
Chris Evans, odtwórca roli Kapitana Ameryki w roli buntownika przyszłości w ekranizacji kultowego francuskiego komiksu. Hollywoodzki debiut jednego z najciekawszych koreańskich reżyserów ostatniej dekady, twórcy znakomitego „The Host: Potwór”.
„Oszałamiający wizualnie futurystyczny epos”
Scott Foundas - Variety
„Prawdopodobnie najlepszy film science-fiction od czasów "Ludzkich dzieci".
Oliver Lyttelton - The Playlist

Czy śmigłowiec jest w stanie wylądować na podłożu uformowanym z wytłaczanek wypełnionych jajkami, nie zbijając przy tym ani jednej skorupki? Czy budyń może uchronić zegarek przed zniszczeniem podczas uderzenia młotkiem? A co powiecie na twierdzenie, że jedno zassanie odkurzacza może unieść samochód na wysokość dziewięciu metrów? Uznacie nas za szaleńców? A może to wszystko jest jednak możliwe? Tim Shaw na pewno nie raz Was zadziwi. Czasem będą to proste naukowe doświadczenia, czasem eksperymenty zakrojone na szeroką skalę. Pamiętajcie tylko, żeby nie próbować ich później w domu!

Już od 11.02 w Kinie Internetowym Cineman.pl użytkownicy mogą obejrzeć trzymający w napięciu film akcji „Plan ucieczki”. W rolach głównych gwiazdy, które dotąd nieczęsto można było oglądać razem na ekranie: Sylvester Stallone i Arnold Schwarzenegger.

„Z archiwum strachu” na HISTORY to cykl przypominający stare historie o duchach we współczesnym ujęciu. W każdym odcinku odwiedzamy niesamowite miejsce, a potem cofamy się w czasie, by opowiedzieć, co tam się kiedyś wydarzyło. Jak się okazuje, historie dotyczące zjawisk nadprzyrodzonych w ogóle się nie starzeją, a nowoczesne techniki produkcji filmowej, np. twórcze wykorzystanie nagrań z kamer przemysłowych, amatorskich filmów czy zdjęć w podczerwieni, pozwalają je upodobnić do współczesnych horrorów w rodzaju „Blair Witch Project” czy „Paranormal Activity”. Autorzy programu prowadzą nas w miejsca wyjątkowe i owiane tajemnicą takie jak Alcatraz, pole bitwy pod Gettysburgiem, a także analizują przypadki związane z serią zbrodni dokonanych przez Charlesa Mansona.

Najsłynniejsze chyba moczary w USA to Everglades na południu Florydy, ale w Ameryce jest wiele takich miejsc, każde inne i unikalne. Podczas naszego dwugodzinnego programu odwiedzimy dwa takie miejsca, każde charakterystyczne pod względem krajobrazu i dzikiej fauny. Mokradła Atchafalaya położone są w stanie Luizjana i stanowią część delty rzeki Missisipi. Mokradła Okefenokee leżą wewnątrz kontynentu, na granicy stanów Georgia i Floryda. Większość terenu Okefenokee jest pod ochroną rezerwatu przyrody National Wildlife Refuge. Oprócz bagien zajmujących oczywiście największy obszar znajdują się tam także jeziora, preria oraz lasy bagienne.

„Ocalony” to zrealizowana z wielkich rozmachem, oparta na faktach opisanych w bestsellerowej książce Marcusa Luttrella opowieść o braterstwie, heroizmie oraz niezwykłej odwadze. Film przedstawia prawdziwą historię niewiarygodnej misji czwórki komandosów Navy SEALs, którzy mieli zneutralizować jednego z przywódców Al-Kaidy, lecz ostatecznie zostali zapędzeni przez wrogie siły w pułapkę w afgańskich górach.

Już w najbliższy weekend, tydzień przed oficjalną premierą, w Sieci Cinema City w całej Polsce zobaczyć będzie można animację twórców „Jak ukraść księżyc” i „Epoki lodowcowej 4” – RODZINKA NIE Z TEJ ZIEMI. Według portalu Stopklatka.pl RODZINKA NIE Z TEJ ZIEMI „to obligatoryjna pozycja dla dzieci, zwolenników teorii spiskowych i wyznawców Z Archiwum X”.

Czy wiecie jak zrobić samopompujący się balon, spowodować wybuch kolorowego wulkanu? Jak przygotować magiczny eliksir zmieniający kolor? Co to są półkule magdeburskie i do czego służą? Jeżeli nie, to koniecznie przyjdźcie na spotkanie z bohaterem animowanej komedii „Pan Peabody i Sherman”.

Czy wiecie jak zrobić samopompujący się balon, spowodować wybuch kolorowego wulkanu? Jak przygotować magiczny eliksir zmieniający kolor? Co to są półkule magdeburskie i do czego służą? Jeżeli nie, to koniecznie przyjdźcie na spotkanie z bohaterem animowanej komedii „Pan Peabody i Sherman”. Świat filmu i nauki zawiruje dla mieszkańców Łodzi w niedzielę 16 lutego od godz. 12.00 do 19.00 w rotundzie galerii handlowej Manufaktury w Łodzi (ul. Drewnowska 58).

Rusza 9. edycja Festiwalu Filmów Afrykańskich AfryKamera. W tym roku premierowo pokażemy nominowany do Oscara film „Mandela: Długa droga do wolności” w reż. Justina Chadwicka, nigeryjskie objawienie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto „Połówka żółtego słońca” w reż. Biyi Bandele z udziałem Chiwetel Ejiofor, aktorem nominowanym do Oscara za rolę w ostatniej produkcji Steve’a McQeena „Zniewolony: 12 Years a Slave” oraz znakomity blok dokumentów wśród, których znajdzie się m.in. jeden z najgorętszych HotDocs "Kryjówka diabła" ("Devil's Lair") w reżyserii Riaan'a Hendricksa (RPA).

