Film

Kiedy Alejandro Amenabar, twórca najpopularniejszych i najwyżej ocenianych thrillerów paranormalnych dwóch ostatnich dekad – „Otwórz oczy” i „Inni” (z Nicole Kidman) zaprosił do współpracy swojego ulubionego aktora, obwołanego przez ojczyste media hiszpańskim Bradem Pittem – Eduardo Noriegę i zjawiskową ikonę iberyjskiego kina grozy Belen Ruedę ( „Sierociniec” i „Oczy Julii”), efekt mógł być tylko jeden. Powstał niezwykły, uwodzący gęstą atmosferą dreszczowiec, który w polskich kinach zagości już 2 września.
Twórcy oscarowego „Piotrusia i wilka” wsparci przez czołowych animatorów świata, stojących za sukcesem filmów "Toy Story", "Gnijąca Panna Młoda" i "Jurassic Park" zapraszają na wyjątkową podróż po najpiękniejszych miastach Europy. "Latająca maszyna", która zagości w naszych kinach we wrześniu to pierwsza polska pełnometrażowa animacja, w którym zastosowano technologię stereo 3D, wykorzystaną wcześniej m.in. w "Avatarze".
W najbliższy wtorek, 16 sierpnia, w najpopularniejszym cyklu festiwalu Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane 2011 „Bliżej Europy”, zostanie pokazany francuski film „Klasa”, zdobywca Złotej Palmy na Festiwalu Filmowym w Cannes. Film opowiada historię nietypowych relacji pomiędzy François, etatowym nauczycielem, a jego absorbującymi uczniami. Położona w niebezpiecznej dzielnicy szkoła, w której pracuje mężczyzna jest specyficznym ośrodkiem nauki.
Woody Allen, najsłynniejszy neurotyk w dziejach kina powraca z najbardziej kasową komedią w karierze. „O północy w Paryżu” uwodzi urokliwymi zakątkami francuskiej stolicy, a nade wszystko obecnością pięknych kobiet na planie. Po allenowskim Paryżu przechadzają się nie tylko Rachel McAdams i Marion Cotillard, ale i pierwsza dama Francji - Carla Bruni.
19 sierpnia na ekrany kin trafi widowiskowa koprodukcja polsko-słowacka „Latający mnich i tajemnica da Vinci”, w obsadzie której znaleźli się m.in. Paweł Małaszyński, Mirosław Zbrojewicz i rosyjski aktor Aleksandr Domogarow. Niewiarygodne, zagadkowe zajścia na planie każą sądzić, że nad filmem zawisło widmo średniowiecznej klątwy!
KRET – solidny weekend otwarcia polskiego thrillera – 17 380 widzów! Fabularny debiut Rafaela Lewandowskiego osiągnął w pierwszy weekend wyświetlania zdecydowanie lepszy wynik niż poruszające podobną tematykę „Uwikłanie” Jacka Bromskiego.
Można, chociaż bez wątpienia nie trzeba. To taki średnio śmieszny, średnio żenujący, w sumie wypadający na zero film. Warto go obejrzeć dla Cameron Diaz, która po raz pierwszy od lat przypomina nam, że jest prawdziwą aktorką.
Ekranizacja przygód jednego z najsłynniejszych herosów w historii kina i literatury tym razem zrealizowana w technologii 3D! Przesiąknięta klimatem magii i tajemnicy opowieść o przygodach herosa z Cimmerii. Conan od najmłodszych lat przejawia talent wojownika. Jednak nim zdąży dorosnąć w jego rodzinnych stronach rozgorzeje krwawa wojna.
W najbliższy piątek 5.08 do kin wejdzie debiutancki film Sarah Leonor – „Prawdziwa miłość”, nazywany również współczesną wersją „Bonnie i Clyde”. Jest to jeden z ostatnich filmów Guillaume Depardieu, syna Gerarda Depardieu, tragicznej postaci francuskiego kina. Jego biografia to materiał na film. W sierpniu pokażemy 2 ostatnie filmy, w których zagrał młody Depardieu. 26 sierpnia zaplanowaliśmy premierę filmu „Dzieciństwo Ikara” reż. Alex Iordachescu.
Już w najbliższy poniedziałek, 8 sierpnia o godz. 11.00 w kinie Muranów obędzie się pokaz jednego z najgłośniejszych filmów tego roku - "Rozstanie" Asghara Farhadiego. Okrzyknięte przez światową krytykę arcydziełem współczesnego kina i nagrodzone na festiwalu w Berlinie Złotym Niedźwiedziem za najlepszy film, a także nagrodami aktorskimi podbija teraz światowe festiwale. Ostatnio wyjechało z główną nagrodą z Durbanu, a na Nowych Horyzontach trudno było zdobyć na nie bilet.
12 sierpnia na ekrany kin trafi „Magiczna podróż do Afryki”, nakręcona z wielkim rozmachem europejska produkcja łącząca zjawiskowej urody ujęcia afrykańskiej przyrody, najnowocześniejszą animację komputerową i przełomowe efekty wizualne! W imponującym przygodowym widowisku, kręconym m.in. w Namibii i Republice Południowej Afryki, najmłodsi widzowie prześledzą emocjonującą podróż 10-letniej Jany.
