Film

Tegoroczny 9. Festiwal Filmów Latynoamerykańskich będzie piątą ogólnopolską edycją imprezy, której celem jest prezentowanie wszystkich wartościowych form filmowych powstających w Ameryce Łacińskiej, od kasowego kina rozrywkowego po dzieła autorskie i eksperymentalne. Zaprezentowanych zostanie 35 filmów, w tym sekcja konkursowa NOWE KINO AMERYKI ŁACIŃSKIEJ. Znajdzie się w niej 16 najciekawszych obrazów z ostatnich lat, w większości nie pokazywanych dotychczas w Polsce.
Wraz z pierwszym powiewem wiosny w repertuarze wydawniczym Epelpolu nieprzypadkowo pojawia się kolejna pozycja z serii Klasyki Kina Radzieckiego. Sześciopłytowe wydanie "Siedemnastu mgnień wiosny" już od 28 kwietnia w sklepach z niebanalnym dodatkiem w postaci książeczki o pozaekranowym życiu Stirlitza. Będzie między innymi o tym, jak as radzieckiego wywiadu ukradkiem karmił niemieckie dzieci i co z tego wynikło.
Charlotte (Trine Dyrholm) właśnie zostawiła swojego wieloletniego chłopaka Kristiana (Frank Thiel) i wprowadziła się do nowego mieszkania. Teraz żyje sama pośród kartonowych pudeł i gołych ścian, spędzając noce z przypadkowymi mężczyznami. Nie chce z nikim nawiązywać bliższych kontaktów; po jednorazowych przygodach rezygnuje z dłuższej znajomości. Piętro niżej mieszka transseksualna Veronica (David Dencik). Veronica całymi dniami ogląda ze swoim pieskiem amerykańskie telenowele, maluje usta błyszczykiem i goli wszelkie ślady męskości ze swojej twarzy i nóg.
Podczas własnego wesela Keren łamie nogę i nowożeńcy muszą zrezygnować z miesiąca miodowego na Karaibach, zadowalając się namiastką wakacji w drogim lecz fatalnie ulokowanym hotelu przy autostradzie w okolicach Tel Awiwu. Tajemnicza, ruda dziewczynka wychodzi z morza prosto w objęcia Batyi. Pogrążona w letargu i depresji od czasu rozstania z narzeczonym Batya, w towarzystwie dziewczynki czuje się zupełnie odmieniona, więc mimo licznych trudności postanawia się nią zaopiekować.
11 kwietnia w warszawskiej Fabryce Trzciny odbędzie się uroczysta gala XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Reklamy Kreatura 2007/2008. Jak co roku, zgłoszono do prestiżowych wyróżnień najlepsze dzieła sztuki reklamowej. W szranki stanie w tym roku również wyjątkowy cykl plakatów, które reklamowały kinową premierę najnowszego filmu Andrzeja Wajdy. Sama nominacja do nagrody Kreatura jest wielkim osiągnięciem, ponieważ swoje prace zgłaszają najznamienitsze agencje kreatywne, a ocenia je jury składające się ze światowych autorytetów kreacji i reklamy.
W pół wieku o opublikowaniu przez Dr. Seussa - amerykańskiego pisarza i rysownika, którego prawdziwe nazwisko brzmiało Theodor Seuss Geisel – jedna z jego najbardziej popularnych książeczek „Horton słyszy Ktosia!” trafia na ekran za sprawą producentów „Epoki lodowcowej”. Jest to film niezwykły, pierwszy raz bowiem pobudzające wyobraźnię dziełko Seussa stało się inspiracją do filmu animowanego komputerowo. Dzięki tej technologii HORTON SŁYSZY KTOSIA! okaże się najbardziej Seussowskim filmem w dziejach.
Young-soo wiedzie hulaszczy żywot właściciela jednego z nocnych klubów w Seulu. Gdy dowiaduje się, że cierpi na marskość wątroby, decyduje się przekazać interes wspólnikom i udaje się na leczenie do kliniki. Wkrótce odzyskuje zdrowie i zakochuje się w Eun-hee, która cierpi na ciężką chorobę płuc. Para postanawia zamieszkać razem w starym domu niedaleko sanatorium. Pewnego dnia Young-soo powraca do swojego dawnego trybu życia i zostawia chorą Eun-hee..
Przebacz to między innymi laureat Wrocławskiej Nagrody Filmowej 6. MFF Era Nowe Horyzonty i zdobywca nagrody za Najlepszy Debiut Aktorski na 31. FPFF w Gdyni. Fabularny debiut doświadczonego dokumentalisty i reportera – Marka Stacharskiego, autora m. in. takich produkcji jak Afrykańska Misja Święta (1997) czy Rozkaz (1996). Wzruszająca opowieść o trudnej miłości, jaka połączyła dwoje wrażliwych ludzi, którzy pewnego dnia spotkali się w jednym z najbardziej drastycznych momentów swojego życia.
Seks i miłość. Niektórzy nie szukają niczego innego i tylko TEGO potrzebują, inni TO odtrącają lub za TO płacą... Wszyscy jesteśmy w TO wmieszani. W czasie jednego popołudnia na Hampstead Heath rozgrywa się siedem historii. Rozwodzące się małżeństwo podczas spaceru z dzieckiem zastanawia się, jakim cudem w ogóle mogli być razem. Para gejów zmaga się z pytaniem: adoptować dziecko czy nie. Dwoje staruszków zdaje sobie sprawę, że byli w sobie zakochani czterdzieści lat temu…
23 maja 2008 rusza kolejna, VI – ta edycja Objazdowego Festiwalu Filmowego FILMOSTRADA. To niepowtarzalna okazja zaprezentowania kina na dobrym poziomie w miejscach, gdzie zazwyczaj ono nie dociera. FILMOSTRADA VI to filmy z prezentowane i nagradzane na Międzynarodowych Festiwalach, to dzieła uznanych mistrzów oraz filmowe eksperymenty.
