
Ile można jeszcze oglądać filmów o asteroidach, kometach, planetach pędzących na zagładę Ziemi? Okazuje się, że dużo, bo to motyw doskonale sprzedawalny. Fanów katastroficznego kina jest na naszym świecie bardzo dużo, nawet tego znacznie słabszego, w telewizyjnej wersji.

„Pierwszy raz wychodząc z kina widziałam tyle wzruszonych twarzy i milczących ludzi”, „film strasznie mną wstrząsnął”, „świetny”, „daje do myślenia” , „kocham ten film” - „Nad życie” – film o Agacie Mróz wywołuje bardzo gorące emocje wśród widzów.

Są rozczarowani, stracili zaufanie do partnerów, podejrzewają ich o cudzołóstwo. Zranione żony i wściekli mężowie wynajmują prywatnych detektywów, by udowodnić swoim drugim połówkom zdradę. Program „Zdrada” s. 9 od 21 maja 2012 roku, od poniedziałku do piątku o godz. 23:00 na Zone Reality.

Tajemnica, krew i metalowe pazury. SciFi Universal wraca wiosną z kolejną dawką emocji. Do ramówki powraca niesamowity serial „Być człowiekiem”! Jak wieść normalne życia będąc wampirem, wilkołakiem i duchem? Odpowiedzi można szukać w każdą środę o godzinie 22:00 tylko na SciFi Universal. Kto jeszcze nie widział serialu, będzie miał okazję nadrobić zaległości. Przypominamy sylwetki bohaterów, dla któ-rych każdy powinien obejrzeć ten serial.

Restauracja Jiro Ono to legendarne miejsce w samym sercu Tokio, gdzie serwowane jest wyłącznie sushi. Za najwyższą jakość płaci się tu astronomiczne ceny, a mimo to na rezerwację stolika trzeba czekać wiele tygodni. Ale Jiro poświęcił swojej restauracji i poszukiwaniu doskonałego smaku całe życie.

Piąta edycja festiwalu filmowego Kameralne Lato już w czerwcu. Jeszcze do 25.05 organizatorzy czekają na zgłoszenia do konkursu. Atmosfera mistrzostw udziela się także miastu Radom. Już po raz drugi festiwal filmowy Kameralne Lato nawiązuje rozgrywek piłkarskich. Dwanaście najlepszych polskich filmów krótkometrażowych z ostatniego roku, które zakwalifikuje się do konkursu głównego, zostanie drogą losowania przydzielone do czterech grup: A, B, C i D. Jury (m.in. aktorka Anna Mucha, reżyser Jarek Kupść, montażysta Rafał Listopad) po prezentacji każdej grupy, będzie omawiało poszczególne filmy oraz przekonywało widzów na jaki film powinni zagłosować.

Ten film robi ogromną krzywdę doskonałym książkom Patricii Conrwell. To przecież doskonałe kryminały, wciągające, angażujące, trzymające w napięciu. Najwyraźniej Cornwell nie ma szczęścia do adaptacji, bo cały ten film wypada blado, słabo, nieciekawie. Zdecydowanie lepiej czytać niż oglądać.

Pierwszy film fabularny: „Czwarty wymiar” – "The Fourth Dimension" - koprodukcja Vice Films, Grolsch Film Works i polskiej firmy produkcyjnej Akson Studio- jest trylogią autorstwa trzech reżyserów z różnych stron świata: Harmony Korine’a, Aleksieja Fedorczenki i Jana Kwiecińskiego. Każdy z nich nakręcił 30-minutowy film na podstawie szkicu autorstwa Eddy’ego Morettiego, realizatora z VICE Films, w którym zabiera swojego bohatera w podróż zmieniającą jego sposób postrzegania świata i samego siebie. Każdy z nich zaproponował własne spojrzenie na „czwarty wymiar”.

„Jesteś Bogiem” laureatem tegorocznej Nagrody Internautów Wirtualnej Polski. Produkcja Leszka Dawida zdeklasowała konkurencję, zdobywając w plebiscycie na najlepszy film Gdynia Film Festival aż 7607 ze wszystkich 8558 oddanych głosów! Premiera wyczekiwanego od blisko dekady filmu o legendarnej grupie Paktofonika, nie tylko w oczach krytyków uchodzi za jedno z najważniejszych wydarzeń tegorocznego Gdynia Film Festival. Opinię tę podzielają także internauci, którzy swoimi głosami przyznali „Jesteś Bogiem” Nagrodę Internautów Wirtualnej Polski dla najlepszego obrazu Festiwalu.

Mimo występów w „Grze o tron” i „Helikopterze w ogniu” Nikolaj Coster-Waldau wciąż pozostaje znany bardziej z twarzy niż nazwiska. Jednak ten stan rzeczy już wkrótce się zmieni. W przyszłym roku urodzonego w Danii aktora zobaczymy u boku Toma Cruise’a w produkcji SF „Oblivion”, a 25 maja na ekrany kin wejdzie inny film z jego udziałem – thriller „Łowcy głów” czyli adaptacja bestsellerowej powieści Jo Nesbo.

Nie mam pojęcia po co kręci się takie filmy, tak samo jak nie mam pojęcia dlaczego wprowadzane są do naszych kin. Tyle dobrych zagranicznych filmów nie trafia na duży ekran, a tutaj mamy taki filmowy do cna popkulturowy śmieć? Zniesie to tylko ktoś, kto jest w gimnazjum, jest raczej chłopcem i ogląda za dużo amerykańskiej telewizji.

