Film

Wielki finał! – ostatnia część, uwielbianej przez miliony, opowieści o wiecznej miłości!
Na ekranie: Robert Pattinson, Kristen Stewart, Taylor Lautner. Czekamy!
Już 18.06 o godz.21:00 na kanale SciFi Universal finał przedostatniej serii „Eureki”. Wiadomo już, że nadawany właśnie w USA 5. sezon będzie ostatnim. Stacja SyFy obiecała fanom serialu, że finał będzie spektakularny i zaskakujący.
„Bez wstydu” – wyreżyserowany przez Filipa Marczewskiego film o grzesznej miłości, z popisowymi rolami Mateusza Kościukiewicza i Agnieszki Grochowskiej, wejdzie na ekrany kin 27 lipca, ale już na przełomie czerwca i lipca będzie reprezentował nasz kraj na festiwalu w Karlowych Warach. Film nominowanego do studenckiego Oscara Filipa Marczewskiego będzie pokazywana w sekcji East of the West, obejmującej debiuty i drugie filmy zrealizowane przez reżyserów z Europy Środkowej i Wschodniej. „Bez wstydu" opowiada o uczuciu niemożliwym i zakazanym, erotycznej fascynacji między bratem a siostrą, trudnym dojrzewaniu i poszukiwaniu miłości. To pierwsza polska produkcja, w której temat miłości między rodzeństwem został poruszony z taką siłą i wizualną odwagą.
Praca przy mrożącym krew w żyłach thrillerze może być ekstremalnie silnym przeżyciem. Przekonała się o tym nominowana do Złotego Globu Rebecca Hall, która w filmie „Szepty” zagrała badaczkę sił nadprzyrodzonych - Florence Cathcart. „Scenariusz cały czas mnie zaskakiwał, nie tylko ciekawie poprowadzoną fabułą, ale też tym, że był osnuty wokół niezwykle silnej postaci. Odegranie jej od razu wydało mi się fascynującym wyzwaniem. Pociągają mnie nieznane obszary, konieczność zgłębienia wiedzy w tematach, których w innej sytuacji bym nie poznała, wszystko, co budzi moją ciekawość” – opowiada z zachwytem aktorka. Florence ma do rozwikłania niezwykłą tajemnicę.
20 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Uchodźcy. Z tej okazji Polska Akcja Humanitarna już po raz siódmy organizuje Przegląd Filmów o Tematyce Uchodźczej – Refugee Review, który odbędzie się między 21 a 27 czerwca w sześciu miastach w Polsce: Warszawie, Krakowie, Toruniu, Lublinie, Wrocławiu oraz Poznaniu.
Organizatorzy 5. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO 2012 w Radomiu udowodnią, że ani legendy miejskie ani uprzedzenia między miastami nie mogą czuć się tego lata bezpiecznie. KAMERALNE LATO, festiwal młodego kina, połączony z warsztatami filmowymi dla młodzieży, już na stałe zagościł na mapie wydarzeń kulturalnych w Polsce. W wydarzenia festiwalu angażowane jest co roku całe miasto – od miejskich instytucji kultury po komercyjne i prywatne inicjatywy. Istotnym elementem imprezy są także szkolenia filmowe prowadzone przez gwiazdy polskiego kina.
Barwna i pełna humoru opowieść o chłopakach z belgradzkiej drużyny piłkarskiej, którzy mieli odwagę walczyć o swoje marzenia. O śmiałkach, którym udział w pierwszych Mistrzostwach Świata w Montevideo pozwolił stać się żywą legendą. Oparty na prawdziwych wydarzeniach film Dragana Bjelogrlića ukazuje legendarne zwycięstwo serbskiej drużyny trenowanej przez inżyniera Boško Simonovića podczas Pierwszych Piłkarskich Mistrzostw Świata w Montevideo 1930 roku.
10 sierpnia na ekrany kin wejdzie „Yuma” – ekscytujące połączenie kina akcji, komedii i romansu z popisową rolą Jakuba Gierszała. U boku gwiazdy „Sali samobójców”, laureata tytułu Shooting Star 2012, wystąpił Tomasz Kot, który zaskakuje najbardziej demoniczną rolą w dotychczasowej karierze. Występ w filmie Piotra Mularuka dał obu aktorom szansę współpracy z ekipą kaskaderów, mających na koncie m.in. hollywoodzki blockbuster – „Helikopter w ogniu”.
Rzadko się zdarza, by fajny film z samochodowymi pościgami, muzyką pop, a do tego pełen przemocy zdobywał laury na festiwalach skoncentrowanych na kinie artystycznym. Ale tak właśnie się stało w przypadku hollywoodzkiej produkcji „Drive” z Ryanem Goslingiem, w roli głównej. Za reżyserię tego filmu Nicolas Winding Refn otrzymał nagrodę na najbardziej prestiżowym festiwalu na świecie - w Cannes. Tym samym trafił do reżyserskiej elity, do grona tych, których kolejnymi filmami interesuje się cały świat. Choć 41-letni duński reżyser przez lata dotychczasowej kariery i realizację takich filmów jak „Valhalla. Mroczny wojownik” zdążył już zgromadzić spore grono wiernych fanów.
W ramach sekcji „The Happy End” we Wrocławiu zostaną pokazane „obrazy końca świata" – filmy oraz projekty audiowizualne polskich i zagranicznych artystów, realizujące program ikonograficzny wyczerpania, napięcia, melancholii, apokalipsy. „The Happy End” w programie filmowym 12. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty jest nowohoryzontową apokalipsą, pokazującą alternatywne do kina popularnego końce świata.
