Film

Nie ma w słowniku dostatecznej ilości słów, które odpowiednio opisałyby ten film. Olśniewający. Wspaniały. Fenomenalny. Każde kolejne wydaje się być niedostateczne w zestawieniu z tym absolutnym dziełem filmowym. Oscary mogą w tym roku się nie odbyć, bo twórcy „Służących” powinni z góry zgarnąć wszystkie statuetki. I wszystkie zasłużenie. No, może poza rolą męską.
Adaptacja uroczej książki Allison Pearson to równie uroczy film, pełen ciepłego humoru, dobrego aktorstwa i kilku życiowych refleksji. To dowód, że Amerykanie jednak umieją robić mądre filmy dla masowego odbiorcy. Sporo uśmiechu i kilka łez gwarantowane.
9 grudnia na ekranach polskich kin zagości wysokobudżetowy prequel dreszczowca „Coś”, przełomowego obrazu Johna Carpentera, jednego z najlepszych filmów SF w historii kina. Twórcy "Świtu żywych trupów" oraz "Oszukać przeznaczenie 5" wracają na Antarktydę, by przedstawić dramatyczne wydarzenia poprzedzające atak pozaziemskiego monstrum na bazę amerykańskich naukowców.
W 2012 roku na ekrany polskich kin trafi „Lęk wysokości”, debiut fabularny Bartosza Konopki, jednego z najczęściej nagradzanych polskich reżyserów młodego pokolenia; twórcy nominowanego do Oscara „Królika po berlińsku”.
Ingmar Bergman, Michelangelo Antonioni, Yasujiro Ozu – każde z tych nazwisk to osobny rozdział w historii kina. Wspomnienie czasów, gdy pisaliśmy o nim zdecydowanie przez duże K. Dla tych, którzy jeszcze nie zapoznali się z tą filmową klasyką, a także dla tych, którzy chcą ją sobie przypomnieć, przygotowaliśmy specjalną serię DVD - „Arcydzieła Mistrzów”.
Sarah Jessica Parker, czterokrotna zdobywczyni Złotego Globu, powraca na ekrany kin. W komedii „Jak ona to robi?” najwyżej opłacana aktorka minionego roku zmierzy się z pokusą wielkich pieniędzy i jeszcze większych namiętności, które popchną ją w ramiona uwodzicielskiego Pierce’a Brosnana.
Ruszyły zgłoszenia filmów do programu 9. edycji Planete Doc Film Festival, która odbędzie się w dniach 11-20 maja 2012 w Warszawie, a w dniach 18-20 maja w ramach "weekendu z cyfrowym Planete Doc" w kinach studyjnych w 20 miastach w Polsce. Aby zgłosić film na 9. Planete Doc Film Festival należy pobrać formularz zgłoszeniowy ze strony www.planetedocff.pl i przesłać go do 24 lutego na adres entry@planetedocff.pl.
KINEMATOGRAF POLSKI to projekt, w ramach którego odbywają się retrospektywy filmowe wybranych polskich reżyserów. Każdemu przeglądowi towarzyszy spotkanie z gościem specjalnym, dzięki czemu publiczność nie tylko lepiej pozna historię polskiego kina, ale też będzie mogła wejść w interakcję z bohaterem danej retrospektywy.
Cykl filmowy VIVA REWOLUCJA to próba dotknięcia zjawiska buntu jednostki, grup społecznych i całych narodów wobec otaczającej ich rzeczywistości. Na przykładzie rodzimej i światowej kinematografii przyjrzymy się mechanizmom działania rewolucji, przewrotów czy jednostkowych aktów walki o swoje racje. Rewolty polityczne, społeczne, obyczajowe i kulturowe, które zmieniały oblicza świata, przetoczą się przez ekran filmowy. Zapraszamy wszystkich widzów na barykady naszej sali kinowej...Viva rewolucja, viva!
Podczas 2. AFF na ekranach kina Helios zobaczymy wielkie gwiazdy amerykańskiego kina – Philipa Seymoura Hoffmana, Keirę Knightley, Ryana Goslinga, czy też Mię Wasikowską. Obrazem otwierającym 2. AFF będzie Czarny koń w reżyserii bohatera retrospektywy i gościa festiwalu Todda Solondza. To komediodramat o trudnych zmaganiach z codziennością otyłego trzydziestolatka, ze znakomitym Jordanem Gelberem i legendami Hollywood Mią Farrow i Christopherem Walkenem w rolach głównych.
