
„Idealne matki” to najnowszy film reżyserki „Coco Chanel” i scenarzysty „Niebezpiecznych związków”. Naomi Watts („Niemożliwe”) i Robin Wright („Forrest Gump”) dają się uwieść młodszym od siebie przystojnym mężczyznom. W rolach młodych amantów wystąpili Xavier Samuel znany z serii „Zmierzch” oraz James Frecheville, nominowany do nagrody Amerykańskiego Instytutu Filmowego za główną rolę w głośnym „Królestwo zwierząt”. Scenariusz został napisany na podstawie opowiadania laureatki literackiej Nagrody Nobla - Doris Lessing. Poniżej i w załączeniu prezentujemy zdjęcia z filmu.

Pedro Almodóvar potrafi z równym dowcipem i przenikliwością analizować ludzką seksualność, co Quentin Tarantino przygląda się naszej słabości do przemocy. „Przelotni kochankowie” to erotyk. To właściwie Harlequin, podobny do tych, które wyglądały z każdej witryny kiosku w latach 90., a na okładkach miały omdlewającą niewiastę w ramionach muskularnego samca. To fantazja o męskości, kobiecości i naszych seksualnych pragnieniach. To współczesne, bardziej obyczajowo odważne, nieco przaśne „Pół żartem, pół serio”, komedia pomyłek zawieszona kilometry na ziemią, na pokładzie samolotu, który ma uszkodzone podwozie i musi krążyć nad Hiszpanią. Trochę kabaret, trochę musical, trochę farsa. To już nie pop – to kamp, czyli pop świadomy sam siebie, jak teledyski Lady Gagi.

W ramach promocji trzeciego sezonu serialu HBO Gra o tron, 15 maja do Polski przyjedzie troje aktorów: Maisie Williams, czyli Arya Stark, Liam Cunningham, serialowy Davos Seaworth oraz Alfie Allen, odtwórca roli Theona Greyjoya. Maisie Williams w serialu jest jedną z najmłodszych aktorek. Wciela się w postać charyzmatycznej, odważnej i pewnej siebie Aryi Stark. Arya to urodzona wojowniczka, pasjonuje się jazdą konną oraz bronią. Jako uciekinierka z Królewskiej Przystani, w której miała prawo czuć się zagrożona, w trakcie poszukiwań rodziny wielokrotnie zmienia tożsamość, by chronić swoje życie. Występ w Grze o tron to aktorski debiut, dziś szesnastoletniej, Williams, która, rozpoczynając castingi do pierwszego sezonu, miała niespełna dwanaście lat.

François Ozon zdobył w Polsce zasłużoną renomę między innymi za sprawą skandalizującego „Basenu” czy przebojowych „8 kobiet”. Już 24 maja powraca do kin z nowym filmem „U niej w domu”. W rolach głównych wystąpiły Emmanuelle Seigner i Kristin Scott Thomas. Film był wielkim hitem kasowym w rodzinnym kraju reżysera (blisko 1 200 000 widzów we Francji!), nagrodzono go na prestiżowych międzynarodowych festiwalach (Grand Prix w San Sebastian, nagroda FIPRESCI w Toronto i wiele innych). Już dzisiaj prezentujemy polski plakat do „U niej w domu”.

Kolejne – majowe – spotkanie Ladies Night zbliża się wielkimi krokami. Czarujący wieczór w kobiecym gronie rozpocznie się już 16 maja o godzinie 19:30. Ladies Night opanuje aż 15 kin Cinema City w całej Polsce. Na wszystkie Panie czekają porady ekspertów z dziedziny urody i zdrowia, prezenty, a także konkursy z nagrodami.

