Film

10 lutego na ekrany naszych kin wejdzie „Odrobina nieba”, najpiękniejsza historia miłosna od czasów „Love Story”. Jedna z najbardziej pożądanych aktorek Hollywood – Kate Hudson („Nine. Dziewięć”, „Jak stracić chłopaka w 10 dni”, nominacja do Oscara za „U progu sławy”) wciela się w beztroską singielkę Marley, która po serii przelotnych romansów poznaje wreszcie mężczyznę swoich marzeń, przystojnego doktora Juliana – w tej roli główny konkurent Antonio Banderasa do miana latynoskiego amanta wszech czasów – Gael Garcia Bernal, znany ze „Złego wychowania”, „Listów do Julii” oraz nagrodzonego Oscarem filmu „Babel”.
W sieci można obejrzeć wideo-wywiad z laureatem Oscara – Christophem Waltzem, gwiazdą mistrzowskiej komedii Romana Polańskiego „Rzeź” (w kinach od 20 stycznia 2012). Kiedy na planie jednego filmu współpracuje ze sobą aż czterech laureatów Oscara, konflikt osobowości staje się rzeczą nieuniknioną. Przekonał się o tym gwiazdor Tarantino, Christoph Waltz, który na planie „Rzezi” wdał się w potyczkę z samym reżyserem filmu – Romanem Polańskim.
Już 27 stycznia do polskich kin trafi jedno z największych filmowych odkryć ostatnich miesięcy - "Moja łódź podwodna" Richarda Ayoade. Poniżej prezentujemy polski plakat tego filmu. Pamiętacie świat sprzed "Harry'ego Pottera" i "Zmierzchu"? Jeżeli tak, z pewnością polubicie Oliviera Tate'a. Ten chłopak nie pasowałby do naszych czasów - nie potrafi czarować, nie jest też wampirem.
24 stycznia (wtorek) odwiedzi Warszawę Ziska Riemann, reżyserka filmu „Lollipop Monster“, który wejdzie do kin 27 stycznia. Ziska Riemann urodziła się w 1973 roku i dorastała w Berlinie. W 1991 we współpracy z Gerhardem Seyfriedem opublikowała pierwsze komiksy. Następnie na rynku ukazało się pięć kolejnych komiksów – „Space Bastards”, „Future Subjunkies”, „Starship Eden”, „Die Comics.
Jest rówieśnikiem tygodnika Newsweek, mostu Golden Gate i amerykańskiego kina samochodowego. Swoją pierwszą nominację do Oscara otrzymał, gdy Lennon i Yoko stanęli na ślubnym kobiercu, a człowiek stawiał pierwsze kroki na Księżycu. Został zdobywcą Nagrody Akademii, gdy Kalifornijczycy oklaskiwali gubernatora Schwarzeneggera, a Szwedzi odrzucali euro. Roman Polański, bo o nim mowa, od 60 lat utrzymuje najwyższy poziom artystyczny i komercyjny. 20 stycznia, w pół wieku od „Noża w wodzie”, na ekrany kin wejdzie jego najnowsza, mistrzowska komedia „Rzeź”.
W Stanach Zjednoczonych zakończyła się niedawno emisja pierwszej serii serialu „Terra Nova”, serialu wyznaczającego nowe granice telewizji. To najprawdopodobniej najdroższy serial, jaki powstał w telewizji, z każdym odcinkiem wycenianym na sumę 4 milionów dolarów. Ale każdy z tych czterech milionów wydany jest dokładnie tak jak trzeba. To właśnie Terra Nova wprowadziła profesjonalizm i rozmach dużego ekranu na ten telewizyjny. Prawdopodobnie powstanie druga seria. Jeśli tak dobra, jak ta pierwsza, oby na drugiej się nie skończyło.
Jako pierwsi najlepsze filmy 11. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty zobaczą widzowie warszawskiego Kina Muranów (ul. Gen. Władysława Andersa 1) oraz krakowskiego Kina Pod Baranami (Rynek Główny 27). Najnowsze dzieła między innymi Nuri Bilge Ceylana, Bruno Dumonta, Urszuli Antoniak i Kim-Ki Duka będzie można obejrzeć w dniach 6-12 stycznia. Tym razem program Nowe Horyzonty Tournée składa się aż z ośmiu tytułów, które według festiwalowych selekcjonerów i widzów stały się nowohoryzontowymi wydarzeniami.
Aki Kaurismäki to najbardziej uznany fiński reżyser, którego trzy ostanie filmy - "Człowiek bez przeszłości", "Światła o zmierzchu" i "Człowiek z Hawru" - reprezentowały Finlandię w wyścigu po Oscara. Filmowiec ten w zasadzie od początku swojej kariery był porównywany, zestawiany i łączony z Jimem Jarmuschem. I choć porównania te są całkowicie uprawnione to związek między twórcami na pewno nie jest relacją mistrz-uczeń. To raczej bardzo ciekawy przypadek pokrewnych dusz realizujących swoje filmy po dwóch przeciwległych stronach Atlantyku.
Gdyby ten film trafił do kin, a nie od razu na DVD, byłby świadectwem upadku kinematografii. Tak mam nadzieję, stanie gdzieś na półce, gdzie nie zobaczy go więcej niż parę osób. Straszna głupota, kiepsko wykonana, kiepsko zagrana i jeszcze gorzej napisana. Okropne!
