
Czy „Clerks – Sprzedawcy 2” przebiją pod względem popularności część pierwszą dowiemy się już 20 października. Wszystko wskazuje jednak na to, że jest to możliwe. Film zbiera pozytywne recenzje na całym świecie (na imdb.com otrzymał 8 punktów w skali dziesięciostopniowej), a na ostatnim festiwalu filmowym w Cannes, gdzie wyświetlany był w sekcji pozakonkursowej, po projekcji zebrał ośmiominutowe owacje na stojąco.

W październikowe niedzielne wieczory zostaną wyemitowane wstrząsające filmy francuskiego reżysera i aktora Mathieu Kassovitza. Prezentowane produkcje to m.in. Nienawiść i Zabójca – obrazy, przedstawiające brutalny świat młodych ludzi.Brutalność i agresja to chleb powszedni bohaterów słynnego filmu Mathieu Kassovitza. Nienawiść, który już 22 października, o godzinie 22.00 zostanie wyemitowany na kanale Zone Europa.

Pod powierzchnią to urzekająca obrazem i dźwiękiem historia o erotycznej fascynacji i zdradzie. Marek Gajczak, wielokrotnie nagradzany na festiwalach zagranicznych operator filmowy, debiutuje jako reżyser we współczesnym thrillerze z udziałem znakomitych młodych aktorów. Opuszczony dom nad jeziorem. Środek lata. Spotkanie przyjaciół, Piotra (Zbigniew Kaleta), Izy (Beata Kozikowska), Michała (Tomasz Karolak) i Ani (Magda Boczarska), byłoby zapewne jednym z wielu, gdyby nie głęboko skrywane namiętności…Każdy z nich na swój sposób przekona się, jak cienka jest granica między iluzją a rzeczywistością.

FIODOR BONDARCZUK, reżyser rosyjskiego kandydata do Oskara czyli filmu "9 KOMPANIA", bedzie gościł w Polsce! Bondarczuk weźmie udział w specjalnym pokazie filmu który będzie miał miejsce
12 października podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Tego samego dnia zostanie zorganizowana konferencja prasowa i wywiady z rezyserem.

W październiku wybitny polski reżyser Andrzej Wajda rozpoczyna zdjęcia do filmu ”POST MORTEM opowieść katyńska”. Film będzie opowiadał o losach kobiet – matkach, żonach, córkach – polskich oficerów pomordowanych w 1940 r. w lasach katyńskich przez NKWD.

Z przyjemnoscia informujemy ze 28 wrzesnia ruszaja nagrania polskiego dubbingu
do najwazniejszej europejskiej animacji 2006 roku - filmu "ARTUR I MINIMKI"!
Rezyser i scenarzysta tego niezwyklego przedsiewziecia LUC BESSON - znakomity tworca takich filmow jak "Leon zawodowiec", "Wielki blekit" czy "Piaty element" - obsadzil w rolach nieanimowanych glownych bohaterow znakomitych aktorow: jako babcia Artura zagrala MIA FARROW a w postac samego Artura wcielil sie niezwykle zdolny FREDDIE HIGMORE (do tej pory zagral m.in. w takich filmach jak "Marzyciel" czy "Charlie i fabryka czekolady").

Film Akademickiej Telewizji Edukacyjnej „Rzeka Powrotów” zdobył jedną z sześciu głównych nagród na Międzynarodowym Bajkalskim Festiwalu Filmów Popularnonaukowych „Człowiek i przyroda”. Festiwal odbył się w Irkucku w dniach 8-15 września. Do festiwalu zgłoszono 110 filmów, do przeglądu konkursowego wybrano 38 filmów z 11 krajów.

Obraz miał swoją światową premierę podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji,i przez cały czas jego trwania był faworytem zarówno publiczności jak i krytyków. 15 września film pojawił się na ekranach w Wielkiej Brytanii i we Włoszech i od tej pory jest w czołówce box office’ów. Podczas niespełna dwóch tygodni wyświetlania na Wyspach Brytyjskich zarobił już 5 mln funtów.

Jury 4 Festiwalu Filmów Komediowych i Niezależnych BAREJAda Jelenia Góra 2006 w składzie: Hanna Kotkowska- Bareja – przewodnicząca, Aleksandra Kazimieruk – Redaktor Magazynu Kino Komedii, Witold Kon – przewodniczący FNTF, Jarosław Gromadzki- Dyrektor JCK i Daniel Antosik – dziennikarz, po obejrzeniu 22 filmów konkursowych postanowiło przyznać nagrody:

24 LISTOPADA na ekrany wchodzi horror "KULT" ("The Wicker Man") w rezyserii Neila LaBute z NICOLASEM CAGEM w roli glownej. Z kolei pewnie nie trzeba przypominac ale nie odmowie sobie tego ze Nicolas Cage to aktor cieszacy sie opinia jednego z najbardziej wszechstronnych, ogromnie doceniany przez krytykow i widzow, wielokrotnie nominowany i nagradzany prestizowymi wyroznieniami z czego najwazniejsze to Oskar i Zloty Glob za role w filmie "Zostawic Las Vegas".

