
Marzycie o tym, żeby w końcu obejrzeć wartościowy, nieszablonowy film? Zapraszamy was do konkursu, gdzie nagrodą będą zaproszenia na pokaz filmu „Skowyt” w warszawskim kinie KC. Dostaną je autorzy co 18 poprawnej odpowiedzi.

Film Veita Helmera „Miłość z księżyca”, którego premierę zaplanowaliśmy na 14 grudnia otrzymał Nagrodę Publiczności na 3. Międzynarodowym Festiwalu Producentów Filmowych REGIOFUN. Nagrodę w wysokości 5000 Euro odebrał reżyser Veit Helmer. „Miłość z księżyca” to bajkowa historia miłosna prosto z kazachstańskich stepów. Muzykę do filmu napisał Goran Bregovic!

W kolejnym portrecie filmowym pokażemy młodego Allena Ginsberga, poetę i lidera pokolenia bitników. Ginsberg wspomina swoje podróże, romanse i próby odnalezienia autowyzwolenia, które doprowadziły do powstania jego najsłynniejszego dzieła: wiersza „Skowyt”. W międzyczasie w San Francisco toczy się proces przeciw wydawcy „Skowytu”. Prokurator stara się doprowadzić do zakazu rozprowadzania utworu, podczas gdy obrońca argumentuje, że jest on wyrazem wolności słowa, a wszelkie użyte w nim wulgaryzmy – przejawem ekspresji twórczej.

Osobiście unikałabym takich stwierdzeń, że to najlepszy film science – fiction (jak twierdzi dystrybutor) bo lepszych filmów w tym gatunku jest wiele, nawet takich z tego roku. Looper na swoje momenty, chociaż jest ich mało. Stara się być ambitny i trochę w tym przesadza. Widzowie lubią filozofię ale cenią też rozrywkę. A tutaj balans jest lekko zaburzony.

Już 9 listopada w polskich kinach pojawi się "Barbara" w reżyserii Christiana Petzolda. Nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem w Berlinie film został też uznany jednym z najlepszych niemieckich filmów tego roku i zgłoszony jako kandydat do Oscara. „Barbara” to kolejny po „Życiu na podsłuchu” film, który opowiada o życiu w Niemczech w czasach zimniej wojny i podziału kraju na część zachodnią i wschodnią. Premiera „Barbary” zbiegnie się z 13. rocznicą obalenia Muru Berlińskiego.

Mroczne historie, nadprzyrodzone siły i przerażające demony – to znak, że zbliża się Nocny Maraton Halloween w Cinema City! Już 2 listopada od godziny 21:00 fani filmów grozy będą mogli zobaczyć trzy przerażające horrory, w tym – premierowo – „Silent Hill: Apokalipsa 3D”. Ostatnie bilety wciąż do kupienia w kasach Cinema City Galeria Mokotów!

Jean–Marc Vallée, francusko-kanadyjski pisarz i reżyser, w Polsce znany i bardzo ceniony jest za sprawą dwóch filmów: „C.R.A.Z.Y” i „Młoda Wiktoria”. W jego najnowszym filmie „Café de Flore” opowiedział dwie historie o miłości i o ludziach rozdzielonych przez czas i miejsce, ale połączonych w sposób głęboki i tajemniczy. Atmosferyczny, fantastyczny, tragiczny i niosący nadzieję film jest kroniką losów Jacqueline ( w tej roli Vanessa Paradis), młodej matki, wychowującej syna z zespołem Downa w latach 60. w Paryżu, i Antoine’a (Kevin Parent), niedawno rozwiedzionego popularnego DJ-a, mieszkającego współcześnie w Montrealu. Tym, co łączy te dwie historie, jest miłość – pełna euforii, obsesyjna, tragiczna, młodzieńcza, ponadczasowa.

Film Daniele Vicariego jest pełną pasji próbą rekonstrukcji wydarzeń z 2001 roku. Analizuje, jak frustracja może się przerodzić w okrutną, niekontrolowaną przemoc, w dodatku stosowaną w majestacie prawa. Instynktowny, dynamiczny sposób filmowania Vicariego umieszcza widza w ciemnym sercu polityki i przypomina poprzez włączenie oryginalnych archiwaliów, że może jest to film, ale na pewno nie fikcja. „Diaz” jest obrazem, który bezspornie angażuje uwagę i emocje widzów. Widać to było podczas Berlinale 2012, gdzie zdobył II Nagrodę Publiczności.

Za nami już pięć sezonów znanej na całym świecie Ekipy. Przyzwyczaili nas do oglądania imprez, chilloutu, siłowni i solarium. Czy to wszystko? Oczywiście że nie – byliśmy jeszcze świadkami kłótni, niezobowiązujących, jednonocnych relacji, ale też narodzin poważnych związków. Temperatura w domu w New Jersey była na prawdę wysoka!

