Film

„Operator nie powinien mieć swojego stylu, powinien podążać za historią” – to słowa Tomka Augustynka, który jest autorem zdjęć do konkursowego filmu „Ostatnie piętro” w reżyserii Tadeusza Króla. Jest to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia kapitana Wojska Polskiego (znakomity Janusz Chabior), który trafia na ślad afery w swojej jednostce. Dziwne zbiegi okoliczności, interpretacje i domysły doprowadzają go na skraj szaleństwa.
Rozmach, dbałość o szczegóły i dobra gra aktorska sprawiają, że [serial] może się okazać jedną z ważniejszych premier telewizyjnych tego roku. Wojciech Krzyżaniak, Gazeta Wyborcza. Serial uwodzi świetnie oddanym klimatem północnej Europy - zimnej, ponurej i okrutnej.
Aneta Kyzioł, Polityka
Przepełniony mroczą atmosferą tajemnicy thriller dwukrotnie nominowanego do Oscara Spike’a Lee na motywach kultowego filmu Park Chan-Wooka. Nie pytaj dlaczego Cię uwięziono. Zapytaj czemu jesteś wolny. Joe Doucett z nieznanych sobie powodów zostaje porwany i uwięziony. Nie wie kto jest jego oprawcą ani jakie ma wobec niego zamiary. Po 20 latach niewoli niespodziewanie zostaje wypuszczony. Owładnięty obsesyjną żądzą zemsty próbuje odkryć jakie siły stały za jego cierpieniem. Domyśla się, że niewola była formą kary, ale nie wie za jakie winy. Nie wie także, że uwolnienie jest kolejnym etapem okrutnego planu.
Wielka wojna marsjańska 1913-1917. Niedziela, 8 grudnia o 20:00. HISTORY zaprasza na „Wielką wojnę marsjańską 1913-1917” inspirowaną słynnym słuchowiskiem radiowym Orsona Wellesa z 1938 roku, zrealizowanym na podstawie „Wojny światów” H. G. Wellsa. Ten dwugodzinny program nawiązujący do autentycznych wypadków z okresu I wojny światowej stanowi hybrydę fikcji i dokumentu, fantastyki naukowej i historycznych faktów z początków XX wieku. Autorzy programu próbują sobie wyobrazić, jak ówcześni ludzie postrzegaliby supernowoczesne maszyny wojenne. „Wielka wojna marsjańska” to opowieść o dramatycznych latach 1913-1917, kiedy to ludzkość musiała walczyć z brutalną inwazją obcych, oryginalne spojrzenie na wojnę z fikcyjnego punktu widzenia, ale odwołujące się do prawdziwych wydarzeń, łączące efekty specjalne z archiwalnymi materiałami oraz rozmowami z „historykami” i „weteranami” tamtych heroicznych zmagań z Marsjanami.
Dwukrotnie nominowany do Oscara reżyser i producent Lee Daniels („Hej, Skarbie”, „Czekając na wyrok”) przedstawia opartą na prawdziwych wydarzeniach historię Cecila Gainesa (laureat Oscara i Złotego Globu – Forest Whitaker), który w latach 1957-1986 był kamerdynerem siedmiu kolejnych prezydentów Ameryki. Film, porównywany przez zagranicznych krytyków do przeboju „Jak zostać królem”, już teraz uchodzi z jednego faworytów Nagród Akademii, zaś grająca żonę tytułowego bohatera Oprah Winfrey typowana jest jako jedna z najmocniejszych kandydatek do Oscara.
Super silny i super przystojny… Kto z was nie zna jeszcze Thora? Kto pokochał jego poprzednie przygody, na pewno nie musi przekonywać się do pójścia do kina na kolejne. Jeśli jeszcze nie oglądaliście, idźcie koniecznie. Chcecie darmowe bilety? Zapraszamy do konkursu.
