Byliśmy, widzieliśmy, napisaliśmy...

Terminator: Genisys
Zagorzali wielbiciele serii wytykają niespójności i braki w scenariuszu. Ale tak to już jest przecież przy kultowych filmach, że wszystkim nie da się dogodzić. Tym bardziej, że mamy do czynienia nie z sequelem, nie z prequelem, ale z tzw. rebootem serii. Czyli historię piszemy trochę od nowa. A to już dla fanów potencjalny cios w serce.
Jurassic World
Kiedy Steven Spielberg po raz pierwszy ożywił dinozaury byłam w wieku, kiedy takie historie najlepiej oddziałują na wyobraźnię. Dzisiaj, 20 lat później dowiedziałam się, że ten wiek jednak trwa wiecznie. Dla wielu 30, 40latków to sentymentalna podróż do czasów bardzo wczesnej młodości. Dla najmłodszych szansa, żeby na nowo (albo może pierwszy raz?) odkryć wszystkie części. Steven Spielberg oddał reżyserię Colinowi Trevorrow, ale jego rękę widać w każdej scenie. To powrót do znanej, kultowej opowieści, wzbogaconej o efekty specjalne, jakich kiedyś świat nie widział.
Dziewczyna warta grzechu
Owen Wilson przyzwyczaił nas do komedii, powiedzmy najwyżej średniej jakości. Stąd też, widząc plakat z jego kolejnym filmem niespecjalnie można ulec tej przyjemnej filmowej ekscytacji, że oto czekamy na coś naprawdę dobrego. Ale przyglądając się już plakatowi bliżej, można dostrzec, że to film Petera Bogdanovicha, który nie tylko go wyreżyserował, był też współautorem scenariusza. A to już dostateczny powód, żeby na całość spojrzeć bardziej łaskawym okiem. Nawet jeśli w kadrze kręci się ten nieszczęsny Wilson, do którego po prostu nie mogę się przekonać.
Polowanie na prezydenta
Mam ogromną słabość do filmów, które są przeciętne/przyzwoite i nawet nie próbują udawać, że jest inaczej. Bez naciągania, bez przesady, za to z dużą ilością uśmiechu. Tak właśnie rodzi się czysta amerykańska rozrywka. W tym wypadku świetnie napisana i doskonale zagrana.
Wiek Adaline
Emocjonalny, subtelny film z przesłaniem. To taka idealna kombinacja amerykańskiego kina wielkiego ekranu i doskonałej myśli i pracy indywidualistów. Całość wykańczają doskonali aktorzy.
Miasteczko Cut Bank
Kręcenie kryminału w miasteczku, w którym nic się nie dzieje wydaje się być szalonym pomysłem. Ale przecież każde miasteczko ma swoje sekrety. Kiedy ma się do dyspozycji aktorów z najwyższej półki a na dodatek doskonały, szalony scenariusz, efekt może być tylko jeden. To jeden z najdziwniejszych, ale też najciekawszych filmów, jakie pojawiły się w naszych kinach w tym roku. Niesamowicie wciągajacy. Nawet jeśli dziwny. Bardzo dziwny.
Serena
Nie ma wątpliwości, że na fali popularności dwójki głównych aktorów, film znajdzie odbiorców. Pewnie na całym świecie. Ale czy wyjdą oni z kina zadowoleni? Co do tego miałabym pewne wątpliwości. Mam pewien problem z Sereną. Nie mam pojęcia o czym jest ten film.
następne>>>

 
Polityka Prywatności