Film

Oszaleli nie tylko jurorzy w Cannes, ale cała Ameryka. Uwiódł zagranicznych krytyków, a fani w oczekiwaniu na premierę zastawiają na forach całe serie wykrzykników. Napięcie rośnie! Amerykańscy dziennikarze piszą, że „Drive” to „marzenie kinomana” (Cole Smithey), film który „przekracza wszelką prędkość” (Stephanie Zacharek) i „wżera się w pamięć” (Mike D’Angelo).
Z niespotykanym impetem ruszyła plakatowa kampania promocyjna nowej superprodukcji w reżyserii Jerzego Hoffmana – „1920 Bitwa Warszawska 3D”. Film (premiera 30 września) reklamują plakaty kilkorga różnych autorów. Poza Andrzejem Pągowskim, który zaprojektował trzy plakaty w rzadko już dziś spotykanym stylu słynnej polskiej szkoły plakatu, nad kampanią pracowali także graficy ze studia ad3d oraz młoda artystka Justyna Czerniakowska.
Filmy na kanale SyFy nie mają być ambitne. Mają opowiedzieć historię z pogranicza sensacji, thrillera i science-fiction. Mają mieć przyzwoitych, niekoniecznie nawet dobrych aktorów. I muszą mieć scenariusz, przeważnie sklejony z setek, podobnych gatunkowo filmów kinowych. Jakie są, każdy wielbiciel gatunku wie. Ale widzowie i tak się znajdą.
Sprawnie zrobiony film sensacyjny, ze scenariuszem jaki widzieliśmy już setki razy. Urodziwa Zoe Saldana, Luc Besson i Olivier Megaton być może skłonią wielu do pójścia do kina. Ale czy to wystarczy, żeby wyjść usatysfakcjonowanym bałabym się już obstawiać.
To taki horror, nie horror. Trochę straszny, trochę śmieszny, wartki i dobrze zagrany. Wielbiciele klasyki będą zadowoleni. To oczywiście żadna rewolucja w świecie filmu, ale ponad półtorej godziny dobrej, solidnej rozrywki. Można ten film polubić, tak sa
Sara Paxton („Ostatni dom po lewej”) w najnowszym filmie reżysera „Oszukać przeznaczenie 4”. Grupa siedmiu znajomych wyrusza na weekendową wycieczkę do położonego nad brzegiem zatoki domku letniskowego. Nie zdają sobie jeszcze sprawy, że pod spokojnie wyglądającą powierzchnią wody czają się rekiny.
To już pewne! Polacy, podobnie jak reszta świata, pokochali najnowszą komedię Woody’ego Allena. W siedem dni od rekordowego otwarcia, film "O północy w Paryżu" obejrzało w naszym kraju już ponad 200 tysięcy widzów! Jednak romantyczna, paryska atmosfera komedii udzieliła się nie tylko kinowej publiczności. Prawdziwa miłość połączyła również grających w filmie aktorów.
31 sierpnia, pokazem komedii Woody Allena „Poznasz przystojnego bruneta” zakończył się największy wakacyjny festiwal filmowy Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane 2011. Zanim jednak pożegnamy się z naszymi widzami przypomnijmy co wydarzyło się tego lata! Prze
Reżyser Marek Koterski, twórca filmów „Dzień świra” i „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, powraca do zapalnego tematu relacji damsko-męskich. „Baby są jakieś inne” to najnowsza rozprawa arcymistrza słownego humoru ze stereotypowymi opiniami na temat ról kobiet i mężczyzn oraz chwytliwym, acz coraz bardziej mylnym przekonaniem, kto z nas jest z Wenus, a kto wziął się z Marsa. „To temat, który fruwa w przyrodzie, wypływa w książkach, gazetach, parlamentach, na uniwersytetach i nagli, by go złapać, podjąć. Poza politycznymi i ekologią – najważniejszy obecnie cywilny temat na świecie”, tłumaczy reżyser.
21 października na ekrany polskich kin trafi „Dom snów”, porównywany z „Szóstym zmysłem” thriller Jima Sheridana, wielokrotnie nominowanego do Oscara twórcy „Mojej lewej stopy” i „W imię ojca”. W przerażającej historii, rozgrywającej się na styku jawy i koszmarnego snu wystąpiła plejada hollywoodzkich sław – aktualny odtwórca roli Jamesa Bonda Daniel Craiga oraz para wybitnie utalentowanych aktorskich piękności – laureatka Oscara Rachel Weisz i nominowana do Oscara Naomi Watts.
