
Marieke ma dwadzieścia lat i lubi starszych - żeby nie powiedzieć starych - panów. To, jak sama mówi, jej przyjaciele, kochankowie. Film o niej jest śliczny, trochę smutny, trochę zabawny, wzruszający.

Film jest tak pozytywny, sympatyczny i rodzinny, że aż trudno to wytrzymać; a jednak nie sposób źle się na nim bawić. Jest tu dużo całkiem udanych żartów, sporo zręcznie uchwyconych zabawnych drobiazgów i demoniczna Kirstin Scott Thomas.

Typowy niskobudżetowy film dla nastolatków, chociaż przyznać trzeba, że ma swoje momenty. Jeśli film zrobiony tak niskim kosztem potrafi zaskoczyć, już trzeba uznać go za udany. Bo przecież wiele podobnych nie dało rady zbudować chociażby najmniejszego napięcia.

Robert Pattinson („Saga Zmierzch”, „Twój na zawsze”) w roli czarującego uwodziciela uwikłanego w NIEBIEZPIECZNE ZWIĄZKI z trzema pięknymi kobietami. Młody, ubogi i niezwykle przystojny George (Robert Pattinson) przyjeżdża do Paryża. Miasto aż kipi od przepychu, zepsucia i, przede wszystkim, wielkich pieniędzy. Mężczyzna postanawia za wszelką cenę wejść do lepszego świata i zrobić karierę. Dzięki swojemu urokowi, pewności siebie i umiejętnie sterowanym intrygom wkrótce udaje mu się znaleźć w samym środku paryskiej elity.

Już 11 kwietnia rozpoczną się zdjęcia do historycznego serialu szpiegowskiego „Szpiedzy w Warszawie” - pierwszej wspólnej produkcji fabularnej TVP i BBC. TVP i BBC rozpoczynają pierwszą w historii wspólną produkcję fabularną - historyczny serial szpiegowski „Szpiedzy w Warszawie” na podstawie światowego bestsellera Alana Fursta pod tym samym tytułem. Scenariusz serialu napisali Dick Clement i Ian La Frenais, autorzy m.in. scenariusza do „The Commitments” Alana Parkera.

„SHE MONKEYS” to współczesny western o władzy, kontroli, napięciu seksualnym i zawiłościach dorastania. Spotkanie głównych bohaterek - Emmy i Cassandry - rozpoczyna relację pełną fizycznych i psychicznych wyzwań, prowadzi do gry bliskości, sił i wytrzymałości, a wreszcie do przemocy. Film był wielokrotnie nagradzany m.in. na Tribeca Festival i Festiwalu w Goteborgu, a niedawno otrzymał także prestiżową nagrodę Złotego Żuka za Najlepszy Film i Najlepszą Reżyserię, przyznawane przez Szwedzki Instytut Filmowy. W załączeniu znajdą Państwo presskit filmu.

„Titanic” Jamesa Camerona wszedł na ekrany kin w 1997 roku. Niemal natychmiast stał się kultową historią miłosną. Film zdobył nie tylko rzesze fanów, ale i rekordową liczbę nominacji do Oscara (aż jedenaście). Na całym świecie zarobił niemal dwa miliardy dolarów. W kwietniu 2012 roku, sto lat po katastrofie i piętnaście lat po premierze, do kin wejdzie trójwymiarowa wersja wielkiego hitu.

Omar Sy po wielkim komercyjnym oraz artystycznym sukcesie filmu „Nietykalni” i Cezarze za najlepszą rolę męską może przebierać w ofertach. Nic dziwnego, że aktor zdecydował się na udział w najnowszym filmie prawdziwego wizjonera kina Michela Gondry'ego. Reżyser „Zakochanego bez pamięci” zaproponował Sy rolę u boku jednej z najpopularniejszych francuskich aktorek – uwielbianej od czasu jej roli w „Amelii” Audrey Tautou.

Nadciąga prawdziwa gratka dla wielbicieli pięknych kobiet, słonecznych klimatów i dynamicznej akcji. Trwają zdjęcia do polskiego serialu o ratownikach, który ma stać się hitem wiosenno-letniego sezonu. Tym razem przystojni, ubrani w stroje kąpielowe i wyposażeni w bojki ratownicy patrolować będą nadwiślański brzeg!

Akcja marketingowa filmu dawała jasno do zrozumienia, że oto oglądać będziemy opowieść tak popularną i kultową, jak co najmniej słynny „Zmierzch”, który od lat przecież wywołuje na całym świecie istne szaleństwo. Niestety w przeciwieństwie do „Zmierzchu”, trudno jest tutaj mówić o sprawnym, wciągającym filmie. Coś zawodzi.

Rozpowszechnienie sprzętu video spowodowało, że dziś prawie każdy może mieć do niego dostęp. Każdy może kręcić filmy i wiele osób to robi... Sęk w tym, że nie zawsze wychodzi to tak, jakbyśmy tego chcieli. Często brakuje nam wiedzy potrzebnej do tego, by nasz "domowy", "amatorski" filmik wyglądał trochę lepiej. Uniwersytecka Kronika Filmowa i Kulturalny Kolektyw Uniwersytetu Gdańskiego dają możliwość zdobycia podstaw kręcenia filmów na cyklu wykładów i ćwiczeń praktycznych.

