
8 września w okolicach Walencji rozpoczynają się zdjęcia do nowego filmu Jacka Borcucha pod roboczym tytułem Chwile nieulotne (Lasting Moments). Film opowiada o parze polskich studentów, którzy poznają się podczas wakacji w Hiszpanii. W beztroski czas i rajski krajobraz wdziera się jednak rzeczywistość rodem z najgorszego snu. Życie bohaterów zostaje wystawione na niechcianą próbę…

Już od jutra na ekranach kin COLOMBIANA z Zoe Saldaną, gwiazdą „Avatara” w roli głównej! Reżyser filmu, Olivier Megaton od początku wiedział, że to właśnie Zoe Saldana wcieli się w postać niebezpiecznej i tajemniczej płatnej zabójczyni, która zabija by pomścić tych, których kochała: „Od samego początku rozmawialiśmy o Zoe jako bohaterce tytułowej. Od początku było dla mnie oczywiste, że jest ona właściwą osobą do tej roli.

Twórca „Dnia świra” i „Nic śmiesznego”, powraca do zapalnego tematu relacji damsko-męskich. Jego najnowsze dzieło „Baby są jakieś inne”, porównywane przez krytyków do „Seksmisji”, to przewrotny obraz zderzenia światów obojga płci. Główne role w tym męskim sparingu z kobiecą dominacją zagrali Robert Więckiewicz oraz Adam Woronowicz, których filmowe dialogi już wkrótce mają szansę przejdą do klasyki naszej popkultury.

Alejandro Amenabar, twórca najpopularniejszych i najwyżej ocenianych thrillerów paranormalnych dwóch ostatnich dekad – „Otwórz oczy” i „Inni” (z Nicole Kidman) przedstawia poruszającą historię lekarza, który przeżywa stan śmierci klinicznej, by odkryć w sobie niewytłumaczalne moce. W głównej roli wystąpił Eduardo Noriega, aktor obwołany przez ojczyste media hiszpańskim Bradem Pittem oraz zjawiskowa ikona iberyjskiego kina grozy Belen Rueda ( „Sierociniec” i „Oczy Julii”).

Najnowsza produkcja nagrodzonego Oscarem za kreację w „Syrianie” Clooneya to trzymająca w napięciu historia pokerowej rozgrywki kandydata na prezydenta USA - Mike Morrisa (w tej roli sam reżyser) z czyhającymi na każde jego potknięcie przeciwnikami

W premierowy weekend najnowszą komedię Woody’ego Allena obejrzało 104 510 widzów. „O północy w Paryżu”, rewelacja kin na całym świecie i największy sukces kasowy w całej karierze reżysera, również w Polsce bije rekordy popularności. W trzy dni od premiery najnowszą komedię Allena obejrzało 104 510 widzów.

Aktorska kreacja Borysa Szyca w thrillerze „Kret” uhonorowana na 35. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Montrealu nagrodą w kategorii Najlepsza Rola Męska. Na zakończonym w niedzielę 35. Międzynarodowym Festiwal Filmowym w Montrealu, Borys Szyc otrzymał nagrodę w kategorii Najlepsza Rola Męska. Festiwalowe jury nagrodziło jego kreację w „Krecie” Rafaela Lewandowskiego.

Aktorska śmietanka! Jason Statham („Niezniszczalni”), Clive Owen („Ludzkie dzieci”) i Robert De Niro („Jestem Bogiem”) w wybuchowej mieszance tego co w kinie akcji najlepsze! Na byłych żołnierzy z elitarnej jednostki, polują zawodowi zabójcy. Kiedy porywają Huntera (Robert de Niro), mentora Dannego (Jason Statham), były komandos wraca do gry, by uratować przyjaciela.

Kostiumy do najnowszego filmu Almodóvara "Skóra, w której żyję" zaprojektował wizjoner i enfant terrible współczesnego świata mody, były współpracownik m.in. Pierre’a Cardina i jeden z ulubionych projektantów Madonny - Jean Paul Gaultier.

Film Wima Wendersa zachwycił publiczność tegorocznego Berlinale i stał się wydarzeniem 11. edycji Międzynarodowego Festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Wenders pokazał legendarną tancerkę, choreografkę i reformatorkę tańca współczesnego jako artystkę i wizjonerkę. Wypowiedzi tancerzy połączyłz fragmentami spektakli zainscenizowanymi w przestrzeni miejskiej i na scenie.

Katolik… grzesznik... drobny złodziejaszek… Leopold Socha, Polak ze Lwowa - przez ponad rok pomagał i dawał schronienie ukrywającej się w kanałach grupie uciekinierów z getta. Za pieniądze. Jednak to, co wydawało się okazją do zarobku, doprowadziło do powstania głębokiej więzi emocjonalnej pomiędzy Sochą a uciekinierami, ewoluując w heroiczną walkę o ludzkie życie.

