
„Dla mnie Steve Jobs był heroiczny w tym, co robił, co osiągnął. Dla mnie to nie była tyle okazja co zaszczyt móc zagrać Jobsa”, mówił Ashton Kutcher w wywiadzie na festiwalu w Sundance. Tymczasem Jobs znany był nie tylko jako twórca jednej z największych i najcenniejszych marek świata, Apple, ale i jako ekscentryk:

Najnowszy obraz Woody’ego Allena „Blue Jasmine” zanotował w USA najlepsze otwarcie w całej karierze reżysera, generując imponującą średnią 102 128 $ wpływów na kopię. Wynik „Blue Jasmine” jest nie tylko najlepszym otwarciem w karierze Allena, ale również otwarciem roku w USA. Co więcej, z filmem nowojorskiego reżysera nie mogła mierzyć się żadna z premier weekendu. Najpoważniejszy konkurent – superprodukcja „Wolverine” – osiągnęła wynik 14 106 $ na kopię, a pozostałe cztery filmy wchodzące równolegle na amerykańskie ekrany musiały zadowolić się średnią poniżej 5 000 $ na kopię.

Anthony Hopkins w każdej swojej roli udowadnia, że jest jednym z najbardziej wymagających aktorów Hollywood. Rdzenny Walijczyk definiuje swoje życie jak zawodowy tancerz: twierdzi, że spot wydarzeń to udziwniona choreografia i nie wiadomo, co za chwilę się stanie. Grał najwybitniejsze postaci: był już Picassem, Hitchcockiem, Nixonem, będzie Hemingway’em. Był też jednym z najbardziej przerażających morderców filmowych ostatniej dekady XX wieku. Jego Hannibal Lecter był estetą, wysublimowanym smakoszem muzyki i… ludzkiego ciała. Hopkinsowi udało się stworzyć postać poniekąd kultową a przede wszystkim ponad wszelką wątpliwość przerażającą – z niemal niedoścignioną inteligencją, makabrycznym spojrzeniem i uśmiechem, wymykającym się jednoznacznej ocenie.

Szaleństwo „Wtorkowych niespodzianek” trwa! Tym razem wszyscy kinomaniacy, którzy już dziś - 30 lipca - kupią bilet na dowolny seans wyświetlany w kinie Cinema City otrzymają drugi bilet gratis. Zaproś znajomych i wspólnie skorzystajcie z wyjątkowej promocji – takiej okazji nie można przegapić!

Jeden z najinteligentniejszych i najstraszniejszych filmów ostatnich lat, który pierwszorzędnie gra ze schematem gatunku. Gang zamaskowanych, uzbrojonych w kusze i siekiery morderców napada na letnią posiadłość Davisonów i terroryzuje jej mieszkańców. Nikt nie wie kim są napastnicy i dlaczego spokojna, rodzinna kolacja zamieniła się w śmiertelną pułapkę. Sytuacja wydaje się beznadziejna. Niespodziewanie jeden z członków rodziny okazuje się wyjątkowo utalentowanym zabójcą.

Kolejna ekranizacja komiksu Marvela już na ekranach kin! Jeszcze więcej efektów i ogromna dawka filmowych emocji, czyli „Wolverine” wkracza w trójwymiarze do Sali Škoda 4DX™ w Cinema City Arkadia. Przeżyj niewiarygodną przygodę i poznaj tajemnicę Wolverine’a. Nie czekaj! Kup bilet już dziś na http://cinema-city.pl/4dx-info.

Dlaczego śnimy o byciu księżniczkami? W tradycyjnych bajkach są to najnudniejsze bohaterki: wszystko wokół jest słodkie, naiwne, lukrowe, a one padają ofiarami złych mocy, czekając na uratowanie przez wspaniałego, przystojnego księcia. Doświadczenia ‘prawdziwych’ księżniczek wydają się dalekie od Disneyowiskiej bajki, a bliższe złowrogich wersji Hansa Christiana Andersena i braci Grimm. W najbliższym czasie zobaczymy dwie filmowe historie o prawdziwych księżniczkach. We wrześniu Nami Watts zagra Dianę, a na początku 2014 roku – w sam raz, by zakwalifikować się do przyszłorocznych Oscarów – Nicole Kidman Grace Kelly z Monaco.

