Film

W marcu, we wtorkowe wieczory kanał CBS Europa zaprasza widzów na filmy, które nikogo nie pozostawią obojętnym. We wtorki (począwszy od 4 marca) o godzinie 21:00 zobaczyć będzie można produkcje: „Krwawe cięcie”, „Goście z nieba”, „Skandalistka Jacqueline Susann” oraz „Martha za kratkami”. Widzowie będą mieli okazję, by obejrzeć zarówno zwariowaną komedię ze szczyptą czarnego humoru, opowieść o niesamowitych wydarzeniach w życiu autystycznego chłopca, jak i biografie dwóch niezwykłych kobiet!
„Niezgodna” to pierwsza część trylogii, która stała się jedną z trzech najlepiej sprzedających się książek 2013 roku. Opowiadana historia została osadzona w świecie przyszłości, w którym ludzie zostają podzielenie na różne frakcje związane z cechami ich osobowości. Tris Pryor, w którą wciela się Shailene Woodley, zostaje ostrzeżona, że nigdy nie wpasuje się w żadną z tych grup. Gdy dziewczyna odkrywa spisek mający na celu uśmiercenie wszystkich Niezgodnych, wyrusza w podróż, by ustalić, co sprawia, że ona i jej podobni są tak niebezpieczni, zanim będzie na to za późno.
28 czerwca 2005 roku czteroosobowa grupa Navy SEALs wyleciała śmigłowcem na rozpoznanie w odległym obszarze górskim w prowincji Kunar, niedaleko granicy z Pakistanem. Ich misja, kryptonim „operacja Czerwone Skrzydło”, miała na celu identyfikację Ahmada Shaha, kluczowego talibskiego przywódcy odpowiedzialnego za śmierć wielu amerykańskich żołnierzy, który miał ukrywać się gdzieś na terenie gór.
Od poniedziałku do piątku od 23:30 od 3 marca na kanale CI POLSAT będzie emitowany polski serial kryminalny „Wydział zabójstw” w reżyserii Krzysztofa Langa (Komisarz Alex, Fala Zbrodni) odsłaniający kulisy mrocznych śledztw, jakie prowadzą policjanci zajmujący się poszukiwaniem sprawców najcięższych przestępstw. Główni bohaterowie są wzorowani na postaciach autentycznych policjantów, a dzięki szczegółowej dokumentacji, stałej współpracy z zespołem ekspertów: patologów, prawników i techników policyjnych, historie poruszane w każdym odcinku nabierają cech niemal dokumentalnego zapisu.
Nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny „O krok od sławy” (tytuł oryg. „20 feet from stardom”) w reż. Morgana Neville’a znalazł się w katalogu filmów Spectatora. Datę premiery filmu podamy już niebawem. Dokument podbił serca widowni w Europie, zdobywając kilka nagród publiczności, w tym Nagrodę Publiczności dla Dokumentu Muzycznego na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Amsterdami ( IDFA).
Liam Neeson to nominowany do Oscara za rolę w „Liście Schindlera” Stevena Spielberga irlandzki aktor, który zyskał międzynarodową sławę zarówno jako aktor dramatyczny, jak i gwiazdor kina akcji. Karierę zaczynał pod koniec lat 70., jednakże jego bardziej znane role przyszły w kolejnej dekadzie wraz z „Buntem na Bounty” Rogera Donaldsona, „Misją” Rolanda Joffe oraz „Podejrzanym” Petera Yatesa. Od tamtego czasu grywa regularnie zarówno w produkcjach wysokobudżetowych, jak i skromniejszych filmach niezależnych. Na swoim koncie ma między innymi role w „Człowieku ciemności” Sama Raimi, „Nell” Michaela Apteda, „Rob Royu” Michaela Caton-Jonesa, „Michaelu Collinsie” Neila Jordana, „Gwiezdnych wojnach: Części I – Mrocznym widmie” George'a Lucasa, „K19” Kathryn Bigelow, „To właśnie miłość” Richarda Curtisa, „Kinseyu” Billa Condona, „Batmanie – Początku” Christophera Nolana, „Uprowadzonej” Pierre'a Morela oraz „Przetrwaniu” Joe Carnahana. Sam mówi, że nie jest aktorem jedynie kina akcji, ale to właśnie ten gatunek zrobił z niego jednego z najbardziej rozpoznawalnych aktorów ostatniej dekady.
