Film

Prezentujemy polski plakat „Czterech słońc”, najnowszego filmu jednego z najciekawszych czeskich reżyserów – Bohdana Slámy. Autor „Dzikich pszczół”, „Szczęścia”, czy „Mojego nauczyciela” po raz kolejny stawia przed swoimi bohaterami, a tym samym widzami, ważne pytania: Co sprawi, że będziemy naprawdę szczęśliwi: małżeństwo, rodzina i dzieci czy bycie singlem i ciągłe romanse? Stała praca czy skromne życie, ale dużo wolnego czasu? Trawka czy magiczne kamienie?
Przez cały miesiąc w każdy piątkowy wieczór kanał HISTORY zaprasza na fascynujące programy specjalne poświęcone historii nazizmu. Prócz opowieści o dojściu do władzy, spektakularnych sukcesach i ostatecznym upadku zobaczymy także dwa zupełnie nowe filmy dokumentalne na temat mniej znanych działań Hitlera i jego popleczników. „Nazistowskie Ewangelie” (18 stycznia o 21:00) zagłębiają się w pokrętną psychikę nazistów, ukazując ich przedziwne fascynacje okultyzmem, od SS, wzorowanego przez Himmlera na dawnych zakonach rycerskich, po obsesyjne poszukiwania Świętego Graala. „Hitler na Wyspach Normandzkich” (25 stycznia o 21:00) przybliża epizod z 1940 r., kiedy to hitlerowcy wylądowali na Wyspach Normandzkich, jedynym skrawku Wielkiej Brytanii, jaki kiedykolwiek okupowali.
Zło z bliska (sezon 1 – część 2)
Wtorki o 22.00 od 22 stycznia (10 odcinków x 1 godz.)

Niezwykłe zbrodnie popełniane przez zwykłych ludzi. Oto życzliwy sąsiad, znajomy, który jest duszą każdej imprezy, kolega z pracy, który stawia wszystkim kawę. Każdy z nich jest gotów zabijać, gwałcić, krzywdzić. Żyją tuż obok nas, wyglądają, mówią i zachowują się tak jak my, ale są źli, a ich zbrodnie wstrząsnęły światem. „Zło z bliska” przedstawia relacje ludzi, którzy znali, kochali i obdarzali zaufaniem sprawców przerażających zbrodni, wspólnie żyli, śmiali się i spędzali wolne chwile z tymi potworami – żon i córek, mężów i synów, znajomych, sąsiadów, a także policjantów i prokuratorów, którzy musieli się zmierzyć ze straszliwą prawdą.
Wczoraj Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła listę 15 filmów, które powalczą o Oscara w kategorii najlepszy film dokumentalny. Obok obrazów, takich jak „Ai Weiwei: Never Sorry”, „This Is Not a Film”, czy „The Invisible War” znalazł się także „Sugar Man” - pasjonująca opowieść o niezwykłych losach Sixto Rodrigueza, a także o nadziei, inspiracji i potędze muzyki.
1. Film jest w technologii 3D. Był kręcony przy pomocy kamer RED. Z tego najbardziej dumny jest producent filmu Carl Mazzocone.
2. Jak na prawdziwy sequel przystało, Piła mechaniczna 3D zaczyna się tam, gdzie kończyła się Teksańska masakra.
3. Ten film ma być pierwszą częścią nowej serii.
Ponad 40 lat temu w miasteczku Point Place, w stanie Wisconsin mieszkała grupa przyjaciół, którzy uwielbiali przesiadywać na kanapie w piwnicy i rozmawiać, z przymrużeniem oka, o trudach dorastania. Nastolatki, których młodość wypadała właśnie w kolorowych latach siedemdziesiątych dla wielu stały się kwintesencją tamtych czasów. Serial idealnie odzwierciedla realia tamtych czasów – od scenografii, kostiumy, aż po język, którego używają aktorzy.
Teheran, rok 1958. Wirtuoz Nasser-Ali szuka skrzypiec godnych zastąpić jego ukochany, zniszczony w wyniku kłótni z żoną instrument. Bezskutecznie. Nie mogąc grać, Nasser-Ali traci całą radość życia. Postanawia położyć się do łóżka i… czekać na śmierć. Przez siedem następnych dni pogrąża się w głębokiej zadumie, a sny, tak melancholijne, jak i radosne, zabierają go z powrotem do czasów młodości, a nawet na rozmowę z Azraelem, Aniołem Śmierci, który objawia mu przyszłość jego dzieci… Wraz z odkrywaniem kolejnych elementów tej układanki na jaw wychodzi wzruszający sekret życia Nassera-Alego: wspaniała historia miłości, która zainspirowała jego geniusz i jego muzykę…
W 2013 ROKU POWRÓCI LEGENDARNY I BEZWGLĘDNY MORDERCA LATHERFACE ZNOWU ODPALI SWOJĄ PIŁĘ… Jest 10 rzeczy, które musisz wiedzieć o PILE MECHANICZNEJ 3D.
Walka dobra ze złem, oszałamiające sceny batalistyczne, doborowa obsada i fascynująca fabuła – to wszystko czekać będzie na fanów tolkienowskiej trylogii już 14 grudnia od godziny 22:00 w kinach Cinema City! Maraton „Władcy Pierścieni” to 683 minuty niezapomnianych wrażeń za zaledwie 27 zł!
Warszawscy widzowie pokochali festiwale filmowe i pokazywane jednorazowo filmy z całego świata. Publiczność festiwalowa stanowi liczną grupę odwiedzającą kina w Polsce i dla niej właśnie w kinie Praha (ul. Jagiellońska 26) w każdą środę trwa festiwal filmowy, na który, w odróżnieniu od innych imprez filmowych, pozwolić może sobie każdy. Bilet na specjalne festiwalowe seanse kosztuje jedynie 5 zł, a obejrzeć można najlepsze filmy nie tylko ostatnich sezonów, ale też klasykę kina światowego. A zatem środy w kinie Praha to festiwalowy crème de la crème!
