Film

Film "Strajk", który wczoraj miał niemiecką premierę i spotkał się z gorącym przyjęciem publiczności, od 23 lutego będzie można oglądać w kinach w całej Polsce. Film w reżyserii Volkera Schlöndorffa, twórcy „Blaszanego bębenka”, opowiada poruszającą historię odważnej kobiety, która walcząc o godność, napisała epizod światowej historii, przyczyniając się do powstania Solidarności.
W dniu polskiej premiery (piątek, 2 lutego) „Drogi do Guantanamo” Amnesty International (AI) będzie namawiać widzów filmu Kina Luna (Warszawa, Marszałkowska 28, przy Placu Zbawiciela) do protestu przeciwko istnieniu więzienia w Guantanamo. W godzinach 16.00 - 18.00 przed kinem pojawią się postacie w charakterystycznych pomarańczowych kostiumach znanych z plakatu do „Drogi do Guantanamo” oraz flaga AI. Będzie można podpisać petycję w sprawie zamknięcia Guantanamo, a także poprawy sytuacji Jumaha al-Dossariego – obywatela Bahrajnu, jednego z więźniów Guantanamo.
Uroczysta premiera prasowa z udziałem ekipy i producentów filmu Hannibal. Po drugiej stronie maski odbyła się 31 stycznia w AMC Loews Lincoln Square w Nowym Jorku. Emocje wokół filmu rosną, tym bardziej, że w promocję filmu jest zaangażowan y legendarny producent 87 letni Dino de Laurentiis . Już teraz zapowiada on kolejny film o Hannibalu rozwijający wątek bliskiej relacji pomiędzy Lady Murasaki (Gong Li) a Hannibalem Leceterem (Gaspard Ulliel), który jest zarysowany w filmie Hannibal.
" Jeśli zaliczasz się do fanów Milczenia owiec i Czerwonego smoka musisz to zobaczyć. Ten film szokuje na wszystkich płaszczyznach. Hannibal. Po drugiej stronie maski to przerażająca podróż przez dorastanie potwora. Twórca Lectera, pisarz Thomas Harris, bada pochodzenie jednego z najbardziej popularnych bohaterów ekranu i pokazuje nam jego przerażający początek. Gra Gasparda Ulliel, dla którego będzie to rola przełomowa, sprawi, że ciarki przejdą wam po plecach. " Pete Hammond/Maxim
W ogóle nie znałem Natalie Portman. Zobaczyłem jej twarz na okładce Vogue albo innego podobnego czasopisma i uderzyło mnie jej podobieństwo do bohaterki uwiecznionej na jednym z ostatnich obrazów Goi: „Mleczarka”. Wtedy zacząłem się dowiadywać, kim ona jest”, wspomina Milos Forman
W imieniu Best Filmu informujemy, że "Córka botanika", film w reżyserii Daj Sijie (twórcy „Balzaka i małej Chinki”), 16 lutego trafi do kin w Polsce. W pięknej scenerii, nasyconej orientalną egzotyką rozgrywa się historia zakazanej miłości. Uczucia, za które trzeba będzie zapłacić najwyższą cenę.
Beyonce, znana wokalistka a obecnie odtwórczyni głównej roli w filmie Dreamgirls, pnie się po kolejnych szczeblach kariery. W ogłoszonych wczoraj nominacjach do tegorocznych Oscarów aż trzy wykonywane przez nią piosenki zostały nominowane w kategorii ‘Najlepsza Piosenka’ – są to ‘Patience’, ‘Love You I Do’ i aktualny singiel promujący soundtrack do tego filmu - ‘Listen’. Dodajmy, że sam film otrzymał najwięcej, bo aż 8 oscarowych nominacji, po tym jak kilka dni temu uhonorowano go 3 Złotymi Globami.
Miło mi poinformować, że zwycięzcą 6.Festiwalu Dobrych Filmów w Czechowicach-Dziedzicach zostało „Pachnidło” (nagroda publiczności). Co 4 uczestnik Festiwalu ten film uznał za najlepszy. „Pachnidło konkurowało z filmami „Jak we śnie”, „Cząstki elementarne”, „Sztandar chwały”, „Grbavica”, „Córka Botanika”, „Wiatr buszujący w jęczmieniu”, „Uśpione dziecko”, „Światła o zmierzchu”.
Już dzisiaj (piątek, 26 stycznia) w kinach pojawi się wyjątkowa opowieść o miłości i o wyborach, których trzeba dokonywać, by wytrwać w związku – film „Rozstania i powroty”, w reżyserii wybitnego brytyjskiego twórcy, Anthony’ego Minghelli („Angielski pacjent”, „Wzgórze nadziei”). Na ekranie zobaczymy m.in. Jude’a Low („Utalentowany pan Ripley”), Robin Wright Penn („Forrest Gump”) oraz Juliette Binoche („Niebieski”, „Angielski pacjent”).
Niektórym wydaje się, że niezależne kino to wynalazek ostatnich czasów. Tak jest, jeśli uważamy je za twórczość nastawioną na komercyjną dystrybucję. Jednak gdy rozumiemy je jako realizację własnych pasji odkrywamy, że niezależne kino istnieje od… narodzin kina. Najstarsze polskie filmy amatorskie prezentowane były na światowych festiwalach Filmowych już w latach 30tych.
