
Człowiek na linie - Man on Wire, czyli artystyczne przestępstwo stulecia, to historia niesamowitego wyczynu jakiego dokonał 7 sierpnia 1974 roku Philippe Petit. Marzeniem tego francuskiego linoskoczka było przejście po linie rozciągniętej między zbudowanymi wówczas niedawno bliźniaczymi wieżami World Trade Center. Film Marsha odsłania kulisy przygotowań do tego wyczynu, niezwykłych związków międzyludzkich, przyjaźni oraz zbiegów okoliczności, które doprowadziły do spełnienia tego szaleńczego marzenia. Spaceru pomiędzy wieżami, których już nie ma…

SLUMDOG. MILIONER Z ULICY to najbardziej wyczekiwany film tegorocznej edycji rozdania Oscarów i zarazem faworyt do zdobycia statuetki w najważniejszych kategoriach: najlepszy film, najlepsza reżyseria czy najlepszy scenariusz adaptowany. W sumie zdobył aż 10 nominacji do Oscara, w tym aż trzy dotyczą ścieżki dźwiękowej skomponowanej przez A.R.Rahmana (najlepsza muzyka, najlepsza piosenka („Jai ho”), najlepsza piosenka („O Saya”).

Siła miłości. Moc wybaczania. Nowy film twórców „Godzin” i „Angielskiego pacjenta” znalazł się w gronie faworytów tegorocznych Oscarów – dostał aż pięć nominacji w najważniejszych kategoriach: Najlepszy Film, Najlepsza Aktorka (Kate Winslet), Najlepszy Reżyser (Stephen Daldry), Najlepszy Scenariusz Adaptowany (David Hare) i Najlepsze Zdjęcia (Chris Menges i Roger Deakins). Kate Winslet za fenomenalną kreację aktorską w tym filmie zdobyła Złoty Glob.

„Jagodowa miłość” to pierwszy film, który Wong Kar Wai - jeden z najbardziej uznanych reżyserów świata - zrealizował w Hollywood. Opowiedziana przez Wong Kar Wai’a niezwykła historia miłosna wciąga widza jak niezapomniane przygody „Thelmy i Louise”, serwując mu dawkę emocji porównywaną z „Bliżej” oraz niesamowitą atmosferę, którą pamiętamy ze „Spragnionych miłości”. To niezwykłe połączenie zachwyciło już miłośników kina na całym świecie.

"Rudo i Cursi" - film z Gaelem Garcią Bernalem w roli głównej, który pojawi się w polskich kinach w lipcu, święci triumfy za granicą. Sonic Pictures Classic nabyło właśnie do niego prawa, a w Ameryce Łacińskiej szaleństwo widzów nie ma końca. W Meksyku po 4 tygodniach film zarobił prawie 8 milionów dolarów, co umiejscowiło go na piątej pozycji wśród filmów wyświetlanych kiedykolwiek na tym terytorium.

„Dlaczego ty, a ja nie?” – to pytanie zadawali sobie wszyscy, którzy jakimś cudem ocaleli z katastrofy lotniczej, do której doszło w chilijskich Andach w 1972 roku. Dla zawodników urugwajskiej drużyny rugby i towarzyszących im osób, upadek na czterotysięczny lodowiec był dopiero początkiem dramatycznej walki o przetrwanie. Czekało ich jeszcze znacznie więcej: rany, przeraźliwe zimno, brak żywności i pogłębiająca się depresja.

Trzynastoletnia Maria Merryweather (Dakota Blue Richards), zgodnie z wolą jej zmarłego ojca, jedzie do swojego wuja, Sir Beniamina (Ioan Gruffud) do Księżycowego Dworu. W podróży towarzyszy jej guwernantka, Panna Heliotrop (Juliet Stevenson) i odziedziczona w testamencie, fascynująca stara księga „Kronika Księżycowego Dworu” (The Ancient Chronicles of Moonacre Valley). Kiedy dziewczynka dociera do nowego domu, odkrywa, że jest to opisany w księdze Księżycowy Dwór.

Nowa edycja nigdy wcześniej nie pokazywanego w Polsce dzieła wybitnego reżysera "Chunking Express", „Spragnionych miłości” oraz nagrodzonego za najlepszą reżyserię na Festiwalu Filmowym w Cannes "Happy Togheter". Uczta dla wszystkich fanów kina azjatyckiego i talentu Wong Kar Waia. Jianghu to miejsce, w którym liczy się sztuka przetrwania.

Piękna Anne Devereaux (Renne Zellweger) opuszcza swego męża, lidera zespołu muzycznego i rusza by znaleźć swoje nowe miejsce w życiu. W tej niezwykłej podróży przez Amerykę lat 50-tych towarzyszą jej nastoletni synowie. Opowiedziana z perspektywy młodszego syna syna Georga (Logan Lerman) skrząca dowcipem historia prowadzi bohaterów do Hollywood , gdzie wszystko wydaje się być możliwe…

Film "Człowiek na linie - Man on Wire", który otrzymał nominację do Oscara w kategorii Najlepszy długometrażowy film dokumentalny, będzie można oglądać w Polsce już w marcu! "Człowiek na linie - Man on Wire", czyli artystyczne przestępstwo stulecia, to historia niesamowitego wyczynu jakiego dokonał 7 sierpnia 1974 roku Philippe Petit.

