Film

Już 26 grudnia na ekrany kin wejdzie, inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, film „CHCIWOSĆ”. Zobacz pierwsze godziny finansowego kryzysu na Wall Street. Na ekranie m.in. Kevin Spacey, Jeremy Irons i Demi Moore.
Jeżeliby ten film naprawdę wziąć do siebie, należałoby przestać kupować i czytać wszelkie kolorowe czasopisma dla kobiet. Ba, lepiej nawet na nie nie patrzeć, bo a nuż jakiś artykuł sprawi, że kompletnie zgłupiejemy. Nie ma się co oszukiwać, na artykuły z rodzaju „porady” znacznie bardziej podatne jesteśmy właśnie my, kobiety. A te porady często wymyślane są na przysłowiowym kolanie przez kogoś, kto musi zapełnić miejsce w gazecie i sam niespecjalnie wierzy w to co pisze.
Jeśliby definicję kiczu filmowego ustawiać według listy filmów wytwórni Asylum, to „Lodowe trzęsienie” wydaje się być naprawdę przyzwoitym produktem. To typowe kino katastroficzne, znacznie lepsze od telewizyjnych półproduktów, troszkę tylko gorsze od swoich kinowych odpowiedników. Naprawdę można obejrzeć.
Sceny z życia paryskich studentek dorabiających sobie prostytucją - w obiektywie Małgorzaty Szumowskiej, autorki „33 scen z życia” - jednego z najczęściej nagradzanych polskich filmów ostatnich lat. Główną rolę w filmie „Sponsoring” zagrała laureatka Oscara i Cezara Juliette Binoche, której na planie towarzyszą Krystyna Janda, Andrzej Chyra oraz para niezwykle uzdolnionych aktorek młodego pokolenia – objawienie francuskiej kinematografii – Anais Demoustier i Joanna Kulig, nagrodzona za debiut aktorski w filmie "Środa, czwartek rano" na FPFF w Gdyni i festiwalu "Młodzi i Film" w Koszalinie.
1 stycznia 2010 roku słynny reżyser i producent Steven Spielberg wybrał się w Londynie do teatru na spektakl „War Horse”, zrealizowany na podstawie powieści Michaela Morpurgo pod tym samym tytułem. Jak potem wspominał, wzruszył się do łez, a potem długo rozmawiał z twórcami i wykonawcami spektaklu. Bardzo szybko zdecydował się na zakup praw do adaptacji książki. – Ta opowieść całkowicie mną zawładnęła – tłumaczył. – Jestem zdania, że ma w sobie wielką, niespotykaną uczciwość.
Pucybut o złotym sercu, wyjątkowo inteligentny pies, zbieg z Afryki, tajemniczy detektyw i klasyk starego, dobrego rock & rolla. To bohaterowie najnowszej czarnej komedii Akiego Kaurismäkiego ("Człowiek bez przeszłości), która już 6 stycznia pojawi się w polskich kinach. A już teraz zapraszamy Was do obejrzenia polskiego zwiastuna "Człowieka z Hawru".
Najnowszy film Alexandra Payne’a, reżysera nagrodzonych Oscarem „Bezdroży”, rozgrywa się na Hawajach i opowiada o losach pewnej rodziny. Matt King (George Clooney) ma żonę i dwie córki. Kiedy małżonka ma wypadek na Waikiki, Matt próbuje naprawić stosunki z 10letnią Scottie (Amara Miller) i 17letnią Alexandrą (Shailene Woodley), a jednocześnie postanawia sprzedać ziemię czyli niezwykle cenne i piękne dziewicze plaże.
Sukcesy “W ciemności” na międzynarodowych festiwalach nie mogły ujść uwadze The New York Times. Najsłynniejszy dziennik świata opublikował obszerny artykuł o polskim kandydacie do Oscara, zawierający m.in. wywiad z odtwórcą głównej roli – Robertem Więckiewiczem. 4 grudnia, na łamach dziennika The New York Times, ukazał się obszerny tekst poświęcony „W ciemności” w reżyserii Agnieszki Holland. Jego autor, Larry Rohter, podkreślił duże szanse „W ciemności” na znalezienie się na liście filmów nominowanych do Oscara. W opinii Rohtera sukces filmu Holland zwiastują dobre recenzje filmu w prasie amerykańskiej i powodzenie, jakim obraz cieszy się na międzynarodowych festiwalach.
16 grudnia na ekrany polskich kin wejdzie pełna czaru komedia „Chłopak do towarzystwa” z życiową rolą Kevina Kline’a. Laureat Oscara za „Rybkę zwaną Wandą” wcielił się w ekscentrycznego dramatopisarza Henry’ego Harrisona, odnoszącego sukcesy w „profesji” faceta do towarzystwa bogatych kobiet. W wyniku splotu zdumiewających wydarzeń zwariowany żigolo zostanie miłosnym guru Paula Dano (aktor nominowany do Oscara i Złotego Globu za rolę w „Małej Miss”), któremu pomoże uwieść piękną Katie Holmes („Batman – Początek”).