Mieliśmy już dwugłowego rekina, rekina mutanta, rekina w supermarkecie, w basenie, takiego chodzącego na nogach. Teraz mamy rekiny w licznej grupie, które przynoszone są do miasta w równie licznych tornadach. Witamy w kolejnej produkcji wytwórni Asylum.

W najnowszym filmie twórcy „O północy w Paryżu” i „Zakochanych w Rzymie” wystąpiła Cate Blanchett, już teraz wymieniana za tę rolę wśród faworytów do Oscara. Fenomenalnie zagrała kobietę z wyższych sfer, która – po aresztowaniu zdradzającego ją notorycznie męża-milionera (Alec Baldwin) – przenosi się do San Francisco, do lekceważonej wcześniej siostry. Tam próbuje ułożyć sobie życie i znaleźć nową miłość. Zaskakujące relacje damsko-męskie stają się okazją do popisów błyskotliwego poczucia humoru Woody’ego Allena.

Nominowany do Oscara Hugh Jackman w najbardziej dramatycznej roli w swojej karierze w debiucie hollywoodzkim reżysera oscarowych „Pogorzelisk”, już dziś porównywanym do filmów „Milczenia owiec” i „Zodiak” Davida Finchera. „Labirynt” będzie miał światową premierę podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto. TIFF odbędzie się między 5 a 15 września.

MYŚL iNACZEJ. Fascynująca historia geniusza, który dał światu komputer osobisty, smartfon, tablet i stworzył najbardziej rozpoznawalną markę świata – Apple. Był ekscentrykiem, buntownikiem, czasem szaleńcem. Zawsze uważał, że wie lepiej i zwykle się nie mylił. Od początku wiedział czego chce i potrafił o to walczyć. Był niełatwym partnerem w biznesie i w życiu. Potrafił uszczęśliwiać, ale także okrutnie ranić najbliższych.

„The Wanted” to pięciu zwariowanych chłopaków, którzy zawojowali umysły i serca brytyjskich nastolatek. Ich debiutancki singel „All Time Low” już w tydzień po premierze zajął pierwsze miejsce na liście UK Singles Chart pozostając na niej przez 17 kolejnych tygodni. Sukcesy na rodzimym rynku fonograficznym popchnęły chłopaków do odważnego kroku - spróbowania swoich sił na najbardziej dochodowym, ale i najtrudniejszym rynku muzycznym świata, czyli w Stanach Zjednoczonych. Jak poradzą sobie w Los Angeles? Dowiedz się, oglądając „Z życia The Wanted” w poniedziałki o 21:00 na kanale E! Entertainment.

W ostatnich tygodniach międzynarodową polityką zawładnął temat bezpieczeństwa międzynarodowego za sprawą Edwarda Snowdena i jego doniesień na temat praktyk amerykańskiego rządu. Prezydent Obama podczas konferencji dementował informacje o rzekomych podsłuchach i wszechobecnej inwigilacji, mówił o heroicznych agentach, za wszelką cenę broniących spraw państwowych i bezpieczeństwa każdego obywatela. To właśnie o nich: Franku (Willis), Marvinie (Malkovich) i Victorii (Mirren). Są ekscentryczni. Są niebezpieczni. Są wierni swoim ideałom. Są… emerytowani. Nie każdy agent dostaje pochwałę od prezydenta kraju, za który może umrzeć.

Jednym z pierwszych pokazów filmu „Jobs” był festiwal w Sundance. Jak przyznał Ashton Kutcher, zagranie tytułowej roli w filmie biograficznym o zmarłym założycielu firmy Apple to było dla niego wielkie wyzwanie. „Szczerze mówiąc, to była jedna z najbardziej przerażających rzeczy, jakie próbowałem zrobić w całym swoim życiu. Tak bardzo podziwiałem tego człowieka”, powiedział Kutcher publiczności podczas premiery filmu, która uświetniła galę zakończenia Sundance Film Festival. „Z tą rolą wiązał się ogromny stres”. Jobs jest postacią, którą wiele osób znało w rzeczywistości. „Nigdy nie widziałem Abrahama Lincolna wchodzącego do pokoju, ale widziałem tak Steve’a Jobsa”, wyjaśnił Kutcher.

