Film

To wprost wymarzona historia dla Hollywood i równie wymarzona rola dla aktorów, niemalże z zasady typowanych na laureatów Oskarów. Typowania sprawdziły się zresztą doskonale: skutkując w statuetce dla Jareda Leto i Matthew McConaughey’ego. Całkowicie zasłużenie.
„Karuzela”, najnowszy film Roberta Wichrowskiego wejdzie na ekrany kin 23 maja. Miłość, przyjaźń, zdrada i namiętność będą przeplatać się nawzajem i stworzą karuzelę emocji, która porwie widzów w świat niejednoznacznych bohaterów i skomplikowanych historii. Tytułowa, metaforyczna Karuzela, w której kręcą się bohaterowie nowego filmu Roberta Wichrowskiego, ma niewiele wspólnego z beztroską atrakcją rodem z lunaparku. Film opowiada historię młodych ludzi, którzy dopiero wkraczają w dorosłość. Przyjaźń Rafała i Piotra, dwóch najlepszych przyjaciół ze szkolnej ławki, zostaje wystawiona na ciężką próbę. Obaj zakochują się w tej samej dziewczynie - Magdzie.
Zakupy i restauracja starych aut, popisy kaskaderskie, zapierająca dech w piersiach prędkość – na wiosnę kanał HISTORY w każdy czwartek od godziny 21:00 przygotował serię programów podnoszących wysoko adrenalinę wśród widzów. Od 13 marca w czwartki o 21:00 rusza trzeci sezon serialu „Warsztat Danny’ego” (org. Counting Cars). Tytułowy warsztat istnieje naprawdę. Nazywa się Count’s Kustom i mieści się w Las Vegas, gdzie Danny „Hrabia” Koker i jego ludzie skupują, przerabiają i sprzedają motoryzacyjne cacka, o jakich nie śniło się filozofom.
Historia geniusza, który dał światu komputer osobisty, smartfon, tablet i stworzył najbardziej rozpoznawalną markę świata – Apple. W rolę Steva Jobsa wcielił się rewelacyjny Ashton Kutcher. W marcu kino internetowe Cineman.pl proponuje także ekranizację światowego bestsellera, będącego pierwszą częścią serii sprzedanej w Polsce w ilości ponad 100 tysięcy egzemplarzy. „Dary Anioła: Miasto Kości” opowiada o świecie Nocnych Łowców, którzy toczą odwieczną walkę ze złem. W rolach głównych – Lily Collins („Królewna Śnieżka”, „Porwanie”) oraz Jamie Campbell Bower („Saga Zmierzch: Przed Świtem cz. 2”, „Camelot”).
Beth (Shannen Doherty) jest zdruzgotana samobójczą śmiercią siostry. Sprawa nie daje jej spokoju. Okoliczności odejścia dziewczyny wydają się nie do końca jasne. Beth postanawia dostać się do Fallbridge College, szkoły dla dziewcząt, w której uczyła się samobójczyni, by przekonać się, co wydarzyło się naprawdę. Film „Diabelskie gimnazjum” (2000) już 7 marca o godzinie 21:00 na CBS Europa.
Eric Bana, który zadebiutował w amerykańskim kinie w „Helikopterze w ogniu” Ridleya Scotta, zdecydował się zagrać postać komandora porucznika Kristensena zaraz po przeczytaniu scenariusza najnowszego filmu Petera Berga „Ocalony”.
W październiku 2013 roku kanał HISTORY zaprezentował polskim widzom pierwszy na swojej antenie serial fabularny „Wikingowie” – opowieść o niezwykłym życiu i przygodach nordyckich wojowników pragnących poznawać świat i podbijać nowe tereny. Po sukcesie pierwszego sezonu, „Wikingowie” powrócą na telewizyjne ekrany w kwietniu 2014 wyłącznie na HISTORY.
Czuwanie nad bezpieczeństwem pasażerów linii lotniczych to dla Billa Marksa, bohatera Liama Neesona, chleb powszedni. Gdy wsiada na pokład samolotu z Nowego Jorku do Londynu, nie ma pojęcia, że tym razem to on stanie się celem terrorystów. Tuż po starcie, na służbowy telefon Billa przychodzi sms z żądaniem okupu. Przestępcy oczekują 150 milionów dolarów. W przeciwnym razie co 20 minut będą zabijać kolejnego pasażera. W lecącej na wysokości 13 tysięcy metrów nad Atlantykiem maszynie Marks ma niewiele czasu, by zidentyfikować zabójcę. Stawką jest życie niemal dwustu osób.
