Film

Interesujący pomysł, który nie potrzebuje aż tak agresywnych środków wykonania aby odnieść sukces. Nie potrzeba tylu efektów specjalnych, całkowicie zbędny jest efekt 3D. Ta opowieść jest sama w sobie tak przyjemnie dziwaczna, że obroniłaby się samym aktorstwem. Nomen omen doskonałym.
W powszechnej świadomości Brad Pitt istnieje jako etatowy hollywoodzki amant, wypełniający swój kalendarz wielomilionowymi superprodukcjami i pozowaniem do zdjęć, do których wzdycha już drugie pokolenie nastolatek. Historia produkcji filmu „Zabić, jak łatwo to powiedzieć" zadaje kłam temu przeświadczeniu: Pitt dostał od reżysera Andrew Dominika propozycję udziału w filmie SMSem.
Już pięćdziesiąt lat oglądamy na ekranach kin Jamesa Bonda, tajnego agenta który wytrwale broni bezpieczeństwa swojego kraju. Ta najnowsza odsłona jego przygód godnie broni legendy. To bardzo dobry film, znacznie lepszy niż dwa ostatnie. Legenda Bonda ma się doskonale. I wygląda na to, że minie jeszcze wiele, wiele lat, zanim format się wyczerpie. Jeśli kiedykolwiek.
Długo oczekiwana ekranizacja słynnej powieści Yanna Martela, którą w cyfrowym 3D zrealizował Ang Lee, wyróżniony Oscarem za reżyserię ”Tajemnicy Brokeback Mountain”. ”Niesamowita historia 16-letniego chłopca, który po katastrofie statku spędził na Pacyfiku w szalupie ratunkowej 227 dni w towarzystwie trzyletniego tygrysa bengalskiego.
„Emocjonalnie ten film rozbił mnie do tego stopnia, że przez wiele miesięcy nie mogłem przestać być filmowym Włodkiem. Musiałem skorzystać z porady psychologa, by wrócić do siebie…” – odważnie wyznał światowej klasy muzyk Michał Urbaniak, który w komediodramacie Piotra Trzaskalskiego pt. „Mój rower” odtwarza jedną z głównych ról. Słowa padły podczas spotkania z publicznością na międzynarodowym festiwalu filmowym Tofifest, na którym „Mój rower” został okrzyknięty najlepszym polskim filmem.
„Dorwać Gringo” to klasyczne kino akcji w najlepszym wydaniu. Mel Gibson, jakiego znamy z „Zabójczej broni”, powraca w roli zawodowego złodzieja, który przypadkiem ląduje w meksykańskim więzieniu. Akcja goni akcję, a Mel Gibson z łobuzerskim uśmiechem pokonuje wszystkich lokalnych mafiosów i skorumpowanych stróżów prawa.
Wielki finał sagi o wiecznej miłości, oczekiwany przez miliony fanów na całym świecie! Saga się kończy. Miłość trwa wiecznie. Bella i Edward są wreszcie naprawdę szczęśliwi. Ona należy już w pełni do świata swego ukochanego. Jest istotą nieśmiertelną, obdarzoną niezwykłą mocą. On ma przy sobie dwie ukochane kobiety – żonę i córeczkę Renesmee. Wydaje się, że nic już nie może zmącić ich szczęścia. A jednak rodzina Cullenów staje w obliczu nowego, ogromnego zagrożenia.
7 grudnia na ekrany kin wejdzie „Lay the Favorite”, gwiazdorska komedia kryminalna Stephena Frearsa - twórcy nagrodzonych trzema Oscarami „Niebezpiecznych związków”, nominowanego do nagrody Akademii za „Królową”. W obsadzie aktorska śmietanka Hollywood, m.in. Bruce Willis, Catherine Zeta Jones, Rebecca Hall i Joshua Jackson. Prezentujemy premierową galerię zdjęć z filmu.
Po wielu latach ścisłej izolacji Belgrad otwiera się ponownie. Jest gotów na przyjęcie licznych turystów, biznesmenów i ciekawskich z całego świata. Co się wydarzy, gdy dojdzie do spotkania obcokrajowców i miejscowych? Bałkańska satyra na komedię romantyczną o czterech "mieszanych" parach pochodzących z różnych krajów, które spotykają się we współczesnym Belgradzie i doświadczają małych niemożliwości wielkiej miłości. Na początku Stefan, młody arogancki kierowca z Belgradu, który nie wierzy w nikogo ani w nic, zakochuje się we Francuzce Sylvie. Kobieta jest na granicy załamania nerwowego i po raz pierwszy zrobi wszystko, o czym zawsze marzyła.
23 listopada na ekranach kin zagoszczą „Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom”, nominowany do Gotham Independent Film Awards obraz amerykańskiego mistrza komedii Wesa Andersona. W maju bieżącego roku wzruszające i zabawne love story z Bruce’em Willisem, Tildą Swinton i Billem Murrayem otwierało festiwal w Cannes i święciło triumfy w USA, gdzie zanotowało najlepsze otwarcie filmu z kategorią wiekową PG-13 na przestrzeni ostatnich 30 lat!