Z radością pragniemy poinformować, że film Xawerego Żuławskiego „Chaos”, otrzymał na zakończonym 31 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni nagrodę kategorii "Najlepszy Debiut"! Chaos zdobył również nagrodę za najlepsze kostiumy, jednak na skutek pewnego błędu, w werdykcie jury znalazło się nazwisko tylko jednej z dwóch osób odpowiedzialnych za kostiumy w filmie.

Najnowszy film Michela Gondry, reżysera „Zakochanego bez pamięci”, w którym reżyser kolejny raz sięga po temat…miłości. To surrealistyczne love story opowiadające historię zwariowanego artysty zawieszonego pomiędzy światem marzeń sennych a rzeczywistością.

Mamy przyjemność i satysfakcję poinformować Państwa o doskonałych wynikach z pierwszych dni wyświetlania w kinach filmu „S@motność w sieci”. W ciągu pierwszych dni wyświetlania film „S@motność w sieci” zobaczyło ponad 133 000 widzów! Jest to III wynik „otwarcia” pośród wszystkich filmów wprowadzonych na ekrany polskich kin w ciągu ostatniego półrocza!

Miło mi poinformować, że 20 października wprowadzamy do kin film Clerks – sprzedawcy 2. To kontynuacja kultowego filmu „Sprzedawcy - Clerks” (1994) w reżyserii Kevina Smitha. Z dobrze znanym humorem i ironicznym podejściem wracają Dante, Randal, Jay i Cichy Bob. Są o 10 lat starsi, mieszkają i pracują tam, gdzie wcześniej, ale dzisiaj mają jeszcze więcej entuzjazmu, by ruszyć w pogoń za nową przygodą swojego życia.

Najnowszy film Michela Gondry, reżysera „Zakochanego bez pamięci”, w którym reżyser kolejny raz sięga po temat…miłości. To surrealistyczne love story opowiadające historię zwariowanego artysty zawieszonego pomiędzy światem marzeń sennych a rzeczywistością. Nieśmiały grafik - w tej roli Gael Garcia Bernal (Złe wychowanie, Amores Perros) - nauczył się manipulować swoimi snami. Na co dzień projektuje kalendarze z roznegliżowanymi dziewczynami, a w przerwach - śniąc, przenosi się do zakręconego i kolorowego świata, w którym bezbłędnie rozgrywa najlepsze momenty swojego życia.

ALEJANDRO GONZALEZ INARRITU swoim debiutanckim filmem „Amores perros” (2000) wparował z impetem na międzynarodową scenę filmową i natychmiast podbił serca krytyki i publiczności na całym świecie. Film ten obsypany został nagrodami min.: Nagroda publiczności na festiwalu w Chicago, nagroda dziennikarzy w Cannes, Grand Prix Festiwalu Filmowego w Tokio, Nagroda krytyki filmowej Festiwalu w Sao Paulo, nagroda BAFTA dla najlepszego filmu obcojęzycznego.

„ŻYCIE NA PODSŁUCHU” („Das Leben der Anderen“ lub „The Lives of others) w ciągu trzech tygodni od wejścia na ekrany kin obejrzało 400 tys. widzów ze wschodu i zachodu Niemiec, a reżyser zebrał doskonałe recenzje. Dziś film cieszy się już prawie dwumilionową frekwencją. Debiut reżysera Floriana Henckel von Donnersmarck, jest opowieścią o Stasi i jej ofiarach, pełną dramaturgii, napięcia i nieoczekiwanych zwrotów historią o miłości, godności człowieka i jego wrodzonej dobroci, której nie jest w stanie zabić nawet perfekcyjnie funkcjonujący aparat policyjny i bezgraniczne poczucie lojalności wobec systemu.

Już dziś teren warszawskiego Klubu Sportowego „Skra” zmieni się w legendarną „Tęczę” kierowaną przez niezatapialnego prezesa Ryszarda Ochódzkiego. To ostatnie chwile, aby napis KS „Tęcza” mógł uświetnić to miejsce. Twórcy „Rysia”, komedii w reżyserii Stanisława Tyma, wykorzystali moment tuż przed generalną przebudową tego obiektu.

10 listopada 2006r. do kin w całej Polsce trafi "Śmierć człowieka pracy" film w reżyserii Michaela Glawoggera. Podziwiany i nagradzany na całym świecie, prezentowany na tegorocznym Festiwalu Planete Doc Review został przez polskich krytyków uznany za jeden z najlepszych obrazów Festiwalu. "Świetny wizualnie", "wyrafinowanie piękny", "wstrząsający esej filmowy", "szokujący" - tak krytycy polscy pisali o filmie Michaela Glawoggera.
Dystrybutorem filmu jest Against Gravity Sp.z o.o.

63. Międzynarodowy Festiwal Filmów w Wenecji przeszedł już do historii. Wiele niespodzianek sprawiło, że o tej imprezie jeszcze długo będzie się mówiło. Wscyscy krytycy zgodnie twierdzą, że w tym roku festiwal prezentował wysoki poziom. Oby tak dalej.