Film

Fox Broadcasting Company (FOX) oraz National Geographic Channel (NGC) ogłosiły dzisiaj globalną premierę serialu KOSMOS, ekscytującej, nowej 13-odcinkowej serii stworzonej przez producentkę i scenarzystkę Ann Druyan oraz Setha MacFarlane’a producenta kultowej animacji “Family Guy: Głowa rodziny” i filmu “Ted”. Ta wyczekiwana seria zadebiutuje w USA w niedzielę, 9 marca na FOX, zaś rozszerzona wersja o nowe, dodatkowe ujęcia oraz materiały zakulisowe pojawi się na National Geographic Channel (NGC) w poniedziałek 10 marca.
Matthew McConaughey i Jared Leto za role w tym filmie już zgarnęli Złote Globy, a krytycy zagraniczni przepowiadają im Oscary. „Witaj w klubie” to pełna humoru, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia człowieka, który nie zamierza żegnać się z życiem. Matthew McConaughey (Magic Mike, Pokusa, Uciekinier) „tak błyszczy w tej roli, że z pewnością dostatnie nominację do Oscara” (The Telegraph).

Profil seryjnego mordercy
Poniedziałki o 21:30 od 24 lutego
Troje wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów od opracowywania profili psychologicznych przestępców przybliża widzom mroczne umysły i makabryczne dokonania najbrutalniejszych seryjnych morderców w historii USA. Każdy godzinny odcinek koncentruje się na jednym takim przypadku, o którym opowiadają policjanci zajmujący się daną sprawą, świadkowie, a często i sami sprawcy.
Leonardo Di Caprio za swoją rolę w Wilku z Wall Street uhonorowany został Złotym Globem. To już druga statuetka w dorobku tego aktora. Złote Globy to drugie po Oscarach najważniejsze nagrody filmowe, często są zwiastunem tego co będzie się działo właśnie na ceremonii wręczenia Oscarów. Do ogłoszenia nominacji jeszcze kilka dni.
W ramach cyklu 10 Dni Sundance zostaną pokazane najciekawsze filmy z festiwalu. Emisja co wieczór o godz. 22:00 w dniach 17-26 stycznia 2014. Sundance Channel ogłosił, że z okazji prestiżowego Festiwalu Filmowego Sundance w dniach 17-26 stycznia 2014 wyemituje 10 uznanych filmów. W ramach cyklu 10 Dni Sundance co wieczór o godz. 22:00 będą pokazywane najciekawsze filmy z Park City w Utah.
O działaniach tego Polaka przez lata niewiele się mówiło. W końcu za ekranizację jego niesamowitej historii wziął się mistrz kina sensacyjnego - Władysław Pasikowski. Film „Jack Strong”, który powstał na bazie prawdziwej historii pułkownika Kuklińskiego – jednego z największych szpiegów naszych czasów, wejdzie do kin już 7 lutego.
W najmroczniejszych czasach w historii ludzkości zwykli ludzie dokonują niezwykłych rzeczy w obronie swojej rodziny i ojczyzny. Owi bohaterowie obojga płci często działają potajemnie i na obrzeżach historii, a ich niewiarygodne wyczyny zostają zapomniane, najwyższa więc pora, by je przypomnieć.
Latanie samolotem już dawno przestało być fanaberią, a stało się ogólnie dostępnym i stosunkowo niedrogim sposobem na szybkie przemieszczanie na dalszych trasach. Wraz z nasileniem ruchu powietrznego skraca się czas miedzy lądowaniem a przygotowaniem maszyny do kolejnego lotu, rośnie tym samym presja i prawdopodobieństwo pojawienia się tragicznych w skutkach niedopatrzeń. O tym, jakie mogą być ich skutki, przekonamy się, oglądając nową serię National Geographic Channel „Panika w przestworzach”, której premiera odbędzie się już w środę 29 stycznia o godz. 22:00.
NATIONAL GEOGRAPHIC CHANNEL ZAPOWIADA NA CAŁYM ŚWIECIE PRZEŁOMOWĄ DWUGODZINNĄ PRODUKCJĘ „NA ŻYWO Z KOSMOSU”, KTÓREJ ŚWIATOWA PREMIERA ODBĘDZIE SIĘ W MARCU. Produkcja będzie relacją na żywo z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, a wystąpią w niej astronauci Rick Mastracchio oraz Koichi Wakata
Dave Wozniak 20 lat temu zarabiał jako dawca banku nasienia. Nie rozważał konsekwencji, liczyła się forsa. Dziś David niewiele się zmienił – jest beztroskim, sympatycznym i niezbyt odpowiedzialnym facetem, zupełnie nie przygotowanym na wiadomość, że jest ojcem 533 dorosłych już dzieci, z których 142 złożyło pozew o ujawnienie tożsamości ojca… czyli Dave’a. W jednej chwili jego życie staje na głowie, a jedno staje się pewne – nigdy nie będzie mógł już narzekać na samotność… Tym bardziej, że jego dziewczyna jest w ciąży.
Grupa amerykańskich naukowców pracuje nad stworzeniem pierwszego na świecie komputera obdarzonego ludzką inteligencją i empatią. Gdy jeden z nich - Will (Johnny Depp) - ginie z rąk terrorystycznej organizacji widzącej w eksperymencie zagrożenie dla ludzkości, jego żona Evelyn (Rebecca Hall) podejmuje decyzję o przeniesieniu umysłu mężczyzny do pamięci powstającej maszyny. Will ożywa, ale skutki operacji okazują się dalekie od pożądanych.