Film otrzymał nominację w kategorii Najlepszy film. Szanse na otrzymanie statuetki ma Sean Penn (Najlepszy aktor pierwszoplanowy) za rolę Harvey'a Milka, Gus Van Sant (Najlepszy reżyser), Josh Brolin (Aktor drugoplanowy) oraz Dustin Lance Black (Scenariusz Oryginalny). Pozostałe nominacje to: za muzykę (Danny Elfman), kostiumy (Danny Glicker), montaż (Elliot Graham).

„Urodziłem się w nadzwyczajnych okolicznościach.” Tymi słowami rozpoczyna się film Ciekawy przypadek Benjamina Buttona na motywach opowiadania F. Scotta Fitzgeralda z lat 20. XX w. o człowieku, który urodził się jako osiemdziesięciolatek, a z biegiem życia i filmu młodnieje; o człowieku jak każdy z nas, który nie potrafi zatrzymać czasu.

Pewnej nocy w barze stary przyjaciel opowiada reżyserowi Ariemu powracający koszmar, w którym goni go 26 złych psów. Mężczyźni dochodzą do wniosku, że ma to związek z ich misją w izraelskiej armii podczas pierwszej intifady libańskiej na początku lat osiemdziesiątych. Zaskoczony Ari uświadamia sobie, że nic nie pamięta z tego okresu w swoim życiu. Zaintrygowany tą zagadką postanawia spotkać się i wypytać o to swoich starych kolegów i towarzyszy rozsianych po całym świecie.

Najnowszy film reżysera Uli Edela „Baader – Meinhof” nominowany do Oscara! Dla Bernda Eichingera – scenarzysty i producenta tego filmu jest to już trzecie oscarowe wyróżnienie (w 2002 r. Oscar za „Nigdzie w Afryce”, który wyprodukował, oraz nominacja do Oscara w 2004 r. za „Upadek” – produkcja i scenariusz).

Ogłoszono nominacje do tegorocznych Oscarów - „The Reader. Zaklinacz słów” otrzymał ich aż pięć! Piękna historia zakazanej miłości Stephena Daldry’ego została nominowana w najważniejszych kategoriach: Najlepszy Film, Najlepsza Aktorka (Kate Winslet), Najlepszy Reżyser (Stephen Daldry), Najlepszy Scenariusz Adaptowany (David Hare) i Najlepsze Zdjęcia (Chris Menges i Roger Deakins).

Kolejny triumf najnowszego filmu Danny'ego Boyle'a! Film otrzymał aż 9 nominacji do Oscarów 2009 w następujących kategoriach: Najlepszy Film, Najlepsza Reżyseria, Najlepszy Scenariusz Adaptowany, Najlepsze Zdjęcia, Najlepsza Muzyka, Najlepsza Piosenka "Jai Ho", Najlepsza Piosenka "Osaya", Najlepszy Montaż, Najlepszy Dźwięk, Najlepszy Montaż Dźwięku.

Historia legendarnego dowódcy Kedywu Armii Krajowej i zastępcy dowódcy AK, generała Augusta Emila Fieldorfa (pseudonim „Nil”), który kierował najważniejszymi akcjami w okupowanej w czasie II Wojny Światowej Warszawie. Dowodził m.in. zamachem na dowódcę SS i policji niemieckiej Franza Kutscherę, zwanego "katem Warszawy".

Film, który w ostatni weekend miał rekordowe otwarcie w Wielkiej Brytanii i zarobił ponad 1.000 000 funtów, w Polsce będzie można zobaczyć w kinach już 20 lutego. W Stanach Zjednoczonych film również cieszy się wielką popularnością, otworzył się na 3 miejscu box office'u, zarabiając w ciągu trzech dni ponad 20 mln dolarów."Krwawe Walentynki 3D" to jedna z najbardziej przerażających opowieści, która znów budzi się do życia. Koszmar z dawnych lat powraca, żeby terroryzować małe miasteczko, a wszystko to dzieje się w zupełnie nowym formacie.

Film reżysera kinowego hitu „Ja, robot” z Willem Smithem. Rewelacyjny, nakręcony z rozmachem thriller z genialną rolą Nicolasa Cage’a. Film, na którym widz paradoksalnie najbardziej będzie się bał wiedzy o tym, co się wydarzy. Czy nieświadomość jest rzeczywiście błogosławieństwem…czy może przekleństwem? Co ty byś zrobił, gdybyś znał najczarniejszą przyszłość?

Od dzisiaj w kinach „Gomorra” – szokująca opowieść o włoskiej mafii – jedna z najbardziej kontrowersyjnych adaptacji filmowych ostatnich lat, nagrodzona Grand Prix na tegorocznym festiwalu w Cannes i aż pięcioma nagrodami Europejskiej Akademii Filmowej. Autor literackiego pierwowzoru – Roberto Saviano, przebywa pod stałą ochroną karabinierów – za odważną powieść włoska mafia wydała na niego wyrok śmierci.