Podobno wszystkie domy skrywają mroczne tajemnice. Niektórzy nie cofną się nawet przed zbrodnią, by wymazać po nich ślad… Mający na koncie szereg sukcesów wydawniczych Will Attenton (Daniel Craig) wyprowadza się ze swoją rodziną z Nowego Jorku i zamieszkuje w malowniczym domu w Nowej Anglii. Gdy wraz z żoną Libby (nagrodzona Oscarem za rolę w „Wiernym ogrodniku” Rachel Weisz) oraz dwiema córkami zaczyna się już przyzwyczajać do nowego lokum, dowiadują się, że zamordowano w nim poprzednią mieszkankę oraz jej dzieci.
Prezentujemy polską wersję plakatu do fimu "Skóra, w której żyję", najnowszego obrazu słynnego Pedro Almodóvara. Owacyjnie przyjęty na festiwalu w Cannes thriller twórcy "Wszystko o mojej matce" z Antonio Banderasem w roli głównej trafi na ekrany polskich kin już 16 września.
„DRIVE”, najnowszy film kultowego reżysera, Nicolasa Windinga Refna, który w tym roku udowodnił swoją klasę, zdobywając nagrodę za reżyserię w Cannes został zakwalifikowany do Zabaltegi-Pearls, jednej z sekcji 59. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w San Sebastian. Zabaltegi-Pearls to prestiżowa sekcja, w której pokazywane są obrazy wchodzące dopiero na ekrany, a także znakomite filmy, które były prezentowane na najważniejszych międzynarodowych festiwalach filmowych.
Samolubny, zblazowany, pozbawiony uczuć i skupiony na sobie czterdziestolatek pracuje jako kadrowy w jednej z największych piekarń w Jerozolimie. Przedkłada pracę nad rodzinę. Żyje z żoną w separacji. Zaniedbuje córkę i stale łamie składane jej obietnice. Pewnego dnia jego nieskalana zawodowa reputacja poddana zostaje próbie. W samobójczym ataku bombowym ginie jedna z pracownic piekarni – Julia, a piekarnia zostaje oskarżona przez media o niehumanitarną i obojętną postawę wobec zatrudnionych w niej obcokrajowców.
Komedia. Nick, Kurt i Dale są przekonani, że jedynym sposobem na uczynienie ich uciążliwej pracy nieco bardziej znośną byłoby uwolnienie się od swoich na wskroś nieznośnych szefów. Ponieważ odejście z pracy nie wchodzi w grę, pod wpływem paru nadprogramowych drinków i kilku rad od byłego hochsztaplera trzej przyjaciele obmyślają złożony i pozornie niezawodny plan uwolnienia się od pracodawców… na dobre. Jest tylko jeden problem — jedynie w nieomylnym umyśle może zrodzić się perfekcyjny plan.
Carl Jung jest uczniem doświadczonego uczonego Zygmunta Freuda. Pod opieką starszego mentora poznaje techniki pozwalające na zaglądanie w głąb ludzkich umysłów i wyłanianie z nich najmroczniejszych pragnień. Pewnego dnia do szpitala psychiatrycznego, w którym pracuje Jung, przywieziona zostaje młoda i piękna pacjentka – Sabina.
Na byłych żołnierzy z elitarnej jednostki, polują zawodowi zabójcy. Kiedy porywają Huntera (Robert de Niro), mentora Dannego (Jason Statham), były komandos wraca do gry, by uratować przyjaciela. Chcąc go ocalić musi podjąć się misji prawie niemożliwej: zlikwidować trzech zabójców wysłanych przez starego wroga (Clive Owen) i stanąć z nim twarzą w twarz. Przeżyje najlepszy.
W rolach głównych występują Antonio Banderas, jeden z ulubionych aktorów hiszpańskiego reżysera oraz Elena Anaya, nowa muza Almodóvara. Ten owacyjnie przyjęty na festiwalu w Cannes thriller niekwestionowanego mistrza współczesnego kina polscy widzowie po raz pierwszy będa mogli zobaczyć na trwającym własnie 11. MFF Nowe Horyzonty we Wrocławiu.
Wokół filmu na podstawie bestsellerowej powieści Suzanne Collins robi się już bardzo gorąco. W zeszłym tygodniu poznaliśmy płonący plakat „Igrzysk śmierci”, a teraz dowiadujemy się jak wyglądają Peeta i Gale, główni obok Katniss, bohaterowie filmu. Film oparty na antyutopijnej trylogii pisarki Suzanne Collins, opowiada o igrzyskach, na których walczą nastolatkowie ku chwale dystryktów, z których pochodzą. Dystrykt 12 reprezentują Katniss (Jennifer Lawrence) oraz Peeta (Josh Hutcherson), którego możemy podziwiać na nowym zdjęciu.
Poprzednie
Następne
Polityka Prywatności