Kontynuacja wielkiego hitu o grupie bardzo doświadczonych agentów, którzy raz udowodnili już światu, że stara gwardia wciąż trzyma się mocno i każdego kto jej zagraża zlikwiduje lekko, łatwo i przyjemnie. Tym razem będzie jeszcze śmieszniej, jeszcze szybciej i bardziej wybuchowo… no i trzeba będzie ocalić nie tylko własną skórę, ale cały świat.
NIEWSTRZĄŚNIĘCI
NIEZMIESZANI
NIEZMORDOWANI

Kolejny międzynarodowy sukces „W imię…” Małgośki Szumowskiej. Najnowszy obraz autorki „33 scen z życia” i głośnego „Sponsoringu” otrzymał nagrodę główną na 10. jubileuszowym Nyskim Festiwalu Filmowym. W niedzielę 5 maja zakończył się Nyski Festiwal Filmowy. Decyzją trójnarodowego jury, w którym zasiedli Jana Černik z Czech Film Center, delegat Berlinale i dyrektor festiwalu Filmplus w Kolonii - Nikolaj Nikitin oraz reżyser Przemysław Wojcieszek, główny laur festiwalu - statuetkę „Nyskiej Ryby“ przyznano Małgorzacie Szumowskiej za film „W imię…“. Ponadto nagrodę dla najlepszego aktora otrzymał odtwórca głównej roli - Andrzej Chyra.

Niezła adaptacja powieści Kami Garcia i Margaret Stohl. Dobry, perfekcyjnie zrealizowany, nieprzesadzony film z nadprzyrodzonym motywem. Doskonali, często nieopatrzeni aktorzy dopełniają przyjemności oglądania. To jeden z najlepszych filmów fantasy w tym roku. Naprawdę szkoda go przegapić.

Znana aktorka Katarzyna Herman, którą od 10 maja będziemy oglądać na ekranach kin w filmie „Oszukane”, w wywiadzie dla Gali odważnie zwierza się z prywatnych kłamstewek. „Pierwsza spowiedź, mam dziewięć lat (…) i poczucie, że wypadnę słabo, bo mam słabe grzechy, nieefektowne jakieś. Więc zmyślam. Jak było piąte przykazanie - nie zabijaj - mówię: Zabiłam ptaszka na podwórku. Szóste - nie cudzołóż - Cudzołożyłam, ach, jak cudzołożyłam. (…) Przy dziewiątym - nie pożądaj żony - ksiądz wychylił się z konfesjonału. To mnie powstrzymało, ale i tak popłakałam się po tej spowiedzi gorąco”.

Indie Wire - jeden z najważniejszych portali filmowych i najważniejszy portal filmów niezależnych w Stanach Zjednoczonych ogłosił ranking wszystkich filmów na Tribeca Film Festival 2013. 14 krytyków w każdej kategorii wyznaczyło po 5 zwycięzców. "Płynące wieżowce" wypadły znakomicie. Polski film jest pierwszym wymienionym z całej listy filmów pokazywanych na festiwalu.

Przeczytałam gdzieś, że ten film ma być duńską wersją filmu Mamma Mia. Nie wiem, kto jest autorem tych złotych myśli, ale z „Mamma Mia” „Wesele w Sorrento” łączy tylko motyw ślubu i Pierce Brosnan. Reszta jest znacznie bardziej poważna, bardziej dojrzała i chyba jednak lepiej zagrana, nawet jeśli o większości aktorów nigdy wcześniej nie słyszeliśmy.

Chociaż fabuła „Blue Jasmine” pozostaje owiana tajemnicą, mamy informację, która z pewnością zelektryzuje wszystkich miłośników twórczości Woody’ego Allena. Wyczekiwany następca „Zakochanych w Rzymie” i oscarowego „O północy w Paryżu” zagości na polskich ekranach 23 sierpnia. Dystrybutorem „Blue Jasmine” jest firma Kino Świat. Po romantycznym Paryżu i zakochanym Rzymie, Woody Allen powraca do rodzinnej Ameryki. Fabuła jego najnowszej komedii opowiada historię mieszkanki Nowego Jorku (Cate Blanchett), której uporządkowane życie odmieni przeprowadzka do San Francisco.

Gaśnie światło. Zapada mrok. Na ekranie pojawiają się pierwsze obrazy. Z głośników płynie dźwięk. Siadasz wygodnie w fotelu. W ręku kubek aromatycznej kawy. Zaczyna się kolejna podróż w inny wymiar. Spotkanie z pasją. Film. Kino. Ale czasem tak trudno wyjść z domu. Znacznie przyjemniej iść do kina z kimś. Najlepiej z przyjacielem, który dzieli naszą pasję. Wtedy seans trwa tak długo, jak długo rozmawiamy o filmie. Przy lampce wina, kolacji. W ulubionej knajpce. A gdyby tak móc wybrać się do kina w większym gronie? W gronie singli. A po filmie kontynuować rozpoczętą ucztę zmysłów? Toczyć dyskusje, śmiać się, sprzeczać...