Marzycie o tym, żeby w końcu obejrzeć wartościowy, nieszablonowy film? Zapraszamy was do konkursu, gdzie nagrodą będą zaproszenia na pokaz filmu „Skowyt” w warszawskim kinie KC. Dostaną je autorzy co 18 poprawnej odpowiedzi.
Film Veita Helmera „Miłość z księżyca”, którego premierę zaplanowaliśmy na 14 grudnia otrzymał Nagrodę Publiczności na 3. Międzynarodowym Festiwalu Producentów Filmowych REGIOFUN. Nagrodę w wysokości 5000 Euro odebrał reżyser Veit Helmer. „Miłość z księżyca” to bajkowa historia miłosna prosto z kazachstańskich stepów. Muzykę do filmu napisał Goran Bregovic!
W kolejnym portrecie filmowym pokażemy młodego Allena Ginsberga, poetę i lidera pokolenia bitników. Ginsberg wspomina swoje podróże, romanse i próby odnalezienia autowyzwolenia, które doprowadziły do powstania jego najsłynniejszego dzieła: wiersza „Skowyt”. W międzyczasie w San Francisco toczy się proces przeciw wydawcy „Skowytu”. Prokurator stara się doprowadzić do zakazu rozprowadzania utworu, podczas gdy obrońca argumentuje, że jest on wyrazem wolności słowa, a wszelkie użyte w nim wulgaryzmy – przejawem ekspresji twórczej.
Osobiście unikałabym takich stwierdzeń, że to najlepszy film science – fiction (jak twierdzi dystrybutor) bo lepszych filmów w tym gatunku jest wiele, nawet takich z tego roku. Looper na swoje momenty, chociaż jest ich mało. Stara się być ambitny i trochę w tym przesadza. Widzowie lubią filozofię ale cenią też rozrywkę. A tutaj balans jest lekko zaburzony.
Już 9 listopada w polskich kinach pojawi się "Barbara" w reżyserii Christiana Petzolda. Nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem w Berlinie film został też uznany jednym z najlepszych niemieckich filmów tego roku i zgłoszony jako kandydat do Oscara. „Barbara” to kolejny po „Życiu na podsłuchu” film, który opowiada o życiu w Niemczech w czasach zimniej wojny i podziału kraju na część zachodnią i wschodnią. Premiera „Barbary” zbiegnie się z 13. rocznicą obalenia Muru Berlińskiego.
Mroczne historie, nadprzyrodzone siły i przerażające demony – to znak, że zbliża się Nocny Maraton Halloween w Cinema City! Już 2 listopada od godziny 21:00 fani filmów grozy będą mogli zobaczyć trzy przerażające horrory, w tym – premierowo – „Silent Hill: Apokalipsa 3D”. Ostatnie bilety wciąż do kupienia w kasach Cinema City Galeria Mokotów!
Jean–Marc Vallée, francusko-kanadyjski pisarz i reżyser, w Polsce znany i bardzo ceniony jest za sprawą dwóch filmów: „C.R.A.Z.Y” i „Młoda Wiktoria”. W jego najnowszym filmie „Café de Flore” opowiedział dwie historie o miłości i o ludziach rozdzielonych przez czas i miejsce, ale połączonych w sposób głęboki i tajemniczy. Atmosferyczny, fantastyczny, tragiczny i niosący nadzieję film jest kroniką losów Jacqueline ( w tej roli Vanessa Paradis), młodej matki, wychowującej syna z zespołem Downa w latach 60. w Paryżu, i Antoine’a (Kevin Parent), niedawno rozwiedzionego popularnego DJ-a, mieszkającego współcześnie w Montrealu. Tym, co łączy te dwie historie, jest miłość – pełna euforii, obsesyjna, tragiczna, młodzieńcza, ponadczasowa.
Film Daniele Vicariego jest pełną pasji próbą rekonstrukcji wydarzeń z 2001 roku. Analizuje, jak frustracja może się przerodzić w okrutną, niekontrolowaną przemoc, w dodatku stosowaną w majestacie prawa. Instynktowny, dynamiczny sposób filmowania Vicariego umieszcza widza w ciemnym sercu polityki i przypomina poprzez włączenie oryginalnych archiwaliów, że może jest to film, ale na pewno nie fikcja. „Diaz” jest obrazem, który bezspornie angażuje uwagę i emocje widzów. Widać to było podczas Berlinale 2012, gdzie zdobył II Nagrodę Publiczności.
Za nami już pięć sezonów znanej na całym świecie Ekipy. Przyzwyczaili nas do oglądania imprez, chilloutu, siłowni i solarium. Czy to wszystko? Oczywiście że nie – byliśmy jeszcze świadkami kłótni, niezobowiązujących, jednonocnych relacji, ale też narodzin poważnych związków. Temperatura w domu w New Jersey była na prawdę wysoka!
Joseph Gordon-Levitt i Bruce Willis w roli tego samego faceta – jednego z najlepszych looperów.
Posługują się specyficznym językiem, są egocentryczni. Kim są? Tematykę filmu wyjaśniają Joseph Gordon-Levitt i Bruce Willis:
Poprzednie
Następne
Polityka Prywatności