Siniaki na twarzy i kilka wybitych zębów dało początek wojnie totalnej, w którą uwikłała się plejada hollywoodzkich sław, takich jak Jodie Foster, Kate Winslet, Christoph Waltz i John C. Reilly. A sprawcą całego zamieszania był… Polański. Nie chodzi tu jednak o wybitnego polskiego reżysera, lecz o jego syna Elvisa, a wspomniane zajście stanowi zaledwie wstęp do „Rzezi” – mistrzowskiej komedii Romana Polańskiego, która w polskich kinach zagości już 20 stycznia.
Film Małgorzaty Szumowskiej „Sponsoring”, z udziałem ikony światowego kina - laureatki Oscara Juliette Binoche, otworzy prestiżową Panoramę Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Berlinale 2012. Festiwalowy pokaz filmu odbędzie się 9 lutego 2012. Najnowszy obraz reżyserki jednego z najbardziej nagradzanych filmów ostatnich lat - „33 scen z życia” – pojawi się w polskich kinach 17 lutego 2012.
Scenariusz filmu, napisany przez Simona Beaufoya („Slumdog. Milioner z ulicy”), powstał na podstawie bestselleru Paula Tordaya. Pokaz filmu SALMON FISHING IN THE YEMEN otworzy 23. Festiwal Filmowy w Palm Springs. Zwiastun: http://www.youtube.com/watch?v=rHuHjhj0Lnw
Ach czego tutaj nie ma! Jest poszukiwanie skarbu, od wieków ukrytego i strzeżonego przez specjalnie powołanych do tego strażników. Jest pani archeolog, która za wszelką cenę chce dotrzeć do skarbu, tak aby przekazać go ludzkości. Jest mężczyzna, który musi wybierać pomiędzy własnym obowiązkiem a rodzącym się uczuciem do kobiety. I jest pościg, bo przecież każdy chce być pierwszy.
Pod koniec ubiegłego roku w Tallinie miało miejsce dość niezwykłe wydarzenie. W stolicy Estonii, będącej w 2011 Europejską Stolicą Kultury, stanął ekran, na którym wyświetlono na taśmie 35 mm bardzo wyjątkowy film. "60 Seconds of Solitude in a Year Zero" to składanka krótkich filmów, podobna takim przedsięwzięciom jak "10 minut później: Trąbka" lub "Lumiere i spółka", w której wzięło udział 60 reżyserów z całego świata. Każdy z nich miał dla siebie dokładnie 60 sekund.
Francuskie Cezary, czeskie Lwy, hiszpańskie Goya, Europejskie Nagrody Filmowe, amerykańskie Oscary, a w Polsce - Orły. Zbliża się otwarcie 14. edycji Orłów, nagród przyznawanych przez Polską Akademię Filmową. Od 10 do 31 stycznia 2012 roku w Centrum Artystycznym Kino Luna odbędzie się przegląd filmów kandydujących do 14. edycji Polskich Nagród Filmowych Orły 2012, nagród Polskiej Akademii Filmowej.
20 stycznia na ekrany polskich kin wejdzie „Rzeź” – mistrzowska komedia Romana Polańskiego. W błyskotliwej ekranizacji sztuki Yasminy Rezy wystąpiła aktorska śmietanka Hollywood – Christoph Waltz, John C. Reilly oraz Jodie Foster i Kate Winslet, którym występ w „Rzezi” przyniósł nominacje do Złotego Globu dla najlepszych aktorek w komedii i musicalu.
Władimir i Elena to starsze małżeństwo, mieszkające w luksusowym apartamencie w Moskwie. Pobrali się jako dojrzali ludzie, choć oboje pochodzą z różnych środowisk. Władimir to bogaty, wyrachowany, zimny uczuciowo, skupiony na sobie mężczyzna. Elena jest pielęgniarką, którą pewnego dnia poznał szpitalu. Ich wzajemne relacje przypominają układ. Dzieli ich wiele, ale łączy jedno: on ma pieniądze, ona zapewnia opiekę.
Sam Worthington, gwiazdor „Avatara” i „Starcia Tytanów”, którego już 27 stycznia zobaczyć będzie można w „Człowieku na krawędzi”, postanowił zagrać w filmie by… zmierzyć się ze swoim lękiem wysokości. Większość scen „Człowieka na krawędzi” kręcono na gzymsie Roosevelt Hotel. „Kilkadziesiąt metrów nad ziemią zmienia się perspektywa” – deklaruje aktor, i zapewnia, że widzów czeka „czysta adrenalina”. Przesyłam Państwu wypowiedź aktora na temat roli i wyzwania, którego się podjął.
Marisa, dwudziestoletnia Niemka, nienawidzi obcokrajowców, Żydów, glin i wszystkich tych, których obwinia o kłopoty swojej ojczyzny. Zachowuje się prowokująco, pije, wdaje się w bójki, a do swojej kolekcji tatuaży zamierza włączyć portret Adolfa Hitlera. Jej domem jest gang neonazistów, gdzie rządzą nienawiść i przemoc, a na porządku dziennym są suto zakrapiane imprezy.
Nowy rok kalendarzowy rozpoczynamy z zaangażowaniem społecznym. Wraz ze styczniem DKF UG Miłość Blondynki otwiera nowy cykl filmowy WYKLUCZENI. Podczas czterech odsłon spróbujemy pochylić się nad problemami, które doskwierają ludziom we współczesnym świecie. Zastanowimy się kto i co powoduje, że niektórzy z nas doświadczają procesu wykluczenia. Postaramy się poprzez prezentowane filmy zbadać jak i czy dzisiejsze przemiany ekonomiczne i obyczajowe wpływają na zmianę postrzegania tematu szerokiego spektrum wykluczeń w społeczeństwie.
Poprzednie
Następne
Polityka Prywatności