Miała zaledwie trzynaście lat, gdy za swoją kreację w filmie „Pokuta” otrzymała nominacje do najważniejszych nagród filmowych: Oscara, Złotego Globu i BAFTA. Dziś dziewiętnastoletnia Saoirse Ronan jest jedną z najpopularniejszych aktorek młodego pokolenia. Na dużym ekranie mogliśmy podziwiać ją w rolach anioła, nastoletniej zabójczyni i ofiary kosmicznego intruza. Dzięki „Byzantium” Neila Jordana filmografia irlandzkiej gwiazdy wzbogaciła się o postać Eleonor, wampirzycy ściganej przez pradawne bractwo. Najnowszy horror reżysera „Wywiadu z wampirem” zagości na polskich ekranach 2 sierpnia.

Ekranizacja światowego bestsellera, będącego pierwszą częścią serii sprzedanej w Polsce w ilości ponad 100 tysięcy egzemplarzy. Otwórz wrota do innego świata. Współczesny Nowy Jork. Zwyczajna na pozór nastolatka Clary Fray przypadkiem odkrywa, iż należy do niezwykłej kasty Nocnych Łowców, pół aniołów, którzy toczą odwieczną walkę w obronie naszego świata przed atakami demonów. Wkrótce w tajemniczych okolicznościach znika matka dziewczyny.

Po spektakularnej filmowej wycieczce po najbarwniejszych miastach Europy (zmysłowa Barcelona, romantyczny Paryż i kipiący humorem Rzym), Woody Allen powraca do rodzinnej Ameryki. Na planie jego najnowszego filmu tradycyjnie spotkała się imponująca gwiazdorska obsada. Obok laureatki Oscara i dwóch Złotych Globów - Cate Blanchett („Władca Pierścieni”), już teraz wymienianej wśród głównych kandydatek do przyszłorocznego Oscara, pojawią się m.in. trzykrotnie nominowany do Złotego Globu i raz do Oscara Alec Baldwin („Zakochani w Rzymie”), uhonorowana Złotym Globem Sally Hawkins („Happy-Go-Lucky, czyli co nas uszczęśliwia”), charyzmatyczny Peter Sarsgaard („Była sobie dziewczyna”), dwukrotny laureat Emmy, znany z serialu „Lost: Zagubieni” Michael Emerson, odkryty przez braci Coen Michael Stuhlbarg („Poważny człowiek”), gwiazda „Współczesnej rodziny” i „Zakazanego imperium” Bobby Cannavale oraz ulubieniec Ameryki, słynny komik, producent i scenarzysta Louis C.K.

Lily Collins debiutowała w filmie, który zdobył Oscara. Była też Królewną Śnieżką. W sierpniu rozpocznie się jej wielka przygoda z serią „Dary Anioła”. Zagra główną rolę a jej bohaterka, znana już milionom czytelników na całym świecie, stanie oko w oko z tym, czego każdy z nas bał się w dzieciństwie... Z demonami, wiedźmami, wampirami, wilkołakami.

26-letnia Weronika mieszka w Recife. Właśnie skończyła studia, ale okazuje się, ze zawód psychiatry nie jest tym, co sobie wymarzyła. Przez jej gabinet przewijają się dziwne postaci, które wciągają ją w swój pogmatwany świat. Relacje dziewczyny z mężczyznami też są skomplikowane - pragnie miłości, nie potrafi jednak zaangażować się emocjonalnie. Weronika będzie musiała przemyśleć swe życiowe wybory.

Mirosława Bakę jednego z najlepszych polskich aktorów już 4 października będziemy mogli zobaczyć w najbardziej oczekiwanym filmie roku - „Wałęsa. Człowiek z nadziei”. Aktor wciela się w postać Klemensa Gniecha, który sprawował funkcję dyrektora Stoczni Gdańskiej m.in. podczas strajku w sierpniu 1980 roku.