Film

Ten film można by z powodzeniem przerobić na album, bo też posiada jedne z najpiękniejszych zdjęć, jakie zdarzyło się w ostatnich latach widzieć w kinie. Gorzej już z samą historią, która powtarza znane kinowe motywy. Ale źle nie jest. To typowe kino sensacyjne z dość przewidywalnym zakończeniem. Można z powodzeniem obejrzeć, chociaż rewelacji nie będzie.
Ten film zachwyca tak samo, jak zachwyciła książka, która stanowiła podstawę do filmu. To niezmiernie ciepła, pełna uczuć opowieść o prawdziwych wartościach w życiu oraz o tym, że nigdy nie jest za późno, żeby pewne rzeczy naprawić. Nie ma mocnych na George’a Clooney’a. W lutym odbierze swojego drugiego aktorskiego Oscara.
W lutym Cineman.pl proponuje film „Mokra robota” – klasyczne kino akcji w gwiazdorskiej obsadzie: Bruce Willis („RED”, „Niezniszczalni”), Curtis "50 Cent" Jackson („Ulice we krwi”) i Ryan Phillippe (”Szkoła uwodzenia”). Zobaczyć będzie można również duet Isabelli Rossellini („Blue Velvet”) i Williama Hurta („Dzieci gorszego Boga”) w zabawnej opowieści o sposobach radzenia sobie ze starością. Dla nieco młodszych widzów Cineman.pl przygotował familijną komedię „Wielka ucieczka duchów” o zjawach, które postanowiły poszukać nowego miejsca do „życia”.
Temu filmowi naprawdę nie można nic zarzucić. Wszystko jest niemalże, jeśli nie dosłownie doskonałe. Mistrzowski jest reżyser, doskonali aktorzy, perfekcyjna scenografia, zdjęcia, charakteryzacja. Więc co nie wypala? Cóż, kopia, chociaż doskonała, zawsze pozostanie kopią, nieważne jak doskonała by była. Ci, którzy pamiętają szwedzki oryginał, mogą poczuć się zawiedzeni.
Bardzo zabawna komedia familijna z zakończeniem jakiego jeszcze nie znacie! Julia Roberts po raz pierwszy w roli czarnego charakteru! Lily Collins – córka muzyka Phila Collinsa – w roli ślicznej królewny Śnieżki! Dawno, dawno temu w zaczarowanym królestwie żyła sobie piękna królewna. Na imię miała Śnieżka. Jej skóra była czysta jak śnieg, a włosy czarne jak noc. Pewnego dnia władzę nad krainą przejęła podstępem zła królowa (Julia Roberts). Zazdrosna o urodę i wdzięk dziewczyny rozkazała wygnać ją z królestwa.
26 lutego po raz 84. zostaną rozdane Oscary, jedne z najbardziej prestiżowych nagród filmowych. Wśród nominowanych do złotych statuetek znalazły się filmy, które już są dostępne na Cineman.pl: „Drzewo życia” („The Tree of Life”) – wybitne dzieło Terrence’a Malicka, zwanego poetą kina, a także „Lepsze życie” („A Better Life”) o losach nielegalnych emigrantów. Wkrótce dostępne na portalu będą również „Wojownik” („Warrior”) z Nickiem Nolte w roli byłego boksera, przygotowującego syna do walki oraz nominowany do Oscara za scenariusz thriller „Chciwość” („Margin Call”).
Okres kontrkulturowej, hippisowskiej rewolucji, seksualnego wyzwolenia, doświadczeń z narkotykami i kultu ideologii New Age. Początek lat 70. Jeannie Tyne jest dziewczyną pochodzącą z porządnej rodziny z klasy średniej. Mieszka na przedmieściach i wydaje się, że jej życie płynie zupełnie normalnie i spokojnie. Jednak Jeannie przeżywa okres buntu. Pewnego dnia postanawia uciec z domu i poszukać przygód w Nowym Jorku. Trafia do dzielnicy Lower East Side, miejsca, gdzie można spotkać wyzwolonych artystów, hippisów żyjących w kontrze do zastanej rzeczywistości i wszelkiej maści indywidualistów.