Niezwykła podróż, dzięki której poznasz piękno Wszechświata, sięgniesz gwiazd i doświadczysz niesamowitych zjawisk astronomicznych rozpocznie się już 18 grudnia w kinach IMAX! SpaceDay to specjalne projekcje filmu „Hubble 3D” oraz bezpłatne, pełne niespodzianek warsztaty. Miłośnicy kosmicznych wrażeń przybywajcie do kin IMAX!
Wśród filmów nominowanych do prestiżowej nagrody Independent Spirit znalazł się w tym roku nowy obraz Davida Ayera pt. „Bogowie ulicy". Film twórcy między innymi „Dnia próby" czy „Szybkich i wściekłych" otrzymał nominację w dwóch kategoriach. Doceniony za drugoplanową rolę męską trzydziestosześcioletni Michael Peña, znany między innymi z ról w „Mieście gniewu” i „Prawniku z Lincolna" gra policjanta Mike'a Zavalę. Przygotowując się do tej roli Peña przeszedł kilkumiesięczny trening policyjny.
Reżyser „Miłości z Księżyca” Veit Helmer będzie gościem 30. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino w Poznaniu. O filmie: "Cokolwiek spadnie z nieba, możesz zachować". To niepisane prawo kazachstańskich stepów, które chciwie przestrzegane jest przez mieszkańców małej wioski. Na co dzień zbierają gruz kosmiczny pochodzący z pobliskiej stacji kosmicznej Bajkonur. Ostatnimi dwoma młodymi mieszkańcami wioski jest Iskander zwany Gagarin oraz szalona Nazira, która potajemnie kocha się w chłopaku.
Są filmy i są filmy magiczne. „To tylko wiatr” zdecydowanie pasuje do tek drugiej kategorii, bo pozostawia po sobie niezapomniane wrażenie. Chcecie zaproszenia do kina Praha na dowolny seans 7-9 grudnia? Damy je autorom co 11 poprawnej odpowiedzi na konkursowe pytanie.
Seria filmów „Step up” przeszła długą drogę. Zaczęliśmy od filmów z dobrą fabułą, gdzie taniec był jedynie opakowaniem dla opowiedzianej historii. Potem były nieznośne, przypominające teledyski pseudo filmowe produkcje, kalki części pierwszej. Teraz wyszło gdzieś pośrodku. Fabuła dalej trochę kuleje, ale przynajmniej jest inna i w miarę spójna. Taniec, doskonały jak we wszystkich częściach, tutaj znowu jest ilustracją do opowieści. Jest nieprzesadzony efektami specjalnymi, pokazuje ludzi, którzy po prostu mają swoją pasję. Zmieniłam zdanie. Znowu to „Step up” lubię.
W styczniu 2013 ruszą zdjęcia do filmu „Jack Strong”. Reżyserem i autorem scenariusza jest Władysław Pasikowski. „Jack Strong” to film sensacyjny, opowiadający jedną z najbardziej fascynujących historii szpiegowskich świata. To prawdziwa historia pułkownika Ryszarda Kuklińskiego - człowieka, który, tkwiąc w środku systemu, podejmuje współpracę z CIA i staje się kluczowym (choć niewidocznym) aktorem czasu zimnej wojny.
Trzęsienia ziemi, gigantyczna powódź, a może wielka katastrofa nuklearna - Przeżyj koniec świata razem z Scifi Universal. W latach 60. ubiegłego wieku odnaleziono tajemnicze tablice, które nazwano potocznie kalendarzem Majów. Według przetłumaczonych na nasz język informacji, 21 grudnia 2012 roku ma nastąpić koniec świata. Ta prorocza wizja zagłady zainspirowała kanał Scifi Universal do rozpoczęcia końcowego odliczania. Każdego wieczora, od 1 do 21 grudnia, zapraszamy na wieczór z filmem katastroficznym, który „umili” czas oczekiwania na totalną zagładę Ziemi.
Naprawdę trudno jest się wyleczyć z oglądania filmów klasy Z. „Bestia z głębin” jest godnym reprezentantem swojej kategorii, błyszcząc średnio oryginalną historią i budżetem wielkości standardowego kieszonkowego nastolatka. Ale i tak znajdą się chętni na obejrzenie całości. Bo taki gatunek ma swoich zagorzałych fanów.
Niezwykle poruszająca i nakręcona z ogromnym rozmachem historia rodziny, która przeżyła tsunami 2004 roku – jeden z największych kataklizmów naszych czasów. Tajlandia, 2004 rok. Maria (Naomi Watts) i Henry (Ewan McGregor) wraz z trójką synów postanawiają spędzić święta Bożego Narodzenia w samym sercu tropikalnego raju. Przepiękny hotel położony w malowniczym otoczeniu palm, złocistej plaży i błękitnego oceanu wydaje się być gwarancją wymarzonego odpoczynku.
Tylko wizjoner może zostać geniuszem zbrodni! Twórcy cyklu „Piła”, najpopularniejszej serii filmów grozy ostatniej dekady, powracają z najbardziej wstrząsającym dziełem w dotychczasowym dorobku. Ich najnowsza produkcja – „Kolekcjoner 3D” to podróż w świat koszmarów rodem z chorej wyobraźni Jigsawa i Leatherface'a. Rzecz dla widzów o stalowych nerwach i równie mocnych żołądkach. „Kolekcjoner 3D” wyruszy na krwawe łowy 11 stycznia 2013, a już dziś prezentujemy galerię klimatycznych zdjęć z filmu.
Poprzednie
Następne
Polityka Prywatności