Już 30 września na ekrany kin wejdzie długo oczekiwany, najnowszy film Jerzego Hoffmana – „1920 Bitwa Warszawska”. To nowoczesne widowisko historyczno-przygodowe, dbające zarówno o wierne oddanie realiów, jak i o atrakcyjną fabułę. Hoffman jest jednym z nielicznych polskich reżyserów, którzy z prawdziwym sukcesem potrafią inscenizować sceny masowe, nie tracąc przy tym narracyjnej werwy.
8 września w okolicach Walencji rozpoczynają się zdjęcia do nowego filmu Jacka Borcucha pod roboczym tytułem Chwile nieulotne (Lasting Moments). Film opowiada o parze polskich studentów, którzy poznają się podczas wakacji w Hiszpanii. W beztroski czas i rajski krajobraz wdziera się jednak rzeczywistość rodem z najgorszego snu. Życie bohaterów zostaje wystawione na niechcianą próbę…
Już od jutra na ekranach kin COLOMBIANA z Zoe Saldaną, gwiazdą „Avatara” w roli głównej! Reżyser filmu, Olivier Megaton od początku wiedział, że to właśnie Zoe Saldana wcieli się w postać niebezpiecznej i tajemniczej płatnej zabójczyni, która zabija by pomścić tych, których kochała: „Od samego początku rozmawialiśmy o Zoe jako bohaterce tytułowej. Od początku było dla mnie oczywiste, że jest ona właściwą osobą do tej roli.
Twórca „Dnia świra” i „Nic śmiesznego”, powraca do zapalnego tematu relacji damsko-męskich. Jego najnowsze dzieło „Baby są jakieś inne”, porównywane przez krytyków do „Seksmisji”, to przewrotny obraz zderzenia światów obojga płci. Główne role w tym męskim sparingu z kobiecą dominacją zagrali Robert Więckiewicz oraz Adam Woronowicz, których filmowe dialogi już wkrótce mają szansę przejdą do klasyki naszej popkultury.
Alejandro Amenabar, twórca najpopularniejszych i najwyżej ocenianych thrillerów paranormalnych dwóch ostatnich dekad – „Otwórz oczy” i „Inni” (z Nicole Kidman) przedstawia poruszającą historię lekarza, który przeżywa stan śmierci klinicznej, by odkryć w sobie niewytłumaczalne moce. W głównej roli wystąpił Eduardo Noriega, aktor obwołany przez ojczyste media hiszpańskim Bradem Pittem oraz zjawiskowa ikona iberyjskiego kina grozy Belen Rueda ( „Sierociniec” i „Oczy Julii”).
Najnowsza produkcja nagrodzonego Oscarem za kreację w „Syrianie” Clooneya to trzymająca w napięciu historia pokerowej rozgrywki kandydata na prezydenta USA - Mike Morrisa (w tej roli sam reżyser) z czyhającymi na każde jego potknięcie przeciwnikami
W premierowy weekend najnowszą komedię Woody’ego Allena obejrzało 104 510 widzów. „O północy w Paryżu”, rewelacja kin na całym świecie i największy sukces kasowy w całej karierze reżysera, również w Polsce bije rekordy popularności. W trzy dni od premiery najnowszą komedię Allena obejrzało 104 510 widzów.
Aktorska kreacja Borysa Szyca w thrillerze „Kret” uhonorowana na 35. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Montrealu nagrodą w kategorii Najlepsza Rola Męska. Na zakończonym w niedzielę 35. Międzynarodowym Festiwal Filmowym w Montrealu, Borys Szyc otrzymał nagrodę w kategorii Najlepsza Rola Męska. Festiwalowe jury nagrodziło jego kreację w „Krecie” Rafaela Lewandowskiego.
Aktorska śmietanka! Jason Statham („Niezniszczalni”), Clive Owen („Ludzkie dzieci”) i Robert De Niro („Jestem Bogiem”) w wybuchowej mieszance tego co w kinie akcji najlepsze! Na byłych żołnierzy z elitarnej jednostki, polują zawodowi zabójcy. Kiedy porywają Huntera (Robert de Niro), mentora Dannego (Jason Statham), były komandos wraca do gry, by uratować przyjaciela.
Kostiumy do najnowszego filmu Almodóvara "Skóra, w której żyję" zaprojektował wizjoner i enfant terrible współczesnego świata mody, były współpracownik m.in. Pierre’a Cardina i jeden z ulubionych projektantów Madonny - Jean Paul Gaultier.
Poprzednie
Następne
Polityka Prywatności