
Noc Krótkich Filmów, czyli święto krótkiego metrażu, 1 czerwca w kinach studyjnych w całej Polsce. Noc Krótkich Filmów, to pierwsza tego typu artystyczna inicjatywa. Po raz pierwszy na dużym ekranie, w tym samym dniu i o tej samej porze, w kinach studyjnych w całej Polsce będzie można zobaczyć produkcje Studia Munka. Pierwsze krótkometrażowe filmy fabularne absolwentów szkół filmowych.

Simon i Hanna są parą od 20 lat. Mieszkają w Berlinie. Są atrakcyjni, modni, dojrzali, bezdzietni i mocno stąpający po ziemi. Romanse, pragnienie posiadania dzieci, wspólne mieszkanie, ucieczki i powroty: to wszystko już było. Kochają się i świetnie rozumieją, ich życie wypełnione jest działaniem, a jednak oboje czują pustkę. Kiedy spoglądają w przyszłość, widzą tylko niepewne jutro, te same czynności, te same twarze. Ten stan trwa do dnia, w którym oboje, nie wiedząc o swoich czynach, zakochują się w tym samym mężczyźnie, Adamie.

O dziwo, ta ostatnia część serii jest zdumiewająco wprost inteligentna. Fakt, żarty dalej pochodzą z toalety, ale znacznie więcej jest tych mądrych, bardzo wnikliwych i prawdziwych spostrzeżeń co do dorosłego życia. W przeciwieństwie do poprzednich – mocno obrzydliwych części – ta naprawdę zostaje w pamięci. I chyba nawet bardziej tych dorosłych widzów.

Już w najbliższy piątek (25.05) na ekrany kin wejdzie film „UWODZICIEL” na podstawie skandalizującej książki „Bel Ami” Guya de Maupassanta. Choć powieść opublikowano w 1885 roku, po dziś dzień poraża swoją aktualnością. Wizja świata jaką przedstawiał autor, uczeń Flauberta i wyznawca Schopenhauera, jest bardzo pesymistyczna – dla władzy, seksu, pozycji społecznej i pieniędzy ludzie zrobią wszystko. Na ekranie: Uma Thurman, Christina Ricci, Kristin Scott Thomas i Robert Pattinson.

Już w najbliższy piątek na ekranach polskich kin zadebiutuje film „Jiro śni o sushi”. To fascynujący portret 85-letniego Jiro Ono, właściciela najmniejszej restauracji świata, która otrzymała trzy gwiazdki w prestiżowym rankingu Michelina i niekwestionowanego mistrza sushi. Reżyser filmu David Gelb poznał Jiro, gdy wspólnie z krytykiem kulinarnym Yamamoto, wziął udział w wyprawie szlakiem najlepszych restauracji sushi w Tokio. Tak odkrył słynną Sukibayashi Jiro i spróbował najsmaczniejszego sushi w swoim życiu.

Pierwowzór opowieści o ludziach, którym splatają się losy ustanowił przed niemalże dekadą film „To właśnie miłość”. On też wyznaczył niedościgniony poziom, którego, przynajmniej do tej chwili, nie dosięgnęły inne, podobne filmy. Ten można z powodzeniem obejrzeć, można się wzruszyć i ubawić, chociaż na pewno żadnej rewolucji nie ma. Ot kino dla każdego, do rozrywki i chwili refleksji. Ale to też bardzo dużo, bo w kinie zalanym niejednokrotnie przez filmowe szambo, naprawdę trudno jest o coś mądrego.

Cineman.pl to jedyny internetowy serwis VOD w Polsce oferujący filmy w rozdzielczości 720p. W maju 2012 roku poszerzona została biblioteka tytułów dostępnych w jakości HD i już 150 filmów z oferty portalu można obejrzeć w wysokiej jakości. Wielbiciele kina coraz chętniej wybierają filmy w wysokiej rozdzielczości, o czym świadczy coraz większa liczba sprzedawanych płyt Bluray oraz telewizorów HD. Coraz więcej polskich internautów korzysta z łączy o przepustowości min. 5Mbit/s, która umożliwia płynne oglądanie filmów w jakości HD.

Weź udział w konkursie, prześlij nam najsprytniejsze sposoby na udowodnienie komuś zdrady i wygraj ciekawe książki!
Są rozczarowani, stracili zaufanie do partnerów, podejrzewają ich o cudzołóstwo. Zranione żony i wściekli mężowie wynajmują prywatnych detektywów, by udowodnić swoim drugim połówkom zdradę.

Robert Pattinson ma już dość łatki „zakochanego wampira”. Coraz częściej wybiera role, które przeczą jego dotychczasowemu wizerunkowi. We wchodzącej na ekrany kin ekranizacji powieści Guya de Maupassanta („Uwodziciel” w kinach od 25 maja) wciela się w postać bezwzględnego karierowicza. Już niedługo także międzynarodowa publiczność zobaczy go w najnowszym dziele Davida Cronenberga pt. „Cosmopolis” (polska premiera 22 czerwca). Film jest jednym z największych faworytów 65. MFF w Cannes.