W okresie swej największej świetności Pompeje były uznawane na najcudowniejszy ośrodek wypoczynkowy w całym Imperium Rzymskim. „To było Las Vegas starożytności”, podkreśla Paul W.S. Anderson, reżyser filmu „Pompeje”, wchodzącego na ekrany polskich kin 21 lutego. „Miasto było pełne domów publicznych, barów, tawern oraz innych rozrywek”, kontynuuje producent Jeremy Bolt. „Ze względu na położenie nad morzem oraz status międzynarodowego portu, do miasta przybywali obywatele ze wszystkich zakątków Imperium, co doprowadziło do stworzenia miasta tętniącego kolorytem oraz różnorodnością. Rozpoczęliśmy prace nad projektem od wyobrażania sobie, kim ci ludzie byli i w jaki sposób najlepiej opowiedzieć ich historie”.

Liam Neeson gwiazda „UPROWADZONEJ” w thrillerze producentów „MATRIXA” i „SHERLOCKA HOLMESA”. Agent federalny Bill Marks ma za zadanie bronić bezpieczeństwa pasażerów linii lotniczych. Nie znosi latać, a swoją pracę traktuje jako zło konieczne. Ale dzisiejszy lot będzie daleki od rutyny.

„Titanic” stanowił dla twórców „Pompejów” model filmu katastroficznego, w szczególności w kontekście stylu, w jakim początkowo zyskał zainteresowanie widzów wciągającą opowieścią o zakazanej miłości i różnicach klasowych. W role zakochanych wcielili się Kit Harington („Gra o Tron”) i Emily Browning („Sucker Punch”). Jest 79 rok naszej ery. Rzymskie miasto Pompeje znajduje się w rozkwicie i na pozór nic nie zapowiada nadchodzącej katastrofy.

W najmroczniejszych czasach w historii ludzkości zwykli ludzie dokonują niezwykłych rzeczy w obronie swojej rodziny i ojczyzny. Owi bohaterowie obojga płci często działają potajemnie i na obrzeżach historii, a ich niewiarygodne wyczyny zostają zapomniane, najwyższa więc pora, by je przypomnieć. Produkcja „Polscy bohaterowie wojenni” na HISTORY (premiera: niedziela, 9 lutego o 21:00) przenosi widzów w czasie do Polski lat II wojny światowej, kiedy to Polacy z najróżniejszych środowisk, od sławnych żołnierzy po gospodynie domowe, zmuszeni byli przeistoczyć się w bojowników o wolność, szpiegów i łamaczy szyfrów, toczących z wrogiem walkę na śmierć i życie.

„Gdyby Ryszard Kukliński urodził się w Ameryce, powstałoby o nim już kilka filmów” – mówi Marcin Dorociński, odtwórca roli pułkownika Kuklińskiego w filmie „Jack Strong”. Film o najsłynniejszym polskim szpiegu, który w czasach zimnej wojny współpracował z CIA, wejdzie do kin 7 lutego. Tytuł filmu to pseudonim operacyjny płk. Kuklińskiego. Jack Strong przez wiele lat grał na nosie KGB, ryzykując życie nie tylko swoje, ale także najbliższych.

Film zdobył dwie nominacje do tegorocznych Oscarów i tylko w pierwszy weekend wyświetlania zarobił niemal 40 milionów dolarów. W polskich kinach „Ocalony” od 14 marca. „Ocalony” to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia wprost z czeluści afgańskiego piekła. Trzymający w napięciu dramat wojenny na miarę „Szeregowca Ryana” i „Helikoptera w ogniu”. Fabuła koncentruje się na emocjach towarzyszących żołnierzom w walce o przetrwanie i konsekwencjach kolejnych, niezwykle trudnych decyzji.

Gala odbędzie się w Galen Center w Los Angeles – transmisja w Nickelodeon w niedzielę 30 marca o godzinie 20.00 Nominowany do Oscara i Złotego Globu aktor i producent, Mark Wahlberg, zawładnie sceną podczas kolejnej edycji gali Nickelodeon’s Kids’ Choice Awards. Podczas ceremonii zostaną wręczone nagrody (pomarańczowe sterowce) przyznawane przez młodych widzów Nickelodeon najlepszym artystom.

statnie Słowo, to nowy serial internetowy, którego pomysłodawcą i autorem scenariusza jest mieszkający w Krakowie, Paweł Olearczyk (autor takich powieści jak: Nie pytaj mnie o Rose, Wszyscy jesteśmy sterowani, czy Autokar do Nieba). Serial opowiada historię pary która spotyka się przypadkowo na ławce w parku.

7 lutego w polskich kinach pojawi się debiutancka komedia Diederika Ebbinge, nagrodzona na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Rotterdamie przez festiwalową publiczność, zatytułowana "Matterhorn". Film w zabawny sposób podejmuje tematy samotności, religijności, hipokryzji i męskiej przyjaźni. Świetne dialogi, brawurowe aktorstwo i wysublimowane poczucie humoru czyni z "Matterhorn" jedną z ciekawszych propozycji w polskich kinach studyjnych na początku roku.

Czy wiecie jak zrobić samopompujący się balon, spowodować wybuch kolorowego wulkanu? Jak przygotować magiczny eliksir zmieniający kolor? Co to są półkule magdeburskie i do czego służą? Jeżeli nie, to koniecznie przyjdźcie na spotkanie z bohaterem animowanej komedii „Pan Peabody i Sherman”.