
Poprzednia produkcja Sławomira Kryńskiego - „To nie tak jak myślisz, kotku” - przyciągnęła do kin blisko milion widzów, uwodząc publiczność oryginalnością, humorem i brawurową grą doskonale dobranych aktorów. W nowej komedii, zatytułowanej "Pokaż kotku, co masz w środku", Sławomir Kryński z właściwym sobie poczuciem humoru kolejny raz sięga po temat kłamstwa i niewierności w relacjach damsko-męskich, w lekki i bezpretensjonalny sposób bawiąc się naszą skłonnością do oszukiwania.

Już 15 lipca na ekrany polskich kin wchodzi rewelacyjnie przyjęta przez amerykańską krytykę komedia romantyczna "Debiutanci" z Ewanem McGregorem ("Autor widmo") w roli głównej. Partneruje mu nowa gwiazda francuskiego kina Melanie Laurent ("Bękarty wojny") oraz Christopher Plummer ("Parnassus"). Scenariusz filmu oparty jest na autentycznej historii.

„Ciekawy film. Nastraszył mnie trochę Jacek Bromski tymi zagrożeniami wokół. Dobrze się oglądało. Dobry film” – tak o filmie Uwikłanie mówi zdobywca Oscara, wybitny scenograf Allan Starski. Najnowszy thriller Jacka Bromskiego wywołał niemałe poruszenie zarówno wśród krytyków jak i publicystów. „Uwikłanie jest klasyczną szaradą, filmem adresowanym do nie nastoletniej, inteligenckiej, starszej publiczności, która chętnie obejrzy obsadzonych wbrew stereotypowi aktorów.

Kroniki kryminalne to niewyczerpane źródło inspiracji dla filmowców. Zawarte w nich historie nie są jednak wyłącznie domeną kina sensacyjnego. Z bogactwa policyjnych archiwów korzystają także twórcy komedii. Przekonuje o tym Magdalena Łazarkiewicz, reżyserka „Maratonu tańca”, która w gronie bohaterów swego filmu umieściła parę złodziejaszków przebranych w habity.

Marian Dziędziel nagrodzony za rolę w „Krecie”; film "Czarny Czwartek. Janek wiśniewski padł" ze specjalnym wyróżnieniem jury. Zakończony w sobotę 36. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni przyniósł wyróżnienia dla dwóch filmów dystrybuowanych przez firmę Kino Świat. Nagrodę za najlepszą drugoplanową rolę męską otrzymał Marian Dziędziel, za kreację w thrillerze "Kret" Rafaela Lewandowskiego.

Na zakończonym właśnie Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Marcin Dorociński otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora. Międzynarodowe jury doceniło jego rolę w "Róży" Wojciecha Smarzowskiego. Tymczasem już od piątku będzie można zobaczyć w kinach erotyczny dramat "Kobieta, która pragnęła mężczyzny", odsłaniający zupełnie nowe oblicze jednego z najciekawszych polskich aktorów.

Już dawno nie było w Polsce filmu, który tak spolaryzowałby widzów i to niekoniecznie krytyków filmowych, na co dzień obcujących z X muzą. Mowa o ekranizacji bestsellerowej powieści Zygmunta Miłoszewskiego „Uwikłanie”, która właśnie trafiła do kin. Tym razem jednak, to nie misterna intryga kryminalna stała się przyczynkiem gorących polemik.

To on inspirował Warhola i Watersa, nie odwrotnie. To w jego pracach pojawiła się tak później przez nich rozsławiona estetyka radykalnego campu operująca otwartą seksualnością. Był performerem, reżyserem, fotografem, aktorem, artystą totalnym, wywrotowcem i idealistą wierzącym w oczyszczające działanie sztuki – pisze Karolina Kosińska w „Przewodniku festiwalowicza”, dodatku do tygodnika „Polityka”.

Joanna to trzydziestoletnia dziennikarka, dowiaduje się, że jej matka jest ciężko chora, rzuca wszystko i jedzie do rodzinnego miasta. Łukasz to silny, zdecydowany, pełen energii młody mężczyzna, który szuka własnej drogi. Próbuje dostrzec wokół siebie znaki i podąża za nimi. A znaki prowadzą do Joanny – kobiety której nie zna.

Reżyser Marek Koterski, twórca filmów „Dzień świra” i „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, powraca do zapalnego tematu relacji damsko-męskich. „Baby są jakieś inne” to najnowsza rozprawa arcymistrza słownego humoru ze stereotypowymi opiniami na temat ról kobiet i mężczyzn oraz chwytliwym, acz coraz bardziej mylnym przekonaniem, kto z nas jest z Wenus, a kto wziął się z Marsa.