Twórcy filmu „Klatka” czerpią od największych mistrzów gatunku: Hitchcocka, Polańskiego, Aronofskiego. W roli głównej wschodząca gwiazda: Emil Johnsen - uznany w Szwecji za jednego z 5 najlepszych aktorów młodego pokolenia. W filmie występuje również znany z ról szaleńców i psychopatów Peter Stormare. Aktor współpracował z Bergmanem, braćmi Coen, Larsem von Trierem.

Najnowszy film reżysera “Za szybkich, za wściekłych”. Najnowszy film reżysera “Za szybkich, za wściekłych”. Taylor Lautner („Saga ZMIERZCH”), w zawrotnym kinie akcji w stylu „Tożsamości Bourne’a”! Nathan Harper (Taylor Lautner) dokonuje zaskakującego odkrycia – znajduje swoje zdjęcie na stronie poświęconej zaginionym osobom. Jego zwyczajne życie w jednej chwili traci sens. Próbując ustalić kim naprawdę jest, chłopak przekonuje się, że nic nie jest takie, jak mu się wydawało.

Dekadę temu Julianne Moore jako Clarice Starling mierzyła się z demonicznym Hannibalem Lecterem, najbardziej przerażającym seryjnym mordercą w dziejach kina. Jednak we wchodzącej do kin we wrześniu „Inkarnacji” czeka ją jeszcze trudniejsze wyzwanie. Stanie do konfrontacji z czystym złem, którego pojmowanie umyka zmysłom i logice teorii naukowych. Czy zagrana przez Moore doktor psychologii ma jakiekolwiek szanse w starciu z „pożeraczem dusz”?

Leonardo di Caprio zagubiony w olśniewających scenografiach snu, Jared Leto, który wiedzie trzy równoległe życia, Guy Pearce – którego więzi własna pamięć, i wreszcie zagubiony w iluzji własnego umysłu Russell Crowe.

Od 2 września w kinach w Polsce oglądać będziemy „Postrach nocy” – nowy film grozy, do tego w 3D! To powrót do klasycznego horroru z 1985 r. pod tym samym tytułem. Rolę wampira Jerry'ego gra Colin Farrell („Niepokonani”, „Londyński bulwar”, „Aleksander”). Twórcy filmu od początku myśleli właśnie o nim. – Jerry ma niezwykłą charyzmę, ale jednocześnie jest naprawdę złowieszczy. Byliśmy przekonani, że właśnie Colin potrafi te dwa elementy perfekcyjnie połączyć – mówił reżyser Craig Gillespie.

Piękny, spokojny, refleksyjny film, na dodatek osadzony w jednym z najpiękniejszych miast na świecie. Takie klimaty, taki nastrój i filmową liryczność może wykreować tylko prawdziwie wybitny reżyser, prowadzący dobrych, albo doskonałych aktorów. Piękny, wartościowy film i świadectwo europejskiego geniuszu Woodego Allena. Teraz już nie szkoda mi, że opuścił Nowy Jork.

Zdobywcy Oscarów® Nicolas Cage i Nicole Kidman w rewelacyjnym thrillerze sensacyjnym reżysera „Telefonu” z Colinem Farrellem i kultowego „Upadku” z Michaelem Douglasem! W jednej z najbardziej ekskluzywnych i pilnie strzeżonych dzielnic miasta mieszka rodzina Millerów. Będący głową rodziny Kyle (Nicolas Cage) powierza swojej pięknej żonie Sarah (Nicole Kidman) nadzór nad trwającym w domu generalnym remontem. Między kobietą a przebywającym w mieszkaniu młodym i przystojnym robotnikiem rodzi się niepokojące pożądanie.

Zoe Saldana („Avatar” i „Star Trek”) w filmie reżysera „Transportera 3”! Cataleya Restrepo jako mała dziewczynka była świadkiem brutalnego morderstwa rodziców. Teraz, kiedy jest już dorosła, staje się zawodowym zabójcą. Jest piękna, silna i zdeterminowana. Jako płatna morderczyni, z zimną krwią wykonuje kolejne egzekucje. Obsesyjnie tropi i eliminuje osoby powiązane ze śmiercią swoich rodziców. Z każdym kolejnym zabójstwem Cataleya zbliża się do upragnionego celu – zabicia gangstera, który był odpowiedzialny za zamordowanie najbliższych.

Andrzej Pągowski, klasyk polskiego plakatu (projektuje od 1977 r.) jest także autorem trzech plakatów do pierwszego w Polsce i jednego z pierwszych w Europie aktorskich filmów zrealizowanych w technice 3D – „1920 Bitwa Warszawska” w reż. Jerzego Hoffmana. Film wejdzie do kin 30 września. – Jest to pierwsza polska produkcja od lat, w której zdecydowano się na użycie plakatów utrzymanych w stylu, do jakiego przyzwyczajone są galerie czy muzea plakatu – mówi Pągowski.