Jak wyglądała młodość najsłynniejszego seryjnego mordercy-kanibala w historii? Co wzbudziło w nim nieludzką ciekawość zbrodni? Czy młody Hannibal budził się w ciemnościach słysząc ryk zarzynanych owiec? Hannibal. Po drugiej stronie maski, oparty na powieści Thomasa Harrisa pod tym samym tytułem, to historia narodzin potwora.
Z przyjemnością informujemy, że najnowszy film twórcy „Hellboy’a” Guillermo Del Toro, zdobywca Złotej Żaby podczas ostatniego Camerimage, otrzymał aż sześć nominacji do Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej. „Labirynt Fauna” powalczy o Oscara w następujących kategoriach: Najlepszy Film Nie anglojęzyczny, Najlepsze Zdjęcia, Najlepsza Scenografia, Charakteryzacja, Muzyka oraz Najlepszy Scenariusz Oryginalny.
Madeinusa podczas pierwszych 16 dni zgromadziła w Warszawie ponad 5666 widzów pomimo ograniczonej dystrybucji na dwóch kopiach. Następny tydzień to ostatnia szansa na obejrzenie filmu w stolicy. Jeżeli nie mieliście jeszcze okazji go zobaczyć, zapraszamy! Pierwszy od 35 lat peruwiański film na polskich ekranach zainteresował nie tylko kinomanów, lecz także osoby zainteresowane odległymi zakątkami naszej planety.
Nie od dziś wiadomo, że Anthony Minghella – twórca takich filmów, jak „Wzgórze nadziei” czy „Angielski pacjent”, przywiązuje ogromną wagę do muzyki. Dźwięk w jego filmach nie tylko towarzyszy obrazowi, ale uzupełnia go, tworzy z nim jedną całość. Często muzyka inspiruje reżysera, który słucha jej już podczas pisania scenariusza. Było to widać szczególnie w przypadku „Utalentowanego pana Ripleya”. Muzyka pełniła tu kluczową rolę, a płyta ze ścieżką dźwiękową biła rekordy popularności.
W ubiegłotygodniowym, piętnastym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wziął czynny udział Stanisław Tym vel Ryszard Ochódzki. Reżyser, scenarzysta i odtwórca głównej roli w filmie „Ryś”. W studiu telewizyjnej Dwójki przekazał na aukcję prawdziwy i niezwykle zagadkowy rekwizyt z wchodzącego na ekrany już 9 lutego filmu. Prezent Stanisława Tyma to witraż, na którym widnieją bohaterowie filmu oraz tajemniczy napis:
Peter Webber będzie gościem na polskiej premierze swojego najnowszego filmu Hannibal. Po drugiej stronie maski. Polska premiera filmu odbędzie się 19 lutego w Warszawie. Peter Webber jest reżyserem osławionej Dziewczyny z perłą z udziałem Colina Firtha i Scarlett Johansson, która okazała się olbrzymim sukcesem zdobywając 3 nominację do Oscara, 2 nominacje do Złotego Globu i 10 nominacji do nagród BAFTA.
Reżyser głośnego „Nadzoru”, Wiesław Saniewski, który powrócił w wielkim stylu „Bezmiarem sprawiedliwości” (film znajdzie się w polskich kinach 9. marca 2007 roku), znakomicie przyjętym przez krytyków na ostatnim Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, przygotowuje wysokobudżetową, międzynarodową koprodukcję, zatytułowaną „Sąd ostateczny”.
Wielka cisza, obraz wyróżniony Europejską Nagrodą Filmową dla najlepszego dokumentu 2006 roku, trafi na ekrany polskich kin 2 lutego 2007 roku. Uroczysta premiera planowana jest 29 stycznia. To pierwszy w historii film opowiadający o życiu wewnątrz zakonu kartuzów w Alpach Francuskich. Surowy dokument w swej czystej formie bliski jest spokojnemu, medytacyjnemu życiu w klasztornych murach. Reżyser Philip Gröning otrzymał pozwolenie na realizację filmu po dziewiętnastu latach starań.
Zdobywca Srebrnego Niedźwiedzia na 56. Festiwalu Filmowym w Berlinie. Szokujący film Michaela Winterbottoma („Aleja snajperów”, „In This World”), ujawniający prawdę o okrytym złą sławą więzieniu w bazie wojskowej w Guantanamo. Warto zobaczyć to, czego nawet nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić, a z czym mogliśmy mieć więcej wspólnego niż nam się wydaje...
Jeden z najlepszych i najpopularniejszych polskich plakacistów – Andrzej Pągowski, zdobywca dziesiątek nagród, autor plakatów teatralnych, filmowych, okładek książkowych, płytowych, scenografii i kampanii reklamowych, ponownie projektuje plakat dla Stanisława Tyma. To Pągowski bowiem był autorem sławnego i wymownego afiszu do „Misia” Stanisława Barei. Artysta tak wspomina tamtą pracę: „Miś” powstawał w czasach, kiedy kretynizmów w naszym kraju było co niemiara. Byli jednak tacy, którzy uważali, że to, co się dzieje, jest normalne.
Poprzednie
Następne
Polityka Prywatności