Francuska Akademia Filmowa ogłosiła nominacje do tegorocznych Cezarów. Szansę na zdobycie najważniejszej francuskiej nagrody filmowej ma Roman Polański, który wraz z Yasminą Rezą otrzymał nominację w kategorii Najlepszy Scenariusz Adaptowany – za film „Rzeź”. Co więcej, w trakcie 37. ceremonii wręczenia tych prestiżowych nagród Polański odegra podwójną rolę. Z rąk reżysera „Rzezi”, honorowego Cezara odbierze Kate Winslet, jedna z gwiazd jego mistrzowskiej komedii.
6 lutego 2012 ikona światowego kina uświetni swoją obecnością polską premierę filmu „Sponsoring” Małgośki Szumowskiej. W najnowszym obrazie autorki „33 scen z życia” francuska megagwiazda zagrała dziennikarkę prestiżowego magazynu, piszącą artykuł o luksusowych call girls. Na planie filmu towarzyszy jej nasza „eksportowa” aktorka numer jeden – Joanna Kulig, której „imponujący talent” (Studio Magazine) i rola w „Sponsoringu” zdobyły uznanie krytyków znad Sekwany.
Kanał 13TH STREET Universal został partnerem tytularnym konkursu literackiego, organizowanego przez portal kulturalny duże Ka: Kryminalne intrygi z 13TH STREET Universal. 13TH STREET Universal to kanał dobrze znany wszystkim miłośnikom sensacyjnych historii. Swoim widzom oferuje on ciekawe, zajmujące intrygi ze zbrodnią w tle. Niesamowite zwroty akcji, zawiła fabuła, zaskakujące wątki stały się wyróżnikiem kanału 13TH STREET Universal.
Koniec ze spekulacjami co do nominacji. Ogłoszone 24 stycznia nominacje do Oscarów, zawęziły listę możliwych zwycięzców. Nie zabrakło też polskich akcentów. Bukmacherzy już rozpoczęli przyjmowanie zakładów, obstawiających kto ma największe szanse wyjść z gali z tą najcenniejszą w świecie filmowym statuetką. A co mówią znawcy świata filmu?
Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła nominacje do swoich nagród. Szansę na zwycięstwo w kategorii "Najlepszy dokument pełnometrażowy" ma dystrybuowana przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty Pina Wima Wendersa - film tańca zrealizowany w technice 3D, z udziałem zespołu Tanztheater Wuppertal Pina Bausch, poświęcony fascynującej i unikalnej twórczości zmarłej latem 2009 roku wspaniałej choreografki.
Zgodnie z przewidywaniami amerykańskiej prasy, „Idy marcowe”, elektryzujący thriller o pokerowej rozgrywce na szczytach władzy, znalazł się w gronie nominowanych do Oscara. Wyreżyserowany przez Georga Clooneya film otrzymał dzisiaj nominację do nagrody Akademii. Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej doceniła film Clooneya, przyznając „Idom marcowym” nominację do Oscara za najlepszy scenariusz adaptowany. Doceniono także samego George Clooneya – został nominowany do głównej nagrody aktorskiej za rolę w filmie „Spadkobiercy”.
Grupa wysoko postawionych mężczyzn wprowadza w życie spisek mający na celu eliminację jednej kobiety. Wynik tego starcia okaże się daleki od oczekiwań. Piękna Mallory Kane to tajna superbroń amerykańskich spec służb. W najodleglejszym zakątku świata wykona najtrudniejsze zadanie i nie pozostawi żadnego śladu. Oficjalnie nie istnieje. Nieoficjalnie jest niezastąpiona. Ale tylko do czasu, gdy staje się niewygodna.
Bezpretensjonalna opowieść o potrzebie bliskości i zrozumienia drugiego człowieka. Angela, młoda Rumunka, postanawia zmienić swoje dotychczasowe życie. Opuszcza męża i przyjeżdża do Włoch w poszukiwaniu jakieś pracy. Niebawem zatrudnia się jako opiekunka Gemmy Pratesi, niepełnosprawnej starszej kobiety. Gemma jest zgorzkniałą wdową, kapryśną i wybuchową kobietą, która nie kryje irytacji obecnością Angeli. Staruszka nie ma jednak wyboru.
