Film

Kiedyś byli najlepszymi agentami CIA. Mają na swoim koncie misje uznane za niemożliwe. Narażali własne życie i znali wszystkie rządowe tajemnice. Teraz staną się celem numer jeden. Frank Moses (Bruce Willis) od czasu zakończenia czynnej służby wraz z młodziutką Sarą wiedzie spokojne życie na przedmieściach. Pewnego dnia do jego domu wpada brygada zamaskowanych zabójców.
Animowana opowieść o niezwykłej przyjaźni, która sprawia, że marzenia stają się realne. Pewnego dnia samotna 8-letnia dziewczynka z dalekiej Australii wybiera przypadkowe nazwisko z nowojorskiej książki telefonicznej i na adres nieznajomego wysyła list z tabliczką czekolady. Dziewczynka nazywa się Mary Dinkle i mieszka w Melbourne.
Paul Conroy budzi się w trumnie. Ma komórkę, zapalniczkę i długopis… ale nie ma ochoty umierać. Nowatorski scenariusz i świetna gra aktorska, które przykują do fotela niczym „Cube”. Budzi się. Wokół jest ciemno. Woła o pomoc, ale jego głos odbija się od desek. W końcu udaje mu się znaleźć zapalniczkę. Nerwowo rozpala płomień. Orientuje się, że leży zamknięty w trumnie. W jego kieszeni dzwoni telefon…
ZWERBOWANA MIŁOŚĆ debiut reżyserki Tadeusza Króla zaprezentowany na 29. Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film“ wejdzie do kin 24 grudnia. W filmie wystąpuje fenomenalna Joanna Orleańska nagrodzona na ostatnim festiwalu w Koszalinie za główną rolę w Zwerbowanej miłości. Partnerują jej laureaci Polskich Nagród Filmowych Robert Więckiewicz, Sonia Bohosiewicz, Krzysztof Stroiński.
Zło zwykle wygląda niewinnie… Nastoletni Owen od czasu rozwodu rodziców przechodzi trudne chwile. Nielubiany w szkole staje się coraz częstszym obiektem kpin kolegów. Czas spędza samotnie oddając się marzeniom o zemście na swych prześladowcach. Pewnego dnia w sąsiedztwie pojawia się tajemnicza Abby. Owen zaprzyjaźnia się z dziewczyną, nie zwracając początkowo uwagi na jej nietypowe zachowania: Abby wychodzi na dwór tylko po zmroku i podobnie jak Owen nie ma żadnych przyjaciół.
Jezioro Wiktoria to raj dla tysięcy młodych ludzi spragnionych słońca, wody i niesamowitych imprez do rana. Jednak spokojne zazwyczaj wody jeziora tego lata staną się żerowiskiem wyjątkowo krwiożerczych istot. Na skutek podwodnego trzęsienia ziemi, uwięzione w głęboko położonym zbiorniku wodnym prehistoryczne piranie przedostaną się do jeziora i rozpoczną krwawe polowanie na ludzi.
Najnowszy film wyprodukowany przez Eliego Rotha (Hostel). Realistyczny horror w klimacie Blair Witch Project, Paranormal Activity i Rec. Wielebny Cotton Marcus przeprowadził w swoim życiu niezliczoną liczbę egzorcyzmów. Teraz, na skraju wyczerpania fizycznego i ze złamaną wiarą zostaje wezwany na niewielką farmę w Luizjanie.
AGAINST GRAVITY ma zaszczyt poinformować, że najnowszy film Benta Hamera "HISTORIE ŚWIĄTECZNE" (twórcy nominowanych do Europejskiej Nagrody Filmowej 2003 "HISTORII KUCHENNYCH") został nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Sebastian. Film otrzymał nagrodę jury za najlepszy scenariusz.
31 grudnia na polskie ekrany trafi kontynuacja kultowego filmu z lat 80. – „Tron: Dziedzictwo”, z Jeffem Brigdesem w roli głównej. Film wyświetlany będzie w 3D. Zanim jednak fani cybernetycznego wszechświata zanurzą się w nową historię, będą mieli szansę dowiedzieć się, co wydarzyło się pomiędzy pierwszą opowieścią a jej sequelem. 16 listopada pojawi się bowiem w sprzedaży pełna wersja komiksu „Tron: Betrayal” (pierwsza część ukaże się już 6 października), którego fabuła rozpoczyna się tuż po wydarzeniach filmu „Tron” (1982) i stanowi niejako pomost między filmami, które dzieli 28 lat.
Włochy, wczesne lata 20. Młody i energiczny Benito Mussolini próbuje swych sił w polityce. W Mediolanie poznaje pierwszą żonę – Idę Dalser. Jest wówczas wydawcą rewolucyjnego pisma "Avanti!" oraz zagorzałym ideowcem, pragnącym poprowadzić masy ku nowej i lepszej przyszłości: antyklerykalnej, antymonarchicznej i społecznie wyemancypowanej włoskiej republice.