Już 22 listopada możesz zmierzyć się razem z trybutami w najbardziej oczekiwanej rozgrywce roku! „Igrzyska Śmierci: W pierścieniu ognia” wkraczają do multimedialnej Sali Skoda 4DX w Cinema City Arkadia. Niewiarygodna przygoda, niesamowite efekty specjalne, walka na śmierć i życie – wszystko to będzie na wyciagnięcie Twojej ręki. Bilety kupisz już wkrótce na www.cinema-city.pl/4dx, www.cinema-city.pl oraz w kasach kin. Film wyświetlany będzie również we wszystkich kinach Cinema City oraz IMAX.
Książka, a w zasadzie opowiadanie Orsona Scotta Carda to jedna z najważniejszych literackich pozycji science fiction. Aż dziw bierze, że nie została do tej pory sfilmowana. Ale być może należało poczekać na odpowiednie możliwości techniczne, które pozwoliły na złożenie opowieści odpowiedniego hołdu. Witamy w świecie Endera. Świecie mądrej opowieści i fenomenalnych efektów specjalnych.
Ameryka lubi bohaterów. W kraju, w którym powstał zwrot „medialne szaleństwo”, każdy człowiek, który dokonał czegoś wyjątkowego będzie bohaterem, z dobrymi i złymi skutkami tego terminu. Richard Phillips zachował spokój w momencie, kiedy ten był najbardziej potrzebny. Dzięki jego decyzjom nie doszło do rozlewu krwi na pokładzie statku Maersk Alabama. Z czegoś takiego musiał powstać film. Bardzo hollywoodzki. Zrobiony przez doskonałego reżysera z Tomem Hanksem w roli głównej, z doskonałą obsadą drugoplanową. Czy z czegoś takiego nie musiał powstać wielki sukces?
Najnowszy hit braci Coen - „Inside Llewyn Davis”, który zdobył Grand Prix 66. Festiwalu w Cannes, i jest jednym z oscarowych faworytów, ma już polski tytuł - „Co jest grane, Davis?”. Jak zapowiadają zachwyceni krytycy „to film naszpikowany całą masą atrakcji” (Filmweb), do tego „wybornie napisany, wyśmienicie zagrany i olśniewająco sfilmowany” (The Guardian).
Dwukrotnie nominowany do Oscara reżyser i producent Lee Daniels („Hej, Skarbie”, „Czekając na wyrok”) przedstawia opartą na prawdziwych wydarzeniach historię Cecila Gainesa (laureat Oscara i Złotego Globu – Forest Whitaker), który w latach 1957-1986 był kamerdynerem siedmiu kolejnych prezydentów Ameryki. Film,porównywany przez zagranicznych krytyków do przeboju „Jak zostać królem”, już teraz uchodzi z jednego faworytów Nagród Akademii, zaś grająca żonę tytułowego bohatera Oprah Winfrey typowana jest jako jedna z najmocniejszych kandydatek do Oscara.
Dlaczego najtrudniej spotkać się z samym sobą? Jak poruszać tematy tabu? Jak mówić o trudnych problemach w serialu? W kolejne środy 6, 13 i 20 listopada HBO organizuje w Faktycznym Domu Kultury cykl spotkań, których motywem przewodnim są tematy poruszane w serialu „Bez tajemnic”. W spotkaniach wezmą udział twórcy serialu, a także eksperci. Dyskusję każdorazowo poprzedzi pokaz dwóch odcinków serialu.
„Bardzo cieszymy się z tego, że udało nam się wysłać ponownie Harrisona Forda w kosmos”, mówi z uśmiechem jeden z Producentów filmu. „Pułkownik Graff musiał być charyzmatyczną postacią, ale nie w sposób, który odstraszałby młodych ludzi. Ma w sobie pewien rodzaj ciepła, który posiada również Harrison. We wszystkim, co mówi, tkwi pewna ironia, a w jego oczach zawsze widać błysk przekory”. Ford od razu zauważył stopień skomplikowania tej postaci oraz jego niejasną motywację. „Nosi na barkach ogromne brzemię – jego zadaniem jest wygranie dla ludzkości całej wojny”, wyjaśnia aktor.
