych filmów z rzeszowskiego Happy Endu zaprezentowano 18 filmów twórców z Podkarpacia. Pokazom filmów towarzyszyły spotkania z twórcami. Publiczność Przeglądu przyznała nagrodę specjalną - Złotą Rybę Hubertowi Gotkowskiemu za film pt: „Koperta”.

24 października, niedaleko podwarszawskiego Piaseczna, kwadrans po 16.00, padł ostatni klaps na planie filmu „Ryś” w reżyserii Stanisława Tyma. Choć pogoda nie była najpiękniejsza, a w momencie, gdy reżyser ogłosił przez radio koniec zdjęć, zapadał już zmrok, na planie rozległy się gromkie brawa. Ekipa była wzruszona, a Stanisławowi Tymowi łamał się głos, gdy dziękował współpracownikom. Powiedział: Jestem z was dumny i bardzo, bardzo wdzięczny.

Po raz czwarty zostały przyznane nagrody dla najbardziej optymistycznych filmów ostatniego sezonu. Jury IV Multimedia Festiwalu Filmów Optymistycznych HAPPY END w Rzeszowie w składzie: Joanna Pachwicewicz, Magdalena Nowak, Adam Kus, Janusz Binduga, Hubert Gotkowski, po obejrzeniu dziewiętnastu filmów fabularnych i dokumentalnych postanowiło przyznać następujące nagrody: