Film

PLANETE DOC REVIEW zaprasza na światową premierę niezwykłego filmu Jukki Kärkkäinen pt. Fiński pokój. Reżyser umiejętnie ukazuje fińskie cechy: skłonność do wymuszonego milczenia, teatralizowanego poniżenia i fałszywej skromności, a wszystko to wychodzi na jaw gdy przyjrzymy się temu, co najświętsze w fińskich mieszkaniach, a mianowicie pokojowi dziennemu (living room).
15.05.2009, o godz. 18.45 w Kinotece zapraszamy na wyjątkowy film pt. Angielski lekarz/The English Surgeon w reż. Geoffrey Smith’a. Po seansie odbędzie się spotkanie z reżyserem, Geoffrey'em Smith'em.
Dla filmowców wiadome było, że aby film odniósł sukces, potrzebny jest urok i powaga Jasona Stathama, którą ten wniósł do postaci Cheva Cheliosa w pierwszej części filmu. Statham, świeżo po rolach w filmach Angielska robota, Wyścig śmierci i Transporter 3 był podekscytowany powrotem do fizycznie wymagającej roli Cheva Cheliosa. „Nie popełniłem błędu angażując się w drugą część,” mówi Statham. „Zakończenie pierwszej było niejednoznaczne.
Lato to bez wątpienia czas najlepszych komedii. Także i naszych, polskich. Wraz z Vision chcemy zaprosić was do udziału w konkursie związanym z premierą najnowszej komedii Jacka Bromskiego U Pana Boga za miedzą. Tym razem mamy dla was dwa pytania konkursowe. Autorów co 11 poprawnej odpowiedzi nagrodzimy koszulką filmową.
Komedia romantyczna, która wejdzie do kanonu nieśmiertelnych opowieści o
miłości, obok takich ‘ever green’ów’, jak „Bezsenność w Seattle”, „To właśnie miłość” czy „Ja cię kocham, a ty śpisz” – nic dziwnego, skoro jej autorem jest scenarzysta takich
przebojów kinowych, jak „Był sobie chłopiec” i „Co gryzie Gilberta Grape’a?”. Steve Carell, godny następca Jima Carrey’a, swoją kreacją wnosi do filmu energetyzującą
dawkę humoru.
Tegoroczną edycję Festiwalu Filmowego Planete Doc Review można oglądać nie tylko w warszawskiej Kinotece, ale także – już po raz drugi – na monitorach komputerów w całym kraju. Od 11 do 17 maja festiwalowe projekcje wyświetlane są w wirtualnym kinie na stronie www.iplex.pl w systemie Video on demand.
Z wielką przyjemnością informujemy, że film GENERAŁ NIL otrzymał na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Wojskowych Military Camera - Grand Prix oraz Złotą Szablę. Nagrodę odebrał obecny na uroczystosci producent - p. Włodzimierz Niderhaus.
Rune Denstad Langlo otrzymał nagrodę za najlepszy debiut fabularny za Białe szaleństwo (tytuł oryginalny: Nord) na zakończonym kilka dni temu festiwalu filmowym Tribeca. To nie pierwsze festiwalowe wyróżnienie dla tego filmu. Otrzymał on już nagrodę FIPRESCI na tegorocznym Berlinale, gdzie obraz Langlo miał swoją światową premierę.
We włoskiej "La Republicca" ukazał się pierwszy na świecie wywiad z kontrowersyjnym reżyserem. Twórca "Przełamując fale" i "Tańcząc w ciemnościach" mówi w nim o swoim najnowszym filmie "Antychryst", który sam określa "pornograficznym horrorem".
Najnowsza komedia romantyczna z Nią Vardalos, gwiazdą przeboju filmowego "Moje wielkie greckie wesele". Tym razem odtwórczyni głównej roli i scenarzystka słynnego hitu z 2002 roku wciela się w pilotkę niepokornej grupy turystów, podróżujących po Grecji śladami zabytków kultury antycznej. Zwiedzających bardziej interesują jednak tandetne pamiątki niż lekcje historii.
Scenami z Afganistanu, inscenizowanymi na Stadionie Dziesięciolecia, rozpoczęły się zdjęcia do filmu „Trick” w reżyserii Jana Hrynika. Na planie filmu zgromadzono znakomitą obsadę aktorską. W rolach głównych wystąpią : Andrzej Chyra, Piotr Adamczyk, Marian Dziędziel, Henryk Talar. Partnerować im będą m.in. Łukasz Simlat, Agnieszka Warchulska oraz Redbad Klynstra.
