Film

NIEMOŻLIWE na ekranach polskich kin już w kolejny piątek (25.01). Ta oparta na faktach opowieść o rodzinie, która przeżyła tsunami w Tajlandii w 2004 roku, wzbudza w widzach zachwyt i przerażenie. „Oszałamia i wzrusza jak widowisko Spielberga” -napisało Variety. Twórcy dołożyli wszelkich starań by za pomocą środków filmowych oddać nie tylko skalę śmiercionośnej fali, ale i pokazać ludzkie emocje, bo to ludzie właśnie są w tej historii najważniejsi.
Fani cyklu „Piła” czekali dwa lata na taką wiadomość. Patrick Melton i Marcus Dunstan, ojcowie najpopularniejszych horrorów dekady, powracają z nową produkcją. „Kolekcjoner” to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy zdążyli zatęsknić za diabolicznymi pomysłami Jigsawa. Film wejdzie do kin 25 stycznia, a już dziś prezentujemy polski plakat. Od wysłania na emeryturę Jigsawa twórcy „Piły” nie mogą narzekać na brak zajęć. Piszą scenariusze, tworzą dokumenty, występują w filmowych epizodach. Ich producencki grafik jest rozpisany do 2014 roku, a plotki wiążą ich nawet z długo wyczekiwaną ekranizacją „God of War” – hitu rodem z konsoli PlayStation.
„W IMIĘ…” Małgośki Szumowskiej w konkursie głównym 63 – go Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Największy międzynarodowy sukces polskiego kina ostatnich lat. Najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej zostanie zaprezentowany w konkursie głównym Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie, obok najnowszych dzieł Gusa van Santa, Stevena Soderbergha, Wong Kar Waia, Bruno Dumonta i Ulricha Seidla.
„Polowanie” – głośny film Thomasa Vinterberga, autora niezapomnianego „Festen”, zadebiutował na 1. miejscu box office w Danii, pokonując tym samym takie hity jak „Hobbit: Niezwykła podróż” i „Życie Pi”. W zaledwie 4 dni, uhonorowany Europejską Nagrodą Filmową dramat z Madsem Mikkelsenem w roli głównej, obejrzało ponad 133 tysiące widzów. Jest to drugie najlepsze otwarcie, jakie zanotował duński film na rodzimym rynku od ponad dekady.
„Nieobliczalni”, najnowsza komedia z Omarem Sy, gwiazdą „Nietykalnych”, największego francuskiego hitu wszech czasów, znakomicie wystartowała we francuskich kinach. Na starcie osiągnęła lepszy rezultat niż równolegle debiutujące tam „Życie Pi” oraz „Jack Reacher” z Tomem Cruisem, a sytuując się w box office zaraz za „Hobbitem”.
5 kwietnia na ekrany kin wejdzie „Układ zamknięty”, film reżysera „Przesłuchania” i scenarzystów hitu „Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł”. Chociaż do premiery pozostały blisko trzy miesiące, oparty na prawdziwych wydarzeniach thriller Ryszarda Bugajskiego zdobył już pierwszą nagrodę. W miniony weekend, w ramach corocznej gali Pracodawców Rzeczpospolitej Polskiej, „Układ zamknięty” nagrodzono Wektorem Nadziei.
Kanał dokumentalny Crime & Investigation Network POLSAT przygotował następujące premierowe propozycje na luty 2013 roku: Stan paranormalny (seria 3). Środy o 21:00 od 6 lutego. Nowy cykl „Stan paranormalny” opowiada o niezwykłym życiu studentów Penn State University, takich jak Ryan Buell, którzy w ramach pierwszego uniwersyteckiego Towarzystwa Badań Zjawisk Paranormalnych zajmują się ustalaniem prawdy o wszelkich tajemniczych zjawiskach. Oprócz Ryana grupa składa się z 4 chłopców i 3 dziewcząt w różnym wieku, o różnych uzdolnieniach i osobowościach. Choć członkowie Towarzystwa na co dzień są zwykłymi studentami – i mają typowe dla studentów problemy z odnalezieniem się w świecie – interesują ich także „inne" światy: duchów, nawiedzonych domów i tego, co nieznane i często przerażające.
Janusz Zaorski, zdobywca Srebrnego Niedźwiedzia MFF w Berlinie i Grand Prix MFF w Locarno, powraca do kin z filmem „Syberiada polska”. Najnowszy obraz twórcy „Jeziora Bodeńskiego“ i „Matki Królów“ to jedna z największych produkcji ostatnich lat, która z epickim rozmachem przywołuje dramatyczne losy Polaków deportowanych na Syberię. „Syberiada polska” wejdzie na ekrany 22 lutego. W międzynarodowej obsadzie m.in. niezapomniany odtwórca roli Jerzego Popiełuszki – Adam Woronowicz, Urszula Grabowska, Jan Peszek i Sonia Bohosiewicz.
Ekranizacja nowej powieści Stephenie Meyer, autorki „Sagi Zmierzch”! Przyszłość. Panowanie na Ziemi przejął niewidzialny wróg. Najeźdźcy opanowali ludzkie ciała umieszczając w nich Dusze, dla których ludzie są jedynie żywicielami. Dusze są z natury dobre, spokojne i łagodne, ale nie potrafią czuć jak my. Melanie - jedna z ostatnich wolnych istot, zostaje schwytana, a w jej ciele umieszczona zostaje Wagabunda.