Nieczęsto zdarza się, żeby po wielkim sukcesie w jednej dziedzinie z powodzeniem działać w zupełnie innym środowisku. A tak właśnie stało się w przypadku legendarnej już wytwórni muzycznej Warp, która od niedawna podbija również świat filmu. "Moja łódź podwodna" Richarda Ayoade, "Tyrannosaurus" Paddy'ego Considine'a, "Trash Humpers" Harmony Korine'a, "This is England" Shane'a Meadowsa, czy "Four Lions" Chrisa Morrisa to tylko niektóre z wyprodukowanych przez nich filmów, które zdążyły już zjeździć festiwale na całym świecie i zdobyć wiele nagród. I choć to tytuły znane kinomanom, to jeszcze nie mogą równać się sławą z zespołami i artystami, których muzykę wydaje Warp.
Los potrafi zabrać wszystko. Ale nie miłość. Dom pracuje na nocną zmianę w małym hotelu w pobliżu przemysłowej części Lehawre. Pewnej nocy poznaje kobietę bez bagażu i bez butów. Ma ona na imię Fiona. Oznajmia mu, że jest czarodziejką, i może urzeczywistnić jego trzy życzenia. Jednak po spełnieniu dwóch z nich – znika tajemniczo, aby odnaleźć swoje drugie ja, odkryć swoje niepowtarzalne wnętrze. Zakochany w niej mężczyzna wyrusza na poszukiwanie. Fiona otwiera Domowi okno na świat pełen tajemnic i marzeń.
Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej ogłosiła dzisiaj listę 5 filmów nominowanych do Oscara w kategorii najlepszy film obcojęzyczny. Wśród obrazów, które powalczą o statuetkę, znalazł się film Agnieszki Holland "W ciemności". „W ciemności” to dziewiąta polska produkcja nominowana do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Historycznie pierwszą był „Nóż w wodzie” Romana Polańskiego w 1963 roku, a ostatnią nominację otrzymał w 2007 roku „Katyń” Andrzeja Wajdy. Od 1979 roku, czyli od ponad 30 lat, tylko filmy Andrzeja Wajdy (trzykrotnie) były nominowane w tej kategorii, a od pierwszej nominacji - dla „Noża w wodzie” Polańskiego, w gronie wyróżnionych polskich tytułów, poza filmami Wajdy i Polańskiego, znalazły się produkcje Jerzego Antczaka („Noce i dnie”), Jerzego Hoffmana („Potop”) i Jerzego Kawalerowicza („Faraon”).
Przyjemny film sensacyjno-szpiegowski, nieprzesadzony, dobrze zagrany, wciągający. Jego niewątpliwym sukcesem jest to, że potrafi zaskoczyć. Dla dobrego zakończenia naprawdę warto jest przymknąć oko na kilka dłużyzn.
Na planie wojennego thrillera „Obława” Marcina Krzyształowicza padł ostatni klaps. Twórcy zostawili sobie na deser efektowną scenę miłosną z udziałem Soni Bohosiewicz – filmowej żony Macieja Stuhra. Dość szybko okaże się, że zdrada żony to najmniejszy problem Kondolewicza (Maciej Stuhr). Na konfidenta wydano wyrok śmierci. „W dotychczasowej poetyce opowiadania o wojnie moglibyśmy jednoznacznie określić Kondolewicza jako straszną szuję. Na szczęście ponad pół wieku od tamtych wydarzeń możemy rozmawiać o nich trochę inaczej. Dlatego nawet w tak złej postaci jak Kondolewicz możemy starać się znaleźć trochę człowieczeństwa. Dojrzeliśmy wreszcie do tego żeby powiedzieć głośno, że w czasie wojny nie ma „dobrych” i „złych” – mówi Maciej Stuhr.
Poprzednie
Następne
Polityka Prywatności