
Teheran, rok 1958. Wirtuoz Nasser-Ali szuka skrzypiec godnych zastąpić jego ukochany, zniszczony w wyniku kłótni z żoną instrument. Bezskutecznie. Nie mogąc grać, Nasser-Ali traci całą radość życia. Postanawia położyć się do łóżka i… czekać na śmierć. Przez siedem następnych dni pogrąża się w głębokiej zadumie, a sny, tak melancholijne, jak i radosne, zabierają go z powrotem do czasów młodości, a nawet na rozmowę z Azraelem, Aniołem Śmierci, który objawia mu przyszłość jego dzieci… Wraz z odkrywaniem kolejnych elementów tej układanki na jaw wychodzi wzruszający sekret życia Nassera-Alego: wspaniała historia miłości, która zainspirowała jego geniusz i jego muzykę…

Nowy film autorki „Galerianek” to kolejny – po „Sali samobójców” i „Jesteś Bogiem” – odważny, wnikliwy, poruszający, ale też nie pozbawiony humoru, portret pokolenia młodych Polaków. Generacji facebooka, smsów, blogów i fast foodów. „Bejbi blues” w kinach od 4 stycznia 2013. 17-letnia Natalia urodziła dziecko. Ale to wcale nie była „wpadka”. Natalia ciążę zaplanowała, bo chciała mieć kogoś do kochania. Razem ze swoim chłopakiem – maturzystą Kubą próbują podołać obowiązkom rodziców, choć sami jeszcze na dobre nie dorośli.

Myślałeś, że to dom był zły? Nie widziałeś "Supermarketu". 12 godzin, które nie są normalnym dniem w supermarkecie, szef ochrony, który skrywa brutalną przeszłość i rozmowa, która nie jest zwyczajnym ultimatum. Supermarket - niezwykły thriller pełen pozornie błahych wydarzeń, których konsekwencji nie sposób przewidzieć. Nagrodzony podczas 49. International Antalya Golden Orange Film Festival, Marian Dziędziel fascynuje w każdej scenie jako zręczny manipulator.

26 grudnia na ekranach kin zagości „360” – nowy film Fernando Meirellesa. Tym razem autor nominowanych do Oscara obrazów „Miasto Boga” i „Wierny ogrodnik” skorzystał ze scenariusza ulubieńca Amerykańskiej Akademii Filmowej Petera Morgana (nominacje za „Królową” i „Frost/Nixon”), opartego na „Korowodzie” – głośnej sztuce Arthura Schniztlera, twórcy literackiego pierwowzoru „Oczu szeroko zamkniętych”. W obsadzie plejada gwiazd, m.in. Rachel Weisz, Jude Law i Anthony Hopkins.

W dniach 18-20 grudnia w kinie Muranów odbędzie się przegląd kina fińskiego, podczas którego zostaną zaprezentowane najlepsze filmy wyprodukowane w ciągu ostatnich lat w Finlandii. Gośćmi pokazów będą: Antti Jokinen – reż. filmu Oczyszczenie, Markus Sellin – producent filmu Oczyszczenie oraz Mara Jelinko reżyser filmu Zadłużona.

Mała wieś w środkowych Włoszech lat 30. Mężczyźni mają tutaj prawo do traktowania niewierności jako niezaprzeczalnej potrzeby fizjologicznej, a kobiety cierpliwie to znoszą… Właśnie tu mieszka przystojny Carlino Vigetti, najstarszy syn biednej chłopskiej rodziny. Nie jest wprawdzie najbystrzejszym mężczyzną we wsi, ale, podobnie jak jego ojciec i dziadek, posiada pewien ukryty dar, któremu nie umie się oprzeć żadna z lokalnych przedstawicielek płci pięknej. Carlino korzysta więc ze swojej popularności, uwodząc kobiety na prawo i lewo.