Polsko-czeska superprodukcja z gwiazdorską obsadą. Na ekranie Maciej Stuhr, Tomasz Kot i Zbigniew Zamachowski oraz …Jiri Menzel - zdobywca Oscara, jeden z najsłynniejszych czeskich reżyserów i aktorów.
Z przyjemnością informujemy, że w konkursie głównym tegorocznego MFF Cannes pojawi się najnowszy film Michaela Haneke zatytułowany BIAŁA WSTĄŻKA (DAS WEISSE BAND / WHITE RIBBON), którego dystrybutorem jest Monolith Plus.
Film „Udręczeni” opowiada opartą na faktach, mrożącą krew w żyłach historię spotkania pewnej rodziny z mrocznymi siłami nadprzyrodzonymi. Kiedy rodzina Campbellów przeprowadza się do Connecticut, niebawem dowiaduje się, że ich uroczy, wiktoriański dom ma mroczną przeszłość. Ich życie zamienia się w koszmar, a zło celuje w ich nastoletniego syna.
Film wyprodukowany przez Tima Burtona („Gnijąca panna młoda”, „Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street”) i reżysera „Wanted - Ścigani”. Pełna wersja historii zapoczątkowanej przez nominowany do Oscara krótkometrażowy film Shane’a Ackera pt.: „9”. W postapokaliptycznej przyszłości pewnej grupie szmacianych laleczek grozi zagłada. Zrobią wszystko, aby uratować swoje życie.
Najnowszy film Feliksa Falka („Komornik”, „Samowolka”, „Wodzirej”). W trakcie prac porządkowych we wrocławskim szpitalu, zniszczonym podczas powodzi, młody lekarz (Borys Szyc) zauważa, że dokumenty jednego z pacjentów (Grzegorz Wolf) przepadły bez śladu. Pacjent sam nie jest w stanie z nikim się porozumieć, nie reaguje na próby kontaktu. Lekarz postanawia zastosować wobec tajemniczego pacjenta terapię, która pozwoli odkryć jego tożsamość.
Człowiek w ciągu 200 000 lat istnienia na Ziemi zakłócił równowagę biologiczną naszej Planety, która nieprzerwanie kształtowała się przez niemal 4 miliardy lat ewolucji… Cena, jaką trzeba za to płacić jest bardzo wysoka. Mamy bardzo niewiele czasu, by odwrócić pojawiającą się apokaliptyczną wizje katastrofy. To jedynie 10 lat, by uświadomić sobie, jak ogromna jest grabież naturalnych bogactw naszej Planety i zmienić sposób ich konsumpcji.
W dniach 8-10 maja DKF "Miłość Blondynki" oraz Akademickie Centrum Kultury UG "Alternator" zapraszają na pokaz 10 konkursowych filmów dokumentalnych w ramach 6. P L A N E T E
D O C R E V I E W. Festiwal stał się jedną z najpopularniejszych imprez w kraju. W zeszłym roku zebrał 23 tys. widzów. Doc Review prezentuje najlepsze filmy dokumentalne z całego świata.
W ostatniej akcji pierwszej części ADRENALINY Chev Chelios wypada z helikoptera na zatłoczone ulice Los Angeles i wydaje się, że nic już go nie uratuje. I to miał być koniec. Kiedy jednak okazało się, że ten niezwykle innowacyjny film i jego porywająca akcja zamieniły się w olbrzymi sukces kinowy, twórcy Mark Neveldine i Brian Taylor zainteresowali się kontynuacją przygód Cheva Cheliosa.
Najnowszy film Nui Bilge Ceylana otrzymał główną nagrodę w kategorii filmów fabularnych na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym RiverRun. Jury postanowiło nagrodzić także Hatice Aslan, grającą w "Trzech małpach" jedną z głównych ról, za najlepszą rolę żeńską. "Trzy małpy", dramatyczna historia pewnej rodziny rozgrywająca się w sercu współczesnego Stambułu, to kolejny po "Klimatach" film Ceylana, który nagradzany jest na całym świecie.
Poprzednie
Następne
Polityka Prywatności