Na 17 kwietnia firma Against Gravity Sp. z o.o. (organizator Festiwalu PLANETE DOC REVIEW) zaplanowała premierę na DVD filmu „Obóz Jezusa” w reż. Heidi Ewing, Rachel Grady. To już dziewiąty z serii tytułów kolekcji MAGAZYNU SZTUKI DOKUMENTU poświęconego Najlepszym Filmom Festiwalu PLANETE DOC REVIEW. Bohaterka filmu, pastor Becky Fisher należy do społeczności Ewangelików. Całą energię wkłada w organizowanie obozów wyznaniowych dla dzieci - „Kids on Fire”.
Sen Kasandry to trzymająca w napięciu opowieść o dwóch braciach (Colin Farrell, Ewan McGregor) i pokusach, które na nich czyhają, o namiętnościach, które nimi kierują i o żądzach, które doprowadzają do tragedii. Sen Kasandry to trzymająca w napięciu opowieść o dwóch braciach (Colin Farrell, Ewan McGregor) i pokusach, które na nich czyhają, o namiętnościach, które nimi kierują i o żądzach, które doprowadzają do tragedii.
„Alpha Dog” został zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Johnny Truelove, młody diler narkotykowy, porywa Zacka Mazursky’ego, piętnastoletniego brata swojego dłużnika. Po trzech dniach Zack traci życie. "Alpha Dog" opowiada ich historię. Ta dramatyczna i tragiczna opowieść o skutkach brutalnej kultury narkotykowej rozgrywa się na cichych przedmieściach San Bernardino Valley. Film, w który wpleciono wywiady z bohaterami, powstał w oparciu o prawdziwe wydarzenia z kilku pamiętnych dni, które nieodwracalnie odmieniły życie kilku amerykańskich nastolatków.
„Niemieckie niuanse” - to motto Tygodnia Kina Niemieckiego, który organizowany jest już po raz siódmy w Polsce przez Instytut Stosunków Zagranicznych (ifa) i organizacje mniejszości niemieckiej. W Gdańsku gości po raz czwarty, dzięki współpracy organizatorów z Kulturalnym Kolektywem Uniwersytetu Gdańskiego oraz Akademickim Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego „Alternator”.
By zadać kłam poniedziałkowej nudzie DKF Uniwersytetu Gdańskiego „Miłość Blondynki” oraz Cafe Delfin zapraszają do udziału w cyklu spotkań filmowych o wiele mówiącym tytule: Kino, Wino i Domino. Tytuł cyklu, choć w przewrotny sposób, trafnie określa charakter poniedziałkowych atrakcji: Kino - polskie, młode i niezależne; Wino - określa kameralny charakter spotkań, a Domino - niech stanowi elementem zaskoczenia.
Moving Baltic Sea to międzynarodowy festiwal przemieszczający się na żaglowcu przez wody Bałtyku. W trakcie podróży od Rostoku po Sankt Petersburg planowane są przystanki w Gdańsku, Kaliningradzie, Rydze oraz Narva-Jõesuu (Estonia). Moving Baltic Sea to międzynarodowy festiwal przemieszczający się na żaglowcu przez wody Bałtyku. W trakcie podróży od Rostoku po Sankt Petersburg planowane są przystanki w Gdańsku, Kaliningradzie, Rydze oraz Narva-Jõesuu (Estonia).
Zapraszamy na niecodzienny, bogaty cykl francuskich dokumentów. Specjalnie na ten cel wyselekcjonowanych z ostatnich dokonań kina dokumentalnego, nieczęsto nagradzanych na międzynarodowych festiwalach. Celem naszej akcji jest przybliżenie polskiej widowni osiągnięć i dziedzictwa francuskiego filmu dokumentalnego, który uznawany jest za jedno z najciekawszych zjawisk filmowych.
Miłośnikom futbolu proponujemy zestaw jednych z najbardziej emocjonujących spotkań w historii. Na kilka tygodni przed rozpoczęciem Euro 2008, ESPN Classic pokaże 20 najlepszych meczów rozegranych podczas finałów piłkarskich mistrzostw Europy. Ponadto, przypomnimy najwspanialsze mecze w historii pucharu UEFA, a na koniec udamy się do Anglii, by powtórnie przeżywać ekscytujący finisz rozgrywek ligowych sezonu 1988-89.
Poruszający dokument Teda Brauna to opowieść o Darfurze – dwukrotnie większej niż Polska zachodniej prowincji Sudanu, w której od ponad pięciu lat trwa krwawa wojna domowa. Na film składa się sześć historii bohaterów, którzy postanowili, że nie pozostaną obojętni wobec mających tam miejsce tragedii. Pochodzą oni z różnych zakątków świata, działają na różne sposoby i mają inne do tego możliwości.
Film skupia się na sylwetce Abu Ammara, biednego muzułmanina, byłego mudżahedina w Afganistanie. Abu Ammar mieszka w milionowym Zarqa, w drugiegim co do wielkości mieście Jordanii. Mieszka na tej samej ulicy, gdzie żył i dorastał Abu Musa al Zarqawi brutalny przywódca Al. Kaidy.
Poprzednie
Następne
Polityka Prywatności