Zbliża się finał trzeciej edycji Nagród WĘŻE, które przyznawane są najgorszym wytworom polskiej kinematografii. Akademia WĘŻY ogłosiła tegoroczne nominacje. "Tajemnica Westerplatte" zdominowała pierwszy etap rywalizacji. Przez miesiąc, wyłoniona z grona członków Akademii WĘŻY specjalna grupa pracowała nad tegorocznymi nominacjami. Wraz z ich ogłoszeniem rozpoczął się drugi etap głosowania, w którym ogół, liczącej ponad 100 osób, Akademii WĘŻY weźmie udział w wyborze laureatów w 12 kategoriach. Finał nagród obędzie się 1 kwietnia.
Portal MTV Voices wspólnie z platformą konferencji TEDx zorganizuje jutro konferencję TEDxTeen 2014. Wydarzenie, podczas którego najbardziej utalentowani i inspirujący młodzi ludzie podzielą się wiedzą i opowiedzą historie swoich sukcesów, będzie transmitowane jutro od 16:30 na www.mtvvoices.com/tedxteen prosto z Nowego Jorku.
W marcu, we wtorkowe wieczory kanał CBS Europa zaprasza widzów na filmy, które nikogo nie pozostawią obojętnym. We wtorki (począwszy od 4 marca) o godzinie 21:00 zobaczyć będzie można produkcje: „Krwawe cięcie”, „Goście z nieba”, „Skandalistka Jacqueline Susann” oraz „Martha za kratkami”. Widzowie będą mieli okazję, by obejrzeć zarówno zwariowaną komedię ze szczyptą czarnego humoru, opowieść o niesamowitych wydarzeniach w życiu autystycznego chłopca, jak i biografie dwóch niezwykłych kobiet!
„Niezgodna” to pierwsza część trylogii, która stała się jedną z trzech najlepiej sprzedających się książek 2013 roku. Opowiadana historia została osadzona w świecie przyszłości, w którym ludzie zostają podzielenie na różne frakcje związane z cechami ich osobowości. Tris Pryor, w którą wciela się Shailene Woodley, zostaje ostrzeżona, że nigdy nie wpasuje się w żadną z tych grup. Gdy dziewczyna odkrywa spisek mający na celu uśmiercenie wszystkich Niezgodnych, wyrusza w podróż, by ustalić, co sprawia, że ona i jej podobni są tak niebezpieczni, zanim będzie na to za późno.
28 czerwca 2005 roku czteroosobowa grupa Navy SEALs wyleciała śmigłowcem na rozpoznanie w odległym obszarze górskim w prowincji Kunar, niedaleko granicy z Pakistanem. Ich misja, kryptonim „operacja Czerwone Skrzydło”, miała na celu identyfikację Ahmada Shaha, kluczowego talibskiego przywódcy odpowiedzialnego za śmierć wielu amerykańskich żołnierzy, który miał ukrywać się gdzieś na terenie gór.
Od poniedziałku do piątku od 23:30 od 3 marca na kanale CI POLSAT będzie emitowany polski serial kryminalny „Wydział zabójstw” w reżyserii Krzysztofa Langa (Komisarz Alex, Fala Zbrodni) odsłaniający kulisy mrocznych śledztw, jakie prowadzą policjanci zajmujący się poszukiwaniem sprawców najcięższych przestępstw. Główni bohaterowie są wzorowani na postaciach autentycznych policjantów, a dzięki szczegółowej dokumentacji, stałej współpracy z zespołem ekspertów: patologów, prawników i techników policyjnych, historie poruszane w każdym odcinku nabierają cech niemal dokumentalnego zapisu.
Nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny „O krok od sławy” (tytuł oryg. „20 feet from stardom”) w reż. Morgana Neville’a znalazł się w katalogu filmów Spectatora. Datę premiery filmu podamy już niebawem. Dokument podbił serca widowni w Europie, zdobywając kilka nagród publiczności, w tym Nagrodę Publiczności dla Dokumentu Muzycznego na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Amsterdami ( IDFA).