W „Róży” w reżyserii Wojtka Smarzowskiego nie ma słabych ogniw. „Genialny”, „Wybitny” , „Arcydzieło”, to tylko niektóre cytaty zachwyconej filmem krytyki (Nagroda Dziennikarzy na FPFF – Gdynia 2011). Na słowa powszechnego uznania zasługuje aktorstwo. Trudne główne role zagrali – Agata Kulesza i Marcin Dorociński (Złote Lwy – Najlepsza pierwszoplanowa rola męska 36.FPFF Gdynia 2011
Waldemar Krzystek, zdobywca Złotych Lwów FPFF za „Małą Moskwę”, odsłania kulisy jednego z najbardziej zdumiewających wydarzeń ostatnich dekad. W obsadzie znakomite nazwiska - Filip Bobek, Marcin Bosak, Agnieszka Grochowska, Krzysztof Czeczot, Olga Frycz, Piotr Głowacki, Mirosław Baka, Sonia Bohosiewicz, Piotr Głowacki, Krzysztof Stroiński, Jan Frycz, Mariusz Benoit i Adam Ferency.
„Licencja na miłość” jest niemalże sztandarową, typową komedią amerykańską. Przyjemną, leciutką, mało wyrafinowaną, gdzie wszyscy bohaterowie są piękni a na niebie zawsze świeci słońce. Troszkę tylko szkoda Mandy Moore, która jest na najlepszej drodze do zaszufladkowania własnej aktorskiej osoby. Już zdążyła pokazać, że stać ją na więcej, dlatego absolutnie się nie zgadzam, żeby do końca życia grała w takich filmowych półproduktach.
Gunnar to przykładny ojciec średniozamożnej skandynawskiej rodziny, który na pierwszy rzut oka ma wszystko, czego potrzeba do szczęścia. Wygodny dom z dużym ogródkiem, samochód i dobrej klasy sprzęt to stałe atrybuty jego konsumpcyjnego życia. I choć wydaje się, że Gunnar nie ma powodów do zmartwień, to jednak daleko mu do pełni samozadowolenia. W tym wygodnym i poukładanym świecie, w którym za pieniądze można kupić wszystko, wszechobecny brak duchowości staje się na dłuższą metę nie do zniesienia.
2 listopada, zaczĘŁA się dziesiąta, jubileuszowa edycja MFNFF. W warszawskiej Kinotece przez pięć dni rządzić będzie kino niezależne z najciekawszymi produkcjami z Polski i ze świata. W dwóch konkursach: o Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Niezależnych Filmów Fabularnych oraz o Nagrodę Polskiego Kina Niezależnego im.Jana Machulskiego zawalczy ponad 50 tytułów.
4 listopada na ekrany kin wejdzie polska superanimacja 3D „Latająca maszyna”. W filmie wystąpił Lang Lang, światowej sławy wirtuoz fortepianu, zaliczony przez magazyn „Time” do grupy stu najbardziej wpływowych ludzi świata. Dzisiejszy Lang Lang to człowiek instytucja.
Robert Rodriguez, twórca między innymi „El Mariachi” i „Desperado”, zaskoczył niegdyś publiczność i krytykę, realizując szpiegowski film familijny „Mali agenci”, pełen humoru i niezwykłych gadżetów. Dziś przyszedł czas na nową część tego brawurowego cyklu i to w 4D. Atrakcją będzie zapacho-zdrapka, dzięki której w odpowiednich momentach widz będzie czuł aromat zgodny z tym, co aktualnie dzieje się na ekranie.
Od 4 listopada na naszych ekranach gości film „Służące”, który z pewnością dołączy do grona najbardziej kobiecych filmów ostatnich lat, obok tak znanych tytułów, jak „Godziny” czy „Lejdis”. To historia dziewczyny z amerykańskiego Południa, która w latach 60. ubiegłego wieku postanawia przełamać milczenie i dotknąć niebezpiecznego tematu tabu.
Już za tydzień premiera romantycznego przeboju „Jeden dzień” z Anne Hathaway i Jimem Sturgessem w rolach głównych. Film jest ekranizacją bestsellerowej książki Davida Nichollsa, o której krytyczka New York Timesa pisała, że to pierwszy od długiego czasu besteseller, którego autor nie jest Szwedem, a bohaterami wampiry.
Bohaterem „Wstydu" jest Brandon (Michael Fassbender) trzydziestoparoletni, świetnie sytuowany mieszkaniec Nowego Jorku. Jego pozornie idealne życie skrywa jeden sekret: Brandon jest seksoholikiem. Uzależniony od internetowej pornografii nie jest w stanie zbliżyć się do kobiet w prawdziwym świecie. Kiedy wprowadza się do niego jego siostra (Carey Mulligan), mężczyźnie wszystko zaczyna wymykać się spod kontroli.
Poprzednie
Następne
Polityka Prywatności