Hollywoodzka femme fatale Sharon Stone powraca, aby uwodzić widzów w filmie „Spisek”. W europejskiej superprodukcji aktorka wystąpiła w scenach nawiązujących do swojej niezapomnianej roli z „Nagiego instynktu”. Początkowo, twórcy filmu nie byli przekonani do powierzenia roli słynnej aktorce, która uchodzi za osobę niechętnie opuszczającą swoje amerykańskie środowisko. Sharon Stone doceniła jednak rolę w „Spisku” i przyjemnością dołączyła do obsady europejskiego przeboju.

Zdobywcy Oscara Tom Hanks („Filadelfia”, „Forrest Gump”) oraz Julia Roberts („Erin Brockovich”) w niezwykłym filmie o tym, jak życie w najmniej oczekiwanych momentach, potrafi przynieść największe niespodzianki. Larry Crowne (Tom Hanks) to zwykły, miły facet, od wielu lat zatrudniony w tej samej firmie i prowadzący normalne, uporządkowane życie. Pewnego dnia jednak wszystko się zmienia – Larry nieoczekiwanie traci pracę.

Padły już pierwsze klapsy na planie fabularyzowanego filmu dokumentalnego o księżnej Daisy. Zdjęcia na terenie Dolnego Śląska i Pszczyny potrwają do końca maja. - Chcemy pokazać biografię niezwykłej kobiety, której działalność zapisała się trwale w dziejach nie tylko Dolnego Śląska - mówi reżyser Maciej Kieres.

To erotyczny dramat z Marcinem Dorocińskim i duńską aktorką, Sonją Richter w rolach głównych. Opowieść o świecie kobiecych fantazji i erotycznych pragnień. Bohaterką jest Karen (Sonja Richter) - uznana artystka, fotograf mody, żyjąca wciąż na walizkach, między kolejnymi sesjami na całym świecie. Przypadkowo spotkany w Paryżu mężczyzna (Marcin Dorociński) budzi w niej niezwykle silną namiętność. Intensywność tego romansu sprawia, że sens całego jej dotychczasowego życia staje pod znakiem zapytania.

Najbardziej oczekiwany ślub, najpiękniejszy miesiąc miodowy i wielkie niebezpieczeństwo... Jest na co czekać! Saga ZMIERZCH: Przed świtem. Część 1 - w kinach od 18 listopada. Zapraszamy do obejrzenia pierwszego zwiastuna filmu!!!

28 maja trafiło do sklepów wydanie DVD "The Pillow Book", jednego z najsłynniejszych filmów legendarnego Petera Greenawaya. Inspiracją do napisania scenariusza filmu "The Pillow Book" stał się dla Greenawaya pamiętnik Sei Shōnagon, japońskiej damy dworu, żyjącej na przełomie X i XI wieku. Znalazły się w nim jej obserwacje dotyczące codziennego życia, doświadczeń miłosnych, a także poezja, czy listy.

Jutro w Stanach Zjednoczonych zadebiutuje komediodramat "Debiutanci" z Ewanem McGregorem ("Autor Widmo"), Melanie Laurent ("Bękarty wojny") i Christopherem Plummerem ("Parnassus") w rolach głównych, a już 15 lipca będzie mogła go zobaczyć polska publiczność. Główny bohater "Debiutantów", Oliver, kilka miesięcy po śmierci ojca, przypadkowo poznaje i zakochuje się w nieprzewidywalnej, pełnej ekscentrycznych pomysłów Annie.

Zdobywca Oscara Tom Hanks („Filadelfia”, „Forrest Gump”) oraz Julia Roberts w niezwykłym filmie o tym, jak życie w najmniej oczekiwanych momentach, potrafi przynieść największe niespodzianki. Larry Crowne (Tom Hanks) to zwykły, miły facet, od wielu lat zatrudniony w tej samej firmie i prowadzący normalne, uporządkowane życie. Pewnego dnia jednak wszystko się zmienia – Larry nieoczekiwanie traci pracę.

Gwiazdy „Step Up 2” i „Step Up 3D” w największej bitwie tanecznej roku. „B-Girl” w kinach od 29 lipca. 29 lipca do wspólnego tańca w rytmie hip-hopu zaprosi polskich widzów Angel, bohaterka porywającego filmu „B-Girl”. Niewiarygodna Julie „Jules” Urich rzuci wyzwanie najlepszym tancerzom świata i udowodni, że w świecie tańca panuje całkowite równouprawnienie, a słabsza płeć na parkiecie to tylko wymysł zazdrosnych b-boyów.

Film-Arcydzieło, który szuka odpowiedzi na najważniejsze pytanie ludzkości – jaki jest sens życia? Jack żyje wraz z dwójką braci oraz rodzicami w szczęśliwym domu. Rodzice otaczają go opieką i troską, a świat wydaje się być dla niego wspaniałym miejscem. Do tego z pozoru idealnego świata zaczynają jednak docierać mroczne aspekty życia takie jak choroba, cierpienie i śmierć.