Dla Carrey Mulligan („Wielki Gatsby”, „Była sobie dziewczyna”) rola w filmie „Co jest grane, Davis?” braci Coen to prawdziwy aktorski przełom. Kończy z wizerunkiem miłej dziewczyny, by zamienić się w odważną i pyskatą brunetkę – Jean, która do perfekcji opanowała nie tylko sztukę śpiewu, ale także rzucania mięsem. Swoją celność ćwiczy na mężu Jimie (Justin Timberlake) oraz kochanku (Oscar Isaac). Jak cała trójka daje sobie z tym radę przekonamy się już w najbliższy piątek (28 lutego) w kinach.
Czy wiecie jak zrobić samopompujący się balon, spowodować wybuch kolorowego wulkanu? Jak przygotować magiczny eliksir zmieniający kolor? Co to są półkule magdeburskie i do czego służą?Jeżeli nie, to koniecznie przyjdźcie na spotkania z bohaterem animowanej komedii „Pan Peabody i Sherman”. Świat filmu i nauki zawiruje od godz. 12.00 do 19.00 wKatowicach – w sobotę 1 marca w Galerii Katowickiej (ul. 3 Maja 30).
Już 6. kwietnia w warszawskim kinie Praha (ul. Jagiellońska 26) startuje 20. Festiwal Filmowy WIOSNA FILMÓW. Festiwal potrwa do 13 kwietnia. WIOSNA FILMÓW jest jedną z najciekawszych imprez kulturalnych w Warszawie, dając widzom możliwość zobaczenia najlepszych filmów, nagradzanych na festiwalach filmowych na całym świecie. W tym roku, zaledwie dwa miesiące po premierze festiwalowej, na Wiośnie Filmów będzie można zobaczyć uhonorowany nagrodą za scenariusz i nagrodą Jury Ekumenicznego na tegorocznym Berlinale film „Droga krzyżowa” (niem. „Kreuzweg”) w reżyserii Dietricha Brüggemanna.
Czy wiecie jak zrobić samopompujący się balon, spowodować wybuch kolorowego wulkanu? Jak przygotować magiczny eliksir zmieniający kolor? Co to są półkule magdeburskie i do czego służą? Jeżeli nie, to koniecznie przyjdźcie na spotkania z bohaterem animowanej komedii „Pan Peabody i Sherman”. Świat filmu i nauki zawiruje od godz. 12.00 do 19.00 w Warszawie – w niedzielę 2 marca w Galerii Arkadia (ul. Jana Pawła II 82).
„Ocalony” powstawał kilka lat – od czasu wydania książki, będącej podstawą scenariusza do rozpoczęcia zdjęć minęło 5 lat. Peter Berg, reżyser obrazu, podjął się odpowiedzialnego zadania przeniesienia historii o braterstwie, heroizmie oraz niezwykłej odwadze żołnierzy na wielki ekran. Film przedstawia prawdziwą historię niewiarygodnej misji czwórki komandosów Navy SEALs – Marcusa, Axea, Murpha i Dietza – którzy mieli zneutralizować jednego z przywódców Al-Kaidy, lecz ostatecznie zostali zapędzeni przez wrogie siły w pułapkę w afgańskich górach.
Mroczny klimat, pełen wdzięku główny bohater i nieoczywista historia – bardzo ciekawe, choć niekoniecznie przystępne kino.
Czy wiecie jak zrobić samopompujący się balon, spowodować wybuch kolorowego wulkanu? Jak przygotować magiczny eliksir zmieniający kolor? Co to są półkule magdeburskie i do czego służą? Jeżeli nie, to koniecznie przyjdźcie na spotkanie z bohaterem animowanej komedii „Pan Peabody i Sherman”. Świat filmu i nauki zawiruje dla mieszkańców Trójmiasta.
Czy wiecie jak zrobić samopompujący się balon, spowodować wybuch kolorowego wulkanu? Jak przygotować magiczny eliksir zmieniający kolor? Co to są półkule magdeburskie i do czego służą? Jeżeli nie, to koniecznie przyjdźcie na spotkanie z bohaterem animowanej komedii „Pan Peabody i Sherman”. Świat filmu i nauki zawiruje dla mieszkańców Poznania w sobotę 22 lutego od godz. 12.00 do 19.00 w Galerii Malta (ul. Abpa Baraniaka 8)
Chociaż do światowej premiery thrillera „72 godziny” (21 lutego na ekranach w Polsce i USA) pozostał niespełna tydzień, grający główną rolę w filmie Kevin Costner jest już na ustach całej Ameryki. Wszystko za sprawą niecenzuralnego słowa na „k”, którego w trakcie nagrania na żywo nie zdążyła „wypikać” telewizja!