Gościem specjalnym OKA NA BAŁKANY będzie serbska reżyserka Andrijana Stojković, której film „The box” znajduje się w programie przeglądu. Reżyserka zaistniała na festiwalach filmowych głównie jako twórczyni dokumentów i krótkich metraży. „The box” jest jej debiutem fabularnym. Razem z reżyserką przyjedzie zespół Veliki Prezir, który uważany jest w Serbii za najciekawszy zespół rockowy. Zespół jest tematem ostatniego filmu dokumentalnego Andrijany Stojković, nad którym artystka wciąż pracuje.
Portret psychologiczny Andersa Breivika, demokracja jako pożywka dla ekstremizmu oraz wpływ masakry z 22 lipca 2011 roku na norweskie społeczeństwo to tematy filmów cyklu dokumentalnego pt. „Tacy jak Breivik”, który PLANETE+ będzie emitować od 19 stycznia.
To przeuroczy, przesympatyczny film o tym, że w ciężkich chwilach trzeba szukać bratniej duszy, najlepiej równie skrzywdzonej, bo tylko ona cię zrozumie. Fantastyczne role Jennifer Lawrence (będzie Oscar?) i Bradley’a Coopera czynią całość fantastyczną kinową przygodą. Polecamy każdemu.
We wtorek 15 stycznia poznaliśmy laureatów jubileuszowej - XX edycji Paszportów „Polityki”. W kategorii Film triumfował Marcin Dorociński, gwiazda zeszłorocznych hitów z repertuaru Kino Świat – „Obława” i „Jesteś Bogiem”. W walce o prestiżową nagrodę aktor konkurował z Leszkiem Dawidem i Marcinem Krzyształowiczem, czyli reżyserami wspomnianych filmów. To pierwszy Paszport „Polityki” zdobyty przez Dorocińskiego, choć do samej nagrody aktor był nominowany dwukrotnie. Zdobywca Złotych Lwów Festiwalu w Gdyni swoją pierwszą nominację otrzymał w 2007 za rolę w „Ogrodzie Luizy”.
Zapraszamy do obejrzenia zwiastuna francuskiego przeboju „Wspaniała”. To rozgrywająca się w świecie szalonych lat 50-tych romantyczna komedia o wyjątkowo ambitnym szefie i jego utalentowanej sekretarce. Wybuchowa relacja tej dwójki, oparta na wzajemnej fascynacji, ale i konfliktowych charakterach, zaprowadzi bohaterów z francuskiej prowincji na salony Nowego Jorku.
W środę 16 stycznia o godzinie 22:00 pierwszy odcinek 4. sezonu serialu „Żona idealna” na Universal Channel. Jaki wpływ na życie Alicii będzie miała decyzja męża o startowaniu w wyborach na gubernatora? Czy wyborcy zapomnieli już, a może wybaczyli Peterowi skandal, który wywołał jako prokurator generalny?
Comedy Central oraz GFK Polonia postanowiło sprawdzić, co Polaków śmieszy najbardziej, a co najmniej. W grudniu zostało przeprowadzone badanie „Poczucie humoru Polaków”. Już wiemy, jakie seriale, oraz którzy komicy i prezenterzy rozbawiają nas do łez. Jak wynika z badania, najbardziej śmieszą nas żarty sytuacyjne i zabawne komentarze, które uwielbia prawie 80% naszego narodu. Nie doceniamy natomiast specyficznego rodzaju poczucia humoru, które potocznie określa się jako „żarty-suchary”, czyli dowcipy, które bawią tym, że są mało zabawne.
15 marca 2013 w polskich kinach pojawi się filmowa historia niezwykłej kobiety Violety Parry, chilijskiej artystki pt. "Violeta poszła do nieba". Film otrzymał nagrodę jury na festiwalu filmowym w Sundance. Dystrubutorem filmu w Polsce jest Art-House. Violeta Parra – pieśniarka, autorka tekstów i poetka; kolekcjonerka muzyki ludowej, malarka i rzeźbiarka. Artystka o wielu twarzach (zajmowała się także haftem i ceramiką), ikona chilijskiej kultury, skarbniczka oraz strażniczka tradycji i kobieta pełna sprzeczności…
„Ten film zrodził się z niedopowiedzenia, które zostało po „Wszystko co kocham”. Miałem poczucie, że za szybko porzuciłem tamtych bohaterów. Sądzę, że w pewnym sensie może być postrzegany jako dalszy ciąg ich historii.” – mówi Jacek Borcuch, jeden z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych za granicą polskich reżyserów młodego pokolenia. Jego najnowszy obraz - „Nieulotne” wejdzie do kin 8 lutego. Prezentujemy nowe zdjęcia z filmu.
5 kwietnia na ekrany kin wejdzie „Układ zamknięty”, nagrodzony Wektorem Nadziei thriller Ryszarda Bugajskiego i scenarzystów hitu „Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł”. Prezentujemy oficjalny zwiastun filmu. Inspiracją dla scenarzystów „Układu zamkniętego”, Michała S. Pruskiego i Mirosława Piepki (twórcy scenariusza filmu Antoniego Krauzego „Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł”, uhonorowanego Specjalną Nagrodą Jury Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni) była prawdziwa historia biznesmenów, zmagających się z zarzutami stawianymi przez prokuraturę oraz urząd skarbowy.
Doskonała wiadomość dla wszystkich pań zmęczonych sztampowością święta kobiet. 8 marca na ekrany kin wejdzie „Dzień kobiet” – pełnometrażowy debiut Marii Sadowskiej. Polska rewelacja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cottbus, została uhonorowana Grand Prix dla najlepszego filmu za „przedstawienie silnej kobiety w niesprawiedliwym i okrutnym świecie”. Prezentujemy galerię zdjęć z „Dnia kobiet”.
Poprzednie
Następne
Polityka Prywatności