Film

Już 30 listopada Efron, Kidman, McConaughey i Cusack pojawią się razem na ekranach polskich kin w filmie PAPERBOY.
Najlepszy popis aktorski Nicole Kidman od czasu „Za wszelką cenę”
The Guardian
Jest to produkcja utalentowanego kanadyjczyka, który zdobył uznanie krytyków oraz miłość i uwielbienie widzów na całym świecie filmami: „Wyśnione miłości“ oraz „Zabiłem moją matkę“. Jego film „ Na zawsze Laurence” jak mówi sam reżyser to „hołd dla historii uniwersalnej miłości: ambitnej, niemożliwej, bezgranicznej, nasyconej emocjami. Nawet nie śmiemy o niej marzyć, ona jest możliwa tylko w kinie, w literaturze, w sztuce. Tym filmem składam hołd czasom, kiedy nie byłem jeszcze reżyserem, kiedy musiałem nauczyć się być mężczyzną.” ( Xavier Dolan)
Potajemne rozgrywki, romanse i afery żołnierzy znanej na całym świecie jednostki US NAVY SEALS oraz ich żon. Ekscytująca historia o tym jak niewinny flirt i zabawa mogą obrócić się w rodzinny i służbowy dramat. „Srebrny brzeg” w niedzielę 28 października o godz. 22.00 na kanale Zone Romantica.
3. edycję American Film Festival (13-18 listopada, Wrocław) otworzy film Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom ekscentryka amerykańskiego kina Wesa Andersona, z Edwardem Nortonem, Brucem Willisem, Tildą Swinton i Billem Murrayem. To nieszablonowa, błyskotliwa komedia romantyczna o ucieczce dwóch zakochanych dzieciaków i absurdalnych poszukiwaniach organizowanych przez drużynowego, policję, rodziców i opiekę społeczną. Film otwierał tegoroczny festiwal w Cannes.
Dołączając do obsady „Atlasu chmur” wiedziałam, że u Wachowskich zagram dwie bohaterki. Jednak pewnego dnia zadzwonił telefon, a głos w słuchawce oznajmił, że na tym się nie skończy. Ale w jakie inne kobiety miałabym się wcielić, zapytałam. Odpowiedź była totalnym szokiem. Jedną z tych postaci będzie mężczyzna…
Filmy szpiegowskie mają długą historię - już w latach 30-tych szpiedzy pojawiali się na ekranach kina niemego, ale dopiero James Bond zyskał wielką popularność wśród widzów i ogólnoświatową sławę. W zeszłym roku „Szpieg” Tomasa Alfredsona, podbił serca widzów na całym świecie. Tej jesieni czekają nas dwa kinowe hity kina szpiegowskiego, których nie można przegapić: kolejna odsłona przygód agenta Jej Królewskiej Mości i mroczny „Kryptonim: Shadow Dancer”.
Od czasu do czasu znajdują się perełki filmowe, które po prostu trzeba obejrzeć. Takim filmem jest bez wątpienia „Andriej Rublow”. To po prostu konieczność. Chcemy zaprosić was do udziały w konkursie, w którym nagrodą będzie zaproszenie na pokaz filmu. Zaproszenia dostaną autorzy co 12 poprawnej odpowiedzi na konkursowe pytanie:
Mimo występu u boku Roberta Pattinsona, wschodząca gwiazda kina Sarah Gadon („Cosmopolis”) zdołała uniknąć krwiopijczych zapędów aktora. Czy i tym razem piękna Kanadyjka ustrzeże się pocałunków wampira, przekonają się wszyscy, którzy obejrzą w kinach emanujący erotyzmem horror „Internat”. Film trafi do kin 26 października.
Zapraszamy do obejrzenia polskiego zwiastuna filmu „Comic-Con Epizod V: Fani kontratakują”, opowieści o największym w Stanach Zjednoczonych festiwalu poświęconym popkulturze. To, co zaczęło się w 1970 roku w San Diego jako skromny konwent fanów komiksu (przyjechało niecałe 200 osób), stało się najważniejszym popkulturowym wydarzeniem roku, przyciągającym ponad 140 000 fanów i skupiającym uwagę najbardziej dochodowych gałęzi rozrywki.
Lubię podróbki, nawet te robione przez wytwórnię Asylum, która oszczędza w filmie na wszystkie możliwe sposoby. Tym razem za Asylum wziął się sądownie dystrybutor filmu „Battleship”, który zarzucił Asylum plagiat. Cóż, nie ma co ukrywać, że słusznie. Ale to nie pierwszy raz i na pewno nie ostatni. I tak oba filmy obejrzymy. Na wszelki wypadek Asylum zmieniło tytuł z battleship na warship. Nie pomogło, bo poza 300krotnie mniejszym budżetem, filmy są takie same. Czy powinniśmy im mieć to za złe?