Warsztat Danny'ego
Seria 3. Czwartki o 21:00 od 13 marca
Danny Koker zwany Hrabią, wielbiciel amerykańskich „muscle cars” i motocykli, powraca w trzeciej serii „Warsztatu Danny’ego”. W Las Vegas, gdzie większość ludzi żyje hazardem, Danny zajmuje się samochodami i motocyklami. Kiedy zobaczy pojazd, jakiego pragnie, zrobi wszystko, by go zdobyć – łącznie z wyłożeniem od razu gotówki na stół przed zaskoczonym właścicielem. Z pomocą Kevina, swojej prawej ręki i przyjaciela, „Rogatego” Mike’a o artystycznym zacięciu oraz sprzedawcy Roliego zajmuje się odnawianiem, przerabianiem i sprzedawaniem pojazdów wszelkiego rodzaju.
Generacja social media kontra zagubieni rodzice w nowym obrazie Opus Film, producenta trzech oficjalnych polskich kandydatów do Oscara – „Ediego”, „Sztuczek” i „Z odzysku” oraz wielokrotnie nagrodzonej „Idy”, w reżyserii Anny Kazejak – autorki kinowego przeboju „Skrzydlate świnie”. Poruszający, wnikliwy i odważny portret młodego pokolenia. Światowa premiera filmu odbyła się 14 lutego na festiwalu Berlinale.
Kiefer Sutherland, gwiazda serialu „24 godziny”, już w tym tygodniu pojawi się na wielkim ekranie w roli Corvusa w „Pompejach”, epickim kinie katastroficznym o tragedii Wezuwiusza. Jest 79 rok naszej ery. Rzymskie miasto Pompeje znajduje się w rozkwicie i na pozór nic nie zapowiada nadchodzącej katastrofy. Milo, niewolnik gladiator, przybywa do miasta, by stoczyć walkę, która może dać mu wolność i prawo do ubiegania się o rękę ukochanej Cassii. Jego szanse są nikłe, bo dziewczyna została już przeznaczona skorumpowanemu rzymskiemu dowódcy. Wkrótce jednak potęga natury odmieni losy wszystkich mieszkańców Pompei…
Moje opętane dziecko
Środy o 22:30 od 19 marca

A jeśli dziecko mówi, że pamięta swe poprzednie życie i śmierć? W cyklu „Moje opętane dziecko” zajmujemy się niesamowitymi historiami dzieci w różnym wieku, które twierdzą, że pamiętają, kim były i jak zmarły wiele lat temu w poprzednim życiu. Nie jest to program o snach, ale o reinkarnacji. Poznamy niezwykłe przypadki, m.in. dwóch małych chłopców, którzy przejawiają niezrozumiałe obsesje, cierpią z powodu dziwnych nocnych koszmarów i opisują wydarzenia, których nie mogli widzieć na własne oczy. Inne dziecko rysuje myśliwce z czasów II wojny światowej i opowiada o ewakuacji dzieci ze strefy działań wojennych. Autorzy programu usiłują zrozumieć te opowieści, często niewytłumaczalne i wywołujące konsternację.
W dniach 22 – 23 lutego 2014 w Gdańsku odbędzie się kolejna edycja Przeglądu Filmów Żeglarskich JachtFilm. Zapraszamy na dwa zimowe wieczory. W tym roku zostanie pokazanych siedem filmów – głównie produkcje zagraniczne. Wspomnijmy tu choć kilka. Film „O łodziach i braciach” to historia rodziny Herreshoff i dwóch braci – założycieli stoczni jachtowej. Obraz Toma Garbera to jeden z niewielu dokumentów opowiadających o projektantach i budowniczych najpiękniejszych i najszybszych jachtów z przełomu wieków. To opowieść o marzeniach i niezwykłej relacji Johna i Nathaniela, którzy mimo wielu przeciwności zdobywają światową reputację w regatowym świecie. To także opowieść o Ameryce z początku XX wieku, o rewolucji przemysłowej i technologicznej, powstawianiu fortun i budowaniu pięknych dużych jednostek.
Poprzednie
Następne
Polityka Prywatności