„2 dni w Nowym Jorku” to owacyjnie przyjęta na festiwalu w Sundance kontynuacja „Dwóch dni w Paryżu”. Po rozstaniu z Jackiem, Marion (Julie Delpy) przenosi się do Nowego Jorku, gdzie, przygotowując wystawę swoich fotografii, poznaje słynnego prezentera radiowego Mingusa (Chris Rock). Wszystko zdaje się ich dzielić, ale to właśnie w ramionach obdarzonego wyjątkowo ciętym dowcipem gwiazdora eteru ponętna Francuzka znajdzie pocieszenie po miłosnym zawodzie.

Ten film do doskonały dowód na to, że pewne opowieści nie powinny być tworzone w seriach. Część pierwsza była kinową przyjemnością, część druga lekkim zmęczeniem. Część trzecia, w zasadzie powtarzająca znane już sceny, jest dość trudna w odbiorze, chociaż być może całość zrekompensuje przyjemne zakończenie.

Ile można jeszcze oglądać filmów o asteroidach, kometach, planetach pędzących na zagładę Ziemi? Okazuje się, że dużo, bo to motyw doskonale sprzedawalny. Fanów katastroficznego kina jest na naszym świecie bardzo dużo, nawet tego znacznie słabszego, w telewizyjnej wersji.

„Pierwszy raz wychodząc z kina widziałam tyle wzruszonych twarzy i milczących ludzi”, „film strasznie mną wstrząsnął”, „świetny”, „daje do myślenia” , „kocham ten film” - „Nad życie” – film o Agacie Mróz wywołuje bardzo gorące emocje wśród widzów.

Są rozczarowani, stracili zaufanie do partnerów, podejrzewają ich o cudzołóstwo. Zranione żony i wściekli mężowie wynajmują prywatnych detektywów, by udowodnić swoim drugim połówkom zdradę. Program „Zdrada” s. 9 od 21 maja 2012 roku, od poniedziałku do piątku o godz. 23:00 na Zone Reality.

Tajemnica, krew i metalowe pazury. SciFi Universal wraca wiosną z kolejną dawką emocji. Do ramówki powraca niesamowity serial „Być człowiekiem”! Jak wieść normalne życia będąc wampirem, wilkołakiem i duchem? Odpowiedzi można szukać w każdą środę o godzinie 22:00 tylko na SciFi Universal. Kto jeszcze nie widział serialu, będzie miał okazję nadrobić zaległości. Przypominamy sylwetki bohaterów, dla któ-rych każdy powinien obejrzeć ten serial.

Restauracja Jiro Ono to legendarne miejsce w samym sercu Tokio, gdzie serwowane jest wyłącznie sushi. Za najwyższą jakość płaci się tu astronomiczne ceny, a mimo to na rezerwację stolika trzeba czekać wiele tygodni. Ale Jiro poświęcił swojej restauracji i poszukiwaniu doskonałego smaku całe życie.

Piąta edycja festiwalu filmowego Kameralne Lato już w czerwcu. Jeszcze do 25.05 organizatorzy czekają na zgłoszenia do konkursu. Atmosfera mistrzostw udziela się także miastu Radom. Już po raz drugi festiwal filmowy Kameralne Lato nawiązuje rozgrywek piłkarskich. Dwanaście najlepszych polskich filmów krótkometrażowych z ostatniego roku, które zakwalifikuje się do konkursu głównego, zostanie drogą losowania przydzielone do czterech grup: A, B, C i D. Jury (m.in. aktorka Anna Mucha, reżyser Jarek Kupść, montażysta Rafał Listopad) po prezentacji każdej grupy, będzie omawiało poszczególne filmy oraz przekonywało widzów na jaki film powinni zagłosować.

Ten film robi ogromną krzywdę doskonałym książkom Patricii Conrwell. To przecież doskonałe kryminały, wciągające, angażujące, trzymające w napięciu. Najwyraźniej Cornwell nie ma szczęścia do adaptacji, bo cały ten film wypada blado, słabo, nieciekawie. Zdecydowanie lepiej czytać niż oglądać.

Pierwszy film fabularny: „Czwarty wymiar” – "The Fourth Dimension" - koprodukcja Vice Films, Grolsch Film Works i polskiej firmy produkcyjnej Akson Studio- jest trylogią autorstwa trzech reżyserów z różnych stron świata: Harmony Korine’a, Aleksieja Fedorczenki i Jana Kwiecińskiego. Każdy z nich nakręcił 30-minutowy film na podstawie szkicu autorstwa Eddy’ego Morettiego, realizatora z VICE Films, w którym zabiera swojego bohatera w podróż zmieniającą jego sposób postrzegania świata i samego siebie. Każdy z nich zaproponował własne spojrzenie na „czwarty wymiar”.

„Jesteś Bogiem” laureatem tegorocznej Nagrody Internautów Wirtualnej Polski. Produkcja Leszka Dawida zdeklasowała konkurencję, zdobywając w plebiscycie na najlepszy film Gdynia Film Festival aż 7607 ze wszystkich 8558 oddanych głosów! Premiera wyczekiwanego od blisko dekady filmu o legendarnej grupie Paktofonika, nie tylko w oczach krytyków uchodzi za jedno z najważniejszych wydarzeń tegorocznego Gdynia Film Festival. Opinię tę podzielają także internauci, którzy swoimi głosami przyznali „Jesteś Bogiem” Nagrodę Internautów Wirtualnej Polski dla najlepszego obrazu Festiwalu.