Światowa premiera filmu „Nieulotne” – najnowszy obraz Jacka Borcucha zakwalifikował się do prestiżowego Konkursu Międzynarodowego festiwalu Sundance. W polskich kinach od 8 lutego 2013. 17 stycznia w Park City w Utah startuje Sundance Film Festival, największy festiwal filmów niezależnych w USA. Na festiwalu będzie miała miejsce światowa premiera filmu „Nieulotne” w reżyserii Jacka Borcucha, jednego z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych za granicą polskich reżyserów młodego pokolenia, którego poprzedni obraz - „Wszystko, co kocham” był polskim kandydatem do Oscara. Film zostanie zaprezentowany w elitarnym Konkursie Międzynarodowym. „Nieulotne” to drugi z rzędu film Borcucha wybrany do selekcji festiwalu Sundance, co niewątpliwie jest wielkim sukcesem reżysera, ale i znaczącym osiągnięciem polskiego kina na arenie międzynarodowej.

Zapraszamy do obejrzenia zwiastuna filmu „Sugar Man”, laureata Nagrody Publiczności na festiwalach w Sundance, Nowym Jorku, Los Angeles i Melbourne. Ten trzymający w napięciu film przedstawia niewiarygodną, pełną niespodzianek, a do tego prawdziwą historię życia Sixto Rodrigueza, piosenkarza, któremu wróżono karierę większą niż Bobowi Dylanowi, a o którym... nikt nie słyszał. „Sugar Man” to uniwersalna i zaskakująca opowieść o potędze przypadku i roli szczęścia w ludzkim życiu.

Kobiety wytrzymują z nim tylko 2 tygodnie. Można mieć pecha raz lub dwa, ale co zrobić, gdy każdy związek kończy się katastrofą? Takie pytanie zadaje sobie bohater komedii „Tylko nie miłość”, błyskotliwy Julian. Mimo że sam jest świetnym terapeutą małżeńskim, to nie potrafi zatrzymać przy sobie kobiety na dłużej niż dwa tygodnie. Odkąd pamięta, przynosi pecha wszystkim swoim dziewczynom. Każda z nich, prędzej czy później, ląduje na ostrym dyżurze. Dlatego, gdy poznaje Joannę wpada na genialny plan, jak w końcu przechytrzyć złośliwy los.

W dzisiejszym kinie naprawdę brakuje dobrych horrorów, które straszyłyby widza prawdziwym napięciem, a nie tylko bluzgającą wszędzie krwią i odcinanymi członkami ciała. Mam dosyć ginących na odludziu nastolatek, mam dosyć koszmarnego epatowania przemocą. Jeśli horror jest w stanie wystraszyć mnie okropnie, ale za pomocą minimalistycznych środków, to jest to horror niezmiernie udany. Witamy w „Sinister”.

Ma wszystko o czym mogłaby zamarzyć. Jest piękna, ma świetną pracę i przede wszystkim kocha nad życie. Jednak, gdy ukochany prosi ją o rękę, wpada w panikę. Dziwne? Niekoniecznie. W jej rodzinie od pokoleń bowiem panuje klątwa - pierwsze małżeństwa zawsze kończą się szybkim rozwodem. Dziewczyna wpada na szalony pomysł, jak oszukać przeznaczenie – postanawia znaleźć i poślubić przypadkowego mężczyznę, a potem jak najszybciej się z nim rozwieść.

Kontynuacja jednego z najbardziej przerażających horrorów wszechczasów! Dwadzieścia lat temu w miasteczku Newt w Teksasie doszło do potwornej masakry. Patologiczna rodzina Sawyerów zwabiała turystów, a następnie mordowała ich z niespotykaną brutalnością. Najokrutniejszym z nich był niejaki „Leatherface”, wyposażony w piłę mechaniczną i noszący na głowie maskę zrobioną z ludzkiej skóry. Sawyerowie zostali zlinczowani i zabici przez okolicznych mieszkańców. Przy życiu ostało się jednak jedno dziecko z pokręconej rodziny – dziewczynka o imieniu Heather, która została potajemnie przygarnięta przez Gavina i Arlene, okolicznych mieszkańców.

Jednym z największych zwycięzców zakończonego właśnie Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Amsterdamie okazał się „Sugar Man” - pasjonująca opowieść o losach zapomnianego przez świat muzyka. Musiało upłynąć blisko 30 lat i potrzeba było niezwykłego uporu dwóch zagorzałych wielbicieli, aby wyjaśnić zagadkę jego zniknięcia w latach 70.