Eksperymentalny niemy film dokumentalny Dżigi Wiertowa ukazujący jeden dzień z życia wielkiego miasta. Od świtu do zmierzchu Wiertow ukazuje mieszkańców miast Związku Radzieckiego. Pokazuje ich podczas porannej pobudki, codziennej pracy i zabawy oraz w zderzeniu z maszynerią nowoczesnego życia. Obrazy te zestawione są z autotematycznymi fragmentami, które ukazują procesy towarzyszące tworzeniu dzieła filmowego.
Film reżysera „Lecą żurawie”, zapomniany na 30 lat, wydobyty z niebytu przez Martina Scorsese i Francisa Forda Coppolę, zafascynowanych filmową podróżą radzieckiego reżysera na wrzącą Kubę, będącą u progu rewolucji i obalenia dyktatury proamerykańskiego dyktatora Fulgencio Batisty.
Już 12 listopada w polskich kinach pojawi się „Wyjście przez sklep z pamiątkami” – niezwykły filmowy debiut legendarnego, brytyjskiego artysty graffiti, któremu od lat udaje się utrzymać w tajemnicy swoją tożsamość, choć poluje na nią cały świat. ,,Chcieliśmy, aby nasz film zrobił dla street artu to, co Karate Kid dla sztuk walki. Żeby każde dziecko wyszło na ulice z puszką sprayu w dłoni.
Najnowszy film Stephena Frearsa („Królowa”, „Przeboje i podboje”, „Niebezpieczne związki”) wejdzie do polskich kin 7 stycznia pod tytułem „Tamara i mężczyźni”. To obyczajowa komedia, której główną bohaterką jest nowoczesna i wyzwolona dziewczyna – tytułowa Tamara. Robiąca w Londynie karierę jako dziennikarka, po latach powraca do rodzinnego miasteczka. Jej nagłe pojawienie się w uporządkowanym życiu byłych kochanków i narzeczonych, będzie prawdziwą eksplozją. Spowoduje, że wyjdą na jaw długo skrywane tajemnice i odżyją dawne namiętności.
„Żółwik Sammy”, nowy film animowany w 3D, który na naszych ekranach pojawi się 1 października został nie tylko nominowany niedawno do Europejskiej Nagrody Filmowej (w kategorii Najlepszy Długometrażowy Film Animowany), ale ma też na koncie wielki sukces frekwencyjny w krajach Beneluxu i we Francji.
Już w piątek, 1 października, odbędzie się pierwszy pokaz poruszającego spektaklu z genialną muzyką okresu romantyzmu oraz unikatową interpretacją listów Roberta Schumanna w wykonaniu gwiazdy rocka Stinga – „Twin Spirits”(Bratnie dusze). W ramach cyklu CINEMaestro, wybrane kina Cinema City zaprezentują wyreżyserowaną przez Johna Cairda produkcję, która wzrusza i pozostawia pod wielkim wrażeniem widzów w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach.
Film zdobył wiele nagród i wyróżnień na międzynarodowych festiwalach filmowych, m.in. specjalne wyróżnienie jury nagrody głównej Millennium Award na 6. Planete Doc Review, nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii „Najlepszy film dokumentalny”, nagrodę FIPRESCI na DOK Leipzig, International Leipzig Festival for Documentary and Animated Films oraz specjalną nagrodę jury na HotDocs w Toronto.
Lato 1953 roku w Iranie tuż przed zamachem stanu. Amerykanie i Brytyjczycy chcą obalić rząd nowo wybranego premiera Mohammeda Mosadegha i na jego miejsce ustanowić rządy szacha Rezy Pahlaviego. W obliczu politycznego chaosu i ulicznych zamieszek cztery różne kobiety próbują odnaleźć własne miejsce na ziemi i odkryć głębszy sens ich życia. Dzieli ich wiele - społeczne pochodzenie, doświadczenie i życiowa pasja. Łączy natomiast jedno – silna wrażliwość i poczucie kobiecości, a także niezaspokojona potrzeba męskiej miłości.
27 września, rozpoczyna się sesja stacjonarna V. edycji ScripTeast, programu dla doświadczonych scenarzystów z Europy Środkowo-Wschodniej. To najważniejsza część programu – podczas indywidualnych spotkań scenarzyści zakwalifikowani do programu będą dyskutować swoje projekty z Doradcami Kreatywnymi.
Kiedyś byli najlepszymi agentami CIA. Mają na swoim koncie misje uznane za niemożliwe. Narażali własne życie i znali wszystkie rządowe tajemnice. Teraz staną się celem numer jeden. Frank Moses (Bruce Willis) od czasu zakończenia czynnej służby wraz z młodziutką Sarą wiedzie spokojne życie na przedmieściach. Pewnego dnia do jego domu wpada brygada zamaskowanych zabójców.
Poprzednie
Następne
Polityka Prywatności