Film

Zapewne mało kto wie, że suka Paju, którą od dzisiaj można oglądać w najnowszym filmie Akiego Kaurismäkiego "Światła o zmierzchu" wywodzi się ze sławnej psiej rodziny aktorskiej. Reżyser współpracuje z nią od lat. Wszystko zaczęło się od występu prababki Paju - Laiki w filmie "La vie de Boheme", gdzie stworzyła niezapomnianą kreację Baudelaire'a.
Tu i tu zero – smutno trochę, ale bez wątpienia humor zawarty w ostatnio przesyłanym w necie Kukangowym fleszu uśmiech powoduje. Masowo rozsyłany flesz o Kukangu powoduje czkawkę i ból brzucha ze śmiechu. My również go obejrzeliśmy i śmiało polecamy. Co prawda według nas kukang czyli jeden z naczelnych nie ma zeza i nie wącha się pod pachą bo nie może, ale poza tym nie mamy zastrzeżeń. W nagraniach dźwięków dla tego komicznego stworka wzięła udział operowa diva i wyszło to naprawdę śmiesznie (scenka z rażonym prądem Kukangiem).
Zobaczcie sami :)
SPInka ma przyjemność przedstawić Państwu wyjątkowy prezent przedświąteczny… Kultowy „Pulp Fiction” wraca do kin! Już 15 grudnia będzie można przypomnieć sobie film, Który przyciągnął do kin miliony widzów, a Quentinowi Tarantino przyniósł status geniusza pastiszu i autora arcydzieła,które zmieniło oblicze kina.
O powodach realizacji Źródła Bergman napisał kiedyś: „Potrzebowałem surowej i schematycznej koncepcji świata, aby wyrwać się ze świata bezkształtnego, niewyraźnego i ciemnego, w którym utknąłem. A więc zwróciłem się do dogmatycznego chrześcijaństwa średniowiecza, z jego jasnym podziałem na Dobro i Zło”.
3 listopada w kinach będziemy mogli oglądać ŚWIATŁA O ZMIERZCHU, jeden z nielicznych fińskich filmów, który dociera na polskie ekrany. Reżyserem filmu jest dobrze znany u nas Fin Aki Kaurismäki, twórca Człowieka bez przeszłości. Zanim został reżyserem imał się najróżniejszych zajęć. Był m.in. listonoszem, pomywaczem i krytykiem filmowym. We wczesnych latach 80. zdominował fiński przemysł filmowy zakładając ze swoim starszym bratem Miką firmę produkcyjną i dystrybucyjną Sputnik.

Jak to się robi, najnowszy film nominowanego do Oscara reżysera, Marcela Łozińskiego, to prowokacyjny obraz nadwiślańskiego modelu demokracji, ironiczny a zarazem przerażający portret polskiej sceny politycznej. Łoziński przez trzy lata przyglądał się realizacji eksperymentu, zorganizowanego przez znanego polskiego specjalistę od marketingu politycznego, Piotra Tymochowicza i mającego udowodnić, że każdego można doprowadzić na szczyty władzy.
Zakończył się Multimedia Przegląd Filmów Optymistycznych Happy End w Mielecu.
Oprócz nagrodzonych filmów z rzeszowskiego Happy Endu zaprezentowano 18 filmów twórców z Podkarpacia. Pokazom filmów towarzyszyły spotkania z twórcami. Publiczność Przeglądu przyznała nagrodę specjalną - Złotą Rybę Hubertowi Gotkowskiemu za film pt: „Koperta”.
24 października, niedaleko podwarszawskiego Piaseczna, kwadrans po 16.00, padł ostatni klaps na planie filmu „Ryś” w reżyserii Stanisława Tyma. Choć pogoda nie była najpiękniejsza, a w momencie, gdy reżyser ogłosił przez radio koniec zdjęć, zapadał już zmrok, na planie rozległy się gromkie brawa. Ekipa była wzruszona, a Stanisławowi Tymowi łamał się głos, gdy dziękował współpracownikom. Powiedział: Jestem z was dumny i bardzo, bardzo wdzięczny.
Po raz czwarty zostały przyznane nagrody dla najbardziej optymistycznych filmów ostatniego sezonu. Jury IV Multimedia Festiwalu Filmów Optymistycznych HAPPY END w Rzeszowie w składzie: Joanna Pachwicewicz, Magdalena Nowak, Adam Kus, Janusz Binduga, Hubert Gotkowski, po obejrzeniu dziewiętnastu filmów fabularnych i dokumentalnych postanowiło przyznać następujące nagrody:
ENEMEF, czyli Nocny Maraton Filmowy to cykliczna impreza, odbywająca się w tej chwili w 15 miastach w Polsce: Łodzi, Warszawie, Wrocławiu, Rzeszowie, Trójmieście, Katowicach, Radomiu, Szczecinie, Poznaniu, Krakowie, Kaliszu, Kielcach, Olsztynie, Sosnowcu i Białymstoku. Idea polega na zaprezentowaniu trzech-czterech filmów w trakcie jednej nocy. W przerwach między filmami można posłuchać muzyki filmowej.
Kolejny po rewelacyjnym „Człowieku bez przeszłości”, film Akiego Kaurismäkiego, prezentowany w konkursie głównym MFF w Cannes (2006). Film zgłoszony przez fiński komitet do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny, ale w tym tygodniu wycofany z rywalizacji oscarowej przez reżysera. Kaurismäki znany jest ze swej niechęci do Amerykanów. W 2003 roku jego "Człowiek bez przeszłości", choć nominowany do Oscara, był przedmiotem protestu reżysera przeciwko wojskowej interwencji USA w Iraku. Kaurismäki nie przyjechał na ceremonię rozdania nagród.