A gdyby tak polecieć w kosmos i ramię w ramię zawalczyć z nordyckim herosem o pokój na Ziemi? Już 8 listopada w kinach IMAX zadebiutuje kolejna część kultowej serii „Thor: Mroczny Świat”. Widzowie będą mieli okazję wspólnie z Chrisem Hemsworthem i Natalie Portman uratować Ziemię przed żądnymi krwi obcymi.
Ender Wiggin to nastoletni geniusz, którego przeznaczeniem jest stanie się wybawicielem ludzkości. Ta rola byłaby wielkim wyzwaniem nawet dla dorosłego aktora, znalezienie młodzieńca, który potrafiłby wiarygodnie ukazać wewnętrzny konflikt Endera, przysporzyło więc twórcom wielu trudności. „Każdy z milionów fanów powieści miał swoje wyobrażenia o tej postaci”, wyjaśnia jeden z Producentów filmu. „Ludzie utożsamiają się z nim, musieliśmy pozwolić im kontynuować tę przygodę w naszym filmie”. Filmowcy rozpoczęli ogólnoświatowe poszukiwania, aż znaleźli idealnego Endera w osobie Asy Butterfielda, który właśnie świętował sukcesy u boku Sir Bena Kingsleya w „Hugo”.
Miło jest mi poinformować, że prawa do ekranizacji Czasu Żniw wykupiła wytwórnia filmowa 20th Century Fox and Chernin Entertainment. Czas Żniw to pierwsza część sagi, która zapowiada się na kolejny światowy hit na miarę Zmierzchu i Igrzysk Śmierci, a jej 21-letnia autorka Samantha Shannon już została okrzyknięta kolejną J. K. Rowling.
Niegrzeczna komedia z klasą i obsadą z najwyższej półki. W pewnym wieku wolno Ci wszystko, ale czy wszyscy są na to gotowi? Billy, Paddy, Archie i Sam przyjaźnią się od podstawówki. Z całej czwórki tylko Billy nigdy nie dał się zaciągnąć do ołtarza. Nic więc dziwnego, że gdy wreszcie decyduje się na ślub, starzy kumple bez wahania przybywają do Las Vegas, by wyprawić mu wieczór kawalerski i pokazać światu, że faceci z takim doświadczeniem potrafią bawić się jakby nie było jutra.
Już 8 listopada dobro ponownie stoczy walkę ze złem! Cinema City zaprasza wszystkich na piorunujące spotkanie z nordyckim bogiem i drużyną Avengers. Fani science fiction będą zachwyceni – w czasie pokazu na ekranach kin zakróluje najnowsza premiera – „Thor: Mroczny Świat” oraz „Thor” i „Avengers”. Odważ się na spotkanie z najsłynniejszymi postaciami z kultowych komiksów Marvela i przeżyj niewiarygodną przygodę razem z nimi! Start maratonu już 8 listopada o 21:00 – bilety do kupienia w kasach biletowych.
Niewielu autorów literatury grozy i horrorów jest równie rozpoznawalnych co Stephen King. Jego poczytne powieści doczekały się licznych adaptacji filmowych. Mistrz Stanley Kubrick wziął na warsztat jedną z najpopularniejszych pozycji Kinga, tworząc film wybitny, wyrastający poza gatunek, jakim jest horror. Mowa oczywiście o „Lśnieniu” (1980), które będzie można zobaczyć już 25 października o godzinie 22.25 na kanale CBS Europa w cyklu „Piekielny Piątek”.
Halloween zbliża się wielkimi krokami. Lubicie się bać, czy może wolicie straszyć innych? Chcecie uczestniczyć w wyjątkowym, kinowym, strasznym wieczorze? Zapraszamy do konkursu.
Poprzednie
Następne
Polityka Prywatności