„Nazywam się Ashley Cowie. Jestem pisarzem i archeologiem wyspecjalizowanych w starożytnej symbolice i tajemniczych legendach. Spędziłem całe lata, badając najbardziej fascynujące archeologiczne obiekty świata. Teraz zamierzam odkryć gdzie się znajdują. Niektórzy woleliby, aby te sekrety pozostały ukryte, ale ja nie spocznę dopóki nie ujawnię prawdy w moim programie”.
„Ślubuję Ci miłość, wierność i…” – wzorem „Zakochanego Paryża” i „Zakochanego Nowego Jorku” – składa się z szeregu niecodziennych i wyjątkowo zabawnych przygód miłosnych największych gwiazd francuskiego kina. Obok Jeana Dujardina, nominowanego do Oscara za wirtuozerską tytułową rolę w „Artyście”, damsko-męskie sekrety i kłamstwa ujawniają m.in. nagrodzony Cezarem czołowy amant znad Sekwany Guillaume Canet („Nie mów nikomu”, „Niebiańska plaża”), Gilles Lellouche („Niebo nad Paryżem”) i zjawiskowa Sanderine Kiberlain („Kobiety z 6. piętra”, „Mikołajek”, „Cyrano de Bergerac”).
Mads Mikkelsen jeszcze zanim zdobył nagrodę za najlepszą rolę na tegorocznym festiwalu w Cannes, uważany był za jednego z najciekawszych europejskich aktorów ostatnich lat. Okrzyknięty „posępnym symbolem seksu” Duńczyk ma w dorobku bardzo różne role, zarówno złoczyńców, brutali i wojowników, jak i genialnego kompozytora Strawińskiego.
„Hollywood mnie nienawidzi, ale mam to gdzieś…” – twierdzi Julie Delpy, aktorka i reżyserka nazywana „Woodym Allenem na obcasach”. W oczekiwaniu na polską premierę jej najnowszej komedii „2 dni w Nowym Jorku” (29 czerwca), warto poznać kulisy tej narastającej przez lata niechęci, którą zapoczątkowało… ugryzienie wilkołaka.
BITWA POD WIEDNIEM to międzynarodowa superprodukcja z plejadą polskich gwiazd. W kinach od 12 października. Piotr Adamczyk wcielił się w postać cesarza Leopolda I. Międzynarodowa superprodukcja z plejadą polskich gwiazd. Polskie zwycięstwo, które zmieniło losy świata. Przyjaźń poddana próbie podczas wielkiej bitwy. Miłość, która daje siłę do walki aż po ostatnią kroplę krwi. Wiara tak silna, że nie zachwieje nią nawet wszechpotężny wróg.
Gdyby każdy amerykański nastolatek brał sobie do serca filmy klasy Z, wtedy seksu nie byłoby aż do ślubu. Albo i dalej, kto wie. Rozwiązły nastolatek rzadko ma bowiem szansę na pozostanie przy życiu. Nierozgarnięty też nie wielkie. Czasami tylko giną bohaterowie, którzy poświęcają się w imię innych. Ci którzy giną w tym filmowym dziele atakowani są przez … dwugłowego rekina monstrualnej wielkości, który nie marzy o niczym innym niż o tym, żeby wszystko na jego drodze znalazło się w jego paszczy. Dwóch paszczach.
Imponujący debiut Marcela Rasquina jest wciągającą mieszanką opowieści o piłce nożnej jako metaforze życia i realistycznego dramatu, osadzonego w ponurych, kryminogennych slumsach. (…) Liczne sceny mają dużą dramatyczną siłę, a koniec po prostu nokautuje!
Don Groves, „Film SBS”, Spanish Film Festiwal
To dosyć nietypowe spojrzenie na historię Królewny Śnieżki, nie znaczy to jednak, że nieciekawe, czy też złe. Wręcz odwrotnie, ta opowieść to coś świeżego i oryginalnego w bardzo tradycyjnej i od lat niezmienionej opowieści. A to zawsze warte jest obejrzenia.
Arcydzieło Michaela Haneke, nagrodzone Złotą Palmą na zakończonym niedawno festiwalu w Cannes, otworzy 19 lipca 12. Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty. To kolejny po filmach Carlosa Reygadasa (Post Tenebras Lux), Cristiana Mungiu (Beyond the Hills) i Leosa Caraxa (Holy Motors) tytuł z canneńskiego konkursu głównego, który trafia do programu wrocławskiego festiwalu.
Kolejny przystojniak z komedii „Magic Mike” usidlony. Trzy miesiące po zaręczynach Alexa Pettyfera z wnuczką Elvisa Presleya, na ślubnym kobiercu stanął Matthew McConaughey. Wybranką aktora jest jego wieloletnia partnerka, modelka i projektantka – Camila Alves. Para pobrała się w minioną sobotę podczas prywatnej ceremonii w posiadłości aktora w Teksasie. Chociaż szczęśliwi małżonkowie byli zaręczeni od świąt Bożego Narodzenia, plany swojego ślubu trzymali w tajemnicy do ostatniej chwili. McConaughey i Alves poznali się sześć lat temu, mają dwójkę dzieci – czteroletniego Levi'ego i dwa lata młodszą Vidę.
Poprzednie
Następne
Polityka Prywatności