Film

Co nowego w dobie elektronicznych gadżetów, niezwykłych gier komputerowych i internetu może dać dzieciom kino? Pozornie nic, bo wielką przygodę przeżyją dzięki domowym konsolom i komputerom, a animacje obejrzą na wielkich ekranach telewizorów i to nawet w 3D. Jednak tym razem filmowcy przygotowali dla nich niespodziankę. Od piątku w kinach można zobaczyć „Małych agentów 4D: Wyścig z czasem” – film, który zdziwi i zafascynuje każde, nawet najbardziej wymagające dziecko.
W sieci pojawiły się nowe materiały z planu wojennej superprodukcji Stevena Spielberga. To pierwszy od czasu „Szeregowca Ryana” film tego reżysera, którego akcja dzieje się na froncie. „Czas wojny” jest adaptacją słynnej sztuki wystawianej na deskach światowych teatrów. Film wejdzie do polskich kin 13 stycznia.
Gerard Butler w swoim najnowszym filmie „Kaznodzieja z karabinem” wciela się w postać Sama Childersa, przestępcy, który nawraca się i próbuje odkupić swoje winy. Na początku widzimy go jako bezwzględnego członka gangu motocyklowego. W porównaniu z Childersem bohaterowie hitowego serialu „Synowie Anarchii” to aniołki, które za chwilę wyśpiewywać będą chórem wesołe piosenki.
Zanim komisja oscarowa Amerykańskiej Akademii Filmowej obejrzy szpiegowski thriller pt. „SZPIEG” z Garym Oldmanem, który wg bookmacherów ma w tym roku realne szanse na Oscara – pierwsi będziemy my. Już 25 listopada, przed premierą w Ameryce, polscy widzowie będą mogli zobaczyć film okrzyknięty wydarzeniem roku!
Miło nam poinformować, że w konkursie głównym rozpoczynającego się w sobotę w Bydgoszczy festiwalu Camerimage znajdzie się aż 5 filmów z repertuaru Gutek Film. Będą to: "Wstyd" reż. Steve McQueen (polska premiera luty 2012), "Człowiek z Hawru" reż. Aki Kaurismäki (w kinach od 6 stycznia 2012), "Wichrowe Wzgórza" reż. Arnea Arnold (polska premiera marzec 2012), "Rozstanie" reż. Asghar Farhadi (wyświetlany w kinach od 7 października br.), "Melancholia" reż. Lars von Trier (film ukazał się właśnie na DVD)
Analityk pracujący dla potężnej firmy inwestycyjnej, mającej swoją siedzibę na słynnym Wall Street, odkrywa niepokojące dane. Uzyskane przez niego informacje wskazują na nieprawidłowości finansowe, które mogą doprowadzić do bankructwa całego przedsiębiorstwa. Gdy statystyki trafiają w ręce najważniejszych członków zarządu, rusza lawina krytycznych, niekoniecznie trafionych decyzji.
Sensacja, humor i tarantinowskie dialogi, czyli wyjątkowe spojrzenie na historię Polski. Waldemar Krzystek, zdobywca Złotych Lwów FPFF za „Małą Moskwę” powraca z filmem „80 milionów”. Jak sam o sobie mówi, jest niczym bohater „Norwegian Wood” Murakamiego, który sięgał po książki wyłącznie, jeśli od ich wydania upłynęło co najmniej ćwierć wieku.
Druga edycja American Film Festival dobiegła końca. Podobnie jak podczas pierwszej edycji, festiwalowa publiczność oddawała głosy na najlepsze filmy w sekcjach Spectrum oraz American Docs. Na uroczystej gali poznaliśmy laureatów plebiscytu.
Teaserowy trailer zapowiadał „Meridę waleczną” jako animację skierowaną do nieco starszych odbiorców. Teraz Disney/Pixar opublikował zwiastun pokazujący komediowe oblicze najnowszego dzieła legendarnego studia. Film wejdzie na ekrany kin 12 października.
Druga edycja American Film Festival dobiega końca. Filmem zamykającym jest Damsels in Distress Whita Stillmana ze znakomitą rolą Grety Gerwig. Obraz opowiada o grupie dziewczyn, które wierzą, że za pomocą zmiany wizerunku, odpowiednich perfum, a przede wszystkim tańca, są w stanie uleczyć niedoszłe samobójczynie.
Ten film był z góry skazany na wszelaki, wielowymiarowy sukces. Trzy pierwsze części sagi „Zmierzch” podobno już zarobiły niemalże 2 miliardy dolarów, a miliony widzów na całym świecie żyją filmami, tak samo jak wcześniej żyły książkami Stephenie Meyer. Przyznać jednak muszę, że twórcy filmowego „Zmierzchu” na laurach nie spoczęli, po raz kolejny tworząc ekranizację dobrą, miejscami bardzo dobrą, jak twierdzi wielu, po raz kolejny lepszą od literackiego pierwowzoru. Bo jak to w filmie bywa, należy go skracać w stosunku do książki. A to, ciut przegadanemu „Zmierzchowi” wychodzi naprawdę tylko na dobre.