Nie wiem, jak twórcy tego filmowego dzieła uregulowali kwestię praw autorskich, bo winni są małe co nieco autorom co najmniej kilku filmów. Takich kinowych, ze znacznie lepszym budżetem, stanowiących mistrzostwo techniczne w swoim gatunku. Tą gorszą wersję możemy obejrzeć, chociaż lepiej przejdzie przez gardło jeśli kochamy kino klasy Z.

Poruszający dramat wchodzących w dorosłość amatorskich zawodników MMA, walczących o zwycięstwo z przeciwnikami na ringu i z przeciwnościami losu, od 13 maja na kanale MTV Polska. Co tydzień widzowie spotkają się z zawodnikami walczącymi w klatce w amatorskich zawodach MMA (Mieszane Sztuki Walki) oraz z ich rodziną i przyjaciółmi. Kamera śledzi ich zmagania zarówno
w ringu, jak i w realnym życiu. Walka stanowi nieodłączny element życia czwórki głównych bohaterów: Daniela, Reda, Matta i Dangera, którzy dopiero skończyli liceum i teraz muszą zmierzyć się z dorosłym życiem.

„Drapacz chmur” to historia mówiąca o dorastaniu i poszukiwaniu pierwszej miłości. Duński pisarz i reżyser Rune Schjøtt stworzył filmową mieszankę horroru, poezji i czarnego humoru. Jon i Edith, poprzez swoje ułomności, skazani są na samotność. Edith, niewidoma od urodzenia, nie tylko nie odróżnia kolorów bielizny i szminek, nie dostrzega również swojej inności. Pragnie stać się kobietą, za wszelką cenę. 17-letni Jon pozostał małym chłopcem w dniu, w którym pozbawił swojego ojca, zarówno władzy, jak i męskości.

Gdyby Allen był kobietą i urodził się w Paryżu, to z całą pewnością nazywałby się Julie Delpy. Francuska reżyserka, jak nikt inny przypomina słynnego nowojorczyka. Nie tylko tworzy filmy porównywane z najlepszymi przebojami Woody’ego, ale podobnie jak on pisze, muzykuje i roztacza wokół siebie ten sam neurotyczny czar. Najlepszym dowodem na to jest jej najnowsza komedia „2 dni w Nowym Jorku”.

W Los Angeles trwają zdjęcia do nowej produkcji - „Major Crimes”. Będzie to spin off kryminalnego serialu „Podkomisarz Brenda Johnson” (ang.tytuł „The Closer”). Twórcą nowego serialu jest autor, który odpowiada za sukces „Podkomisarz Brendy Johnson” – James Duff. Jak na spin off przystało serial bazuje na popularnym serialu, opowiadającym o przygodach wydziału specjalnego policji w Los Angeles ds. głośnych przypadków zabójstw.

Otwierające tegoroczny Festiwal w Cannes "Moonrise Kingdom" to najnowsze dzieło drugiego po Woodym Allenie amerykańskiego mistrza komedii Wesa Andersona, którego wyobraźnię i talent do kreowania malowniczych postaci krytycy często stawiają na równi z dokonaniami Jean Pierre’a Jeuneta („Amelia”, „Delicatessen”). Dwukrotnie nominowany do Oscara reżyser przedstawia wzruszającą historię uczucia, które latem 1965 roku zawładnęło sercami dwojga nastolatków. Zauroczeni sobą młodzi nie zważają na surowe zakazy rodziców i opiekunów, zawierają sekretny pakt i uciekają, by razem przeżyć największą przygodę życia w bezkresnej głuszy lasów Nowej Anglii.

Stieg Larsson znalazł godnego następcę. Jest nim Jo Nesbø, okrzyknięty przez krytyków nowym królem skandynawskiego kryminału. 25 maja na ekranach kin zagoszczą „Łowcy głów”, adaptacja bestsellerowej powieści pisarza, która na Starym Kontynencie pobiła niedościgniony jak dotąd rekord otwarcia ekranizacji hitu „Millenium – Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet”.

„Nad życie to jest film, który powinni zobaczyć wszyscy, którzy kiedyś słyszeli o Agacie Mróz. To jest film, który mnie poruszył. Który ze mną zostanie, bo mówi o prostych rzeczach, ale te proste rzeczy są najważniejsze” – przekonuje Szymon Hołownia. „Nad życie”, który na ekranach kin będziemy mogli zobaczyć 11 maja opowiada historię znanej siatkarki - Agaty Mróz, w tej roli Olga Bołądź („Skrzydlate świnie”) . Odnosząca międzynarodowe sukcesy dziewczyna zakochuje się bez pamięci w Jacku (Michał Żebrowski).

Po dwudziestu czterech dniach od premiery komedia „Nietykalni” wciąż zajmuje pierwsze miejsce polskiego box office’u. W ciągu ostatniego weekendu film zobaczyło kolejne 43 tysiące osób, czyli 32% więcej niż tydzień wcześniej. W sumie „Nietykalni” zgromadzili już blisko 350 tysięcy widzów w Polsce, a liczba zainteresowanych tym tytułem cały czas rośnie. „Nietykalni” mają więc dużą szansę stać się jednym z najpopularniejszych tytułów roku w polskich kinach.