Liam Neeson to nominowany do Oscara za rolę w „Liście Schindlera” Stevena Spielberga irlandzki aktor, który zyskał międzynarodową sławę zarówno jako aktor dramatyczny, jak i gwiazdor kina akcji. Karierę zaczynał pod koniec lat 70., jednakże jego bardziej znane role przyszły w kolejnej dekadzie wraz z „Buntem na Bounty” Rogera Donaldsona, „Misją” Rolanda Joffe oraz „Podejrzanym” Petera Yatesa. Od tamtego czasu grywa regularnie zarówno w produkcjach wysokobudżetowych, jak i skromniejszych filmach niezależnych. Na swoim koncie ma między innymi role w „Człowieku ciemności” Sama Raimi, „Nell” Michaela Apteda, „Rob Royu” Michaela Caton-Jonesa, „Michaelu Collinsie” Neila Jordana, „Gwiezdnych wojnach: Części I – Mrocznym widmie” George'a Lucasa, „K19” Kathryn Bigelow, „To właśnie miłość” Richarda Curtisa, „Kinseyu” Billa Condona, „Batmanie – Początku” Christophera Nolana, „Uprowadzonej” Pierre'a Morela oraz „Przetrwaniu” Joe Carnahana. Sam mówi, że nie jest aktorem jedynie kina akcji, ale to właśnie ten gatunek zrobił z niego jednego z najbardziej rozpoznawalnych aktorów ostatniej dekady.
Dla Carrey Mulligan („Wielki Gatsby”, „Była sobie dziewczyna”) rola w filmie „Co jest grane, Davis?” braci Coen to prawdziwy aktorski przełom. Kończy z wizerunkiem miłej dziewczyny, by zamienić się w odważną i pyskatą brunetkę – Jean, która do perfekcji opanowała nie tylko sztukę śpiewu, ale także rzucania mięsem. Swoją celność ćwiczy na mężu Jimie (Justin Timberlake) oraz kochanku (Oscar Isaac). Jak cała trójka daje sobie z tym radę przekonamy się już w najbliższy piątek (28 lutego) w kinach.
Czy wiecie jak zrobić samopompujący się balon, spowodować wybuch kolorowego wulkanu? Jak przygotować magiczny eliksir zmieniający kolor? Co to są półkule magdeburskie i do czego służą?Jeżeli nie, to koniecznie przyjdźcie na spotkania z bohaterem animowanej komedii „Pan Peabody i Sherman”. Świat filmu i nauki zawiruje od godz. 12.00 do 19.00 wKatowicach – w sobotę 1 marca w Galerii Katowickiej (ul. 3 Maja 30).
Już 6. kwietnia w warszawskim kinie Praha (ul. Jagiellońska 26) startuje 20. Festiwal Filmowy WIOSNA FILMÓW. Festiwal potrwa do 13 kwietnia. WIOSNA FILMÓW jest jedną z najciekawszych imprez kulturalnych w Warszawie, dając widzom możliwość zobaczenia najlepszych filmów, nagradzanych na festiwalach filmowych na całym świecie. W tym roku, zaledwie dwa miesiące po premierze festiwalowej, na Wiośnie Filmów będzie można zobaczyć uhonorowany nagrodą za scenariusz i nagrodą Jury Ekumenicznego na tegorocznym Berlinale film „Droga krzyżowa” (niem. „Kreuzweg”) w reżyserii Dietricha Brüggemanna.
Czy wiecie jak zrobić samopompujący się balon, spowodować wybuch kolorowego wulkanu? Jak przygotować magiczny eliksir zmieniający kolor? Co to są półkule magdeburskie i do czego służą? Jeżeli nie, to koniecznie przyjdźcie na spotkania z bohaterem animowanej komedii „Pan Peabody i Sherman”. Świat filmu i nauki zawiruje od godz. 12.00 do 19.00 w Warszawie – w niedzielę 2 marca w Galerii Arkadia (ul. Jana Pawła II 82).
Poprzednie
Następne
Polityka Prywatności