Zdaję sobie doskonale sprawę, że w dzisiejszych czasach powinnam mieć dokładnie określone preferencje, co do tego jaka gwiazda Disneya jest tą najlepszą, wiedzieć dlaczego ludzie nie znoszą Miley Cyrus i dlaczego na forach internetowych grożą śmiercią Selenie Gomez. Wygląda na to, że wszyscy związani z dziecięcymi filmami Disneya muszą dzisiaj udowadniać znacznie więcej niż inne młodociane gwiazdki. A przecież to właśnie oni niejednokrotnie mogą pochwalić się porządną dawką talentu i doświadczeniem prawie tak długim jak ich własne życie.
Sam Childers, bohater filmu „Kaznodzieja z karabinem” to jedna z najbardziej dyskusyjnych postaci, których biografie wykorzystano na potrzeby filmu. Nie był i nie jest typem posągowego, pozytywnego bohatera. To prawda, że nie potrafił patrzeć bezczynnie na to, jak toczone na Czarnym Lądzie wojny zmieniają życie dzieci w piekło.
Psychoterapeuta, 35-letni Juhani Helin i trener biznesu, 34-letnia Tuula Helin decydują się zakończyć swoje wieloletnie małżenstwo w cywilizowany sposób oraz przeprowadzić w różne miejsca zaraz po sprzedaży ich dotychczasowego domu. Mieszkając w nim nadal, starają się przestrzegać kilku reguł. Kiedy jednak Tuula przyprowadza do domu swojego kochanka - Marco, Juhani mści się na niej wynajmując od swojego przyrodniego brata - sutenera Wolffiego prostytutkę, udającą jego dziewczynę.
w polskich kinach długo wyczekiwana kontynuacja najbardziej kasowej serii o wampirach. Wielkimi krokami zbliża się „Saga Zmierzch: Przed świtem. Część 1” a wraz z nią – niespodzianka czekająca na wszystkich fanów! „Saga Zmierzch: Przed świtem. Część 1” to pierwsza część wielkiego finału opowieści o miłości zwyklej dziewczyny Belli Swan i nieśmiertelnego wampira Edwarda Cullena. Już od jutra setki tysięcy fanów z całej Polski, ale i na świecie, będą mieli okazję zobaczyć dalsze, filmowe losy swoich ulubieńców.
Jedną z ambicji American Film Festival jest odkrywanie nowych talentów amerykańskiego kina. Filmy z sekcji Spectrum to najnowsze produkcje, niepokazywane jeszcze w Polsce. Festiwalowicze zobaczą między innymi: Gdziekolwiek dzisiaj Michaela Di Jiacomo - niecodzienną opowieść o parze samotników, którzy poznają się przez sekstelefon; Talerz i łyżka Allison Bagnall, historia zdradzanej żony, która spontanicznie wyrusza w podróż;
Analityk pracujący dla potężnej firmy inwestycyjnej, mającej swoją siedzibę na słynnym Wall Street, odkrywa niepokojące dane. Uzyskane przez niego informacje wskazują na nieprawidłowości finansowe, które mogą doprowadzić do bankructwa całego przedsiębiorstwa. Gdy statystyki trafiają w ręce najważniejszych członków zarządu, rusza lawina krytycznych, niekoniecznie trafionych decyzji. Jeden niewłaściwy ruch może doprowadzić do finansowej katastrofy.
DZIENNIK ZAKRAPIANY RUMEM (The Rum Diary) to polski tytuł najnowszej komedii, w której wystąpił Johnny Depp. Czołowy pirat Hollywood, mistrz komicznych ekscesów oraz olśniewających transformacji w filmach Tima Burtona, powraca na Karaiby w ekranizacji powieści swojego ulubionego pisarza Huntera S. Thompsona („Las Vegas Parano”) - „Dziennik rumowy”. Reżyserem jest Bruce Robinson, twórca jednej z najlepszych komedii wszech czasów „Withnail i ja” (7. miejsce w rankingu prestiżowego magazynu Time Out).
Już w listopadzie w krakowskim Kinie Pod Baranami odbędą się pokazy filmów należących do EuroCine27, 8. przeglądu filmów krajów Unii Europejskiej. Ideą każdej edycji Eurocine27 jest pokazanie 27 filmów europejskich, po jednym z każdego kraju należącego do Unii Europejskiej, przedstawienie różnorodności i bogactwa europejskiego kina.
Mumblecore to niezależny nurt filmowy, charakteryzujący się niskimi budżetami, bohaterami przeważnie dwudziestoletnimi, skupiający uwagę na ich problemach i relacjach społecznych w codziennym życiu. Joe Swanberg jest jednym z twórców nurtu.
Poprzednie
Następne
Polityka Prywatności