Kolejny film oparty na starym, przyjemnym schemacie, takim który sprawdzi się zawsze niezależnie od wykonania. Plus za nieszablonowe zakończenie i dystans do siebie, które jest zresztą jedynym atutem całości. Bo podobnych, ale znacznie lepszych filmów mogę polecić na pęczki.
Czas zacząć Bitwę o Anglię! Plejada gwiazd światowego kina, tysiące statystów, nowatorskie efekty 3D i… muzyka The Ramones w tle. Asterix i Obelix powracają w najnowszej części cyklu, noszącej podtytuł „W służbie Jej Królewskiej Mości”. Jedna z największych europejskich produkcji ostatnich lat zagości na ekranach kin 2 listopada.
„Krew i adrenalina trzymająca w napięciu”, „makabryczne, realne sceny” - tak o filmie „Pirania 3D” pisali widzowie. Już 19 października do kin wchodzi horror/thriller„W szczękach rekina 3D”, który, jak zapewniają internauci „jest od Piranii 3 razy lepszy!”, a „wszystko, co powstało od czasów legendarnych Szczęk Spielberga jest przy nim nijakie”.

„Andriej Rublow” Tarkowskiego powstał w 1966 roku, został jednak zatrzymany przez cenzurę i trafił na półkę. Trzy lata później zdobył nagrodę FIPRESCI na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes i zachwycił zachodnich krytyków. To jednak nie przekonało cenzorów do dzieła Tarkowskiego – przeciwnie - wzbudziło większą podejrzliwość oraz niechęć. W ZSSR film wszedł do kin dopiero w latach 70tych i to jedynie na kilku kopiach.
Najnowszy komediodramat w reżyserii Piotra Trzaskalskiego „Mój rower” zachwycił publiczność na kolejnym zagranicznym festiwalu, tym razem w Australii. „Odbiór filmu był niezwykły. Sale wypełnione po brzegi, owacje na stojąco, łzy w oczach widzów” – relacjonuje prosto z Festiwalu Polskich Filmów w Melbourne i Sydney producent, Paweł Pluciński z Federico Film. „Mój rower” otworzył pierwszą edycję festiwalu w Australii.
Daily Mirror nazwał ją czwartym najseksowniejszym rudzielcem świata, Terry Gilliam cudną lalką z porcelany, a Vogue mianował twarzą roku. Trzy lata po „Parnassusie” supermodelka Lily Cole powraca na duży ekran w mrocznym i emanującym erotyzmem horrorze „Internat”. Film trafi do kin 26 października.
Gutek Film, Kino Muranów oraz Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce serdecznie zapraszają na pokazy filmów nominowanych do Nagrody Filmowej Parlamentu Europejskiego LUX 2012. Polscy widzowie będą mieli okazję obejrzeć trzy filmy będące finalistami tegorocznej edycji. Jeden z nich już 21 listopada otrzyma główną nagrodę Parlamentu Europejskiego dla najlepszego europejskiego filmu 2012 roku. Jej wręczenie odbędzie się w siedzibie Parlamentu w Strasburgu.
20 października wręczono nagrody 28. Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Nagrodę za najlepszą reżyserię otrzymał Andrzej Jakimowski za film „Imagine”. Obraz jednego z najbardziej cenionych na świecie polskich reżyserów, laureata trzech Polskich Nagród Filmowych „Orzeł” za „Zmruż oczy” i Złotych Lwów na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2008 roku za „Sztuczki”, triumfował również w Plebiscycie Publiczności WFF. „Ten film jest doskonały”, „Perełka” – piszą po festiwalowym pokazie internauci.
Jak co tydzień kino Praha zaprasza na cykl ŚRODY ZA 5 ZŁOTYCH. W najbliższą środę, 24 października, o godz, 18.00 zobaczymy obraz Michelangelo Antonioniego pt. „Zabriskie Point”. „Zabriskie Point” to jedyny amerykański film drogi włoskiego mistrza, zrealizowany został tuż po wielkim sukcesie „Powiększenia”, w najgorętszym okresie hipisowskiej gorączki. Film stanowi swoistą manifestację ducha młodzieżowej rewolty, próbę zrozumienia jej przyczyn na tle problemów młodzieży w tamtym okresie.
Czy święte miejsca to wytwór człowieka wyrażającego szacunek dla bogów, czy może rezultat kontaktu z kosmitami? Czy kapłani spotykali się tam z boskimi istotami, czy właśnie z przybyszami z innego świata? Hinduskie święte teksty opisują olbrzymią latającą istotę zwaną Garudą, która zatrzęsła ziemią, gdy na niej wylądowała. Czy to możliwe, że ten potwór był statkiem kosmicznym?
Poprzednie
Następne
Polityka Prywatności