„Zabić, jak to łatwo powiedzieć” to najnowszy film, który powstał dzięki współpracy i wzajemnemu zaufaniu reżysera Andrew Dominika i Brada Pitta. Obaj poznali się na planie poprzedniego filmu Dominika: westernu (lub jak też niektórzy wolą –antywesternu) „Zabójstwo Jesse’ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda”. W przypadku najnowszego filmu sprawy potoczyły się błyskawicznie: reżyser SMSem wysłał Pittowi propozycję udziału, od razu skazując to na niepowodzenie. Jednak Brad Pitt zgodził się od razu – nie tylko zagrać główną rolę, ale też wyprodukować film.

Trzecia edycja American Film Festival dobiegła końca. Podobnie jak podczas dwóch pierwszych edycji, festiwalowa publiczność oddawała głosy na najlepsze filmy w sekcjach Spectrum oraz American Docs. Na uroczystej gali poznaliśmy laureatów plebiscytu. Spośród 16 filmów fabularnych autorstwa niezależnych amerykańskich twórców widzowie wybrali Na własne ryzyko (Safety Not Guaranteed, 2012) Colina Trevorrowa - kameralną, pełną uroku komedię romantyczną o początkującej dziennikarce i sprzedawcy, który szuka kompana do podróży w czasie, z Markiem Duplassem i Aubrey Plaza w rolach głównych.

„Mój rower” ze znakomitym Arturem Żmijewskim i wybitnym jazzmanem - Michałem Urbaniakiem wygrał tegoroczny 24. Polish Film Festival in America. „Mój rower” w reżyserii Piotra Trzaskalskiego został uznany najbardziej interesującym filmem fabularnym festiwalu, przyznano mu Nagrodę Złotych Zębów. Jury wybrało go spośród takich tytułów jak „Yuma”, „Obława” czy „Wymyk”. Film zaskoczył samych organizatorów – zachwycona publiczność wymogła na nich dodatkowe, nieprzewidziane pokazy. Widzowie w Polsce są równie spragnieni tytułu - „Mój rower” jest najpopularniejszym polskim filmem weekendu, a wynikami otwarcia wyprzedził „Obławę” czy „Pokłosie”.

W miniony weekend ostatnia część kultowej Sagi – „Saga Zmierzch: Przed Świtem. Część 2.” – wyznaczyła nowy rekord otwarcia: do kin wybrało się 420 tys. widzów! To daje tej części miano najchętniej oglądanego filmu w weekend premiery w 2012 roku – dopiero za nią plasują się „Skyfall“ (390 tys. widzów) oraz „Jesteś Bogiem” (370 tys. widzów).

Wielu baśniowych bohaterów na ekranach Cinema City to gwarancja udanych Mikołajek! Od 6 aż do 9 grudnia na najmłodszych widzów czekać będzie Mikołaj, słodkie niespodzianki i przedpremierowe pokazy filmu „Strażnicy marzeń”. Spędź Magiczne Mikołajki tylko w Cinema City i przekonaj się, czemu pojawił się Królik Wielkanocny!

Ten film dostał całkiem pokaźną reklamę, głównie za sprawą znanych aktorów i scenariusza znanego piosenkarza Nicka Cave’a. To bardzo amerykański film w każdym sensie tego słowa. Już takie były. Czy więc wystarczą wam dobrzy aktorzy i w miarę mocna historia? Mi nie do końca.

Zapraszamy do obejrzenia polskiego zwiastuna filmu „Wesele w Sorrento”, romantycznej komedii nagrodzonej Oscarem Susanne Bier z Piercem Brosnanem i Trine Dyrholm w rolach głównych. To niepoprawnie optymistyczna opowieść o tym, że czasem wszystko się zaczyna, kiedy myślimy, że już po wszystkim. „Wesele w Sorrento” to kino gatunkowe w najczystszej postaci, niczym „Mamma Mia!”, tyle że z błyskotliwym scenariuszem, jak pisała krytyka. W efekcie powstała brawurowa opowieść ze świetnie nakreślonymi postaciami, pełna pikantnych dialogów i humoru.