
Kontynuacja jednego z najbardziej przerażających horrorów wszechczasów! Dwadzieścia lat temu w miasteczku Newt w Teksasie doszło do potwornej masakry. Patologiczna rodzina Sawyerów zwabiała turystów, a następnie mordowała ich z niespotykaną brutalnością. Najokrutniejszym z nich był niejaki „Leatherface”, wyposażony w piłę mechaniczną i noszący na głowie maskę zrobioną z ludzkiej skóry. Sawyerowie zostali zlinczowani i zabici przez okolicznych mieszkańców. Przy życiu ostało się jednak jedno dziecko z pokręconej rodziny – dziewczynka o imieniu Heather, która została potajemnie przygarnięta przez Gavina i Arlene, okolicznych mieszkańców.

Jednym z największych zwycięzców zakończonego właśnie Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Amsterdamie okazał się „Sugar Man” - pasjonująca opowieść o losach zapomnianego przez świat muzyka. Musiało upłynąć blisko 30 lat i potrzeba było niezwykłego uporu dwóch zagorzałych wielbicieli, aby wyjaśnić zagadkę jego zniknięcia w latach 70.

„Zabić, jak to łatwo powiedzieć” to najnowszy film, który powstał dzięki współpracy i wzajemnemu zaufaniu reżysera Andrew Dominika i Brada Pitta. Obaj poznali się na planie poprzedniego filmu Dominika: westernu (lub jak też niektórzy wolą –antywesternu) „Zabójstwo Jesse’ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda”. W przypadku najnowszego filmu sprawy potoczyły się błyskawicznie: reżyser SMSem wysłał Pittowi propozycję udziału, od razu skazując to na niepowodzenie. Jednak Brad Pitt zgodził się od razu – nie tylko zagrać główną rolę, ale też wyprodukować film.

Trzecia edycja American Film Festival dobiegła końca. Podobnie jak podczas dwóch pierwszych edycji, festiwalowa publiczność oddawała głosy na najlepsze filmy w sekcjach Spectrum oraz American Docs. Na uroczystej gali poznaliśmy laureatów plebiscytu. Spośród 16 filmów fabularnych autorstwa niezależnych amerykańskich twórców widzowie wybrali Na własne ryzyko (Safety Not Guaranteed, 2012) Colina Trevorrowa - kameralną, pełną uroku komedię romantyczną o początkującej dziennikarce i sprzedawcy, który szuka kompana do podróży w czasie, z Markiem Duplassem i Aubrey Plaza w rolach głównych.

„Mój rower” ze znakomitym Arturem Żmijewskim i wybitnym jazzmanem - Michałem Urbaniakiem wygrał tegoroczny 24. Polish Film Festival in America. „Mój rower” w reżyserii Piotra Trzaskalskiego został uznany najbardziej interesującym filmem fabularnym festiwalu, przyznano mu Nagrodę Złotych Zębów. Jury wybrało go spośród takich tytułów jak „Yuma”, „Obława” czy „Wymyk”. Film zaskoczył samych organizatorów – zachwycona publiczność wymogła na nich dodatkowe, nieprzewidziane pokazy. Widzowie w Polsce są równie spragnieni tytułu - „Mój rower” jest najpopularniejszym polskim filmem weekendu, a wynikami otwarcia wyprzedził „Obławę” czy „Pokłosie”.

W miniony weekend ostatnia część kultowej Sagi – „Saga Zmierzch: Przed Świtem. Część 2.” – wyznaczyła nowy rekord otwarcia: do kin wybrało się 420 tys. widzów! To daje tej części miano najchętniej oglądanego filmu w weekend premiery w 2012 roku – dopiero za nią plasują się „Skyfall“ (390 tys. widzów) oraz „Jesteś Bogiem” (370 tys. widzów).

Wielu baśniowych bohaterów na ekranach Cinema City to gwarancja udanych Mikołajek! Od 6 aż do 9 grudnia na najmłodszych widzów czekać będzie Mikołaj, słodkie niespodzianki i przedpremierowe pokazy filmu „Strażnicy marzeń”. Spędź Magiczne Mikołajki tylko w Cinema City i przekonaj się, czemu pojawił się Królik Wielkanocny!

Ten film dostał całkiem pokaźną reklamę, głównie za sprawą znanych aktorów i scenariusza znanego piosenkarza Nicka Cave’a. To bardzo amerykański film w każdym sensie tego słowa. Już takie były. Czy więc wystarczą wam dobrzy aktorzy i w miarę mocna historia? Mi nie do końca.

Zapraszamy do obejrzenia polskiego zwiastuna filmu „Wesele w Sorrento”, romantycznej komedii nagrodzonej Oscarem Susanne Bier z Piercem Brosnanem i Trine Dyrholm w rolach głównych. To niepoprawnie optymistyczna opowieść o tym, że czasem wszystko się zaczyna, kiedy myślimy, że już po wszystkim. „Wesele w Sorrento” to kino gatunkowe w najczystszej postaci, niczym „Mamma Mia!”, tyle że z błyskotliwym scenariuszem, jak pisała krytyka. W efekcie powstała brawurowa opowieść ze świetnie nakreślonymi postaciami, pełna pikantnych dialogów i humoru.

OKO NA BAŁKANY– to przestrzeń współczesnego kina bałkańskiego. To program cyklicznych wydarzeń filmowych, przedstawiających polskiemu widzowi, dynamicznie rozwijające się kinematografie w tym kulturowym tyglu. Bałkany geograficznie zawierają w sobie Serbię, Bośnię i Hercegowinę, Bułgarię, Rumunię, Grecję, Chorwację, Czarnogórę i Macedonię – cały wachlarz państw – który stanowi o bogactwie i różnorodności kulturowej.