Niełatwo jest być kryminalistą. Niełatwo zachować zimną krew, gdy jedzie się z gazem dociśniętym do dechy, w samochodzie pełnym pieniędzy i z martwym kumplem na tylnym siedzeniu. Przekonuje się o tym Driver (Mel Gibson) próbując uciec policyjnej obławie. Gdy przebicie się przez graniczny mur wprost do Meksyku, nie rozwiązuje jego problemu, sprawa wydaje się przegrana. Mężczyzna zostaje osadzony w nietypowym więzieniu, w którym toczy się niemal normalne życie.

W ramach tegorocznej edycji Festiwalu Filmów Afrykańskich AfryKamera 2012 zapraszamy na sekcję RYTMY AFRYKI, czyli pokazy dokumentów muzycznych w ramach, których pokażemy najciekawsze filmy z gatunku z ostatnich 2 lat. Jest to znakomity sposób na muzycznie spędzony piątek. Szczególnie polecamy muzyczną wędrówkę w historię języka afrykanerskiego i jej nieznanego kreolskiego pochodzenia w dokumencie „Afrikaaps” i alternatywny film drogi przedstawiający losy nigeryjskiej śpiewaczki Hussey, która wpłynęła na losy Nigryjczyków namawiając ich do masowej emigracji czyli „Krzyk gołębicy”.

Na Cineman.pl w wiosennej ofercie filmowej będzie można zobaczyć „Elitę zabójców” z Jasonem Stathamem, Clivem Owenem i Robertem De Niro. W kwietniu również ma swoją premierę najnowszy film Davida Cronenberga „Niebezpieczna metoda” z Keirą Knightley oraz Michaelem Fassbenderem. Wśród propozycji znajdzie się także nominowana do Złotego Globu komedia „Pół na pół” ze świetną rolą Josepha Gordon-Levitta.

Dobiegło końca głosowanie polskich dziennikarzy w pierwszej edycji Nagród Węże, które oceniły najgorsze dokonania w polskiej kinematografii w 2011 roku. Nagrodę główną, Wielkiego Węża, otrzymał film "Wyjazd integracyjny". Najwięcej wyróżnień zdobyła superprodukcja "1920 Bitwa Warszawska", w tym trzy powędrowały do grającej w tym filmie główną rolę Nataszy Urbańskiej - każda jej nominacja zmieniła się w nagrodę.

"Jiro śni o sushi" to fascynujący dokument o 85-letnim Jiro Ono, właścicielu najmniejszej restauracji świata, która otrzymała trzy gwiazdki w prestiżowym rankingu Michelina. Restauracja Jiro Ono to legendarne miejsce w samym sercu Tokio, gdzie serwowane jest wyłącznie sushi. Za najwyższą jakość płaci się tu astronomiczne ceny, a mimo to na rezerwacje stolika trzeba czekać wiele tygodni.

Prezentujemy polski zwiastun najnowszej rewolucyjnej adaptacji "Wichrowych wzgórz", która trafi na ekrany polskich kin 20 kwietnia. To historia wielkiej namiętności Catherine i Heathcliffa. Opowieść o pożądaniu, okrucieństwie, zazdrości, bólu i zemście. O wszystkim tym, co w miłości najsilniejsze i najbardziej pierwotne. Bez niepotrzebnych słów. Pośród zamglonych wrzosowisk Yorkshire.

Wytwórnia Asylum odnalazła swoją niszę. Produkują filmy tańsze niż te najtańsze, oparte na efektach specjalnych zrobionych na domowym PC-ecie, według scenariusza który stanowi zlepek podobnych, ale znacznie lepszych filmów. Ale – o dziwo – ich filmy się sprzedają. Nawet jeśli to tak naprawdę kino klasy Z.

Jeden z najbardziej oczekiwanych seriali tej wiosny już niebawem na SciFi Universal! Premiera jednej z największych telewizyjnych produkcji science fiction - „Wrogiego nieba”(ang. „Falling Skies”) na kanale SciFi Universal w niedzielę, 22 kwietnia, o godz. 21:00. W USA premierowy odcinek zgromadził 5.9 miliona widzów. Z jakim przyjęciem serial spotka się w Polsce? W jednej z głównych ról znany z „Ostrego Dyżuru” Noah Wyle!

To będzie najważniejszy film miesiąca i wielkie wydarzenie, 11 maja do kin wejdzie poruszający melodramat oparty na prawdziwej historii Agaty Mróz pt. „NAD ŻYCIE”. Agata Mróz zmarła w wieku 26 lat; chora na białaczkę sportsmenka urodziła córeczkę Lilianę, dwa miesiące później zmarła. Możemy podziwiać jej wielką odwagę i przede wszystkim miłość, która przewyższa wszelkie racjonalne przesłanki. To film dla wszystkich kobiet, dla młodych matek, przyszłych matek i tych z nas, które obawiają się macierzyństwa. To ważny głos w publicystyce! To ważny głos w humanistyce!