Jeden z najbardziej kontrowersyjnych i prowokujących thrillerów tego stulecia. W sieci czai się zło. Nowy rodzaj drapieżcy. Śmiertelne zagrożenie dla niewinnej ofiary. Wystarczy chwila nieuwagi, jeden nieostrożny krok, by wpaść w pułapkę, z której nie ma wyjścia. Hayley Stark ma dopiero 14 lat. I właśnie popełniła największy błąd swojego życia...To wszystko jest jednak grą pozorów. Nic tu nie jest takie, na jakie wygląda. Żaden twój domysł się nie sprawdzi. Kolejny zwrot akcji wywróci do góry nogami twoje wyobrażenia.

Z radością informujemy, iż dwa filmy dystrybuowane przez Kino Świat zostały wyróżnione podczas zakończonego wczoraj 22. Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego. Film pt. "Grbavica" (reż. Jasmila Žbanić) uplasował się na trzecim miejscu w Plebiscycie Publiczności, zaś film "Z odzysku" Sławomira Fabickiego otrzymał: Nagrodę Cinemax za Najlepszy Scenariusz oraz Specjalną Nagrodę Jury za wyjątkowe wrażenia wizualne i dźwiękowe.
2006-10-25 - Konkurs Scenariuszowy NAKRECONE TEKSTY
Jeszcze tylko do 25 pazdziernika mozna zglaszać scenariusze do udzialu w I Konkursie Scenariuszowym "NAKRECONE TEKSTY". Organizatorami konkursu sa firma producencka "Paisa Films", Warszawska Szkola Filmowa Macieja Slesickiego i Boguslawa Lindy oraz Stowarzyszenie "Filmforum". Glówna nagroda w konkursie jest realizacja zwycieskiego scenariusza przez firme "Paisa Films" (w ramach systemu profesjonalnej produkcji kinowej), honorarium w wysokosci 20.000 PLN oraz opieka producencka i promocyjna ze strony organizatorów.
Klub Filmowy Era Nowe Horyzonty jest okazją dla wszystkich wielbicieli kina, by przez cały rok mieć dostęp do najciekawszych filmów pokazywanych na festiwalu Era Nowe Horyzonty. Klub stanowi alternatywny sposób docierania do ambitnych i wyrobionych odbiorców.
Kevin Smith obawiał się, że powrót do bohaterów, których polubiło tak wielu widzów, może być ryzykownym, a nawet lekkomyślnym przedsięwzięciem. Ale reżyser nie mógł przestać myśleć o dalszych losach Dantego i Randala, szczególnie, że sam przekroczył już trzydziestkę i jego świat zmienił się diametralnie. Zaczął więc wymyślać całkowicie nową fabułę filmu o dwóch trzydziestokilkuletnich leniach, którzy znaleźli sposób na przyjemne obijanie się w pracy i którzy zmierzyć się muszą z czymś kompletnie dla siebie nieznanym: z dorosłością.
Laureatem nagrody publiczności został film "ŻYCIE NA PODSŁUCHU” w reż. Floriana Henckela von Donnersmarcka. Niemiecki kandydat do Oscara, film który w genialny sposób rozlicza się z komunistyczną przeszłością naszych zachodnich sąsiadów.
W warszawskim Kinie Luna w dniach 19-21 października odbędzie się Światowy Festiwal Filmów Studenckich. Młode kadry/ Young Cinema Art.Będzie to największa prezentacja dorobku szkół filmowych z całego świata W konkursie swoje filmy - głównie fabuły, ale także filmy animowane i dokumentalne - zaprezentują z Wyższe Szkoły Filmowe z Afryki Południowej Australii, Bułgarii, Chin, Gruzji, Hiszpanii, Indii, Niemiec, Słowacji, Szwecji, Portugalii i Polski. Filmy oceni i nagrodzi Jury w składzie Magdalena Łazarkiewicz (reżyser), Paweł Łęski (aktor i reżyser) oraz Tadeusz Sobolewski (krytyk filmowy).
27 października na ekranach kin pojawi się film „Spadaj!”. Już sam tytuł sugeruje, że widzowie będą mieli do czynienia ze światem pełnym buntu i młodzieńczej przekory. „Spadaj!” to opowieść o Haley Graham (Missy Peregrym) – nastolatce o wyjątkowej fantazji… Kiedy kolejny jej wybryk kończy się przed sądem ten orzeka, że krnąbrna dziewczyna ma być resocjalizowana w renomowanej Akademii Gimnastyki Vickermana. Instytucja to nie dość, że legendarna i prestiżowa, lecz również słynąca z iście militarnego rygoru.
Leonardo DiCaprio, Matt Damon i Jack Nicholson grają główne role w nowym dramacie kryminalnym „Infiltracja” w reżyserii Martina Scorsese. Akcja filmu „Infiltracja” rozgrywa się w południowym Bostonie, gdzie policja stanowa toczy walkę z przestępczością zorganizowaną. Młody tajny agent policji, Billy Costigan (DiCaprio), otrzymuje zadanie przeniknięcia w szeregi mafii, której przewodzi Costello (Nicholson). W czasie gdy Billy szybko zyskuje sobie zaufanie Costello, Colin Sullivan (Damon), zatwardziały młody przestępca, który penetruje policję jako informator
Poprzednie
Następne
Polityka Prywatności