
Zdaję sobie doskonale sprawę, że w dzisiejszych czasach powinnam mieć dokładnie określone preferencje, co do tego jaka gwiazda Disneya jest tą najlepszą, wiedzieć dlaczego ludzie nie znoszą Miley Cyrus i dlaczego na forach internetowych grożą śmiercią Selenie Gomez. Wygląda na to, że wszyscy związani z dziecięcymi filmami Disneya muszą dzisiaj udowadniać znacznie więcej niż inne młodociane gwiazdki. A przecież to właśnie oni niejednokrotnie mogą pochwalić się porządną dawką talentu i doświadczeniem prawie tak długim jak ich własne życie.

Sam Childers, bohater filmu „Kaznodzieja z karabinem” to jedna z najbardziej dyskusyjnych postaci, których biografie wykorzystano na potrzeby filmu. Nie był i nie jest typem posągowego, pozytywnego bohatera. To prawda, że nie potrafił patrzeć bezczynnie na to, jak toczone na Czarnym Lądzie wojny zmieniają życie dzieci w piekło.

Psychoterapeuta, 35-letni Juhani Helin i trener biznesu, 34-letnia Tuula Helin decydują się zakończyć swoje wieloletnie małżenstwo w cywilizowany sposób oraz przeprowadzić w różne miejsca zaraz po sprzedaży ich dotychczasowego domu. Mieszkając w nim nadal, starają się przestrzegać kilku reguł. Kiedy jednak Tuula przyprowadza do domu swojego kochanka - Marco, Juhani mści się na niej wynajmując od swojego przyrodniego brata - sutenera Wolffiego prostytutkę, udającą jego dziewczynę.

w polskich kinach długo wyczekiwana kontynuacja najbardziej kasowej serii o wampirach. Wielkimi krokami zbliża się „Saga Zmierzch: Przed świtem. Część 1” a wraz z nią – niespodzianka czekająca na wszystkich fanów! „Saga Zmierzch: Przed świtem. Część 1” to pierwsza część wielkiego finału opowieści o miłości zwyklej dziewczyny Belli Swan i nieśmiertelnego wampira Edwarda Cullena. Już od jutra setki tysięcy fanów z całej Polski, ale i na świecie, będą mieli okazję zobaczyć dalsze, filmowe losy swoich ulubieńców.

Jedną z ambicji American Film Festival jest odkrywanie nowych talentów amerykańskiego kina. Filmy z sekcji Spectrum to najnowsze produkcje, niepokazywane jeszcze w Polsce. Festiwalowicze zobaczą między innymi: Gdziekolwiek dzisiaj Michaela Di Jiacomo - niecodzienną opowieść o parze samotników, którzy poznają się przez sekstelefon; Talerz i łyżka Allison Bagnall, historia zdradzanej żony, która spontanicznie wyrusza w podróż;

Analityk pracujący dla potężnej firmy inwestycyjnej, mającej swoją siedzibę na słynnym Wall Street, odkrywa niepokojące dane. Uzyskane przez niego informacje wskazują na nieprawidłowości finansowe, które mogą doprowadzić do bankructwa całego przedsiębiorstwa. Gdy statystyki trafiają w ręce najważniejszych członków zarządu, rusza lawina krytycznych, niekoniecznie trafionych decyzji. Jeden niewłaściwy ruch może doprowadzić do finansowej katastrofy.

DZIENNIK ZAKRAPIANY RUMEM (The Rum Diary) to polski tytuł najnowszej komedii, w której wystąpił Johnny Depp. Czołowy pirat Hollywood, mistrz komicznych ekscesów oraz olśniewających transformacji w filmach Tima Burtona, powraca na Karaiby w ekranizacji powieści swojego ulubionego pisarza Huntera S. Thompsona („Las Vegas Parano”) - „Dziennik rumowy”. Reżyserem jest Bruce Robinson, twórca jednej z najlepszych komedii wszech czasów „Withnail i ja” (7. miejsce w rankingu prestiżowego magazynu Time Out).

Już w listopadzie w krakowskim Kinie Pod Baranami odbędą się pokazy filmów należących do EuroCine27, 8. przeglądu filmów krajów Unii Europejskiej. Ideą każdej edycji Eurocine27 jest pokazanie 27 filmów europejskich, po jednym z każdego kraju należącego do Unii Europejskiej, przedstawienie różnorodności i bogactwa europejskiego kina.

Mumblecore to niezależny nurt filmowy, charakteryzujący się niskimi budżetami, bohaterami przeważnie dwudziestoletnimi, skupiający uwagę na ich problemach i relacjach społecznych w codziennym życiu. Joe Swanberg jest jednym z twórców nurtu.