Już od dzisiaj w polskich kinach „Comic-Con Epizod V: Fani kontratakują” Morgana Spurlocka, twórcy głośnego „Super Size Me”. To opowieść o największym w Stanach Zjednoczonych festiwalu poświęconym popkulturze. To, co zaczęło się w 1970 roku w San Diego jako skromny konwent fanów komiksu (przyjechało niecałe 200 osób), stało się w Ameryce najważniejszym popkulturowym wydarzeniem roku, przyciągającym ponad 140 000 fanów i skupiającym uwagę najbardziej dochodowych gałęzi rozrywki. To właśnie tam, a nie na jednym z prestiżowych festiwali filmowych, Peter Jackson pokazał światu pierwsze fragmenty swojego „Hobbita” na kilka miesięcy przed premierą.

Już 29 listopada startuje kolejna odsłona Ladies Night. Tym razem będzie elektryzująco, kobieco i w hollywoodzkim stylu! Na wszystkie panie – oprócz niespodzianek i prezentów – czeka również przedpremierowy pokaz filmu „Żądze i pieniądze”. Listopad jeszcze nigdy nie był tak gorący. Przyjdź już w czwartek, 29 listopada i przekonaj się, czego tak naprawdę pragną kobiety!

Maciej Żak po "Rozmowach nocą" wraca z doskonałym kinem gatunkowym - thrillerem "Supermarket". W tym filmie zło jest na wyciągnięcie ręki, jak każdy inny towar... Myślałeś, że to dom był zły? Nie widziałeś "Supermarketu". 12 godzin, które nie są normalnym dniem w supermarkecie, szef ochrony, który skrywa brutalną przeszłość i rozmowa, która nie jest zwyczajnym ultimatum. Supermarket - niezwykły thriller pełen pozornie błahych wydarzeń, których konsekwencji nie sposób przewidzieć.

Majstersztyk reżyserski Bena Afflecka trafia przedpremierowo na ekrany wybranych kin Cinema City w całej Polsce! Szpiegowski thriller – „Operacja Argo” – zawita do Cinema City już w tę sobotę, 24 listopada. Przyjdź i jako pierwszy osądź, jak Ben Affleck sprawdził się w roli reżysera i jednocześnie głównego bohatera.

Na ten film trafiłam przez zupełny przypadek, przy okazji oglądania wywiadu z Kristen Stewart, która wspominała swoje mniej znane filmy. Stewart to dzisiaj jedna z najbardziej rozpoznawalnych aktorek na świecie, ale mimo wszystko mało ludzi wie, że gra w filmach od lat. Także takich głośnych, chociaż „Zathura” raczej do nich nie należy. Ale samemu filmowi warto jest dać szansę, bo jest autentycznie uroczy, przygodowy, chociaż bardziej dla młodszych (szkolnych) widzów.

Już 29 listopada startuje kolejna odsłona Ladies Night. Tym razem będzie elektryzująco, kobieco i w hollywoodzkim stylu! Na wszystkie panie – oprócz niespodzianek i prezentów – czeka również przedpremierowy pokaz filmu „Żądze i pieniądze”. Listopad jeszcze nigdy nie był tak gorący. Przyjdź już w czwartek, 29 listopada i przekonaj się, czego tak naprawdę pragną kobiety!

Kiedy pisze się o filmach dokumentalnych, w których nie występują gwiazdy i celebryci współczesnego kina, uwaga najczęściej skupia się na temacie i reżyserze. Nie inaczej jest w przypadku „Comic-Con Epizod V: Fani kontratakują”. Wszystkie notki informacyjne mówią o tym, że to film portretujący fenomen imprezy w San Diego, będącej jednym z największych festiwali popkultury na świecie i że jego twórcą jest Morgan Spurlock, autor głośnego przed kilku laty „Super Size Me”. Tylko, że przy „Comic-Con” pomagała mu cała drużyna superbohaterów kina.

25 listopada o godz. 18:00 KINO KC zaprasza na nietypową biografię Wolfganga Amadeusza Mozarta, okiem czeskiego geniusza Milosa Formana – film „Amadeusz”. Jest to ostatni pokaz z cyklu PORTRETY FILMOWE w KINIE KC. "Zrozumiałem, że Mozart to nie jasnowłosy anioł na marmurowym piedestale, ale istota pełna sprzeczności" - MILOS FORMAN.

„Mój rower” ze znakomitym Arturem Żmijewskim i debiutującym Michałem Urbaniakiem, wynikami otwarcia prześcignął „Obławę” i „Pokłosie”. Podczas pierwszego weekendu film obejrzało niemal 53 tysiące widzów. To dowód na to, że widzowie spragnieni są lżejszego, komediowego tonu i filmowej prawdy. „Mój rower” jest opowieścią na serio, ale nie do końca - łączy w sobie powagę i żart. „Jest filmem, w którym jest wszystko. Temat jest jak najbardziej poważny, ale przedstawiony ze szczyptami uśmiechu, dowcipu” – mówi Artur Żmijewski.

Gwiazdorska komedia kryminalna Stephena Frearsa, twórcy nagrodzonych trzema Oscarami „Niebezpiecznych związków”, nominowanego do nagrody Akademii za „Królową”. Beth (Rebecca Hall) rzuca karierę striptizerki na Florydzie i rusza na podbój Las Vegas, podejmując pracę w kasynie. Jej niezwykły talent do liczb i nietuzinkowa uroda zwracają uwagę Dinka (Bruce Willis) - speca od zakładów bukmacherskich. Proponuje Beth posadę u siebie.