Joseph Gordon-Levitt i Bruce Willis w roli tego samego faceta – jednego z najlepszych looperów.
Posługują się specyficznym językiem, są egocentryczni. Kim są? Tematykę filmu wyjaśniają Joseph Gordon-Levitt i Bruce Willis:

Już 30 listopada Efron, Kidman, McConaughey i Cusack pojawią się razem na ekranach polskich kin w filmie PAPERBOY.
Najlepszy popis aktorski Nicole Kidman od czasu „Za wszelką cenę”
The Guardian

Jest to produkcja utalentowanego kanadyjczyka, który zdobył uznanie krytyków oraz miłość i uwielbienie widzów na całym świecie filmami: „Wyśnione miłości“ oraz „Zabiłem moją matkę“. Jego film „ Na zawsze Laurence” jak mówi sam reżyser to „hołd dla historii uniwersalnej miłości: ambitnej, niemożliwej, bezgranicznej, nasyconej emocjami. Nawet nie śmiemy o niej marzyć, ona jest możliwa tylko w kinie, w literaturze, w sztuce. Tym filmem składam hołd czasom, kiedy nie byłem jeszcze reżyserem, kiedy musiałem nauczyć się być mężczyzną.” ( Xavier Dolan)

Potajemne rozgrywki, romanse i afery żołnierzy znanej na całym świecie jednostki US NAVY SEALS oraz ich żon. Ekscytująca historia o tym jak niewinny flirt i zabawa mogą obrócić się w rodzinny i służbowy dramat. „Srebrny brzeg” w niedzielę 28 października o godz. 22.00 na kanale Zone Romantica.

3. edycję American Film Festival (13-18 listopada, Wrocław) otworzy film Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom ekscentryka amerykańskiego kina Wesa Andersona, z Edwardem Nortonem, Brucem Willisem, Tildą Swinton i Billem Murrayem. To nieszablonowa, błyskotliwa komedia romantyczna o ucieczce dwóch zakochanych dzieciaków i absurdalnych poszukiwaniach organizowanych przez drużynowego, policję, rodziców i opiekę społeczną. Film otwierał tegoroczny festiwal w Cannes.

Dołączając do obsady „Atlasu chmur” wiedziałam, że u Wachowskich zagram dwie bohaterki. Jednak pewnego dnia zadzwonił telefon, a głos w słuchawce oznajmił, że na tym się nie skończy. Ale w jakie inne kobiety miałabym się wcielić, zapytałam. Odpowiedź była totalnym szokiem. Jedną z tych postaci będzie mężczyzna…

Filmy szpiegowskie mają długą historię - już w latach 30-tych szpiedzy pojawiali się na ekranach kina niemego, ale dopiero James Bond zyskał wielką popularność wśród widzów i ogólnoświatową sławę. W zeszłym roku „Szpieg” Tomasa Alfredsona, podbił serca widzów na całym świecie. Tej jesieni czekają nas dwa kinowe hity kina szpiegowskiego, których nie można przegapić: kolejna odsłona przygód agenta Jej Królewskiej Mości i mroczny „Kryptonim: Shadow Dancer”.

Od czasu do czasu znajdują się perełki filmowe, które po prostu trzeba obejrzeć. Takim filmem jest bez wątpienia „Andriej Rublow”. To po prostu konieczność. Chcemy zaprosić was do udziały w konkursie, w którym nagrodą będzie zaproszenie na pokaz filmu. Zaproszenia dostaną autorzy co 12 poprawnej odpowiedzi na konkursowe pytanie:

Mimo występu u boku Roberta Pattinsona, wschodząca gwiazda kina Sarah Gadon („Cosmopolis”) zdołała uniknąć krwiopijczych zapędów aktora. Czy i tym razem piękna Kanadyjka ustrzeże się pocałunków wampira, przekonają się wszyscy, którzy obejrzą w kinach emanujący erotyzmem horror „Internat”. Film trafi do kin 26 października.

Zapraszamy do obejrzenia polskiego zwiastuna filmu „Comic-Con Epizod V: Fani kontratakują”, opowieści o największym w Stanach Zjednoczonych festiwalu poświęconym popkulturze. To, co zaczęło się w 1970 roku w San Diego jako skromny konwent fanów komiksu (przyjechało niecałe 200 osób), stało się najważniejszym popkulturowym wydarzeniem roku, przyciągającym ponad 140 000 fanów i skupiającym uwagę najbardziej dochodowych gałęzi rozrywki.

Lubię podróbki, nawet te robione przez wytwórnię Asylum, która oszczędza w filmie na wszystkie możliwe sposoby. Tym razem za Asylum wziął się sądownie dystrybutor filmu „Battleship”, który zarzucił Asylum plagiat. Cóż, nie ma co ukrywać, że słusznie. Ale to nie pierwszy raz i na pewno nie ostatni. I tak oba filmy obejrzymy. Na wszelki wypadek Asylum zmieniło tytuł z battleship na warship. Nie pomogło, bo poza 300krotnie mniejszym budżetem, filmy są takie same. Czy powinniśmy im mieć to za złe?