Analityk pracujący dla potężnej firmy inwestycyjnej, mającej swoją siedzibę na słynnym Wall Street, odkrywa niepokojące dane. Uzyskane przez niego informacje wskazują na nieprawidłowości finansowe, które mogą doprowadzić do bankructwa całego przedsiębiorstwa. Gdy statystyki trafiają w ręce najważniejszych członków zarządu, rusza lawina krytycznych, niekoniecznie trafionych decyzji. Jeden niewłaściwy ruch może doprowadzić do finansowej katastrofy.
Czy podrywanie na dużego ... fiata skutkuje? Co ma zrobić facet, gdy sparzy się na gorącej kobiecie? Jakie są skutki nadmiernego (s)pożycia? Na te pytanie w komedii „Sztos 2” odpowiedzą najwięksi hipsterzy lat 80-tych - Janek (Borys Szyc) i Synek (Cezary Pazura).
Z przyjemnością informujemy, że w ostatni weekend filmy z repertuaru Gutek Film zostały nagrodzone na aż trzech prestiżowych festiwalach. Wczoraj w Londynie rozdano nagrody BIFA (British Independent Film Awards). Statuetkę dla najlepszego aktora otrzymał Michael Fassbender za swoją poruszającą kreację we "Wstydzie" Steve’a McQueena (film pojawi się w polskich kinach 24 lutego 2012). To już jego kolejne wyróżnienie, wcześniej za tę samą rolę nagrodzono go na MFF w Wenecji.
Siedząc na tarasie odosobnionego domku na plaży, Rebeka wspomina jak to się stało, że w jej powiększającym się stale brzuchu znalazł się ktoś, kogo uznaje za „dar“ … W czasie odwiedzin u dziadka, jako mała dziewczynka, nieśmiała Rebeka zaprzyjaźnia się z rudowłosym Tommym. Przyjaźń ta szybko rozwija się podczas ich letnich przygód na wybrzeżu. Bajkowy i dziecięcy romans Rebeki kończy się gdy musi wyjechać z matką do odległego Tokio.
„Film jest fantastyczny. I tak jak cała publiczność uważam, że jest i zabawny i wzruszający. Sprawił, że zatęskniłem już za świętami” - romantycznym przebojem „Listy do M.” zachwycił się producent komedii „Notting Hill” i „To właśnie miłość”, Duncan Kenworthy, który obejrzał Listy do M. podczas słoweńskiej premiery filmu.
Ciekawa, dość wciągająca wizja przyszłości i historia, która dostarcza przyzwoitej rozrywki, choć może brakuje jej oryginalności. Ogląda się to sprawnie, bez zażenowania. Jest przyjemnie, chociaż bez fajerwerków. W końcu wszystko już było.
Ruszyła 7. edycja festiwalu Filmy Świata Ale Kino+. Jego ideą jest prezentacja w Polsce najwybitniejszych filmów spoza tzw. Świata Zachodniego. W programie imprezy znajdzie się 20 pełnometrażowych filmów fabularnych z Ameryki Łacińskiej, Azji, Afryki i Bliskiego Wschodu, które miały swoje premiery światowe na najważniejszych festiwalach filmowych. Dzięki swej oryginalności i świeżości filmy te są ważnym źródłem inspiracji, doznań oraz wiedzy o współczesnym świecie i człowieku.
Już wkrótce na ekranach polskich kin zagości wysokobudżetowy prequel dreszczowca „Coś”, przełomowego obrazu Johna Carpentera, jednego z najlepszych filmów SF w historii kina. W roli głównej wystąpiła Mary Elizabeth Winstead, młoda gwiazda przebojów „Grindhouse: Death Proof” i „Scott Pilgrim kontra świat”. Przepustką do świata show-biznesu był dla Winstead talent taneczny, który wypromował ją na Broadwayu, a następnie otworzył drzwi do hollywoodzkiej kariery. W niedługim czasie stała się jedną z najbardziej rozchwytywanych gwiazd młodego pokolenia. Ma na koncie m.in. rolę filmowej córki Bruce’a Willisa w „Szklanej pułapce 4.0”, występ u Tarantino i nominowaną do Teen Choice kreację w filmie „Scott Pilgrim kontra świat”.
Już ponad milion widzów obejrzało komedię romantyczną „Listy do M.”. Tym samym film słoweńskiego reżysera Mitji Okorna z plejadą polskich gwiazd stał się najbardziej romantycznym przebojem tego sezonu. To trzeci polski film w tym roku, który dołączył do elitarnego kręgu filmów przekraczających milion widzów. Jednocześnie jest to dopiero trzeci tydzień obecności filmu na kinowych ekranach.
W planach repertuarowych Monolith Films, w styczniu 2012 roku, pojawił się film „CZŁOWIEK NA KRAWĘDZI” („MAN ON A LEDGE”). Film pojawi się na ekranach kin: 27 stycznia 2012 roku. Zapraszamy do obejrzenia zwiastuna filmu: http://www.youtube.com/watch?v=sBJSfqdhyTg
To słodko - gorzki film o życiu i o tym, że lepiej je doceniać jak najszybciej i jak najczęściej. To przepiękna, wzruszająca opowieść o przyjaźni i miłości, zarówno tej na linii rodzic-dziecko, ale także tej drugiej, do drugiego człowieka, miłości która od początku będzie tutaj skazana na niepowodzenie. Piękny wzruszający film do refleksji.
Poprzednie
Następne
Polityka Prywatności