Na zakończenie PORTRETÓW FILMOWYCH pokażemy dokument o Danucie Szaflarskiej. „Inny świat” to film Doroty Kędzierzawskiej o życiu jednej z najbardziej cenionych aktorek w historii polskiej kinematografii. 10.05 o godz. 18:00 w KINIE KC będzie można zobaczyć premierowy pokaz. Bilety po 10zł!

Prezentujemy polski plakat „Hipnotyzera”, czyli najnowszego filmu trzykrotnie nominowanego do Nagrody Akademii Filmowej Lasse Hallströma („Co gryzie Gilberta Grape’a”, „Czekolada”, „Wbrew regułom”). Produkcja ta była szwedzkim kandydatem do Oscara. Jak zaznaczają krytycy, „Hipnotyzer” to porównywana do „Dziewczyny z tatuażem” obowiązkowa pozycja dla fanów Larssona, Nesbø czy Mankella. W rolach głównych zobaczymy Mikaela Persbrandta znanego z roli w „Hobbicie” oraz Lenę Olin („Dziewiąte wrota”). „Hipnotyzer” to ekranizacja bestsellera Larsa Keplera - autora światowej sławy kryminałów.

„Mood Indigo” w reżyserii nagrodzonego Oscarem Michela Gondry podbił serca Francuzów. Film wszedł do kin nad Sekwaną w miniony weekend notując najlepsze otwarcie w reżyserskiej karierze twórcy, mającego na koncie tak głośne obrazy jak „Zakochany bez pamięci" i „Jak we śnie". Czy to zasługa doborowej osady, w której znaleźli się: niezapomniana „Amelia” - Audrey Tautou, przystojny łamacz serc z „Heartbreakera” - Romain Duris oraz Omar Sy znany z megahitu „Nietykalni”? A może chodzi o – cytując entuzjastyczną recenzję magazynu Screen - „piękną wizję świata zrodzonego z miłości do francuskiego szyku i starych bibelotów”? Odpowiedzi na te pytania poznamy 21 czerwca, kiedy „Mood Indigo” zagości na polskich ekranach.

Ekscentryk, geniusz, odkrywca talentu Penelope Cruz i Antonio Banderasa, „Andy Warhol z La Manczy”. Już 10 maja Cinema City zaprasza na gorącą noc z kinem najsłynniejszego hiszpańskiego reżysera – Pedro Almodovara! Na ekranach kin Cinema City zadebiutuje najnowsze dzieło reżysera – „Przelotni kochankowie”. Podczas maratonu będzie można obejrzeć także dwa jego wcześniejsze tytuły – „Przerwane objęcia” oraz „Skóra, w której żyję”. Przyjdź do Cinema City już 10 maja i daj się porwać w hiszpański wir uczuć i intryg.

Na zakończenie PORTRETÓW FILMOWYCH pokażemy dokument o Danucie Szaflarskiej. „Inny świat” to film Doroty Kędzierzawskiej o życiu jednej z najbardziej cenionych aktorek w historii polskiej kinematografii. 10.05 o godz. 18:00 w KINIE KC będzie można zobaczyć premierowy pokaz. Tylko u nas bilety po 10zł!

Efekciarsko niezłe, pełne dobrych zdjęć widowisko science – fiction. Tom Cruise biega i pręży muskuły, a strona wizualna jest perfekcyjna. Ale fabule trochę brakuje.

Co roku na całym świecie kamery w telefonach komórkowych rejestrują tysiące przestępstw, wykroczeń i zachowań odbiegających od normy. Nowy serial „Zbrodnia w komórce”, który
od 7 maja będzie emitowany na CI POLSAT, pozwoli zobaczyć to, co nagrali na miejscu bezpośredni świadkowie aktów przemocy, wandalizmu i innych przestępstw. Oto zapis jakie emocje potrafią towarzyszyć kierowcom, a jakie prowadzić do ulicznych zamieszek czy aktów wandalizmu.