Prawdziwy agent wywiadu nie jeździ Astonem Martinem, popijając na każdym rogu wstrząśnięte, a nie mieszane Martini. Prawdziwy agent nie nosi nie mnącego się garnituru od najlepszych projektantów, a jego praca nie polega na spektakularnych pościgach i strzelaninach. Prawdziwy agent ma dzisiaj twarz Garego Oldmana. Niech James Bond ma się na baczności. Ta konkurencja może poważnie mu zaszkodzić.

Męczący film, głównie za sprawą tego, że całość stylizowana jest na dokument. Teorie spiskowe mają to do siebie, że bardzo dobrze się je ogląda, pod warunkiem jednak, że robi się z nich film akcji, a nie żmudną, zaciemnioną relację udającą prawdę. Ach, mógłby być z tego doskonały film science - fiction…

Z przyjemnością prezentujemy państwu polski plakat nowej komedii „Człowiek z Hawru” w reżyserii mistrza czarnego humoru Akiego Kaurismäkiego. Twórca niezapomnianych „Leningrad Cowboys” oraz nominowanego do Oscara „Człowieka bez przeszłości”, postanowił porzucić zimne klimaty Helsinek na rzecz północnej Francji, i opowiedzieć pogodną historię wyjątkowo barwnej grupy mieszkańców pewnego portowego miasteczka.

Intensywny pięciodniowy maraton filmowy rozpoczynamy zwyczajowo od czarnego konia festiwalu. W tym roku nawet w dosłownym tego słowa znaczeniu. Czarny koń, który prezentowany będzie na gali otwarcia, to najnowszy film Todda Solondza. Historia Abe’a, otyłego trzydziestolatka, mieszkającego z rodzicami, który za wszystkie swoje niepowodzenia obarcza ludzi wokół siebie, była pokazywana w konkursie głównym ostatniego festiwalu w Wenecji.

Już dawno filmowi krytycy i widzowie nie byli tak zgodni! Komedia romantyczna „Listy do M.”, która w miniony weekend podbiła serca niemal 400 tysięcy widzów okazała się być najlepszym otwarciem ostatnich 12 miesięcy, a to oznacza, że Polacy w tym roku postawili na miłość! Jest to trzecie najlepsze otwarcie polskiego filmu na przestrzeni ostatnich 20 lat.

Już jutro rozpoczyna się we Wrocławiu druga edycja American Film Festival. Obrazem otwierającym będzie najnowszy film Todda Solondza „Czarny koń” – pokazywany w tym roku w weneckim konkursie. Reżyser będzie gościem festiwalu i bohaterem retrospektywy.

aktorska para Jason Segel i Amy Adams. W polskiej wersji językowej zwiastuna usłyszymy niezapomniany głos lektorski Andrzeja Matula. W czasie wakacji w Los Angeles, największy fan Muppetów Walter oraz para jego przyjaciół – Gary (Jason Segel) oraz Mary (Amy Adams) odkrywają nikczemny plan nafciarza Texa Richmana (Chris Cooper). Zamierza on zburzyć Teatr Muppetów, aby wydobywać ropę, której złoże właśnie pod nim odkryto.

Gerard Butler („300”) w nowym filmie Marca Forstera „Kaznodzieja z karabinem” wciela się w postać obrońcy afrykańskich dzieci, samozwańczego pastora o kryminalnej przeszłości. Film oparty jest na prawdziwych wydarzeniach. Sam Childers, pierwowzór bohatera filmu, to postać niezwykła. Jego losy to wprost wymarzony scenariusz hollywoodzkiej opowieści.

Już niedługo (18 listopada) kina opanują trochę niesforni, ale umiejący w razie potrzeby wziąć się w garść mali agenci, czyli bohaterowie filmu „Mali agenci 4D: Wyścig z czasem”. Jak pamiętamy, w poprzednich częściach cyklu występował Antonio Banderas jako Gregorio Cortez, ojciec rodziny i superagent jednocześnie.

Na Facebooku zadebiutował polski fanpage jednego z najgoręcej oczekiwanych filmów przyszłego roku - „Igrzysk śmierci”. Obraz powstający na podstawie niezwykle popularnego bestsellera Suzanne Collins, wejdzie na ekrany polskich i światowych kin 23 marca 2012r. Fanpage dostępny jest pod adresem http://www.facebook.com/igrzyskasmierci

23 listopada, w sieci kin Multikino, odbędzie się ogólnopolska premiera filmu The Art of Flight, najbardziej oczekiwanej produkcji w świecie snowboardu i jednej z najważniejszych pozycji w kinematografii sportowej ostatnich lat.