Zmartwieni znajomi mówili mu: „Potrzebujesz pomocy”. A on po zrzuceniu 20 kilogramów z uśmiechem na ustach odpowiadał: „Dopiero teraz jestem gotowy i mogę zagrać” - Matthew McConaughey dla roli w filmie „Witaj w klubie” („Dallas Buyers Club”) doprowadził swój organizm na skraj wyczerpania fizycznego. Krytycy są pewni, że za tę rolę dostanie Oscara.
Czy mieliście kiedykolwiek wrażenie, że jesteście obserwowani w miejscu publicznym? Być może padł na Was wzrok jednego z mistrzów przekrętów - łowców łatwego łupu wśród nieuważnych turystów. W przestrzeni miejskiej i w prywatnych klubach wprawni w języku i jeszcze wprawniejsi w rękach oszuści wyciągają portfele, sprzedają fałszywe relikwie i składają wątpliwej jakości oferty. Cykl MIEJSKI PRZEKRĘT ujawnia przekręty, zanim zdążymy stać się ich ofiarą. Warto zobaczyć te procedery, by skutecznie ochronić się przed utratą pieniędzy lub niebezpieczną przygodą.
Pogrzebane dawno temu przez moc natury Pompeje powstaną z popiołów i zostaną przywrócone do dawnej świetności. Takich planów modernizacji miasta podjęło się Hollywood. Gwiazdor Kiefer Sutherland twierdzi, że epickie, stworzone w najlepszym 3D odtworzenie ostatnich chwil miasta przed erupcją Wezuwiusza sprawiłoby, że starożytni Rzymianie byliby dumni z ekipy odpowiedzialnej za film. „Pompeje” wejdą do kin 21 lutego.
Peter Jackson zmienił książki Tolkiena w potężną maszynę biznesową. Od czasów, kiedy w kinach pojawiła się pierwsza część „Władcy Pierścieni”, turystyka Nowej Zelandii zanotowała znaczny wzrost w zyskach. Sprzedaż pamiątek, produktów opartych na filmach tylko przyczyniła się do finansowych plusów. A te zyski są najważniejsze. Kolejna część Hobbita na pewno przyczyni się do wzrostu wyników sprzedaży. Będzie hit. Jakże mógłby nie być? W końcu to doskonale zrobiona adaptacja książki równie doskonałego pisarza.
Czuwanie nad bezpieczeństwem pasażerów linii lotniczych to dla air marshalla Billa Marksa (Liam Neeson) chleb powszedni. Gdy wsiada na pokład samolotu z Nowego Jorku do Londynu, nie ma pojęcia, że tym razem to on stanie się celem terrorystów. Tuż po starcie, na służbowy telefon Billa przychodzi sms z żądaniem okupu. Przestępcy oczekują 150 milionów dolarów. W przeciwnym razie co 20 minut będą zabijać kolejnego pasażera. W lecącej na wysokości 13 tysięcy metrów nad Atlantykiem maszynie Marks ma niewiele czasu, by zidentyfikować zabójcę. Stawką jest życie dwustu osób.
„Nazywam się Jordan Belfort. W sezonie, w którym ukończyłem 26 rok życia, zarobiłem 49 milionów dolarów, co mnie mocno wkurzyło, bo zabrakło mi trzech milionów, żeby mieć średnią jednego miliona tygodniowo” – tymi słowami Leonardo Di Caprio wita widzów w tytułowej roli Wilka z Wall Street. Już 3 stycznia na ekranach kin będzie można zobaczyć na co charyzmatyczny biznesmen trwonił swój majątek.
24 stycznia 2014 roku na ekrany polskich kinach wejdzie „Ja, Frankenstein”, zrealizowana w technologii IMAX superprodukcja w reżyserii Stuarta Beattie, współtwórcy spektakularnego sukcesu „Piratów z Karaibów”. Premierze wyczekiwanego filmu z Aaronem Eckhartem, Billem Nighy i Yvonne Strahovski towarzyszy debiut komiksowego cyklu o przygodach najsłynniejszego monstrum świata. Czy Superman, Batman i mutanci z X-Men powinni obawiać się konkurencji potwora, który „z impetem wkracza na popkulturowe salony”? Odpowiedzi na to pytanie w obszernej publikacji udziela znawca tematu Rafał Donica – krajowy ekspert w dziedzinie twórczości Mary W. Shelley i eksperymentów na ludzkich zwłokach; autor książki „Frankenstein 100 lat w kinie”, a prywatnie wielki fan monstrum Frankensteina.
Wojna nie jest czysta, wojna to nie żołnierze w eleganckich mundurach. Wojna to zabijanie ludzi na różne okrutne sposoby.
Profesor Richard Overy
Niedawno Comedy Central i Radio Roxy w związku z emisją serialu „Mamuśka” ogłosiły konkurs, w którym każdy uczestnik mógł „podziękować” mamie za najbardziej żenujące momenty swojego życia. Podobnie jak matka głównej bohaterki serialu - Christy, nasze mamy często nie wyczuwają momentu i bez zastanowienia opowiadają publicznie zabawne – według nich – historie z naszego życia.
Poprzednie
Następne
Polityka Prywatności